Uwaga ważne !! watro przeczytać - przestroga !!!

motocyklowo
Awatar użytkownika
musty
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 06.11.2008, 20:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Mikołów

Uwaga ważne !! watro przeczytać - przestroga !!!

Post autor: musty »

Coś na temat ...pianki do naprawy opon...

http://www.advrider.pl/viewtopic.php?t=2673

pzdr
Awatar użytkownika
Grabsztyk
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 20.06.2008, 20:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Uwaga ważne !! watro przeczytać - przestroga !!!

Post autor: Grabsztyk »

W zeszłym roku po złapaniu kapcia na tylnym kole zaaplikowałem taką piankę z Orlenu, rzygała bokami i wentylkiem, myślałem że bedzie kicha, ale po jakimś czasie można było jechać, później na drugi dzień dopąpowałem i latałem tak cały sezon :)

W tym sezonie sytuacja się powtórzyła ale z przodem, jeżdżę z tą pianką juz drugi miesiąc i wszystko gra :thumbsup:

Tak że chyba zależy od pianki i skali uszkodzenia

PZDr
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Uwaga ważne !! watro przeczytać - przestroga !!!

Post autor: jedras »

dostrzegłem niezłego flaczka w pzrednim kółku, GPS wskazał najblizsza stacje za 3km dojechałem dopompowałem
(...)dojechałem dopompowałem wsztystko waliło w okolicy wentyla
Wszystko wskazuje na to, że jadąc na flaku uszkodził wentyl. Takiego uszkodzenia pianka nie naprawi i jazda faktycznie jest ryzykowna.

Co do pianek, to raz bratu użyczyłem swoją, co uratowało go przed 15 kilometrowym spacerkiem z motorkiem pod pachą :grin: Po wpuszczeniu pianki do koła (opona dętkowa) dziura się uszczelniła a powietrze było w kole jeszcze z 5 dni. Ja ze swojego doświadczenia polecam, z resztą poczytaj opinie innych ludzi z tego linka co podałeś.

pzdr :smile:
braFF
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 317
Rejestracja: 03.07.2008, 10:25
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwaga ważne !! watro przeczytać - przestroga !!!

Post autor: braFF »

Na pewno zależy to od samej pianki.
Kiedyś kolega probował tak naprawić przednie koło w Afryce. Wyjezdzalismy nad morze i nie chcielismy tracic czasu na wymiane dętki. Niestety prawdopodobnie z powodu zbyt niskiego cisnienia nierówno wypchnęło oponę i powyżej 60km/h nie dało się jechać (telepaczka kierownicy).
W trasie owszem - zawsze można spróbować.

Pzdr,


"Motocykl? Nie, to nie jest moje życie. To moja wolność."
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Uwaga ważne !! watro przeczytać - przestroga !!!

Post autor: sober »

Autor ten z linka mimo że spray nie uszczelnił dętki/opony dalej jechał -samobójstwo!
To cholerswo działa tylko w przypadku małych dziurek i w sytuacji gdzie non stop jedziesz wiem bo juz 3 razy używałem i tylko raz zadziałało (więcej próbować nie zamierzam). Po zalaniu tego shitu trzeba się po ok kilometrze wolnej jazdy zatrzymać na sek i sprawdzic czy trzyma cisnienie jesli nie to dupa! Dalej się nie jedziemy!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości