stopka centralna transalp 600

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

Witam wszystkich,

Tydzień temu zamówiłem od darkojaka stopkę centralną do mojego modelu honda transalp 600 (w dowodzie ma rocznik 1991 ale sądząc po numerze vin jest to starszy model. Dodatkowo ma jeszcze czarny silnik).

Czy jest możliwe że stopka produkowana dla modeli 600 nie pasuje do mojego modelu? W sklepie internetowym jest informacja że stopka od Darkojaka pasuje do transalpów 600 od rocznika 1991 w górę. Dla utrudnienia dodam że istnieje spore prawdopodobieństwo że mój motocykl był produkowany na rynek USA (sądząc po innej lampie, desce rozdzielczej, i opisach instrukcyjnych umieszczonych na ramie).

Będę bardzo wdzięczny za udzielone wskazówki,
Pozdrawiam wszystkich i Życzę słonecznej pogody w weekend
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: wilq.bb »

MarcinTx pisze:W Dla utrudnienia dodam że istnieje spore prawdopodobieństwo że mój motocykl był produkowany na rynek USA (sądząc po innej lampie, desce rozdzielczej, i opisach instrukcyjnych umieszczonych na ramie).
Poka zdjęcia może drugi w PL jest poza Fredem.

Co do stopki to może nie pasować.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

A w jaki sposób mogę dodać zdjęcie w poście? Nie mam takiej opcji kiedy wybieram "odpowiedz"
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: wilq.bb »

"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: Adampio »

Jak ma w dowodzie rocznik 1991 to bardzo prawdopodobne, że to model z 1990. Ja ma tak samo: model 1989 w dowodzie 1990. A co konkretnie nie pasi z tą stopką?
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: grad74 »

W tych nastarszych modelach w ogóle nie było otworów technologicznych do mocowania centralki. Były mocowane na przykręcanie na jakieś takie płaskowniki czy coś. ja też muszę zmotać taką w moto mojej pani. Zobacz czzy w ogóle masz mocowania.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

niestety w mojej hondzie nie ma zaczepów na nóżkę centralną.

Dziś wieczorem zamieszczę zdjęcia mojego trampka, i wyjaśni się czy jest to model USA czy "składak" :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: wilq.bb »

Czekam z niecierpliwością na fotki
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: grad74 »

MarcinTx pisze:niestety w mojej hondzie nie ma zaczepów na nóżkę centralną.

Dziś wieczorem zamieszczę zdjęcia mojego trampka, i wyjaśni się czy jest to model USA czy "składak" :)
No to żeby być może uprezedzić pytanie, powiem Ci że dzięki uprzejmości kolegi Lesława mam kilkanaście fotek na temat mocowania rzeczonej 'centralki przykręcanej". jeśli kolego chce podeślę na maila.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

Obrazek
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

Na pierwszym zdjęciu to oczywiście ja na motorze.

Będę bardzo wdzięczny za przesłane wskazówki/zdjęcia odnośnie montażu stopki centralnej do starszych modeli transalp.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: wilq.bb »

Ma szanse to być jusaniec (odblaski na lagach, ale brakuje odblasków na tyle, układu hamulcowego z przodu nie widać, ale fele masz srebrne ) - ale nie California... ta (a raczej ten, tzn "Fred") ciągle jest tylko jeden na forum :smile:

Poza tym ładna sztuka :thumbsup: Szanuj bydlaka, a będziesz zadowolony (wersja z bębnem jest najlżejszym TA)
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: ostry »

Skubaniec, ładny się uchował :thumbsup: . Wersja USA.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

ostry pisze:Skubaniec, ładny się uchował :thumbsup: . Wersja USA.
Cieszę się że mój motocykl uchował się w przyzwoitym stanie :) Jak go kupowałem nie byłem do końca pewien skąd ten motor jest. Jak mogę rozróżnić "amerykańca od europejczyka"?

póki co wiem że znaki szczególne to:

1. licznik w milach
2. odblaski na lagach z przodu
3. srebrne felgi
4. lampa z przodu ma inne rozproszenie światła
5. róznego rodzaju naklejki są pisane w języku angielskim i mówią o regulacjach amerykańskich
6. Malowanie w teorii zgadzałoby się z tym z USA (rocznik 1989)
to chyba na tyle ze znaków szczególnych o któych mi wiadomo :) Na pewno jest ich więcej
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: ostry »

Jeszcze odblaski okrągłe, czerwone po obu stronach bagażnika oraz oddzielne, odstające oświetlenie tablicy rejestr. Spotkałem się gdzieś z opcją kierunkowskazów przednich z żarówkami z podwójnym włóknem 5/21 W. Czyli musiałby by mieć dodatkowe kabelki połączone ze światłami pozycyjnymi aby świecić wraz z nimi. Aczkolwiek być może był to czyjś prywatny patent.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: grad74 »

Lampa przednia ma inne rozproszenie światłą bo Hamerykanie mają oświetlenie symetryczne a nie jak MY cywilizowani ludzie niestyetryczne i mniej rażące.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
MarcinTx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 03.02.2015, 08:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszków

Re: stopka centralna transalp 600

Post autor: MarcinTx »

grad74 pisze:Lampa przednia ma inne rozproszenie światłą bo Hamerykanie mają oświetlenie symetryczne a nie jak MY cywilizowani ludzie niestyetryczne i mniej rażące.
To obawiam się że mój trampek jest "Hamerykański" bo ma większość z cech szczególnych :)

Dostałem od Darkojaka wskazówki, odnośnie montażu stopki centralnej dla modeli przed 1991. Okazało się że potrzebne są tulejki i blacha oporowa. Dziś wieczorem postaram się załączyć zdjęcia ze wskazówkami na przyszłość.

Dziękuję wszystkim za wskazówki i pomoc, jeśli tylko moja stopka centralna będzie zamontowana, załączę do tego posta zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości