Camelbag (camel bag) poradnik użytkownika, kupującego

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Camelbag (camel bag) poradnik użytkownika, kupującego

Post autor: wojtekk »

Po użytkowaniu camel baga, którego kupowałem totalnie w ciemno, pomyślałem sobie, że może założymy wątek, w którym użytkownicy napiszą na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu i użytkowania. Pozwoli to takim laikom jak ja uniknąć niektórych niespodzianek :) Co Wy na to?

No to - na każdym zebraniu jest ktoś, kto musi zacząć :)

Przy zakupie:

- zwróć uwagę, czy można poodłączać wszystkie rurki, wygodnie otworzyć bukłak do wietrzenia. Chodzi o to aby nie została woda- wtedy będzie pleśń. Dobrze by było, aby dało sie odkręcić, odpiąć kabel z którego pijemy

- zwróć uwagę, czy paski na szelkach (piersiowy, biodrowy) są na tyle szerokie, że "złapią" kurtkę motocyklową, zbroję itp. Niektóre camelbagi mają krótkie zapinki - dla biegaczy

- fajnie, gdy plecak ma małe kieszonki. Schowasz prezerwatywy… wróć: oficnalna wersja: leki na kaca… wróć: przeciwbólowe, dokumenty, aparat czy kartę kredytową. Niektóre plecaczki tego nie mają.

- czy jest miejsce na "szelce" aby wpiąć rurkę, z której pijesz. Przewlec itp. Aby się nie wypinała, dyndała w trakcie jazdy.

- fajnie aby był element odblaskowy z przodu (na szelkach) i tyłu. Problem jest taki, że niektórzy zakładają plecak (ja) na resztę. To oznacza, że mam przykrytą kamizelkę.

- susząc wydmuchaj z ustnika woda (pleśń).

- zwróć uwagę na pojemność bukłaka. Pół litrowe, 0,75 to zawracanie głowy. No chyba, że na trasie zlotowej barowej. Co najmniej 1.5 litra.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Camelbag (camel bag) poradnik użytkownika, kupującego

Post autor: Reindeer »

- zwróć uwagę czy zamknięcie wlewu do wody daje się płynnie zamykać / otwierać
- pakując plecak przygotuj się na najgorsze, czyli pęknięcie (rozszczelnienie) bukłaka. W praktyce, nie chowaj tam nic co mogłoby nie przeżyć kontaktu z wodą, lub pakuj to tak by na pewno przeżyło (np. owinięte w folię, zapakowane wysoko)

Poza tym zawsze można kupić plecak i bukłak osobno. Może wyjść taniej.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Camelbag (camel bag) poradnik użytkownika, kupującego

Post autor: wilq.bb »

Z tym taniej będę polemizował - ostatnio szukałem fajnego plecaczka, gdzie można wielbłądzi worek wrzucić (bo mam jeden ekstra) i nic fajnego nie znalazłem w dobrej cenie. Jak masz jakieś linki to możesz na PW albo tutaj wrzucić?
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Camelbag (camel bag) poradnik użytkownika, kupującego

Post autor: Nadol »

Ja mogę polecić oryginalnego Camelbak'a. 1.5l model Antidote. Nie używam z plecakiem ale zakładam do kurtki (taka opcja RST Adventure II).
Bukłak jest lekki.
Posiada duży otwór, łatwo go odkręcić (1/4 obrotu).
Szybkozłączka do rurki.
HydroGuard - zapobiega powstawaniu grzybów i rozprzestrzenianiu się bakterii na ściankach bukłaka i rurki.
PureFlow - brak niepożądanych zapachów.
Silikonowy ustnik (gryzak) z zaworkiem.
Duża wytrzymałość (tak producent i użytkownicy piszą).
Teraz minus - cena. Natomiast mamy dożywotnią gwarancję (rejestrujemy zakup u producenta).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Camelbag (camel bag) poradnik użytkownika, kupującego

Post autor: Reindeer »

wilq.bb pisze:Z tym taniej będę polemizował - ostatnio szukałem fajnego plecaczka, gdzie można wielbłądzi worek wrzucić (bo mam jeden ekstra) i nic fajnego nie znalazłem w dobrej cenie. Jak masz jakieś linki to możesz na PW albo tutaj wrzucić?
W moim wypadku tani plecaczek pochodził z Lidla, z tygodnia dla rowerzystów (a może biegaczy?). Tak czy owak ma toto 6 litrów pojemności, spokojnie wchodzi tam dwulitrowy bukłak Modeki (i parę innych fantów) i sprawdza się zarówno na rowerze jak i na motorze. Poza tym plecak ma elementy odblaskowe i szlufkę na rurkę bukłaka.
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Camelbag (camel bag) poradnik użytkownika, kupującego

Post autor: jajamam »

Ostatnio za tym chodziłem w decthlonie i znalazlem kilka kombinacji w roznych pktach sklepu.
Naktaniej wychodzilo plecak 3L za 12zl +camelbag za chyba 30zl.
W innej czesci sklepu odnalazłem rozne plecaczki w zestawie z cb. Od małego 3L za 80zl po duże za 200+
Wybralem opcje za 130zł, 5L +2L cb, ma 2 mniejsze kieszonki oprócz głównej z przegrodą dla cb. Na górze ma dziurkę na rurkę, na dole dziurkę w razie W.... Szelki i pasek biodrowy mają bardzo duzy zakres regulacji, z piersiowym zapieciem może byc problem bo paski sa krótkie ale po niedzielnej jeździe po slowackich offach stwierdzam, ze nie jest potrzebne bo nic nie spada ani sie nie zsuwa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości