Przejściówka RS 232 na USB-nie działa. Garmin V

Czyli co zrobić, żeby działało?
Awatar użytkownika
Jules
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 72
Rejestracja: 25.04.2009, 21:39
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wałbrzych

Przejściówka RS 232 na USB-nie działa. Garmin V

Post autor: Jules »

Witam, posiadam takiego oto staruszka https://www.google.pl/search?q=gps+garm ... 80&bih=616 jest stary ale jary i jestem z niego bardzo zadowolony :smile: Problem z tym, że transmisja odbywa się przez port szeregowy, którego laptop nie posiada. Dokupiłem więc przejściówkę rs 232 na usb taką oto: http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- ... 17848.html i... :dupa: nie czyta gps. Jak myślicie, czy to wina tak badziewnej przejściówki? Hmm dobra przejściówka kosztem przewyższa wartość tego gps :sad: i gwarancji że zadziała nie ma. Obecnie, aby cokolwiek wgrać, muszę jechać do brachola na stacjonarny komputer co mnie wk...ale innej rady chyba nie ma. Jak macie jakieś sugestie to z góry dzięki.
pzdr Jules
Versys 650 mk3- 2016.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Przejściówka RS 232 na USB-nie działa. Garmin V

Post autor: gwardia »

Mogę wytłumaczyć trochę niefachowo, ale z komunikacją po RS jest tak, że może być jedno- lub dwu- kierunkowa. Ta przejściówka na USB jest pewnie jednokierunkowa i jeżeli twoje urządzenie wymaga komunikacji dwukierunkowej to się przez tę przejściówkę nie dogada z kompem. Miałem kiedyś podobny problem w pracy.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Przejściówka RS 232 na USB-nie działa. Garmin V

Post autor: Nadol »

Ja testowałem zawodowo różne przejściówki - te, które działają stabilnie i sprawdzają się to adaptery oparte o układ Prolific. Sprzedawca powinien wiedzieć "na czym" na przejściówka jest zrobiona. Nawet jak nie wie to sterownik prawdę powie.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Przejściówka RS 232 na USB-nie działa. Garmin V

Post autor: Adampio »

Znam przypadek łaczenia po RS kumputera samochodowego z laptokiem. Poza PCMCIĄ z RS zadne przejścówki nie działały. Poniewaz mam ciagle sprawną Toshibe z 1999 z uczciwym RS-em, nie drązyłem wiecej tematu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości