Deflektor w 5 minut

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
mikah
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 29.03.2014, 19:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nysa

Deflektor w 5 minut

Post autor: mikah »

Hej,
pokażę wam mój patent na deflektor w 5 minut.
Potrzebna będzie stara (albo najtańsza nowa jak u mnie) szybka od kasku, klipsy do papieru najmniejszego rozmiaru, dremelek z piłką.
Najpierw należy przyciąć szybkę tak, aby zachodziła na owiewkę jakieś 2 cm od góry. Później trzeba wykonać kilka prostokątnych szczelin na klipsy (po zdjęciu drucika blaszka klipsa musi przejść przez szczelinę. Między "deflektor" i owiewkę pod klipsy założyłem cienkie paski gumy. po założeniu z klipsów ściągamy druciki.
I mamy coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pomysł przyszedł nagle, jak decyzja wyjazdu nad morze. Troszkę zabrakło staranności, ale czasu na wykonanie miałem bardzo mało.
Przy 140 ani drgnie, swoje robi- podczas trasy nad morze w tym roku w zasadzie nie zdrapywałem z kasku tego wszędobylskiego g....a.
pozdr.
MirekH
------------------------------------------------------------------------------------------
TA600V, NX250, FJ1200ABS -ten ostatni oddam w dobre ręce
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Sinxu26 »

Sam by na to nie wpadł , a to jest genialnie proste :thumbsup: :thumbsup:

Idealne rozwiązanie na chłodne dni :ok:
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Daniel 87 »

Nie do końca genialne, na pewno nie bezpieczne a już na pewno to nie deflektor a jedynie podwyższenie szyby.
Po 1 deflektor musi być "stale przymocowany" aby pęd powietrza nie cisnął nim w nasza twarz. Zasada działania deflektora jest zgoła inna niż podwyższenia szyby. Jego zadaniem jest rozpraszanie strugi powietrza "ślizgającej się" po szczycie szyby, tutaj jest ona tylko podwyższona.

Czepiam się, ale taka prawda:P
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Sinxu26 »

Yep dokładnie XD hejtem leci :crossy:
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Kristobal »

Raczej sprostowaniem. Pomysł super ale nie ufał bym temu jeśli nie przewierci otworu lub zaciśnie śrubą na gumie. Dostać w łeb tym nie boli ale może spowodować spore zaskoczenie. A wtedy ilka dusz w górę lub w dół łatwo może ulecieć...
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: LUDOJA »

Nie ma regulacji kąta....hahahahhahahahahah,super pomysł tylko rzeczywiście trzeba zablokować przed zsunięciem......
Awatar użytkownika
mikah
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 29.03.2014, 19:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nysa

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: mikah »

Jeździłem z tym pół roku. Zdjąłem wczoraj i nieźle przy tym się pomęczyłem - gumki między szybami jakby je przyssały.
Oczywiście wielokrotnie sprawdzałem czy patent się nie obruszał- siedziało sztywno, więc jeździłem z tą prowizorką do końca sezonu. Jak już pisałem: patent zrobił swoje.
Nie będę polemizował czy to deflektor czy nie - dla mnie deflektor, bo odchyla strugi powietrza odmiennie od oryginalnej szyby. Daniel, nie do końca przekonuje mnie twoje rozumienie pojęcia deflektor. Z wikipedii: deflektor – urządzenie do zmieniania kierunku przepływu gazów i cieczy, np. w celu wytrącania cząstek pyłu lub poprawy aerodynamiki na dachach samochodów ciężarowych. NIe znalazłem nigdzie wymogu stałego zamocowania. Gdybym miał wysoką szybę pewnie nie potrzebowałbym zmieniać przepływu nad nią i stosować do tego celu DEFLEKTORA. PRAWDZIWE DEFLEKTORY za 120zł też mają stały kąt :D. te droższe można już regulować. Aha- następny patent do którego już się przyłożę i wykonam staranniej też zamocuję w ten sposób, nie chcę dziurawić oryginalnej szyby, a o jego pewnym zamocowaniu jestem przekonany. W końcu przejechałem z tym ze 2tys km.
Mniejsza o to- polecam każdemu kto potrzebuje na szybko zmienić kierunek strugi aby nieco wyżej opływała kierownika.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest fakt sprawdzony - przymocowane to jest bardzo solidnie (pod warunkiem zastosowanie małych klipsów, one ściskają najmocniej i gumek między szybami)
A prostota powala malkontentów - pewnie: po co za pół darmo jak można zapłacić za coś podobnego 150 zeta :P :zabawa:
pozdr.
MirekH
------------------------------------------------------------------------------------------
TA600V, NX250, FJ1200ABS -ten ostatni oddam w dobre ręce
Awatar użytkownika
darkojak
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 26.02.2009, 19:18
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: darkojak »

Witam,

No cóż, nie pisze tego dlatego że wykonuje te deflektory od dobrych kilku lat ale dla mnie to bezczeszczenie motocykla no chyba że jest to w formie testu i trochę żartu :smile:

Ale można i tak, czemu nie. Poniższy link pokazuje coś jeszcze lepszego :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=1n8JMYhqnZY

Dla mnie funkcjonalność, dobry wygląd czyli tzw. smak idą w tym samym kierunku. Inaczej tego nie widzę.

Ot i to wszystko w tym temacie.

Zainteresowanych zapraszam tu: http://www.darkojak.pl

Pozdrawiam
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: LUDOJA »

Dla mnie funkcjonalność przede wszystkim a o wygląd niech się troszczą grubasy na cioterach.....jak coś działa i jest bezpieczne a do tego nie ciągnie kosztów bo musi być obandowane to jest ok.
jancio
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 14.11.2014, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: jancio »

Jeżeli jest skuteczne to czemu nie.
Awatar użytkownika
mikah
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 29.03.2014, 19:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nysa

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: mikah »

Darkojak, innej wypowiedzi bym sie nie spodziewał od Ciebie. Klienci ubędą?
Ten link do porównania to faktycznie żart...
pozdr.
MirekH
------------------------------------------------------------------------------------------
TA600V, NX250, FJ1200ABS -ten ostatni oddam w dobre ręce
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: LUDOJA »

Spokójnie każdy wypowiada swoje zdanie i wojna przekonań jest zupełnie bez sensu.......każdy ma racje....swoja własną.Każdy inny/wszyscy równi:)
Awatar użytkownika
HerkulesWPR
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 390
Rejestracja: 25.10.2013, 20:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: HerkulesWPR »

Powiem ci że się przestraszyłem jak to zobaczyłem.
Faktycznie to wygląda jak przedłużenie szyby, a nie deflektor (nie zmienia kierunku pędu powietrza).

O jakich gumkach piszesz, że się przyssały? bo na zdjęci ich nie widać, są same spinacze nie są za mocno trzymające.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Kristobal »

No tak. Z rury od kibla na narzędzia to się śmieją że obciach, a to jest dobre bo skuteczne? Dla mnie to prowizorka by dojechać do domu bo się szyba w kasku zbiła, ale nie do jazdy.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Artur »

Hm. Ja też lubię rzeczy użyteczne. Ale tylko tak długo, dopóki na użyteczne i ładne mnie nie stać. A ta użyteczność, musi dać więcej niż spojrzenie z politowaniem zabiera :grin:

Powyższe rozwiązanie traktowałbym jako awaryjne, podyktowane koniecznością np. trafia się wyjazd a ja jeszcze nie gotowy. To myk i gotowe. Ale po powrocie szukałbym już czegoś na porządnym mocowaniu.
Jak sam się przekonałem, tylko w drewnie potrafię coś więcej. W stali, plastiku itp. wychodzi mi podobnie jak koledze.
Awatar użytkownika
Marcin 78
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 113
Rejestracja: 08.06.2014, 23:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Marcin 78 »

darkojak wiadro wymiata ,pomyśl może i Ty byś z jakiegoś po farbie wystrugał bo po paszy już opatentowane :grin: :grin:
zwyczajnie HONDA
Awatar użytkownika
Sinxu26
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 05.05.2015, 12:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Sinxu26 »

jak dla mnie , mikah masz u mnie piwo, bo na pewno ten pomysł i wykorzystam i sprzedam koledze , co ma mała owiewkę :thumbsup:

Pozatym ten temat jest czystym w 100% zrób to sam , i oby było więcej takich akcji :impreza: :impreza: :impreza: :impreza:
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Leo »

Panowie.... tak ode mnie :)
Kupcie kawałek rurki gumowej (chociażby akwariowej), rozetnijcie ją wzdłuż, nałóżcie na krawędź deflektora i przyklejcie na jakąś kropelkę czy coś.... trochę bezpieczniej będzie, bo taka ostro zakończona szyba może zrobić niemałą krzywdę.
Pozdrawiam :D
Basia
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: Kristobal »

Jak już dawać wężyk to z ledami! Na pilota. :grin:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Deflektor w 5 minut

Post autor: LUDOJA »

Mikah zrobiłeś darkojakowi konkurencje:).....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość