Jakie opony? LISTA

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: tomekpe »

Marcinnn6 pisze:k60 ma przewagę ale chyba tylko na asfalcie ? - arczi ja szukam opony która będzie trochę bardziej "terenowa" od moich anake3 - które są rewelacyjne ale na asfalcie mokrym, suchym a off to już raczej tylko szutry. chociaż dwa czy trzy posty temu byłem zdecydowany na k60 :lol: staram się do tego podejść rozsądnie, chociaż sześć postów temu kupowałem już tkc80 :smile: - chyba jedynym wyjściem jednak są dwa komplety haha. można tak w nieskończoność z tymi oponami, ale dzięki za rady zwróciłem uwagę na oponki o których wcześniej nie myślałem w sumie
Nie jest trudno być bardziej terenowym od anakee 3. Ale, też bycie bardziej terenowym zweryfikuje Ci pierwsza mokra łąka, czy placek błota na drodze - chodzi mi o to, że dużo bardziej bojowo wyglądająca opona i tak nie będzie kostką. Różnica będzie na szutrach, polnych drogach, ale wcale nie musi być taka wielka - sporo bocznych dróg można pokonać na zwykły Tourance, a na większe przeszkody i tak potrzebujesz kostki.

Obecnie mam TKC70, to fajny kompromis, ale oczywiście mocno zorientowany asfaltowo. Te K60 również są spoko, ale musisz pamiętać o jednym - idąc w stronę uniwersalności, tracisz poczucie bezpieczeństwa na mokrym. Można bez tego żyć, ale warto o tym pamiętać :)
Moje Anakee 2 na mokrym były absolutnie nieporównywalne do pozostałych opon, na których jeździłem, wliczając w to TKC80, obecne TKC70, nie mówiąc już o porażce pod tym kątem jaką był Mitas E08, a także o niefajnych dla mnie na mokrym Tourance'ach. (cały czas oceniam jazdę na mokrym, dużo jeżdżę w mieście).
Awatar użytkownika
arczi
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 09.03.2016, 14:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: arczi »

na mitasy 07 szkoda pieniędzy.
Ja przejechałem na nich pół sezonu i pół bieżnika / 50/50 /
Oddam komplet za pół ceny.
Awatar użytkownika
OBCY
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 13.12.2011, 17:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: BIESZCZADY/WROCŁAW

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: OBCY »

Po zmianie z Bridgestone TRAIL WING TW152 gumy po 4 sezonach na METZELER TOURANCE byłem bardzo zadowolony latając po czarnym i lekkich szutrach ( wiadomo nowa guma ) ale jakiejś przepaści nie było w żadną stronę . Jednak w momencie zmiany na Heidenau K60 Scout ( z paskiem do jazdy po czarnym ) jestem bardzo miło zaskoczony , wiadomo na czarnym głośniejsza , mniej klei ,jednak da się zamknąć :mouthshut: ale za to dopiero znacząca różnica zaczyna się po zjechaniu z czarnego ( wiadomo to nie kostka ) jak dla mnie i do moich potrzeb naprawdę super . Więc jeżeli jazda mieszana to polecam SCOUT K60 a różnicę odczułem na własnych kościach i kieszeni kiedy na mojej błotnej trasie wjechałem koleżanki Dominatorem na TOURANCACH i gleba we własnej kałuży :bija:
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

no tak mitasy odpuszczam, i chyba został jak na ten moment faworyt ku któremu się skłaniam K60 scout (bo zorientowałem się że są też K60 bez tego dopisku SCOUT). popatrzyłem jeszcze na stronach producentów na ich opisy (no ale wiadomo tam jest marketingu trochę) Najfajniejsze opisy i porównania poszczególnych modeli są na stronce continentala, w formie takiego diagramu:

http://www.continental-tires.com/motorc ... uro/tkc-80

i w sumie to co mówiliście kompromis zachowania się na mokrym vs off.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

k60 scout - zamówione - narazie przód. na wiosnę dokupię tył, i tego anakee3 zdejmę i chyba sprzedam (ma jeszcze dużo mięsa)
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

To ja to tylko tutaj zostawię ;)
Obrazek

no i jakiś rosyjski gościu opowiada o mc-30, tylko google się gubi w tłumaczeniu ;)

http://moto.swissblog.ru/pokryishki-sav ... nduro.html
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

taki oderwany bieżnik widziałem też na mitasach :grin:
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

i na tourancach tez się często zdarza :D
Chyba kwestia tego, że działają takie siły na te kostki, że na mocno nieprzyjaznym podłożu fizyka robi swoje i kradnie kawałki opon ;)
szczególnie jak ostre kamienie są ;)

temat skąd wziąłem to foto
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

pewnie podłoże ma sporo wspólnego ze zdewastowaniem tej opony, ale chyba to jest jakaś wada fabryczna, tak myślę
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: herni74 »

Mi tez odlazły kostki z k60 i dla mnie K60 to straszne gówno jest . Wole zdecydowanie Mitasa e07 (tez gówno ale mniejsze i do tego 2x tańsze)
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

No właśnie, bo jak kupować gówna to przynajmniej tanie :grin:

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

no właśnie jednak więcej opinii jest że jednak k60 scout jest lepsze od mitasa e07. narazie kupiłem k60 scouta, zobaczę jak się będzie sprawować
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: herni74 »

Marcinnn6 pisze:no właśnie jednak więcej opinii jest że jednak k60 scout jest lepsze od mitasa e07. narazie kupiłem k60 scouta, zobaczę jak się będzie sprawować
szkoda kasy na te K60 .
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

a jeździłeś na tych i na tych?
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: herni74 »

Oczywiście ,ze jeździłem i dlatego mam zdanie osobiste wyrobione.
Awatar użytkownika
drchiry_pl
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 125
Rejestracja: 07.09.2011, 10:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: drchiry_pl »

Mietki zjezdzilem prakaktycznie do 1 mm. Tak że Hubert z motogum zdziwił się jak w ogóle dojechałem do niego :) Długo mi wytrzymaly (głównie asfalt). Dobiła je krótka traska z kolegami z forum w szutry wokół Wisły + piasek (przecinka koło kampinosu)- w zasadzie przed trasą nie było na czym jechać a po trasie to już w ogóle. Efekt był taki że na łysych oponkach wykonałem piękny drift na rondzie :) przy 20km/h. Co nie było mądre dlatego dokładnie kontroluje stan bieżnika!
W kazdym razie Mietki długo mi służyły - przyczepnosc rewelacja - na mokrym lux torpeda. Pod koniec życia były jak łyżwy na mokrym i nawet na suchym (ale tak zachowa się każda zużyta guma). Przekonałem się że w lekki teren: piasek, szutry 80% sukcesu to umiejętności odpowiedniej jazdy, utrzymywanie i kontrola prędkości, balans, nastawienie psychiczne kierownika itp a 20% to guma, która po prostu w tych 20% ułatwi bądź utrudni zabawę.

Kiedyś na trawniku potrafiłem sie na nowych mietkach wywrócić a pod koniec ich życia pokonałem naprawdę fajne odcinki pisaku i różnych szutrów. Racja momentami majtało jak żydem w wagonie ale bez przesady.

Po skonczeniu mietków w poprzednim sezonie zmieniłem na komplet ScoutowK60 - obawiałem się jak zachowywać się będą na asfalcie w porównaniu do mietków i po zaledwie 6tys km mogę stwierdzić:
-jedyna różnica którą zauważyłem to sposób reakcji na przeciwksret - na mietkach moto schylał się płynnie, na K60 jest na początku większy opór który trzeba pokonać. Ale to niuanse - po tygodniu jazdy przyzwyczaiłem się bez stresu. Pokonywanie zakrętów? Na początku delikatnie z obawą (ojej bo to prawie kostka!) - ale to w głowie siedzi bo tak naprawdę zachowuje jak normalnej opona. Delikatne pętle bieszczadzkie, agrafki w Rumunii - przytarłem na nich buty i praktycznie zamknąłem oponkę. Aż zdziwiony byłem.
Jedyna zauważalna róznica? Głośne ale to normalne przy takiej oponie.
Teraz wybieram się w alpy - myslałem co by nie wrócić do mietków - ale K60 są jeszcze w takim stanie że spokojnie dadzą radę.
Co do trwałości - to napewno tyle nie pociągną co mietki ale przeciez to zupelnie inny typ gumy!
SQ8LUK
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Robert 1975 »

Ja u siebie założyłem na tył Sawa Inwader MC 30.
Jeszcze nie testowałem , nastawiam się bardxiej na jazdę po asfalcie .

Miałem na tyle k60 , troche głośna na asfalcie ale w lekkim terenie ok.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

Mc30 raczej w teren w ogole sie nie nadaje. Ja miałem taki misz masz w głowie z oponami, że szkoda gadać. zważając jednak na to, że trampek pozwala wyjechac poza czarne, aż szkoda nie móc tego wykorzystać, i założyć do niego szosowe opony. Wolałem zostawić sobie jednak furtkę na wszelki wypadek i zdecydowałem się na mc24. I tak mam nadzieje, ze zostanie :D że nie zmienię zdania do czasu przyjazdu Artura, potem nie bedzie juz odwrotu :grin:

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

k60 scout na przód i na tył w tym sezonie będzie u mnie. Zdecydowałem się na nie gdyż ja omijam asfalty i szukałem czegoś 50/50 i wybrałem scouta a nie mitasa gdyż jednak opinie sa takie że scout na mokrym lepiej sobie radzi niż mitas e07
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

Tez czytałem, że k60 lepiej sie sprawują w terenie i na mokrym niz mitasy

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość