numery ramy

motocyklowo
arturr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 18.03.2009, 11:01
Lokalizacja: bydgoszcz/edynburg

numery ramy

Post autor: arturr »

witam
mam takie pytanko-
tytułem wstępu-naprawiam teraz mojego trampka po kradziezy (jakimś cudem się znalazł) i szkukałem dzisiaj numerów ramy -kolesie zerwali przynitowana blaszkę i tak się zastanawiam czy moze gdzieś są wybite co wydaje sie wpełni logiczne(szukałem przy główce i nima)
no i moze ktoś wie co z tym zrobić-tzn z brakiem tego numeru gdyby się okazalo ze całe info właśnie na tej blaszce
dzieki pozdrawiam
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: numery ramy

Post autor: dandan »

Na główce z prawej strony, wzdłuż rury. Tabliczkę zastępczą nabiją Ci i przynitują na stacji diagnostycznej, tylko nie wiem czy na każdej. Niestety będziesz musiał za nią zapłacić. Jeśli numery zostały zeszlifowane z główki to diagnosta powinien nanieść nowe.
Zabierz ze sobą wszystkie dokumenty, łącznie z tymi z Policji i popytaj u diagnostów.
Transafricalp beta
T7
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: numery ramy

Post autor: wojs »

arturr skontaktuj sie ze sky-em.

On w zeszlym roku to przechodzil i powie Ci dokladnie co i jakie kwity potrzebujesz.

Na 100% jezeli nie ma oryginalnych numerów, to wg normalnych WK potrzebujesz kwit z Policji, gdzie bedzie wyraznie napisane:
- ze motor jest Twoja wlasnoscia
- ze ma nieczytelne / przebite / usuniete numery silnika i/lub ramy

Z tymi kwitami idziesz do WK z wnioskiem o nabicie nowych numerów.
Na 100% nie wszystkie stacje to robia.,
Podejdz do WK i zapytaj sie gdzie masz najblizsza taka stacje.

potem kwitem z nabitymi numerami ze stacji diagnostycznej idziesz do WK i rejestrujesz moto, placisz ubezpieczenie i jazda ;)

Ale o szczegolach porozmawiaj ze sky-em.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: numery ramy

Post autor: sky »

arturr pisze: tytułem wstępu-naprawiam teraz mojego trampka po kradziezy (jakimś cudem się znalazł) i szkukałem dzisiaj numerów ramy -kolesie zerwali przynitowana blaszkę i tak się zastanawiam czy moze gdzieś są wybite co wydaje sie wpełni logiczne(szukałem przy główce i nima)
no i moze ktoś wie co z tym zrobić-tzn z brakiem tego numeru gdyby się okazalo ze całe info właśnie na tej blaszce
dzieki pozdrawiam
Hej!

Po pierwsze gratuluję odzyskania trampka, po drugie współczuję Ci drogi przez mękę jaka Cię czeka.
Mi proces rejestracji pokradzieżowego trampka zajął chyba coś około 2 miesięcy (nie pamiętam już).
Co Ci będzie potrzebne?
Dokumenty stwierdzające odzyskanie pojazdu po kradzieży - teoretycznie powinno wystarczyć zaświadczenie z Policji (najlepiej od gościa, który prowadził/zamknął sprawę i wydał Ci pojazd), że postępowanie zakończone i stwierdzają, że motocykl jest Twoją własnością oraz że ma przebite numery (bardzo ważne!)
Książka pojazdu - jeśli masz (ale raczej pewnie WK zabrał Ci jak zgłaszałeś).
Z czymś takim udajesz się do WK (wydziału komunikacji) i składasz papier o ponowne nabicie numerów.
Jeśli w Twoim WK pracują normalni ludzie, to powinno pójść gładko.
Jak już dostaniesz skierowanie (dadzą Ci skierowanie do konkretnej stacji) to masz 2 opcje:
- moto na przyczepkę i tak do stacji na nabicie
- wyrabiasz tymczasowy dowód (dodatkowy koszt), zakładasz blachę i turlasz się na stację
Rejestrujesz moto na "twardy" dowód.

I teraz samo gęste ;) Zwróć szczególną uwagę na wytłuszczone teksty!
Tym możesz się podpierać w WK! Ja zrobiłem błąd i źle przygotowany zacząłem walkę.
Najlepiej wydrukuj sobie, zaznacz właściwe punkty i walcz o swoje :punk:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0515.htm a konkretnie Art. 66a.
Art. 66a. 1. Cechy identyfikacyjne, o których mowa w art. 66 ust. 3a, nadaje i umieszcza producent.
2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:
1) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM";
2) w którym dokonano wymiany ramy, podwozia lub silnika na odpowiednio ramę, podwozie lub silnik bez numeracji fabrycznej;
3) odzyskanego po kradzieży, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;
4) nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;
5) w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu, a prawomocnym orzeczeniem sądu zostało ustalone prawo własności pojazdu;
6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy.
3. Okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 6, powinny być stwierdzone pisemną opinią rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a; opinia powinna wskazywać pierwotne cechy identyfikacyjne lub jednoznacznie wykluczać ingerencję w pole numerowe w celu umyślnego ich zniszczenia lub zafałszowania.

4. Umieszczone cechy identyfikacyjne starosta wpisuje w dowodzie rejestracyjnym i w karcie pojazdu, jeżeli była wydana.
5. Minister właściwy do spraw transportu, uwzględniając znaczenie cech identyfikacyjnych dla zapewnienia pewności i bezpieczeństwa obrotu pojazdami, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowy sposób oraz tryb ich nadawania i umieszczania w przypadkach, o których mowa w ust. 2.
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/2249.htm
Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 227 poz. 2249

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 16 grudnia 2003 r.

w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania i umieszczania w pojazdach cech identyfikacyjnych

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 r.)


Na podstawie art. 66a ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:


§ 1. Rozporządzenie określa sposób i tryb nadawania cech identyfikacyjnych oraz umieszczania ich w pojazdach, o których mowa w art. 66a ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, zwanej dalej "ustawą".

§ 2. Cechy identyfikacyjne umieszcza się na nadwoziu, podwoziu, ramie, silniku oraz tabliczkach znamionowych zastępczych.

§ 3. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu na wniosek właściciela pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cechy identyfikacyjnej. Do wniosku właściciel dołącza:
1) dokumenty potwierdzające, że pojazd, któremu ma być nadana cecha identyfikacyjna, jest pojazdem, któremu zgodnie z art. 66a ust. 2 ustawy może być nadana ta cecha:
a) oświadczenie złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań, że pojazd jest pojazdem, którego markę określa się jako "SAM", potwierdzające spełnienie przesłanki, o której mowa w art. 66a ust. 2 pkt 1 ustawy,
b) dowód własności ramy, podwozia lub silnika jako potwierdzenie spełnienia przesłanki, o której mowa w art. 66a ust. 2 pkt 2 ustawy,
c) dokumenty stwierdzające odzyskanie pojazdu po kradzieży jako potwierdzenie spełnienia przesłanki, o której mowa w art. 66a ust. 2 pkt 3 ustawy,
d) dokumenty stwierdzające nabycie pojazdu na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa potwierdzające spełnienie przesłanki, o której mowa w art. 66a ust. 2 pkt 4 ustawy,
e) prawomocne orzeczenie sądu ustalające prawo własności pojazdu potwierdzające spełnienie przesłanki, o której mowa w art. 66a ust. 2 pkt 5 ustawy;
2) opinię rzeczoznawcy samochodowego, jeżeli jest wymagana;
3) dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd jest zarejestrowany;
4) kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

§ 4. 1. Cechę identyfikacyjną pojazdu nadaje starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu.
2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu, nadając cechę identyfikacyjną, stosuje wzory cech identyfikacyjnych określone w przepisach o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.

§ 5. 1. Cechę identyfikacyjną umieszcza stacja, o której mowa w art. 83 ust. 4 ustawy, upoważniona do umieszczania cech identyfikacyjnych, zwana dalej "stacją", wskazana w decyzji starosty właściwego w sprawach rejestracji pojazdu.
2. Stacja umieszcza cechę identyfikacyjną zgodnie z decyzją, o której mowa w § 3.
3. Stacja wystawia zaświadczenie potwierdzające umieszczenie cech identyfikacyjnych, które jest podstawą do zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, lub wystawia zaświadczenie potwierdzające brak możliwości umieszczenia cech identyfikacyjnych.
4. Stacja wystawia zaświadczenie, o którym mowa w ust. 3, i prowadzi rejestr badań technicznych pojazdów i innych czynności zgodnie z wzorem i zasadami określonymi w przepisach rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach.

§ 6. 1. W przypadku braku, utraty lub zniszczenia tabliczki znamionowej stacja wykonuje i umieszcza tabliczkę znamionową zastępczą zgodnie z decyzją, o której mowa w przepisach o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.
2. Sposób umieszczania cechy identyfikacyjnej na tabliczce znamionowej zastępczej oraz na nalepce lub tabliczce numeru silnika określa załącznik do rozporządzenia.

§ 7. Przepisy rozporządzenia stosuje się odpowiednio do pojazdów, o których mowa w art. 73 ust. 3 i 4 ustawy.

§ 8. Cechy identyfikacyjne oraz tabliczki znamionowe zastępcze nadane i umieszczone w pojazdach zgodnie z dotychczasowymi przepisami zachowują ważność.

§ 9. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2004 r.3)
U mnie uparli się, że chcą opinię od biegłego po badaniu mechanoskopijnym (z powyższych ustaw itp wynika, moim zdaniem, że bezprawnie). Na szczęście udało się coś takiego dostać z prokuratury.
Jeśli miałbym robić to wtedy na własny koszt to byłoby to około 1000 zł i najbliższy termin za 2 - 3 miesiące.

Aha. Jak będziesz jechał na nabijanie numerów, to nie daj przypadkiem im nabijać na boku ramy!
Ja dałem się :banghead: zmanipulować i troszku mi pogięli, na dokładkę niezbyt wyraźnie widać.
Gdziekolwiek jadę mam w plecaku kopie wszystkich dokumentów sprawy, żeby nie było, że ja ukradłem :hammer:

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę. Albo zadawaj pytania - postaram się pomóc :thumbsup:

Dawaj na bieżąco sprawozdanie z pola walki i nie daj się :sex:
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
arturr
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 18.03.2009, 11:01
Lokalizacja: bydgoszcz/edynburg

Re: numery ramy

Post autor: arturr »

dzięki dzięki za info
jak coś z tym ruszę dam znać co i jak
jeszcze raz dzięki
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości