Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

Odn mapy - aż chyba sam sprawdzę z ciekawości, czy faktycznie daje taki power. Moc zawsze się przyda.
Kuzomen pisze:Forum: jestem za. :ok:
Souler pisze:W pełni popieram. I chociaż czuję się trampkarzem i być może jeszcze kiedyś będę miał Trampka, to też wolałbym żeby powstało osobne forum. Chociażby z powodów, o których pisze Baran.
Już się stawia. Stwierdziłem, że postawię forum od nowa na innej technologii, bo od tamtego czasu,
gdy stawiałem je po raz pierwszy, technika nieco poszła nieco do przodu, więc nie ma sensu odzyskiwać. Dużo roboty, ale do ogarnięcia.

Usługa już stoi, nawet ma swój docelowy adres w necie. Obecnie pracuję nad wstępną strukturą i wyglądem forum.
W zasadzie zostało już tylko to, potem testy i poprawki.
Ew. sugestie mile widziane, tylko bez zbytniego marudzenia, by dało się je zrobić w skończonym czasie ;)

Adres podam, jak uznam, że już się nadaje do choćby wstępnego zaprezentowania. Jak nic się nie wysypie, to pewnie całkiem niebawem :)
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wilczek »

Baran :resp: :ok: :yaho:
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: hynas »

Dzięki za info odnośnie pomiaru oleju, ściągnąłem już Haynes-a i faktycznie bagnet wkręcamy do końca, motocykl ma stać pionowo, nie ma nic o centalnej stopce.

Pomysł z nowym forum będzie strzałem w dziesiątke, jakby nie było jest nas coraz więcej, tutaj zrobi się bałagan i nic z tego dobrego nie wyjdzie.
Baran czekamy z niecierpliwością na odpalenie strony :grin:
Souler jak przetestujesz deflektor daj info jak się spisuje oraz gdzie nabyłeś i na jakiej szybie u Ciebie siedzi.

Ja dzisiaj będe męczył problem świateł, mimo wyłączonych świateł długich lekko świeci żarówka a później zaczyna mrugać, przełącznik wygląda na ok, jakby ktoś przerabiał podobny temat niech da znać, będzie mniej szukania po kablach.
Triumph Tiger 955i
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wojs »

Baran, temat z polaczonym forum to byla luzna sugestia ...
Co do forum ... mam nadzieje ze nie usunales moich poprzednich wpisow (wiesz lozyska, itp).

hynas, czy problem z dlugimi masz na obu reflektorach ? Sprawdz kostki, czy nie sa poprzypalane, poruszaj kablami ..moze gdzies masz pekniety kabelek i slabo kontaktuje ?


A jezeli chodzi o mape ... to jak nie zapomne, wrzuce Wam wykresy pokazujace obie mapy.
Generalnie ta customowa mapa (w porownaniu do fabrycznej), ma calkiem inna charakterystyke - mowie o wykresie Air2Fuel.
W fabrycznej jest mniej powietrza a wiecej paliwa, w customowej proporcje sa bardziej wyrownane.

Pamietajcie aby po zmianie mapy zresetowac TPS.
Nie wiem czy we wszystkich Tygrysach robi sie tak samo.
Co i jak z resetem .. poczytajcie sobie tutaj : http://tuneecu.com/TuneECU_En/tasks.html
Ostatnio zmieniony 20.08.2014, 09:18 przez wojs, łącznie zmieniany 1 raz.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: hynas »

Nie wiem czy przypadkiem nie pada gdzieś masa, ide właśnie do garażu i będe sprawdzał.
Triumph Tiger 955i
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wojs »

Generalnie ... Tiger ma dosc kiepsko zabezpieczona instalacje elektryczna.
Sugeruje raz na jakis czas (co 2 lata ???) poprzeczyszczac kostki, styki, itp ... i zabezpieczyc je.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Kuzomen »

Dokładnie. Cała procedura zmiany mapy jest na Tuneecu.
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: hynas »

Rozebrałem przód i okazało się że mam podłaczoną płytkę Safety Duplo Headlines, domyslam się że zastępuje ona przekaźniki swiateł powodując zapalanie się obu lamp zamiast jednej.
Z układu słychać lekkie tykanie pewnie to ustrojstwo niestety padło.
Obecnie lampa prawa zapala się a lewa żarzy, po jakimś czasie gaśnie lub zaczynają obie mrugać.

Jak wogóle te lampy świecą bez tego układu ?, prawa zapala się do krótkich a lewa do długich ?
Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

hynas pisze:Rozebrałem przód i okazało się że mam podłaczoną płytkę Safety Duplo Headlines, domyslam się że zastępuje ona przekaźniki swiateł powodując zapalanie się obu lamp zamiast jednej.
Z układu słychać lekkie tykanie pewnie to ustrojstwo niestety padło.
Obecnie lampa prawa zapala się a lewa żarzy, po jakimś czasie gaśnie lub zaczynają obie mrugać.

Jak wogóle te lampy świecą bez tego układu ?, prawa zapala się do krótkich a lewa do długich ?
Hmmm nie pamiętam jak świeciły oryginalnie - na 100% tylko jedna lampa na krótkich i jedna na długich. Ciężko też na odległość powiedzieć co jest nie tak, gdy instalacja była rzeźbiona. Nie wiem, co robi płytka, którą znalazłeś, choć może to być tylko moja niewiedza.

Na początek masz serwisówkę - http://kut.as/tiger955i - na stronach 324 i 325 jest schemat.

Połącz światła tak, żeby było jak w oryginale bez dodatkowych układów, to będzie łatwiej diagnozować. Potem, by światła świeciły oba na raz potrzeba tylko 2 najzwyklejsze samochodowe przekaźniki do świateł za 4zł sztuka wtykane w fabrycznie przygotowane pod nie puste miejsca pod już wetkniętymi przekaźnikami (patrząc od strony kierowcy, przekaźniki są w czaszy, nisko, z lewej strony). Nie trzeba żadnych dodatkowych układów, więc zrób na początek jak było fabrycznie, a nóż naprawi się samo :)
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
souler
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 27.05.2011, 09:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: souler »

hynas pisze: Souler jak przetestujesz deflektor daj info jak się spisuje oraz gdzie nabyłeś i na jakiej szybie u Ciebie siedzi.
Przetestowałem. Kupiłem taki: http://allegro.pl/deflektor-motocyklowy ... 56679.html tylko o wysokości 17 cm. Montaż na szybie:
Obrazek

Trochę odwrotnie zrobili regulację i przy full pochyleniu do kierownika wygląda tak:
Obrazek

I montowanie:
Obrazek

Generalnie deflektor kupiłem nieco za wysoki, spokojnie wystarczyłby 12 cm, ten raczej dla kogoś wyższego. Cóż, nie spróbujesz się nie dowiesz :wink:. Montowanie wytrzymuje i szyba też :thumbsup:. Zajebiście powstrzymuje powietrze przez co wydaje mi się teraz, że szyba jest za wąska - przedtem równo wiało więc nie było tak czuć :lol: . No i jest jeden feler, o którym nie pomyślałem - przez to, że jest deczko za wysoki to powyżej 160 km/h zaczyna mi wyrywać kierownicę z rąk. Nie jakoś bardzo, ale różnicę czuć. Z drugiej strony rzadko jeżdżę powyżej więc luz blues. Tak więc po przemyśleniu jestem zadowolony i po mieście będę śmigał bez, a w trasę z deflektorem :smile:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

wojs pisze:Baran, temat z polaczonym forum to byla luzna sugestia ...
Co do forum ... mam nadzieje ze nie usunales moich poprzednich wpisow (wiesz lozyska, itp).
Spoko, choć wizja takiego tworu nieco zmroziła mi nieco krew w żyłach ;)
Obawiam się niestety, że tamte przepadły, ale jeszcze sprawdzę na starych backupach.
Poza tym przez 2 lata zmieniły się skrypty (oprogramowanie) do forum i dlatego zrobiłem je od początku.
Mam nadzieję - tym razem na długo - jest nas tym razem więcej i jak widać, mamy o czym gadać.

Pomyślałem też, że ponieważ jest tu kilka toczących się tematów do dalszej dyskusji i jest nas ciągle dość małe grono,
w zasadzie możemy to forum doszlifować wspólnie. Jeśli ktoś spodziewa się, że wszystko jest gotowe i że od razu będzie zajebiście - najprawdopdobniej nie będzie ;)
Forum nie jest jeszcze tak dopracowane jak TCP, ale to tylko kwestia czasu. Kluczowe funkcjonalności działają i już da się gadać.
Błędy i sugestie zgłaszajcie - będę je poprawiał. Uroczystego otwarcia na razie nie będzie :)

Proponuję ciąg dalszy dyskusji na kompletnie dziewiczym http://www.tigerforum.pl :)

Przy rejestracji podajcie jakiś inny adres email niż gmailowy, bo Google odrzuca korespondencję z forum i nie dojdą maile aktywacyjne - ale pracuję nad tym ;)

EDIT 20.08.2014, 21:57 : Popracowałem i już działa, tylko GMail ciągle potrafi wrzucać te maile do folderu ze spamem.
Więc gdyby jakiś oczekiwany mail z forum nie doszedł, to warto sprawdzić w spamie.
Ostatnio zmieniony 20.08.2014, 21:59 przez Baran, łącznie zmieniany 2 razy.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Renard
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 22.07.2014, 20:07
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Renard »

Próbowałem się zarejestrować i mail aktywacyjny nie doszedł. Kliknąłem żeby wysłać jeszcze raz i też nie doszedł. Skrzynka na poczta.onet.pl. W spamie sprawdzałem - nie ma.
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

Renard pisze:Próbowałem się zarejestrować i mail aktywacyjny nie doszedł. Kliknąłem żeby wysłać jeszcze raz i też nie doszedł. Skrzynka na poczta.onet.pl. W spamie sprawdzałem - nie ma.
Poprawiłem konfigurację poczty i aktywowałem Ci konto. Dzięki za info. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś problemy, prośba o kontakt to je ogarnę.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
souler
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 27.05.2011, 09:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: souler »

Zarejestrowany :ok: .
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

souler pisze:Zarejestrowany :ok: .
Yeah! Oczywiście można też już pisać i tworzyć posty, do czego jak najbardziej zachęcam :thumbsup:
Gdyby brakowało odpowiedniej kategorii dla postu, dajcie znaka i też się zrobi.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
souler
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 27.05.2011, 09:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: souler »

Baran pisze:
souler pisze:Zarejestrowany :ok: .
Yeah! Oczywiście można też już pisać i tworzyć posty, do czego jak najbardziej zachęcam :thumbsup:
Gdyby brakowało odpowiedniej kategorii dla postu, dajcie znaka i też się zrobi.
Toć dałem tylko już na forum nowym naszym :tongue:
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wilczek »

Baran'ku, moze skopiuj ( jesli mozna i jest to zgodne z obyczajami/ prawem, ) to co " naśmieciliśmy" tygrysami tutaj i przerzuć do NAS :roll: :ok: zajebiście, ze to ruszyles :ok: :resp: , wreszcie nie będziemy bezdomnymi i w dodatku OUTSIDERsami :wink: proponuje Trampkom dać u NAS też kącik outsider :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

wilczek pisze:Baran'ku, moze skopiuj ( jesli mozna i jest to zgodne z obyczajami/ prawem, ) to co " naśmieciliśmy" tygrysami tutaj i przerzuć do NAS :roll: :ok: zajebiście, ze to ruszyles :ok: :resp: , wreszcie nie będziemy bezdomnymi i w dodatku OUTSIDERsami :wink: proponuje Trampkom dać u NAS też kącik outsider :lol: :wink:
Bezpośrednio skopiować nie da rady - musiałbym się podszyć pod inne piszące tu osoby, by zduplikować ich posty.

Idealnie (choć niełatwo, bo wymaga pewnego zgrania i jest to trochę uciążliwe) byłoby,
gdyby każdy piszący w tym wątku przejrzał w nim swoje posty i jeszcze raz zaczął na nowym forum poruszane przez siebie tematy jako nowe wątki,
a odpowiadające im osoby odpowiedziały na nim raz jeszcze (choćby kopiując swoje posty).

Dzięki temu nie tylko zapełnimy trochę nowe forum, ale damy też poruszanym tu tematom możliwość dalszego rozwoju
w bardziej uporządkowany sposób.

Trampkersów jak najbardziej również do siebie zapraszamy - wierzę, że 'Outsiders' na TCP dotyczy modelu motocykla, a nie ludzi wyklętych z okołotrampkowego towarzystwa :)
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Toma2 »

Qrde,

czekam na nowe posty co by się czegoś nowego dowiedzieć się o tygrysie, patrze są, wchodzę, a tu prawie same głupoty.

Ogarnijcie się chłopaki!
:wink:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

Toma2 pisze:Qrde,

czekam na nowe posty co by się czegoś nowego dowiedzieć się o tygrysie, patrze są, wchodzę, a tu prawie same głupoty.

Ogarnijcie się chłopaki!
:wink:
Wbijaj na forum i pytaj śmiało ;) W sumie jak Ci się nie chce, to tu też możesz, ale tam lepiej.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości