Co sądzicie o tym Transalpie?

motocyklowo
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: bankier »

To znowu popytam jak mogę, jako, że mnie męczy temat 650 :) Co sądzicie o tej ofercie ? Wart by pojechać i zobaczyć?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1334543

Pozdrawiam
Przyszedł czas na Varadero
Awatar użytkownika
Kitu
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 01.01.2009, 16:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Opole

Re: Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: Kitu »

Raczej leżał na prawej stronie, brak handbara prawego, zjechana prawa manetka, połamany prawy kierunkowskaz, prostowany stelaż pod kufry, malowana osłona silnika i łańcucha i pewnie jeszcze coś się znajdą koledzy, którzy mają wieksze doświadczenie w 650-tkach.
AT RD07a
Awatar użytkownika
lyko
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 25.05.2009, 19:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: lyko »

Niestety user ma rację. Tyle że z moich doświadczeń nabytych w czasie niedawnych poszukiwań trampka wynika, że po pierwsze trampki często leżą, bo z racji wagi, wielkości i swojego przeznaczenia może przydarzyć się tzw. gleba parkingowa albo mała gleba w czasie jazdy w terenie. I moim zdaniem nie wyklucza to takiego trampka z zainteresowania. Gorzej jeśli to było coś poważniejszego, dlatego baaaardzo dobrze go obejrzyj, zdejmij plastiki, a jeśli sprzedawca będzie marudził - daj sobie spokój. A po drugie to że malowane ma osłonę silnika albo handbary może nic nie znaczyć poza dziwnym gustem poprzedniego właściciela. Gdzieś tu na forum ktoś wypatrzył pomarańczowego trampka, którego ciężko było poznać, że to trampek. Motongi ludziska robią pod własne gusta a z tymi się nie dyskutuje. Moim zdaniem jak nie masz daleko jedź - oblukaj. Plusem są kufry - kupę siana kosztują. Szyba wyższa też się przyda. Tyle że nawet biorąc poprawkę na ich wartość nie wiem czy Trampek jest wart tych pieniędzy.
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: bankier »

No co do ceny lyko to masz rację - ale to oferta a jak będzie to się dowiem na miejscu. Nie mam daleko - chyba się przejadę zobaczyć - a potargować zawsze się można :lol:
Przyszedł czas na Varadero
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: Kisiel »

Co do malowania. Poprzedni własciciel chyba musiał uwielbac niebieski skoro pomalował osłone pod silnikiem oraz osłone łancucha i handbara wiec tym nie ma sie co kierować. Na szybie nie ma napisu Honda, moj (200 rok) ma :pob: Stelaz wyglada na "robiony" bo w dziwnym miesjcu idzie poprzeczka (co widac jak blotnik jest porysowany) Cena jak na rocznik, kufry, przebieg, manetki i te slady po glebie wydaje sie byc odpowiednia. Trzeba sie przejechac i sprawdzic plastiki od wewnątrz i rame z przodu pod bakiem.
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: Bolek »

Ktoś miał hopla na punkcie niebieskiego :lol: nawet tylny błotnik pomalował :hammer: i kufry chyba też.
Moto wygląda poprawnie myślę,że warto oblukać ,same kufry to parę stów.
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
ZiBi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 07.08.2009, 11:02
Lokalizacja: POŁUDNIE

Re: Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: ZiBi »

Jechałem na tym trampie, kosz sprzęgłowy stuka, przód coś niepasuje trzeba by to sprawdzić przebieg nawet wiarygodny, jest książka serwisowa, wszystkie klucze, poprzedni właściciel w niemczech miał dziwny kaprys i jak widzicie polakierował wszystko co się dało w kolor motocykla. Opony niby "nowe", może i ładne Anakee, ale już środkiem wytarte. Gaz się zacina, nie wraca, motor kicha taj jakby świece, albo gaźniki.
Z dokumentów wynika, że moto stało 2 lata nie jeżdzone, dlatego taki przebieg.
Z wyposażenie to plusem są te kufry, manetki podgrzewane, stopka centralna, wyższa szyba.
Moim zdaniem Tramp nie warty tej kasy, jeszcze trzeba doliczyć koszt rejestracji 500zł, acha i ważna informacja, trampka nie kupujecie od firmy tylko na tzw "niemca", czyli umowa z niemcem (wiecie o co chodzi).

p.s. jak macie jakieś pytania, to walić do mnie, nie mam daleko zawsze mogę sprawdzić, ja też szukam do siebie trampa, ale myślę o nowszym, kiedyś miałem rocznik 1996.
Ostatnio zmieniony 08.08.2009, 09:33 przez ZiBi, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda The Power of Dreams
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co sądzicie o tym Transalpie?

Post autor: bankier »

Dzięki ZiBi - oszczędziło mi to trochę czasu jednak :)
Przyszedł czas na Varadero
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości