Trampek z wysp

motocyklowo
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Trampek z wysp

Post autor: sqmir »

tak mnie kolega coś podpowiedział i chciałem zweryfikować.

wie ktoś czy są jakieś problemy z rejestracja Trampka sprowadzonego z wysp?
czy światło nie oświetla bardziej lewej strony co może być problemem przy rejestracji.

zielony w mordkę jestem a mam coś na oku.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
PIES
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 02.11.2008, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trampek z wysp

Post autor: PIES »

Jedynym problemem na stacji diagnostycznej może byc reflektor przedni, ale nie takie sprawy w naszym kraju się załatwia :tongue:
Nie ma się co pipać w szczypę!!!
Awatar użytkownika
Padre
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 460
Rejestracja: 23.06.2008, 00:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lublin

Re: Trampek z wysp

Post autor: Padre »

Ze światełkiem to kwestia, kto będzie robił pierwszy przegląd i jak bardzo będzie czepliwy. Ja mam Trampiego z GB i lampa świeci symetrycznie. Pewne jest natomiast, że jeśli to 600 to nikogo nie oślepisz bo orygianlna świczka to.... Zwróć raczej uwagę jak bardzo chrupie rdza. Jeśli słychać ją z 50cm to daj sobie spokój. Jesli z tej odległości jest cisza to można spróbować.
Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Trampek z wysp

Post autor: sqmir »

akurat ten co go oglądam wydaje się być wolny od rudej.
a co do światła...to ciekawe dlaczego jedne maja tak a inne inaczej.
pytam o rocznik 2003 wiec nie wiem, w razie jakby nie mial symetrycznej lampy i bardziej uciekała wiązka w lewo, to będzie problem.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
sumik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 16.06.2008, 13:20
Lokalizacja: Szczecin/Wrocław

Re: Trampek z wysp

Post autor: sumik »

Jak ostatnio robiłem przegląd, to facet kazał mi włączyć światła, ale nie pod ścianą gdzie się sprawdza czy światełka są dobrze wyregulowane, tylko od tak po środku warsztatu, a biorąc pod uwagę, że było to w dzień, to wątpię czy mógł stwierdzić czy świecą asymetrycznie czy inaczej.... aczkolwiek w 100% pewny nie jestem. Ogólnie to i tak bym na twoim miejscu zmienił lampę bo po co wqrwiać innych kierowców :smile:
koko dżambo i naprzód :D !!!
Awatar użytkownika
supertramp
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 25.11.2008, 22:39

Re: Trampek z wysp

Post autor: supertramp »

Z GB można trafić na sztuki z asymetrycznym reflektorem - i tego u nas nie zarejestrują (albo napiszę raczej, że nie wolno diagnoście go dopuścić), albo z symetrycznym i z tym nie będzie problemu.
A jak odróżnić? Rocznik chyba nie jest tutaj kluczem. Trzeba patrzeć na oznaczenia na kloszu - np. tutaj masz konkrety:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878


Sam się zastanawiałem nad GB, ale właśnie rdza i reflektor spowodowały, że przestałem w ogóle brać taką opcję pod uwagę.

Aha - w niektórych pojazdach z GB (nie wiem czy i jakich motocykli się to tyczy) kierunkowskazy świecą na stałe a po ich włączeniu zaczynają migać. Takie rozwiązanie też jest w Polsce niedopuszczalne i wymaga przeróbek.

No, ale przynajmniej kierownicy na lewą stronę nie trzeba przekładać :smile:
Dalej w drogę wyruszamy - starczy sił - dzisiaj jest nasz dzień!
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Trampek z wysp

Post autor: mr bulwa »

W najnowszym, czerwcowym "Motocyklu" jest artykuł jak wszystko zrobić krok po kroku przy sprowadzaniu sprzęta z UK. Polecam. PZDR
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Trampek z wysp

Post autor: ostry »

Rozmawiałem kiedyś z kolesiem , który sprowadza moto z wysp, powiedział że można tam w sklepach moto dokupić jakąś folię , którą nakleja się na reflektor ma ona za zadanie tak rozbijać snop światła, by nie oślepiać kierowców w krajach z ruchem prawostronnym. Wiele zależy od stacji diagnostycznej, na kogo trafisz. Jak będzie "upierdliwy" koleś to nie przepuści i w sumie ma rację, bo rzeczywiście jazda z oślepiająca lampą nie jest bezpieczna-szczególnie dla tych z naprzeciwka :cool:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Trampek z wysp

Post autor: dandan »

supertramp pisze: Aha - w niektórych pojazdach z GB (nie wiem czy i jakich motocykli się to tyczy) kierunkowskazy świecą na stałe a po ich włączeniu zaczynają migać. Takie rozwiązanie też jest w Polsce niedopuszczalne i wymaga przeróbek.
Chyba wszystkie policyjne CBX'y tak miały
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
Piwkos
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 23.02.2009, 17:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia

Re: Trampek z wysp

Post autor: Piwkos »

W "Motocyklu" owszem jest conieco o ściaganiu z GB motorów, ale zbyt lakonicznie. Lecę do Szkocji niebawem i sam się mocno zastanawiałem nad powortem na dwóch kołach... Przygoda życia by była :crossy:
Motocykliści noga z gazu!!! ;)
Awatar użytkownika
Pokemon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 19.06.2008, 19:06
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Trampek z wysp

Post autor: Pokemon »

sqmir pisze:akurat ten co go oglądam wydaje się być wolny od rudej.
a co do światła...to ciekawe dlaczego jedne maja tak a inne inaczej.
pytam o rocznik 2003 wiec nie wiem, w razie jakby nie mial symetrycznej lampy i bardziej uciekała wiązka w lewo, to będzie problem.
Czy mowa jest o niebieskim trampku z kuframi, wysoką szybą, centralną stopką od inżyniera z WB?
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Trampek z wysp

Post autor: sqmir »

tak . to łon, to tyn.
masz jakieś wieści?
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
Pokemon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 19.06.2008, 19:06
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Trampek z wysp

Post autor: Pokemon »

Konkretów żadnych nie mam , zainteresowałem się tym egzemplarzem bo mój kolega chce coś podobnego kupić. Wizualnie wygląda bardzo przyzwoicie, ma dobre wyposażenie, szkoda, że nie ma gmoli.
Z tego co wiem kontaktował się z właścicielem i podana cena nie jest sztywna. Zszedł od razu na 15500zł. Tak więc myślę, że jeżeli wszystko było by OK, pojechać obejrzeć wyłożyć gotówkę na stół to poszedł by za 14 tys a może mniej zależy jakie kto ma predyspozycje do handlu.
No ale to tylko taka moja teoria spiskowa.
Po pierwsze trzeba obejrzeć a reszta samo potoczy się dalej.
Jeżeli obejrzysz to daj info na forum.

Wiadomość z ostatniej chwili:
sprzedający odpisał kumplowi, że w związku z dużym zainteresowaniem cena 15500 jest nieaktualna. (dodatkowo dokładal dwa kaski wcześniej)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 2 gości