polecany olej do TA xl700

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
Awatar użytkownika
Konjo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 01.09.2015, 17:19
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Kielce

polecany olej do TA xl700

Post autor: Konjo »

Temat wałkowany wielokrotnie, ale w miarę możliwości prośba o pomoc.

Wg faktur z ASO jakie dostałem od poprzedniego właściciela mojego moto, trampek od nowości oraz po przeglądach po 6tys i 12 tys. km miał zalewany olej Castrol Power 1 Racing 10W50, natomiast po 18tys. oliwa została zmieniona na Motul 5100 10W40. Kupiłem go świeżo po tym ostatnim przeglądzie, przejeździłem jeden sezon po czym nie chcąc już kombinować po 24 tys. km zalałem go ponownie Motulem 10W40 na którym przelatałem miniony sezon.
Zastanawiam się nad jakimś alternatywnym olejem, może coś polecicie ? Wyczytałem, że kilka osób ma zastrzeżenia co do pracy skrzyni biegów jeżdżąc na Motul-u. Nie mam większego porównania, ale jeżdząc w tym roku trochę też na innym trampku, co prawda sześćsetce, miałem wrażenie że praca skrzyni w tym ostatnim jest delikatnie mówiąc bardziej precyzyjna niż w mojej 700-tce. Mam tu na myśli w szczególności szybką redukcję na luz podczas zatrzymania itd. Zacząłem się zastanawiać, że może rzeczywiście olej ma tutaj znaczenie, więc chętnie spróbowałbym czegoś innego. Prośba o ewentualne sugestie.
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: polecany olej do TA xl700

Post autor: mirekm71 »

Ja leje valvoline synpower 10w-50, wczesniej lalem bel-ray'a i jak tak patrze na tego transalpa to podejrzewam, ze na rzepakowym tez by jezdzil. To jakies niezniszczalne cholerstwo.

A temat pewnie i tak wypie...lOM ;-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
Darek pomorze
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 27.01.2012, 17:34
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: GDA

Re: polecany olej do TA xl700

Post autor: Darek pomorze »

Konjo nie szukaj tzw chu.ja do dupy.Lej to co lałeś.Każdy Moto jest inny.Może wystarczy wyregulować linkę sprzęgła!?!? LWG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości