Warszawa - przegląd techniczny

motocyklowo
Awatar użytkownika
Filip
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 20.04.2009, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Warszawa - przegląd techniczny

Post autor: Filip »

Witam,
Na początku czerwca muszę zrobić przegląd.
Chce dobrze trafić, tzn. nie chodzi mi o to, żeby go przejść bezboleśnie tylko żeby sprawdzili mi motor (główka ramy, amory) o ile na przeglądzie to jest w ogóle możliwe..
Macie jakieś doswiadczenia/namiary?
F.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Warszawa - przegląd techniczny

Post autor: pat13 »

Filip, to o czym piszesz sugeruje wizytę w stacji kontroli pojazdów. Jak znajdziesz taką, co potrafi przetestować moto, to w tym samym dniu obstawiaj totka :haha: i podziel się adresem. Jedyne co sprawdzają, to numery ramy. A tak poważnie, to potrzebujesz chyba przeglądu u mechanika. Mam kolegę, który trudnił się tym zawodowo i robił to dobrze. Jak będziesz zainteresowany - odświeżę kontakt.
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Warszawa - przegląd techniczny

Post autor: Scyzoryk »

nie spotkałem się jeszcze z solidnym przeglądem moto. Nie widziałem też stacji która miałaby do tego sprzęt. Zazwyczaj to kończy się na pobieżnym oglądaniu, czyli światła, opony, hamulce i dokumenty. Jezdze od ladnych kilku lat do różnych stacji - Kielce, Warszawa, Konstancin. Nigdy nic więcej mi nie sprawdzali a nie wybieram jakoś specjalnie "zaprzyjaźnionych stacji" Myślę że ciężko będzie o dokładny przegląd w ramach tego corocznego. Chyba będziesz musiał podjechac do serwisu moto i zrobić to odpłatnie, dodatkowo.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
stanik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 16.04.2009, 23:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Warszawa - przegląd techniczny

Post autor: stanik »

Dokladnie tak, potrzeba Ci dobrego zakladu mechnicznego (ewentualnie takiego jednoosobowego).
Na stacji kontroli pojazdow sprawdza tylko to co jest Ci potrzebne wedlug prawa do bezpiecznego przemieszczania sie pkt. A do pkt. B nie zatruwajac przy tym atmosfery (wycieki itp).
Ja tez bylem z poprzednim moto na roznych stacjach i tylko sprawdzali swiatla, klakson i... dodatkowo kilka pytań typowych dla takich spotkań (a ile poleci, a jak sie uzytkuje, a to a tamto... :) Diagnosta nawet nie dotknął mojego moto. A Tobie chodzi pewnie o np laserowa gemoetrie ramy (to juz wariant na full wypasie), ale takiego sprzetu na stacji diagnostycznej nie uswiadczysz.
Przez analogie do samochodu, nie sprawdzaja czy auto jest proste i czy ma dobra geometrie kół, tylko czy hamulce i amorki sa sprawne, czy olej nie kapie, czy skrecac mozna i nie ma luzow, czy spaliny sa OK, swiatla nie oslepiaja i tyle :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - przegląd techniczny

Post autor: mazi »

Taki przeglad to ja Ci moge zrobic. W moim motocyklu sam dlubie i wiem na co patrzec, co jak powinno dzialac itd. itp. Z czasem jak poznasz moto to rowniez sam bedziesz robic przeglady. Jak potrzebujesz rady, pomocy, to wal smialo. Trampka zawsze chetnie przejrze :smile:
Awatar użytkownika
Filip
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 20.04.2009, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - przegląd techniczny

Post autor: Filip »

mazi pisze:Taki przeglad to ja Ci moge zrobic. W moim motocyklu sam dlubie i wiem na co patrzec, co jak powinno dzialac itd. itp. Z czasem jak poznasz moto to rowniez sam bedziesz robic przeglady. Jak potrzebujesz rady, pomocy, to wal smialo. Trampka zawsze chetnie przejrze :smile:
Dokladnie chodzilo mi o analogie z samochodem.
Mazi, szkoda ze wczesniej nie zapytalem, na razie jestem umowiony z Danielem z forum, wiec nie bede sciemnial.
Pozniej wale do Ciebie, a pozniej pewnie bede robil sam.
Dotychczas ponoc sewer robil to moto ale do niego chyba za daleko.
Dzieki panowie.
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - przegląd techniczny

Post autor: mazi »

A jesli bedzie potrzebne synchro gaznikow i regulacja zaworow to zabierzemy sprzet do mojego kolegi. Ma warsztat w Piasecznie. Nie bede pisac o nim, jak ktos bedzie chcial cos u niego zrobic to sam sie przekona, ze to facet na poziomie i bardzo konkretny. Jak ktos sie umowi z wyprzedzeniem to moze i na poczekaniu zrobic motocykl przy kliencie.

Ja do gaznikow oraz zaworow sie nie dotykam. No ewentualnie zawory w bokserach BMW :grin:
Ceny u kolegi gdzies w granicach 120zl za czyszczenie i synchronizacje gaznikow oraz 100zl za regulacje zaworow. Chociaz regulacje mozna zrobic samemu bez wiekszego problemu dzieki serwisowce Haynesa :smile:

Na przeglad bez problemu mozesz do mnie wpadac. Motocykl obejrze i powiem wszystko co jest nie tak i co trzeba zrobic :smile:

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość