Odblaskowe kurtka i kask

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
kubu$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10.07.2016, 11:50
Mój motocykl: XL700V

Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: kubu$ »

Witam,

Przymierzam sie do kupna ubrania i kasku. Zauwazylem ze czesc turystow smiga w pelnych odblaskowych kaskach oraz kurtkach z odblaskowymi wstawkami. Czy znacie jakies firmy/modele, ktore takowe sprzety oferuja? Poki co znalazlem jeden taki kask: http://schuberth-kaski.pl/product-pol-6 ... urope.html

Domyslam sie ze fluo yellow to 'fluorescencyjny zolty'? :P

Szukalem w kolekcji Shoei, niestety nie ma zadnych odblaskowych wstawek w modelu Neotec.

Kurtek poki co za duzo nie znalazlem. Ale tez dopiero zaczalem szukac. Moze naprowadzicie mnie na jakis trop?
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: Hawk1985 »

Kamizelka odblaskowa z napisem Polska.
Nakładasz na kurtkę więc kurtkę wybierasz dowolną, dodatkowo kojarzysz się niektórym z Policją co też poprawia bezpieczeństwo.

Co do kasku to już biały jest widoczny, mój Caberg Duke ma z przodu i z tyłu paski odblaskowe. Ale to możesz nakleić na kask jeśli by nie miał.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
kubu$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10.07.2016, 11:50
Mój motocykl: XL700V

Re: Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: kubu$ »

Hawk1985 pisze:Kamizelka odblaskowa z napisem Polska.
Nakładasz na kurtkę więc kurtkę wybierasz dowolną, dodatkowo kojarzysz się niektórym z Policją co też poprawia bezpieczeństwo.

Co do kasku to już biały jest widoczny, mój Caberg Duke ma z przodu i z tyłu paski odblaskowe. Ale to możesz nakleić na kask jeśli by nie miał.

Wytapatalkowano

Myslalem o kamizelce ale sporo ludzi na nie narzeka. Ze sie rozpinaja, ze 'swiszcza' na wietrze. Wiec wolalbym kurtke. Poza tym sama idea mi sie troche nie podoba.

Bialy jest widoczny, racja. Jednak malowanie 'high visible' zarowno z osobistych doswiadczen (jazda samochodem) jak i testow poprawia bezpieczenstwo. Co do naklejania - skoro jeszcze nie kupilem to wolalbym kupic kask z odblaskami po to wlasnie zeby nie naklejac. Co wiecej moze to wygladac naprawde fajnie:

Obrazek
Na zdjeciu Shark S900 FOST Lumi
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: Hawk1985 »

Kwestia dobrania rozmiaru kamizelki tak aby przylegała do kurtki. Kurtkę mam XXL, a kamizelkę L choć i M była dobra.
Te kamizelki mają zaniżoną numerację, jak ktoś kupił w ciemno to ma prawo świszczeć i latać.

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
PiotraS
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 273
Rejestracja: 28.11.2015, 17:59
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: PiotraS »

kamizelka z wszytym zamkiem oraz gumkami po bokach nigdy się nie rozepnie, sprawdziłem przy 220 km/h * nawet
*(na niemieckiej autostradzie oczywiście :wink: )

odblaskowa kamizelka dobrze dobrana do kurtki + biały kask robi dobrą ,,policyjną" robotę :lol: , nawet jak dojeżdżasz do auta to puszczają bez problemu
a jeszcze jakby miała napis POLSKA to już w ogóle OK

taką kamizelkę o której piszę mam z 10 lat, ale tak wyposażoną ciężko znaleźć chyba teraz, tą co mam to ze starego innego forum ...
kufry aluminiowe, akcesoria - zapraszam na priv - PiotraS
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: Slawol74 »

Zakupiłem na naszym forum kamizelkę z gumkami po bokach ( kolega haku ) .Posiada loga naszego forum . Rewelacyjna pasuje na kurtkę jak i bluzę nie fruwa nie gwiżdże .Rozmiar największy jaki był xxl pasuje na chłopa 186 cm 95 kg . polecam .
Awatar użytkownika
kubu$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10.07.2016, 11:50
Mój motocykl: XL700V

Re: Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: kubu$ »

Widze ze sami wielbiciele kamizelek poki co :D Ja znalazlem firme ktora ma dobra odblaskowa technologie, Macna. Czy ktos posiada moze? Model Jura albo Geo 2? Dobre doswiadczenia?

A tutaj prezentacja tego o co mi chodzi, filmiki rowniez na youtube mozna znalezc:

Obrazek
Awatar użytkownika
darqs
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 21.04.2014, 21:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: SO

Re: Odblaskowe kurtka i kask

Post autor: darqs »

Witam,
mój kolega od 2 miesięcy jeździ w MACNA JURA. Kurtkę chwali jak i inne ciuchy tej mało znanej holenderskiej firmy. Przesiadł się z ciuchów Revit Sund 2. Przetestowaliśmy ochronę przed deszczem jak i wentylacje latając przez tydzień po Bieszczadach. Nie trzeba korzystać z przeciwdeszczówki. Membrana trzyma, kurtka jak i spodnie szybko schnie. Z zakupu jest zadowolony.
Trampkarze łączcie się, używajcie - Radio PMR 446
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości