komunikacja po bluetooth

motocyklowo
maciejza
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 118
Rejestracja: 18.06.2008, 18:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

komunikacja po bluetooth

Post autor: maciejza »

jako ze zestawy do komunikacji z pasazerem sa dosc drogie (albo niewarte tylu pieniedzy) to moze ktos zna jakas aplikacje na telefon co by wykorzystywala komunikacje po bluetooth miedzy dwoma telefonami wyposażonymi w zestawy sluchawkowe ? XXI wiek to chyba takie rzeczy istnieją ;)
Pozdrowienia z Warmii.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: komunikacja po bluetooth

Post autor: pat13 »

BT jest protokołem transmisji danych i wymaga interakcji przed każdą transmisją. Przypuszczam, że zestawienie dwóch ciągłych kanałów radiowych (dla 2 osób, aby normalnie rozmawiać) w tej technologi będzie niemożliwe bo nie do tego ona służy. Mówiąc po ludzku, wątpię aby akurat po BT dało się obsłużyć rozmowę inaczej niż robi to np. aplikacja BT Walkie-Talkie która umożliwia nagranie mowy i wysłanie jej do innego aparatu po bloototh (jako plik). Odbiorca odsłuchuje, potem nagrywa swoją odpowiedź i wysyła. Raczej mało fajne na moto :thumbsdown: Aplikacja jest javowa i działa na telefonach obsługujących MIDIP 2.0
Ale Skype to z tego nie zrobisz. :sad:
Awatar użytkownika
supertramp
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 25.11.2008, 22:39

Re: komunikacja po bluetooth

Post autor: supertramp »

Na symbiana bawiłem się taką aplikacją, ale na moto tego nie ćwiczyłem. Nie pamiętam już czy miała aktywację nadawania głosem. Ogólnie nawet jeśli chodzi o zwykłe walkie-talkie z zestawami słuchawkowymi to też jestem zdegustowany ich skutecznością komunikacji - ale może to dla tego, że mam głośny kask i dolnopółkowych radiotelefonów używałem.

Nie pamiętam czy ta aplikacja nie była tą:
http://dailymobile.se/2008/12/26/symbia ... ie-talkie/
Dalej w drogę wyruszamy - starczy sił - dzisiaj jest nasz dzień!
maciejza
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 118
Rejestracja: 18.06.2008, 18:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: komunikacja po bluetooth

Post autor: maciejza »

pat13 pisze:BT jest protokołem transmisji danych i wymaga interakcji przed każdą transmisją.
ale ja moge zainicjowac te interakcje jak wsiadam na moto i zakladam kask :)
wlacze i niech sobie dziala az nie zsiade :)

kurde w aucie wbudowany glosnomowiacy jakos sie komunikuje z telefonem po bluetooth, to dwa fony nie za bardzo moga ? ...

.. niedobrze ...
Pozdrowienia z Warmii.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wesol i 1 gość