Albania 2016

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Albania 2016

Post autor: jedras »

Cześć,

w drugiej połowie lipca wybieram się do Albanii przez Serbię i Czarnogórę. W planach Belgrad, Kanion rzeki Tary oraz Albania. Lecimy w 3 motocykle (DL, Transalp oraz ja na Varadero). Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki co Waszym zdaniem warto zobaczyć w Albanii, gdzie spać i na co uważać w tym dziewiczym kraju :) Dodam, że planujemy tam spędzić około 5 dni i będziemy na szosowych oponach (co nie znaczy, że boimy się jakiegoś offa :).

Z góry dzięki za info!

PZDR
Jedras :thumbsup:
Simon193
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 14.05.2015, 16:27
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Albania 2016

Post autor: Simon193 »

jedras pisze:Cześć,

w drugiej połowie lipca wybieram się do Albanii przez Serbię i Czarnogórę. W planach Belgrad, Kanion rzeki Tary oraz Albania. Lecimy w 3 motocykle (DL, Transalp oraz ja na Varadero). Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki co Waszym zdaniem warto zobaczyć w Albanii, gdzie spać i na co uważać w tym dziewiczym kraju :) Dodam, że planujemy tam spędzić około 5 dni i będziemy na szosowych oponach (co nie znaczy, że boimy się jakiegoś offa :).

Z góry dzięki za info!

PZDR
Jedras :thumbsup:
w Albanii odradzam wiekszosc wybrzeza... pelno hotelowych resortow dla bogatych inostrancow, ktorzy jezdza z biurami. Spanie mysle, ze najlepiej jest w namiotach na dziko - nikt sie nie powinien czepiac. Obawiac to sie mozna najwyzej tego, ze za nic nie idzie zrozumiec Albanczykow - i gory na wschodzie kraju nie sa raczej regionem turystycznym, miej to na uwadze (tam jeszcze jest troche z tej dawnej Albanii). Drogi w AL sa bardzo dobre, asfalt lepszy niz w PL.

aha, i w Serbii fajny jest Novi Sad, takie powegierskie miasto... my sie tam rok temu zgubilismy, szukajac naszego auta ;)

Natomiast w Czarnogorze warto zobaczyc glownie gory i Boke Kotorska... na wybrzezu ponizej Boki jest wg mnie niefajnie

Zreszta, wiecej napisalem o tym u siebie:
http://www.zamiedzaidalej.pl/search/label/Albania - Albania
http://www.zamiedzaidalej.pl/search/lab ... og%C3%B3ra - Czarnogora
http://www.zamiedzaidalej.pl/search/label/Serbia - Serbia
http://www.zamiedzaidalej.pl/search/label/Macedonia - Macedonia (zrobilismy sobie w MK krotka przerwe w podrozy po Albanii)
Ostatnio zmieniony 23.06.2016, 22:06 przez Simon193, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
radebe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 22.02.2016, 13:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Albania 2016

Post autor: radebe »

byłem dwa razy:
http://radebe-team.blogspot.com/2013/05 ... 013_8.html
http://radebe-team.blogspot.com/2012/05 ... akany.html

Dla mnie jak Albania to jednak południe. Fajne wybrzeże - jeśli chodzi o kurorty to jest tam jeden taki dla "bogatych" - Saranda. Tak to na wybrzeżu nie widziałem innego którego by trzeba było omijać. A nawet Sarande warto zobaczyć, fajne kontrasty przeszklonych nowych budynków na tle "biedy".
Z fajnych miejsc Berat i Gjirokastër z naciskiem na Gjirokastër.
Czarnogóra - fajnie, ale już bardziej tłoczno - Św. Stefan - jak byliśmy nie dało się zwiedzać, mogli wejść tylko goście restauracji która się tam znajdowała - może się coś zmieniło, Budva (dla nas lepsze od Dubrovnika), Kotor - te miejsca naprawdę warto zobaczyć. Podobno fajne też Stari Bar.
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Albania 2016

Post autor: Biedron »

Byłem w Czarnogórze 2 razy i za każdym razem przejeżdżałem przez Durmitor. Droga P14. Można zrobić pętlę ruszając z Žabljaka kierując się na CRNA GORA i przez wąwóz Susice dojechać do P14, Potem zjechać nad jezioro Pivsko i wrócić do Žabljaka już tylko drogą P14. Na 99% już cała trasa jest wyasfaltowana.
https://www.google.pl/maps/@43.1827774, ... 3584?hl=pl

Kolejnym punktem obowiązkowym jest wjazd z Kotoru serpentynami do Parku Lovćen. Można jechać przez Njeguši lub wcześniej skręcić w prawo i wjechać do parku narodowego (nie pamiętam ceny ale pewnie 1-3€) i wtedy wjażdza się na punkt widokowy, coś ok 1200 nmpm z widokiem na Bokę. Można odbić również na Mauzoleum Piotra II Petrowicia-Niegosza skąd roztacza się widok na całą Czarnogórę. Potem przejazd do Cetyni, ich pierwszej stolicy.

Z Cetyni jest fajna traska przez Građani w stronę kolejnego mojego punktu obowiązkowego, czyli drogi P16 która wiedzie wzdłuż jeziora Szkoderskiego.

Wybrzeżem też jechałem, ale tam mi się podobał najbardziej zjazd z Cetyni do Budvy.

O Albanii napiszę w kolejnym poście.
Biedron
wallyb
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 23.11.2014, 10:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jasło

Re: Albania 2016

Post autor: wallyb »

W niedzielę wróciłem z Albanii polecam trasę SH20 część szuter cześć asfalt widoki lux a jak ktoś lubi off to trasa z Prekal do Theth 53 km ale tam polecam kapcie terenowe widoki też luxsusowe
zielony67
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 243
Rejestracja: 01.06.2011, 09:37
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wierzowicw Małe 28

Re: Albania 2016

Post autor: zielony67 »

góry przeklęte ale tylko na off
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Albania 2016

Post autor: plebi »

wallyb pisze:W niedzielę wróciłem z Albanii polecam trasę SH20 część szuter cześć asfalt widoki lux a jak ktoś lubi off to trasa z Prekal do Theth 53 km ale tam polecam kapcie terenowe widoki też luxsusowe
A ja w sobote - tyle ze na 4.
gajowy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 78
Rejestracja: 10.03.2013, 18:51
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Albania 2016

Post autor: gajowy »

to moja relacja, polecam wies Theth, uwazam że solo przy dobrej pogodzie wszedzie da sie wjechać, ja jechałem z żonką wiec orócz Theth żadnego offu nie robiliśmy ale trasy wybierałem "boczne"
http://jakubdr750.blogspot.com/2015/08/ ... press.html

na trasie polecam miejscowość Jajce i wodospad tam oraz młyny wodne, obok w miare tani camping. Dla mnie Jajce to idealna miejscówka na trzeci nocleg (trasa bez wysiłku z północnej polski) odradzam zdecydowanie Doboj, nic tam nie ma ciekawego, no chyba że ktoś chce zobaczyć jak bawią się Albańczycy w weekend, to owszem jest kilka tanzbud
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Albania 2016

Post autor: jedras »

Super! Dzięki za wskazówki. Temat śledzę, ale w ferworze przygotowań nie miałem czasu odpisać. Do tego dopadła mnie awaria alternatora, a tu jedynie tydzień do wyjazdu. Tak czy siak nie poddaje się i w przyszły piątek planuję ruszyć. Po powrocie zdam relację.

Pzdr!
Jedras
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Albania 2016

Post autor: Roland »

A kto śmigał na szarej 700tce 5 lipca do Theth? (razem z dwoma KTMami).
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Albania 2016

Post autor: ArturS »

Roland pisze:A kto śmigał na szarej 700tce 5 lipca do Theth? (razem z dwoma KTMami).
Ekipa z XTZClub.pl :lol: https://www.facebook.com/adwenczur/
Obrazek

Za tydzień rusza kolejna ekipa z forum trampka :thumbsup:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Albania 2016

Post autor: Roland »

ArturS pisze:Ekipa z XTZClub.pl :lol: https://www.facebook.com/adwenczur/
O dokładnie to ta ekipa :-)
Mijaliśmy się z nimi jadąc pętlę w drugą stronę.

Taką fotkę udało mi się znaleźć ze spotkania:
Obrazek
ArturS pisze:Za tydzień rusza kolejna ekipa z forum trampka :thumbsup:
Super - powodzenia w takim razie i zero awarii.
Kraj warty odwiedzenia bo widoki są niesamowite.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Albania 2016

Post autor: ArturS »

Może tym razem zobaczę coś nowego. Asfaltują wszystko jak leci :(
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Albania 2016

Post autor: jedras »

No i jestem z powrotem. Wyjazd udany, ale nie obyło się bez przygód :) Było gorąco, ale jak się okazało opaska chłodząca na szyi i letnie rękawice działają cuda.

Odnośnie Albanii, to mają tam piękne i dzikie góry, ludzie są bardzo przyjaźni, główne drogi dobre, za to boczne bardzo kiepskie. Fajnie było też popróbować lokalnych specjałów i opić się lokalnej kawy :)

Ogólny bilans wyjazdu:
-5500km,
-11 odwiedzonych krajów,
-hektolitry spalonego paliwa,
-jedne zgubione rękawice,
-trzy poobijane motocykle oraz trzech zadowolonych riderów.

Podsumowując:
czy polecam: tak
czy sam chce wrócić: jak na razie nie, a na pewno nie na turystycznym enduro. Główną zaletą tego kraju są dziewicze tereny, które najlepiej zwiedzałoby się na czymś lżejszym.

Jak uda mi się coś zmontować z filmów to podrzucę.

Jak by ktoś miał jakieś pytania to zapraszam :)

PZDR
Jedras
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości