Mazury Sztynort/warto zajechać

Krótsze lub dłuższe wyjazdy.
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: marecki999 »

Będąc na Mazurach z pewnością wiele osób odwiedziło wioskę Sztynort Duży. Każdy pewnie był w Pałacu, porcie, smażalni...,
a tuż obok w dość trudno dostępnym miejscu jest Kaplica Rodowa Lehndorffów ...Kto nie był- Warto tam zalecieć będąc w okolicy :wink:
Kaplica rodowa wybudowana została w 1858r. W podziemnej części spoczywały trumny ze szczątkami zmarłych członków rodu. W czasie, a może po wojnie, kaplica i cmentarz uległy zniszczeniu" tu kilka informacji - http://mazury.info.pl/sztynort/
Byłem tam ostatnio bardzo dawno zdaje się w 95-96r jakoś na zlocie Harcerskich Drużyn Wodnych. Dopływaliśmy tam wtedy od strony jeziora.
W tym roku kilku kolegów przypomniało o tym fajnym miejscu więc trzeba było podjechać, a daleko nie mamy :crossy: Pogoda w Grudniu Lux to :witch: :wink:
Wyjeżdżając ze Sztynortu Dużego w kierunku Kamionka WLk/Mamerek skręcamy w lewo w polną drogę. Jakieś 50 metrów za ostatnim ostrym zakrętem(szykaną) w Sztynorcie...
dalej troszkę "offowej" drogi
kolega Szymon - Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Alejką...
Obrazek
dociaramy do...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tu były kiedyś trumny
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak jak pisałem Istnieje też możliwość by od strony jeziora dopłynąć tam łódką/ :wink:
Awatar użytkownika
markom13
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 04.10.2015, 00:17
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Mazury -> UK

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: markom13 »

No marecki999 ,w grudniu takie wycieczki...pozazdroscic.
Potwierdze ,ze Mazury warte sa zwiedzania. Mamy tam tyle zakamarkow ,ktore nie sa odwiedzane czesto ,co za tym idzie nie trzeba placic zadnych biletow i nie tloczysz sie z tlumem wycieczkowiczow. Choc ostatnio bedac w PL wbilem sie w szok jak w listopadzie zabralem kumpla na bunkry w Mamerkach i mila pani wziela od nas 70pln za zwiedzanie bunkru plus tego budynku z makieta u-boota. Kiedys za nastolatka biegalo sie tam wszedzie za free :grin:
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: Nadol »

Prawdopodobnie mauzoleum znajdziecie pod tymi koordynatami: 54.123547, 21.673553
https://www.google.pl/maps/place/54%C2% ... !1s0x0:0x0
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
markom13
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 04.10.2015, 00:17
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Mazury -> UK

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: markom13 »

Nadol,w Twoim avatarze sa na drugim planie mosty w Stanczykach ? To warto zobaczyc ,jesli ktos nie widzial ,poza tym po drodze warto zajechac do Rapy (piramida).
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: Nadol »

markom13, zgadza się wszystko ;)
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: marecki999 »

markom13 pisze:No marecki999 ,w grudniu takie wycieczki...pozazdroscic.
Potwierdze ,ze Mazury warte sa zwiedzania. Mamy tam tyle zakamarkow ,ktore nie sa odwiedzane czesto ,co za tym idzie nie trzeba placic zadnych biletow i nie tloczysz sie z tlumem wycieczkowiczow. Choc ostatnio bedac w PL wbilem sie w szok jak w listopadzie zabralem kumpla na bunkry w Mamerkach i mila pani wziela od nas 70pln za zwiedzanie bunkru plus tego budynku z makieta u-boota. Kiedys za nastolatka biegalo sie tam wszedzie za free :grin:
Nas w grudniu też skasowali - za wejscie na wieże w Mamerkach10zł -tragedii nie ma bo widoczek fajny- coś muszą zarobić :wink: :wink:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
markom13
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 04.10.2015, 00:17
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Mazury -> UK

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: markom13 »

Gratuluje odwagi ,ja doszedlem do polowy.Nie ze lek wysokosci tylko ta wiezyczka zaczela sie niemiosiernie bujac .Odpuscilismy i zawrocilismy na dol .Oczywiscie teraz zaluje ,ze stracilem odwage :blush:
alleluja55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 23.02.2016, 16:29
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: alleluja55 »

Wieża się buja, ale daje radę :) Po drodze do Rapy warto odwiedzić Kaplicę w Zakałczu wielkim ( oddalona ok. 2km od bań mazurskich- Wylot na Rapę). Do listy można dorzucić kilka miejsc przelotowych. Nawet na trasie Giżycko - Węgorzewo można trafić na ciekawe miejsca.
Wiedźma
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 62
Rejestracja: 29.08.2015, 22:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Puszcza Mariańska

Re: Mazury Sztynort/warto zajechać

Post autor: Wiedźma »

Piękne okolice. W tym roku latem jadę z cała rodziną. Normalna część familii :smile: zostaje w hotelu pod Mikołajkami gdzie będzie pławić się w luksusie a ja biorę namiot i w teren.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości