Czujnik biegu jałowego - obejście

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
duress
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 08.12.2014, 20:16
Mój motocykl: XL600V

Czujnik biegu jałowego - obejście

Post autor: duress »

Witam wszystkich! Taka sytuacja: auto mi się rozkraczyło kilka dni temu i postanowiłem w grudniu podjechać trampkiem do roboty. Niestety gdy naszedł czas powrotu do domu moto już nie chciało zapalić. Winowajca to czujnik biegu jałowego, który miałem wymienić dopiero na wiosnę. Łapał skubany 8 na 10 razy, więc się skusiłem i podjechałem do pracy i teraz frycowe płacę ;)

Jak mogę oszukać moto, że czujnik luzu działa? Wrzucam bieg jałowy, alb trampek nie odpala, bo nie 'widzi' luzu (nie pali się zielona kontrolka, bo czujnik jest zapewne już zmielony). Czy możecie mi podpowiedzieć jakie kabelki i gdzie trzeba zewrzeć?
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Czujnik biegu jałowego - obejście

Post autor: evoluzione »

Ale po wciśnięciu sprzęgła nawet na biegu powinien palić - sprawdz czujnik sprzęgła przy klamce.
A nie palisz przypadkiem na rozłożonej stopce bocznej? - sprawdz jej czujnik.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujnik biegu jałowego - obejście

Post autor: Wolo »

duress pisze:Witam wszystkich! Taka sytuacja: auto mi się rozkraczyło kilka dni temu i postanowiłem w grudniu podjechać trampkiem do roboty. Niestety gdy naszedł czas powrotu do domu moto już nie chciało zapalić. Winowajca to czujnik biegu jałowego, który miałem wymienić dopiero na wiosnę. Łapał skubany 8 na 10 razy, więc się skusiłem i podjechałem do pracy i teraz frycowe płacę ;)

Jak mogę oszukać moto, że czujnik luzu działa? Wrzucam bieg jałowy, alb trampek nie odpala, bo nie 'widzi' luzu (nie pali się zielona kontrolka, bo czujnik jest zapewne już zmielony). Czy możecie mi podpowiedzieć jakie kabelki i gdzie trzeba zewrzeć?
Na szybko to możesz zmasować kabel dochodzący do czujnika luzu.

Są trzy czujniki odcinające zapłon w razie startu na biegu: w klamce sprzęgła, w silniku i w stopce bocznej.

Ja u siebie w ogóle pozbyłem się czujnika stopki, a kable połączyłem na stałe.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości