Jakie opony? LISTA

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Solidworks »

rafi pisze:
Slawol74 pisze:Wczoraj pierwszy konkretny teren . Dużo piachu nawet bardzo . Metzeler tourance nie dawał rady . Dobre na asfalt i ubity teren .
Ja się dwa razy wypuściłem w teren na Metzeler tourance i nie polecam. Problemy zarówno w piasku jak i w błocie :dupa: chodzi jak chce. Czekam teraz na obiecane przez bracistę kostki i może bardziej odważnie w teren.
Nie chcę narzekać, ale Metzeler tourance w deszczu na szosie też są kiepskie co by nie mówić, że jak mitasy E-08. Dwa plusy to tak naprawdę jazda na suchej nawierzchni i ich trwałość.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Nadol »

Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

Chyba gdzieś je widziałem na jakimś GSie. Mam nadzieję, że to nie ten Avon od perfum ;) Masz rację,wyglądają ciekawie
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Mazak
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 08.12.2011, 00:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Spalding/Warszawa

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Mazak »

Miałem anakee 3 i byłem zadowolony, na asfalt mokry czy suchy według mnie świetne w porównaniu do tourance czy pirelli scorpion (na mokrym śliskie te skorpiony),
na działke dojedziesz i lekki szuter ale piach czy troche błota :dupa: umarł w butach...
zrobiłem na nich ponad 17tys km tył był już cienki, przód troche lepiej
ogólnie bym polecił na asfalt :thumbsup:
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

Mam z tyłu anakee 3 a z przodu anakee 2 (już się kończy) - opona bardzo dobra na mokry / suchy asfalt, do jazdy 90/10 bardzo dobra, jednak jak się tył skończy zainwestuję w coś bardziej agresywnego ale jednak żeby na mokrym asfalcie też dało radę bo staram się jeździć jak najdłużej i temperatury od 0 do 5st nie są mi obce. Myślę o michelin Sirac. A do jazdy takiej o jakiej pisze Adam_M anakee3 według mnie nadają się idealnie.
Robert Linde
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 27.11.2016, 17:07
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Robert Linde »

Ja na swoim trampku mam jeszcze Metzeler Turence potwierdzam asfalt jak najbardziej, a teren tylko delikatny i suchy.Pomimo tego zakupiłem taki sam komplecik i czeka na przełożenie.Jedynie co mnie niepokoi to fakt że tył jest produkowany w PRC a przód w Brazylii,te na moto są w Germani. Cena zdecydowała(740)
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

widzę Robert że jesteś z tej samej wioski co ja :) - z budżetem 740 zł na komplet to już raczej wybór jest spory
Robert Linde
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 27.11.2016, 17:07
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Robert Linde »

Fajnie mieć kogoś w okolicy.Co do opon to przemyślana decyzja. Następne wybory na miss felg za kilka lat. Może wygrają inne. :)
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: marecki999 »

temat opon... można gadać pisać bez końca ... ja mogę polecić śmiało -Michelin SIRAC - miałem takie w trampku świetnie na suchym i mokrym a i leki szuterek znosiły, żywotnośc też niezła. także jak coś z poza listy to
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

tak, wątków o oponach jest pełno to fakt, ale i tak się o tym piszę cały czas :) ja zastanawiam się właśnie nad siracami michelina, tylko nie wiem czy nie będą za mało off - i po przeglądaniu kolejnego milion sto dziewięćdziesiątego postu o oponach zaczynam powoli myśleć o tkc80 ehh. Z przodu mam anake2 który ledwo zipie i na wiosnę raczej wymiana mnie czeka, a z tyłu mam anake3 który jednak jest za mało off i tak myślę czy właśnie jak kupie siraca to nie będę żałował że nie tkc80 i że w zasadzie sirac będzie się bardzo podobnie zachowywał jak anake3...
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Nadol »

Marcin, wszystko zależy od tego jak jeździsz, ile km nawijasz i po czym jeździsz. Najlepiej kupić 2 komplety i będzie z bańki na długi czas. Jeden szosowy, drugi terenowy.
Conti Escape lub Sirac + T63 lub TKC80.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

Zdecydowanie najlepiej byłoby mieć dwa komplety opon. A jeszcze lepiej dwa motocykle ;) niestety w większości przypadków sprawa obija się o $$, dlatego szukamy opon "do wszystkiego", żeby były trwałe, przyczepne na mokrym i suchym, na drogę, na szuter i do tego jeszcze tanie. Rynek opon dualowych jest obszerny i coraz więcej jest postów o oponach bo coraz więcej modeli jest w sprzedaży ;) Ja wiem, że w moim przypadku zapuszczanie się w teren czy szuter to będzie bardziej przypadek/przymus dlatego wybrałem opony 90/10. Jak się sprawdzają powiem jak nakręcę na nich trochę km ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Nadol »

Adam, Conti Escape jest dla ciebie. Wytrzymała, dobrze trzymająca, nie droga, sprawdzona i po szutrze spoko da radę.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Pingwin »

Nadol dobrze prawi ,Ja na conti objechałem całe bałkany w tym albańskie szutry i złego słowa nie powiem.
Kolega ma na afryce już trzeci komplet i tez bardzo zadowolony :smile:
Asfalt -super , szutry bez problemu , błoto...... tu to tylko agresywna kostka :grin:
Ja błota raczej unikam i wielu co pyta o uniwersalną oponę tez po błotach nie lata.
Polecam :thumbsup:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

no dwa komplety opon to i jeszcze trzeba by mieć dwa komplety felg żeby co chwilę nie biegać do wulkanizatora :lol: te continentale escape fajne na nie chyba nie zwróciłem uwagi i pomimo że u mnie stosunek asfalt/off jest 60/40 to ja też w błoto raczej się nie pcham. no nic trzeba będzie podjąć męska decyzję i coś wybrać. ale raczej jednak opona dualowa, chociaż nie powiem na kostce chciałbym sobie trochę poszaleć :)
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Adam_M »

nadol pisze:Adam, Conti Escape jest dla ciebie. Wytrzymała, dobrze trzymająca, nie droga, sprawdzona i po szutrze spoko da radę.
W sumie różnica cenowa nie jest duża względem kompletu mitasow mc-30. Jeszcze mam dwa miesiace zastanawiania się, ale ze względu na brak informacji w sieci na temat tego modelu mitasow korci mnie aby je przetestować :)

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Nadol »

Marcinnn6 pisze:no dwa komplety opon to i jeszcze trzeba by mieć dwa komplety felg żeby co chwilę nie biegać do wulkanizatora :lol: te continentale escape fajne na nie chyba nie zwróciłem uwagi i pomimo że u mnie stosunek asfalt/off jest 60/40 to ja też w błoto raczej się nie pcham. no nic trzeba będzie podjąć męska decyzję i coś wybrać. ale raczej jednak opona dualowa, chociaż nie powiem na kostce chciałbym sobie trochę poszaleć :)
No to K60 Scout. Zmieniać opony nie dziurawiąc dętek trzeba się nauczyć albo płacić ;)
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

no i chyba można dołożyć mitasa e07 do tego zestawienia. Też naczytałem się na temat tej oponki i trochę na jutubach pooglądałem i chyba poza asfaltem ma jednak przewagę nad k60, tylko że znowu martwi mnie zachowanie na mokrym asfalcie - no ja wiem że to kompromis i bez próbowania każdej tej opony naprawdę ciężko jest wybrać dla siebie najlepszy ten najwłaściwszy :ysz:
Awatar użytkownika
arczi
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 09.03.2016, 14:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: arczi »

- chyba nie można:
k 60 ma kosmiczną przewagę nad mitasem e07 - nie do porównania.
Jeżeli cię nie przekonuję - to po lekturze o mitasach ,czas na zakup
ps.dobra bo tania, na przód do :dupa: , jak napisali wcześniej- szybko schodzi
-a na mokrym ,na każdej jeżdzimy bardziej zachowawczo, nie prawda?
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jakie opony? LISTA

Post autor: Marcinnn6 »

k60 ma przewagę ale chyba tylko na asfalcie ? - arczi ja szukam opony która będzie trochę bardziej "terenowa" od moich anake3 - które są rewelacyjne ale na asfalcie mokrym, suchym a off to już raczej tylko szutry. chociaż dwa czy trzy posty temu byłem zdecydowany na k60 :lol: staram się do tego podejść rozsądnie, chociaż sześć postów temu kupowałem już tkc80 :smile: - chyba jedynym wyjściem jednak są dwa komplety haha. można tak w nieskończoność z tymi oponami, ale dzięki za rady zwróciłem uwagę na oponki o których wcześniej nie myślałem w sumie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości