Światło stopu do kuferka.

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3084
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: henry »

Długa zima przed nami, więc można się bawić :smile:
Jeżdżę teraz Oplem Combo i widzę w tylnych, przesuwanych drzwiach fajne teleskopowe złącza ( styki ) i co najważniejsze, potrójne, więc myślę, że pasowały by idealnie. Możesz sprawdzić, jak to wygląda, miałbyś mniej kombinacji.

Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: JanuszCh. »

:smile: Dzięki, ja również czekałem na te fotki :smile:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2703
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: grad74 »

Ano dokładnie , zimą będę miał czas podłubać. A te potrójne styki to dobry pomysł :thumbsup: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Adam_M »

Ja zrobiłem stop w kufrze na paskach diodowych czerwonych. Ale dałem tylko stop bez pozycji, jak będzie mi się chciało to może to przerobie;p

Obrazek

a no i tutaj póki co niepodłaczone pod stop, tylko pod aku bezpośrednio dla sprawdzenia jak to wygląda.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: ostry »

Wow, daje po gałach nawet przez forum :smile: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Adam_M »

no na zdjęciu tak wyszlo, w dziennym sloncu jest dobrze widoczne:) a przecież na tym nam zależy, żeby nas wszyscy widzieli:)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 824
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Hawk1985 »

Odkopię temat bo mam drobny problem a i napiszę coś dla potomnych.

Do kufra K Max 50l dokupiłem dedykowany zestaw (światła, styki, przewody - w zasadzie plug&play)
Przeciąłem fabryczną wiązkę (stop, pozycja, masa) dając tam kostkę do podłączenia i drugą do rozłączenia świateł w kufrze
Obrazek
Kolory koszulek intulicyjnie: czarna masa, zółta pozycja, czerwony stop
Obrazek
A tu wyszło mi tak ładnie że musiałem się pochwalić :pob:

Światło stopu w kufrze i styki były 3 pinowe, ale rozwiązanie w ledach dosyć kiepskie tzn wszystkie ledy słabiej świeciły jako pozycja a mocniej jako stop. Lepsze by było danie np 1 czy 2 wewnętrznych ledów jako pozycje, a reszty jako stop.
Dołożyłem na przewodzie pozycyjnym włącznik jednak okazało się że piny na wtyczce są zbyt blisko i zwierały się od wstrząsów podczas jazdy :thumbsdown:
Postanowiłem wepchnąć jeden z pinów w kufrze a na dole, zakleić izolacją
Obrazek
Obrazek
Potem okazało się że czasem stop działał czasem nie, nadlałem więc styki cynom ale nadal podczas poruszania kufrem potrafi rozłączać stop i czasem stop mam czasem nie :swieczki:

Skoro już zrobiłem dziurę w dole kufra żeby włożyć te styki to musiałbym je zostawić (zamiast np zmienić na rozpinaną kostkę), ale kombinuje jak to poprawić.
Przylutować na dolnych stykach jakieś szersze blaszki :niewiem:
A może są jakieś dwupinowe styki do kufrów np Givi? - jest opcja ze KMax skopiował wymiary tej wtyczki od kogoś
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Nadol »

U mnie było podobnie. Problemem nie jest dół a góra złącza (od strony kufra). Może mocniejsze sprężynki w tych wystających kontaktach zrobią robotę. Nie wiem tylko na ile jest to rozbieralne.
Ogólnie to wada projektu. Założono jazdę tylko po idealnym asfalcie.
I jeszcze jedno - cynowanie konektorów to słaby pomysł, cyna po prostu jest za miękka.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 824
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Hawk1985 »

Wydaje mi się ze problem jest z dolnymi stykami (te bez sprężynek) i tutaj musiałbym pokombinować.
Cyna faktycznie jest zbyt miękka i będzie się "uginała" to pomyślałem o wlutowaniu na cynie czegoś twardszego z nóżkami, tylko nie wiem czego dokładnie.
Pierwsza myśl to jedna z końcówek do podpięcia baterii 9V
Obrazek
Musi być odpowiednio małe i niskie. Jak nie to to może jakąś małą nakrętkę. :niewiem:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Nadol »

Są rozwiązania bezprzewodowego zasilania. Nadajnik-odbiornik z cekami. Można spróbować w ten sposób, są gotowe moduły.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 824
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Hawk1985 »

W sobotni wieczór chciałem sobie na szybko w łatwy sposób naprawić ten styk coby mieć światełko w kuferku na niedzielna jazdę. Przez so narobiłem sobie roboty :P

Pierwszą myślą było przylutować mosiężne blaszki coby było wyżej. Plan był dobry ale od temperatury plastik się nieco roztopił i standardowe styki wpadły jeszcze bardziej :lanie:
Pora na misję ratunkową! Plan był prosty nawiercić styki cienkim wiertłem i wkręcić tam śrubki do metalu, plan był dobry ale śrubki zbyt długie, więc światełko spsułem jeszcze bardziej :roll: Śruby odsadziły dekielek z drugiej strony i musiałem demontować płytę. :ohmy:

Wczoraj była akcja reanimacyjna i teraz powinien być spokój :ok:

Kupiłem śruby 4ki, podkładki i nakrętki z nierdzewki. Otwór nieco poszerzyłem, podkładki nieco zeszlifowałem, w środku zalałem to klejem na gorąco coby się nie wyrwało i wilgoci nie dostawało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I i po zamocowaniu do płyty też żygnąłem nieco glutem na gorąco, wilgoć stabilizacja taka sytuacja
Obrazek

Teraz działa ładnie i powinien być już spokój :thumbsup:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: tomekpe »

Hawk1985 pisze:W sobotni wieczór chciałem sobie na szybko w łatwy sposób naprawić ten styk coby mieć światełko w kuferku na niedzielna jazdę. Przez so narobiłem sobie roboty :P

Pierwszą myślą było przylutować mosiężne blaszki coby było wyżej. Plan był dobry ale od temperatury plastik się nieco roztopił i standardowe styki wpadły jeszcze bardziej :lanie:
Pora na misję ratunkową! Plan był prosty nawiercić styki cienkim wiertłem i wkręcić tam śrubki do metalu, plan był dobry ale śrubki zbyt długie, więc światełko spsułem jeszcze bardziej :roll: Śruby odsadziły dekielek z drugiej strony i musiałem demontować płytę. :ohmy:

Wczoraj była akcja reanimacyjna i teraz powinien być spokój :ok:

Kupiłem śruby 4ki, podkładki i nakrętki z nierdzewki. Otwór nieco poszerzyłem, podkładki nieco zeszlifowałem, w środku zalałem to klejem na gorąco coby się nie wyrwało i wilgoci nie dostawało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I i po zamocowaniu do płyty też żygnąłem nieco glutem na gorąco, wilgoć stabilizacja taka sytuacja
Obrazek

Teraz działa ładnie i powinien być już spokój :thumbsup:
Dzięki za inspirację, u mnie to czeka na naprawdę już dłuugo. Czy u Ciebie te styki mają spreżynowy docisk, czy są zamocowane na stałe?
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 824
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Hawk1985 »

tomekpe pisze:Dzięki za inspirację, u mnie to czeka na naprawdę już dłuugo. Czy u Ciebie te styki mają spreżynowy docisk, czy są zamocowane na stałe?
Spoko, sam wiem jak czasem ciężko się do czegoś zebrać, a potem okazuje się że to nie takie straszne :grin:

Te w kufrze mają sprężynowe styki -> http://i.imgur.com/DouHYRy.jpg
Te mocowane w płycie bagażnika nie.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Nadol »

Ciekawe jak to się sprawdzi jak trochę po dziurach pojeździsz. Obstawiam zmęczenie sprężynek w bolcach od strony kufra i ponowny problem z kontaktem.
Zadbaj o to, żeby kufer nie miał luzu (góra-dół) względem płyty.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: tomekpe »

A czy ktoś z szanownych kolegów wie skąd kupić takie sprężynowe cosie (mile widziany link z poprawną technicznie nazwą)? u mnie jeden jest uszkodzony i to istotnie wspomaga brak motywacji do naprawy.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 824
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Hawk1985 »

Kufer nie ma luzu względem płyty, ale czas pokaże.

Co do tych sprężynowych cosiów to też szukałem kompletnych zestawów góra + dół ale cena mnie odstraszyła :ysz: http://allegro.pl/givi-z995m-zlacze-do- ... 39786.html
Może jest coś jeszcze, pozostaje Ci przeszukiwanie kategorii kufry z sortowaniem od najtańszych http://allegro.pl/akcesoria-motocyklowe ... 02?order=p
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: tomekpe »

Hawk1985 pisze:Kufer nie ma luzu względem płyty, ale czas pokaże.

Co do tych sprężynowych cosiów to też szukałem kompletnych zestawów góra + dół ale cena mnie odstraszyła :ysz: http://allegro.pl/givi-z995m-zlacze-do- ... 39786.html
Może jest coś jeszcze, pozostaje Ci przeszukiwanie kategorii kufry z sortowaniem od najtańszych http://allegro.pl/akcesoria-motocyklowe ... 02?order=p
Zanabyłem, dziękować. Drogo, ale pewnie :)
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 824
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Światło stopu do kuferka.

Post autor: Hawk1985 »

Trafiłem na ciekawy patent jeśli chodzi o styk wykorzystany do świateł w kufrze.
Styk okrągły ze starego czajnika elektrycznego, genialne :D
Od 50 sekundy:

https://youtu.be/3y0TvL79WK0?t=50s
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości