Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: mateuszwalcz »

Chcialbym uroczyscie oglosic :drinking: :drinking: :drinking: Dnia 3 lipca w piatek po pracy okolo godziny 19 Ja wraz z moim bratem i kolegom wyruszamy do Nordkapp :impreza: , wyprawa zacznie sie z miejscowosci Tyresö mala miescina umiejscowiona kolo Sztokcholmu i bedzie sie ciagla autostrada w gore norwegii a spowrotem jeszcze zobaczymy :punk: napewno trasa nie bedzie przebiegala po autostradzie :ok: Ja ujezdzam HONDA TRANSALP 600 V , Moj brat Krzysztof ujezdza HONDA AFRICA TWIN 750 i Kolega Jarek na motorku YAMAHA DRAG STAR 650 , wszyscy jestesmy gotowi teraz tylo czekac :crossy: :crossy: :crossy:

Teraz czas na pytania :smile:
Pytanie kieruje do znajacych ta trase, co proponujecie wziasc ze saba zeby sie nie zdziwic w trasie , chodzi mi o narzedzia i na co zwracac uwage , jak sie zabezpieczyc i wogole??

po powrocie pokarze :punk: zdjecia , opisy tras i niespodzianek, sporzadze teoretyczny cennik takiej wyprawy, na jedna osobe´´biorac przyklad z siebie´´ , poczawszy od kosztow paliwa , noclegow, jedzenia , pol namoitowych itp. pozdrawiam wszsytkich :dupa: :dupa: :dupa:
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: dandan »

Weź dobre ubranko od deszczu, a jak jesteś zmarźluchem to ciepłe gacie i sześć swetrów. Do tego VISA i więcej nie trzeba :cool:

Przetrzyjcie z kurzu tabliczkę


Aaa, nie ma takiego miasta Sztokcholm
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: mateuszwalcz »

Maly blad przy pisaniu :shock: . Poprawiam Stockholm
Awatar użytkownika
Młody
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2008, 15:31
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: Młody »

znajomi są już tydzień w tamtych rejonach i pogoda jak narazie rewelacja. Powodzenia
Awatar użytkownika
Barnard
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 02.07.2009, 11:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: Barnard »

Czekam na opis wrażeń po powrocie. Sam mam taki ambitny plan na lato 2010, Nordkapp przez całą Norwegię, powrót przez Finlandię i Pribałtykę. :ok:
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: mateuszwalcz »

AHAHAHAHA wrocilem :D dzisiaj o godzinie 15:00 bylem juz pod moim blokiem :D:DD naprawde bylo przepieknie :D tak malowniczych terenow jeszcze nie widzialem :) teraz ide spac jestem zmeczony niemilosiernie , dzisiaj przejechalismy 680 km i mam juz dosc jutro albo pojutrze dodam zdjecia i popisze troszke i powiem jeszcze ze jak dojechalismy do celu to mielismy slonce i piekna pogode przez 30 minut a puzniej nadeszla mgla i nic juz nei bylo widac , a powiadaja ze w calym roku jest tylko 8 dni w ktorych mozna doswiadczyc slonca na Nordkapp :d jednym slowem mielismy szczescie i ogolnie bylo zajebiscie :D a trampek spisal sie na medal :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :dupa: :dupa: :dupa:
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: Marek »

Ile można spać po przejechaniu 680km? Narobiłeś smaku i co?
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: mateuszwalcz »

Przepraszam :D:D juz opisze i pokarze wam co nieco ;D :punk:

Piątek , 3 lipca 2009r , godzina 21:45 ,kropił deszcz i było pochmurno Ja z bratem Krzychem i kolega Jarkiem wyruszyliśmy na wyprawę do nardkapp :crossy: . Po przejechaniu pierwszych 165 kilometrów Jarka maszyna zmusiła nas do natychmiastowego zatrzymania się na stacji benzynowej i zatankowania baków,na pierwszym dystansie jechaliśmy średnio z prędkością 140 km/h i to się okazało zbyt duza prędkość dla Yamahy drag star 650, przy tej prędkości dużo paliła :ysz: . Później trzymaliśmy się prędkości w granicach od 110 do 120 km/h i było wszystko w porządku :zabawa: . Moj Transalp i Bratowa Africa spalały mniej więcej tyle samo wachy w przedziałach od 5,1 do 5,9 l na 100km, Jarka drag troszkę więcej . Po drodze zachaczylismy Finlandię , później trafiliśmy do Norwegi i prosto do Nordkapp, wybieraliśmy jak najprostsze i najkrótsze trasy. Nocowaliśmy w stugach , bo się okazało, ze cena stugi czteroosobowej nie jest dużo większa od ceny za pole namiotowe,a wiadomo w studze sa grzejniki hihi, pierwsza stuga w której nocowaliśmy kosztowała 600 koron szwedzkich, następne były już w Norwegii i kosztowały 450 jedna później była za 400 koron norweskich. Podliczając ilość przejechanych kilometrów wyszło mi równiutko 4000 km przejechanych w ta i z powrotem, Podliczając koszty tej wyprawy łącznie ze stugami wszystkim jakie mieliśmy a było ich piec wyszło mi 4000 tys koron szwedzkich plus do tego dwie pizzy :ok: i jakiś tam Świerzy chleb , mleko do kawy itp. wyszło mi 4500 kr szwedzkich. Teraz powiem coś o Norweskich fordach i malowniczych terenach :punk: JEST TAM PRZEPIĘKNIE :ok: I pod dostatkiem jest nawet Reniferów , są to tak głupie zwierzęta ze hej, jak byliśmy w trasie do nordkap , na drodze pojawiły się renifery nie duże stadko, 6 sztuk i nie chciały nikogo pościć przez drogę, musieliśmy czekać po czym wskoczyły jak wytresowane wojsko w szeregu 3 z przodu , trzy z tylu i zaczęły biegnąć hehe biegły z prędkością ponad 40 km na godzinę i skręciły nagle w najbliższa drogę skierowana do lasu . To była moja pierwsza wyprawa tego typu , i po raz pierwszy zobaczyłem Fiordy i góry jeszcze ze śniegiem :cool: jestem zachwycony jakością dróg w tamtych rejonach I kultura kierowców na drodze :) cenna uwaga!! dla wszystkich chcących wyruszać do Norwegii !! weźcie ze sobą zapasy ciepłych obrań :ok: , bo po mimo tego , ze są piękne góry, zatoki, fiordy to są tez nie przyjemne temperatury które potrafią dać w kość :) tym bardziej dla takich zmarzluchów jak Ja :pob:
Cala nasza wyprawa minęła bez żadnych komplikacji , maszyny okazały się w 100% bezawaryjne, Musiałem tylko dolać do trampa jakieś 200 ml oleju. przed wyjazdem wymieniłem tylna oponę i nawet mi jej dużo nie starło , i jestem naprawdę zadowolony.


moja maszyna przed wyjazdem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

niestety nie zaopatrzyłem się w żółwia na plecy przed wyjazdem wiec w trasie musiałem coś wykombinować, użyłem do tego gombke z krzesełka i przymocowałem za pomocą silvertape
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
po prawej stronie stoję Ja , pośrodku Jarek a z lewej Krzychu
Obrazek

Obrazek

http://img189.imageshack.us/img189/441/bild090i.jpg

Obrazek
a to jest chyba najładniejsze jakie udało mi się zrobić :yaho:
Obrazek

Obrazek
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: Marek »

O to mi chodziło, tak trzymać. Jak widać transalp to juczne zwierzę. Ciekawe czy Tabliczka jest na swoim miejscu?
LukaTrampek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 214
Rejestracja: 24.07.2009, 10:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: LukaTrampek »

Witam! i od razu na wstepie gratuluje podróży.

Gdyby w przyszłym roku ktoś się wybierał bardzo chętnie się dołączę na moim xl700 :crossy:

Pozdrawiam
Luka
Awatar użytkownika
Barnard
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 02.07.2009, 11:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: Barnard »

LukaTrampek pisze:Witam! i od razu na wstepie gratuluje podróży.

Gdyby w przyszłym roku ktoś się wybierał bardzo chętnie się dołączę na moim xl700 :crossy:

Pozdrawiam
Luka
Luka, ja planuję na przyszły rok Nordkapp, coś lipiec albo sierpnień. I bardzo chętnie "join forces" :)
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Pierwsza moja wyprawa kierunek Nordkapp :)

Post autor: mateuszwalcz »

A ja zmontowałem małą pokazówkę zdjęć z tej wyprawy :ok: :ok: :punk: :punk: :punk: zapraszam do oglądania :szab: :szab: :szab:

http://www.youtube.com/watch?v=EeHgNIRN2Zo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości