Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

motocyklowo
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

Witam. Wiem że jako nowy użytkownik nie wypada mi od razu wychylać się przed szereg, ale chciałbym zaproponować dział jak z tytułu "Szybkie pytanie szybka odpowiedź". Temat znam z innego forum samochodowego, większość pewnie to zna. Zasady proste, krótkie zwięzłe pytanie, szybka i konkretna odpowiedź. Bez zbędnych dyskusji, bez debaty między odpowiadającymi. Odpowiedzi tylko do konkretnego pytania, następne zapytanie kasuje poprzednie. Nie wracamy do do pytań wstecz, chyba że zainteresowany nie uzyska satysfakcjonującej odpowiedzi i powieli pytanie. Pytać można wszystkich i o wszystko :)
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: HerkulesWPR »

To forum rządzi się swoimi prawami, tutaj szybkie pytanie może nie spotkać się z szybką odpowiedzią, co więcej, wariantów odpowiedzi może być dziesiątki. :grin:
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: uosiu »

IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

No coś w podobie :)
Np ja pytam
- czym skleić miskę olejową?
Pada jakaś odpowiedź lub kilka, czasem żadna.
Puki nie pokaże się następne pytanie temat aktualny.
Ty pytasz
- gdzie jest dobra pizza w Warszawie?
I moja miska olejowa już jest nie aktualna czyli, nie piszemy że poxipolem, bo pizza z poxipolem dobra nie jest :D
Tak w skrócie, jednak nie wskazane jest aby w swoich odpowiedziach wdawać się w dyskusję z autorem poprzedniej odpowiedzi, bo nie o to chodzi.
Na forum Skody mieliśmy takie coś na głównej i bardzo ułatwiało to życie. Na forum mercedesa się znowu to nie sprawdziło bo... Tam o co byś nie zapytał wszyscy odsyłają do podpięcia pod komputer :)
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: HerkulesWPR »

To ja nie załapałem o co chodzi, wrzućcie jakieś przykłady bo to co zapodał uosiu jakieś takie skomplikowane.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: zimny »

Widziałem takie wątki na innych forach. I przyznam że niegłupie to jest! :smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

Przykład??

Jak sprawdzić luz na wałku zdawczym bez rozbierania na części pierwsze motocykla?
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

IrekLubinPL pisze:Przykład??

Jak sprawdzić luz na wałku zdawczym bez rozbierania na części pierwsze motocykla?
Jeśli odkręcenie 6-5 śrub to dla Ciebie rozbieranie na części pierwsze, to polecam szklaną kulę, albo wróżenie z fusów.
Jeśli nie przeraża te parę śrub użyj szukajki (prawy górny róg) - wałkowane było pierdyliard razy, tylko trzeba się wysilić odroinę, a nie jaśnie panu podać na tacy

Temat z cyklu wpada nowy na forum i nie chce mu się szukać :thumbsdown:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

To jest przykład odpowiedzi ktoś nie powinna się tu znaleźć. Nie po to zadajemy pytania by dowiedzieć się że trzeba zapytać "szukajki". Jeśli fatygujemy się by klepnąć coś na klawiaturze, napiszmy to z sensem i zwięźle. Bo odpowiedź typu "muszisz zapytać gdzie indziej" raczej nie przynosi porządnego efektu. Równie dobrze można iść na skróty i bez zaglądania na forum zapytać google.
Czyli zamiast pisać "poszukaj sobie" w 300 słowach, odpowiadamy np. " jak puszczasz sprzęgło a motor szarpie, to znaczy że coś się nie dobrego dzieje". Wtedy zainteresowany może dociekać i kopać po archiwum w setkach postów i szukac rozwiązania.
Na razie to faza testowa chcę coś zaproponować co ma miejsce w innych społecznościach i doskonale się sprawdza.

BTW

Wpadł nowy na forum i jaśnie Pan Stara Wyga musiał coś odpowiedzieć... Chyba nie o to chodzi kolego, nie chcesz podzielić się wiedzą, nikt Ci nie karze. Zachowaj to dla siebie, wiedzę o szukajce też.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

Jaśnie Pan Stary Wyga - podoba mnie się taki tytuł :cool: tylko upierdliwy by taki nick był przy logowaniu

Co do takiego tematu, jak masz krótkie zapytanie to często, gęsto wystarczy na czacie napisać i dostaniesz odpowiedź, chociaż kiedyś tam więcej życia było....

Czy jeśli zamiast skierować Cie do szukajki podałbym Ci link do tematu:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=102&t=2955 byłbyś zadowolony?

a może Jaśnie Koledze Nowemu chodzi, żeby napisać ściągnij dźwignię zmiany biegów. odkręć śruby osłony, a następnie przed twoją twarzą ukaże się wielebny wałek. Możesz sobie wówczas pomacać razem z zębatką , albo ją zdemontować, ale bez luzowania naciągu raczej jej nie założysz....

Opcja nr 2 to pomyłka, bo to kolejne dublowanie wiedzy dla leniwych, którym "się należy" bo przecież zapytałem.
Nie wiesz jak to właśni szukajka albo Hanys do ręki, albo piwo i do kolego co wie jak to zrobić i samemu się uczyć mechaniki.

ps. Jakbyś dalej chciał wycieczki osobiste uskuteczniać to zapraszam napisz na PW.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

Kolega wilq ma nieco racji - na tym forum staramy się nie powielać tematów. Po to jest wyszukiwarka (mowa o wyszukiwarce forum, nie Google!), aby nie tworzyć kolejnych pytań o to samo.

Taki proponowany temat z szybkimi odpowiedziami to wytrych dla osób, które mają mało czasu i wolą eksploatować czas innych. Trochę do dupy rozwiązanie... Po to mamy porządek na forum, aby przeczytać sobie dany temat i zdobyć kompletną wiedzę, a nie zdawkowo rzucone w zaśmieconym wątku zdanie.

Nie bardzo widzę tu korzyści z takich szybkich odpowiedzi? Jaki jest sens wspierania osób, które wpadają jak po ogień, zadają konkretne pytanie i znikają?

@Irek - używanie szukajki przed zadaniem pytania to wyraz szacunku dla czasu innych użytkowników forum. Wątek z szybkimi pytaniami - moim zdaniem - wręcz przeciwnie.
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

Tomku, tak masz po części rację ale...
- Jaki był wynik meczu?
- oglądał ktoś niezniszcalnych 7, warto?
-Czym skleić miske?
- zna ktoś przepis na dobre ciasto na pizzę?
- Co kupić chrześniakowi na 4 urodziny?
- Ile oleju w lagach?
- 2+2x2 ??
To nie jest wątek tylko o motorach i mechanice. Pytasz o wszystko i wszystkich, nie dyskutujesz z autorem odpowiedzi wcześniejszej, bo są gusta i guściki. Ja pytam, ty jak znasz odpowiedź i masz ochotę, odpowiadasz, ale mi a nie krytykujesz i dyskutujesz z autorem posta wyżej.

Widzę że jest to bardzo skomplikowane. Postaram się w domu wkleić linka do innego forum aby jak krowie na rowie pokazac o co chodzi.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Nadol »

Pytaj na czacie i po sprawie.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: zaczekaj »

A mi się pomysł podoba.
Nie raz już jakiś interesujący mnie temat przeczytałam a potem mi się coś zapomniało. Taki temat z pytaniami mógłby pomóc szybko otrzymać odpowiedź zamiast znowu walczyć z szukajka.
Bo niestety szukajka forumowa nie jest na moją cierpliwość.
Ten komunikat, który widzę za każdym razem i po kilka razy skutecznie zniechęca mnie do szukania. ,, Przepraszamy, ale nie możesz teraz użyć wyszukiwarki. Spróbuj ponownie za kilka minut."

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Nadol »

zaczekaj pisze:Ten komunikat, który widzę za każdym razem i po kilka razy skutecznie zniechęca mnie do szukania. ,, Przepraszamy, ale nie możesz teraz użyć wyszukiwarki. Spróbuj ponownie za kilka minut."
To akurat można zmienić w konfiguracji forum (pytanie do Maja).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: grad74 »

A mi się pomysł Irka też podoba. I nie chodzi o to żeby powielać tematy, bo tu w jednym temacie: "Szybka piłka", masz właśnie tzw "szybką piłkę" :). O wiele gorsze jest właśnie tworzenie dziesiątków nowych tematów o tym samym, a admini nie zawsze mają czas i siłę je połączy bądź pokasować (co jest zrozumiałe, bo każdy ma również inne zajęcia) . Tu jeden temat zapobiega tworzeni dziesiątków innych , a jego starszą niż np tydzień zawartość można automatycznie kasować w niebyt. Równie dobrze ja jako już trochę też "Jaśnie Pan Stary Wyga" mogę np. stwierdzić, że skoro to stricte motocyklowe forum to nie chcę żeby np były tu ogłoszenia i tematy niemotocyklowe (typu sprzedam gacie, telefony i młodej panny welony... :wink: ). Fakt że szukajka czasem nie działa, to mniejszy problem niż to że ja często szukając pewnych tematów mimo że nawet wiem że gdzieś tam istniały to czasem i tak ciężko je znaleźć, a po wtóre to czat faktucznie słabo coś ostatnio jest odwiedzany. Tak więc może nie krytykujmy od razu kolegi Irka, bo się może wbrew co poniektórym opiniom, że w tym "szaleństwie jest metoda" ... aaaalbo odwrotnie :niewiem: :wink: :tongue: :lol: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 389
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: HerkulesWPR »

Czy te pytania to będą zadawane w formie nowych postów czy będzie jakiś moduł/gadżet w formie okna gdzie będzie można takie pytania zadawać.
Obawiam się że jeżeli będzie to w formie postów to będzie w wątku duży bałagan i często nikt nie doczeka się na odpowiedź, jeżeli to będzie w formie gadżetu to nasze forum technologicznie nie ma takiej wtyczki.
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

Na Skodzie to były kolejne posty. Pytania proste i sensowne. Jesli nie doczekałeś się odpowiedzi bo ktoś przebił twoje pytanie, zawsze możesz je powielić. Najważniejsze aby były to odpowiedzi, a nie krytyka że ktoś idzie na łatwiznę. To ma ułatwić życie, a wszelkie frustracje zostawiamy na posty w pozostałych działach. Czyli proste, znasz odpowiedź i chcesz się podzielić wiedzą odpowiadasz, znasz odpowiedź ale wolisz by pytający są sobie poszukał wiadomości, odpuszczasz sobie. Jeśli na pytanie udzielono odpowiedzi twoim zdaniem błędnej, nie mieszasz z błotem autora, tylko przedstawiasz swoją wersję, pytający sam wybierze wersję sobie prawidłową. W odpowiedzi można umieszczać linki do aby pytający uszanował czas poświęcony przez innych, ruszył głową i nie dostał wszystkiego na tacy, a potem zniknął, jak to kolega wyżej przedstawił. Plusem jest to że wyszukiwarka wzbogaci się o sporą bazę banalnych pytań, a wiadomo że błędnie sformułowane zapytanie odsyła do... nigdzie :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

W takiej opcji ma to sens, szczególnie jak zostało doprecyzowane że są to pytania typu Hyde Park, a nie tylko ściśle techniczne. Jestem za.

Technicznie to jeden temat, który trzeba czasem czyścić. Nie powinien niczemu zaszkodzić, a odrobina luzu nie zabije naszego forum ;)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

Jako wątek HP może być ciekawie, ale obstawiam prędzej czy później (ze wskazaniem na prędzej) że podaną pytania typu jaka guma, o myślisz o tym sprzęcie i zrobi się regularny bajzel - teraz jest to jako, tak sensownie uszeregowane i działa
IrekLubinPL pisze: Plusem jest to że wyszukiwarka wzbogaci się o sporą bazę banalnych pytań..
Nie zgodzę się, bo kto pisze całe pytania? Słowa klucze to podstawa - dotyczy naszej szukajki, gugla, ale znów trzeba chcieć pomyśleć samemu, a nie na gotowca sępić.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości