Zamulanie i błędy krytyczne...

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: falco »

Siema,
jak w temacie a dokładniej mówiąc...

Czy tylko ja mam problem (trwający od kilku tygodni) ze straszliwym zamulaniem przeglądania forum, gdzie każda strona potrafi się otwierać przez kilkanaście sekund ?? :egh:

O wiecznie pojawiającym się komunikacie przepraszającym, że nie można teraz przeglądać forum o którym była już wiele razy mowa nie wspomnę (na żadnym forum tego nie spotkałem tylko u nas).
Na deser miałem kilka razy komunikat o błędach krytycznych i forum było w ogóle niedostępne. :thumbsdown:

Używam różnych for i takich akcji nie widuję z czym to jest związane, że u nas tak się dzieje?? :niewiem: Nie można tego zmienić/usprawnić? Wiele razy czytałem, że forum nie potrzebuje sponsora, bo jest kasa ze składek, ale może jednak warto z tych składek komuś zapłacić, by forum działało bez zarzutu, skoro mnóstwo for w sieci działa bez problemów, może warto, by nasze tak samo dobrze hulało a nie zamulało...?

Usuwanie ciasteczek nic nie zmienia, przeglądarka to MF na bieżąco aktualizowana.

P.S. Jeśli problemy są tylko u mnie, to proszę zignorować temat.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: Trol »

U mnie też zamula , ale ja nie zapłaciłem jeszcze składki (bo nie wiem jak) i może to przez to :wink:
A może to za sprawą , że mam Trampencjuszka skatrowanego ze Szwajcarii...?
Ostatnio jak wyciąłem kryzy na gumach gaźnika to chyba jakby przyspieszył , Trampencjuszek oczywiście też :smile:
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: wilczek »

U mnie działa dobrze , nic nie muli i nie wiesza się. Raz na kilka tyg pojawia się komunikat o chwilowym braku możliwości użycia wyszukiwarki , ale po ponownym kliknięciu działa. Ja nie zauważyłem uciążliwości .
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: evoluzione »

U mnie nic nie zamula, wszystko działa prawidłowo zarówno w domu jak i w pracy.

A, jeśli chodzi o "nie można użyć wyszukiwarki" to B3stia albo Maju już to kiedyś chyba wyjaśniał (poprawcie mnie jeśli się mylę), że to nie jest błąd tylko normalne jej działanie. Otóż użycie wyszukiwarki raz za razem nie jest możliwe, aby nie obciążać strony. Dla zalogowanych ten czas, który trzeba odczekać jest krótki (kilka sekund?) i tego prawie nie odczuwamy, a dla niezalogowanych ten czas jest dłuższy (kilkanaście sekund?) i jak nie poczekamy, lub w tym samym czasie kilku użytkowników coś wyszukuje to wyskoczy taki komunikat.

Pisałem z pamięci, ale jakoś tak to ktoś kiedyś tłumaczył :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: wilczek »

Dobrze pamiętasz Też takie wyjaśnienia Admina pamietam i taki był przekaz. W laptopie używam opery w tel safari. Wszystko hula jak trzeba:) Falco , moze antywirus albo zapora jakaś zamula :niewiem:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: falco »

Odpowiedź o wyszukiwarce znam, ale używając tej funkcji równie często na przeróżnych forach w życiu nie spotkałem się z takim komunikatem jak u nas. Stąd moje powracające pytanie czy nie można usprawnić forum...

Co do płacenia składek, to każdy sam może zaobserwować ilu przybywa czarnych a ilu zostaje zielonych, ale to nie temat na temat w tym temacie. :cool:

Jak wspomniałem, jeśli problem nie dotyczy większości, to nie ma sprawy.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: Trol »

Najgorsze , że to "zamulanie" nie jest regularne i dlatego ciężko go zdiagnozować .
W firmie mam podobnie .
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: maju »

Forum postawione jest na dość dobrym hostingu i pewnie jeszcze tylko dlatego działa.
Generujemy bardzo duży ruch a dokładniej mówiąc "czas zużycia procesora" mamy bardzo wysoki.
Na tańszych hostingach mielibyśmy ciągłe wyłączenia.

Już kilka razy było tak, że wykres zużycia zasobów serwera wyprzedzał wykres bieżącego okresu abonamentowego.
Jak wiadomo serwery, łącza i inne takie mają swoje lepsze i gorsze dni i trudno na to coś poradzić.

Oglądając statystyki widzę, że czasami obciążenie w jeden dzień jest znacznie wyższe niż w innym terminie.
Np. 20, 21 i 26 czerwca nawet przekroczyliśmy limit, w inne dni mamy zużyte tylko 1/2 lub nawet 1/3 limitu.
Trudno abyśmy się umawiali kto ma jak i kiedy korzystać z forum - wystarczy pewnie kilku zawziętych szukających, do tego większe obciążenie łączy i już będzie coś mulić.

Forum jest standardowym skryptem, często używanym, i trudno w nim coś udoskonalić. Konfiguracja jest oczywista.
wiecznie pojawiającym się komunikacie przepraszającym, że nie można teraz przeglądać forum
Tutaj nie wiem o czym mowa, nie widziałem takiego komunikatu więc nie jestem pewien czy czegoś nie pokręciłeś.
Jest komunikat "nie można przeszukiwać forum" ale nie ma on nic wspólnego z brakiem możliwości przeglądania forum.
Występuje podczas "szukania" gdy jest się niezalogowanym - limit szukania jest wówczas liczony dla wszystkich gości jednocześnie - po to aby właśnie nie zamulać forum. Jak jest się zalogowanym to ten limit jest liczony dla każdego użytkownika osobno.
Zabezpieczenie wyszukiwarki przed floodem dla użytkownika:
Liczba sekund jaką użytkownik musi odczekać pomiędzy wyszukiwaniami. Interwał ten jest sprawdzany niezależnie dla każdego użytkownika.
obecnie 20 sekund.
Zabezpieczenie wyszukiwarki przed floodem dla gościa:
Liczba sekund jaką goście muszą odczekać między wyszukiwaniami. Jeśli jeden z gości użyje wyszukiwarki wszyscy pozostali muszą poczekać aż podany czas minie.
obecnie 60 sekund


Osobiście zamulanie widzę bardzo rzadko i objawia się tym, że strona nie otwiera się natychmiast tylko z powiedzmy 3 sekundy.
Za zamulanie nie winiłbym skrypt forum, tylko wszystko co jest po drodze a jest tego sporo.
Wystarczy, że np Google zechce przeskanować forum i już mamy wolniejsze działanie...
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: robii23 »

Faktycznie zdarzały się ostatnio komunikaty ala "serwer nie odpowiada", ale to były chwilowe przestoje (po kilka minut). Najczęściej wcześniej objawiało się to "zamulaniem" forum z czasami otwarcia ponad 10s. Albo admini robili restart usługi, albo tak jak pisze Maju, znaczne obciążenie.
Po za tym jest dobrze :thumbsup:
Awatar użytkownika
ARQ
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 30.01.2011, 12:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: ARQ »

Proponuję za pomocą jakiegoś programu monitorującego ruch sieciowy (np. ProPort) sprawdzić co próbuje włazić na kompa podczas łączenia ze stroną.
no mud - no fun
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: tomekpe »

U mnie forum nigdy nie zamula, ale komunikat o niemożliwości użycia wyszukiwarki ewidentnie ma jakiś problem.

Dlaczego ? Bo dostaję go czasem podczas pierwszej wizyty na stronie, po otworzeniu komputera (czyli z mojego IP przynajmniej parę godzin nikt nie wyszukiwał), a ponowne odświeżenie strony (w czasie max kilku sekund) ten problem likwiduje. Nie działa to tak, jak jest zamierzone (bo już pierwsze odwołanie do strony zostaje zablokowane).

W moim odczuciu jest coś nie tak z identyfikacją sesji użytkownika, prawdopodobnie gdy otwieram forum odwołując do starej, nieświeżej sesji skrypt forum nieodpowiednio to interpretuje.

Problem nie jest duży, ale występuje od dawna i regularnie (raz na kilka dni) go widzę. Nie nalegam na usuwanie, jedynie informuję, że coś jednak jest nie tak.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: falco »

tomekpe pisze:...komunikat o niemożliwości użycia wyszukiwarki ewidentnie ma jakiś problem.

Problem nie jest duży, ale występuje od dawna i regularnie (raz na kilka dni) go widzę. Nie nalegam na usuwanie, jedynie informuję, że coś jednak jest nie tak.
Mówiłem o tym samym wielokrotnie, w odpowiedzi słyszałem, że jest blokada na 15 sek, a to nieprawda, bo po kilku wciśnięciach "odśwież" w końcu puszcza dalej. Raz od razu, innym razem po wielu razach, jest to mocno upierdliwe, ale nie niemożliwe do obejścia...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: tomekpe »

Na pewno nie jest to blokada na 15 sek, bo po pierwsze blokuje mnie czasem przy pierwszym żądaniu, po drugie często puszcza tak jak piszesz, po jedno- lub kilkukrotnym odświeżeniu, znacznie poniżej 15 sekund.

Ale czy to ważne ? :)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: falco »

Od 2 dni pojawia się taki oto komunikat i przez pewien czas nie można wejść na forum:

Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera
Wewnętrzny błąd serwera (np. zawieszenie programu CGI) lub błąd konfiguracji.
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Czy to znaczy, że problem jest po mojej stronie czy forum?
Dziękuję za pomoc!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: evoluzione »

falco pisze:Od 2 dni pojawia się taki oto komunikat i przez pewien czas nie można wejść na forum:

Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera
Wewnętrzny błąd serwera (np. zawieszenie programu CGI) lub błąd konfiguracji.
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Czy to znaczy, że problem jest po mojej stronie czy forum?
Dziękuję za pomoc!
U mnie też od wczoraj to dość często wyskakuje.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
tupek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 24.08.2011, 12:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: tupek »

i ja mam. to pewnie przez brak Tapatalka ;)
mspanc :mouthshut:
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: Reindeer »

falco pisze:Od 2 dni pojawia się taki oto komunikat i przez pewien czas nie można wejść na forum:

Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera
Wewnętrzny błąd serwera (np. zawieszenie programu CGI) lub błąd konfiguracji.
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Czy to znaczy, że problem jest po mojej stronie czy forum?
Dziękuję za pomoc!
Też to mam i to bynajmniej nie od paru dni. Ale dzisiaj się nasiliło.
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: Trol »

U mnie też to jest .
(I boli mnie brzuch :sad: )
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: B3stia »

Jest pewna systematyka, największe obciążenie serwera jest między 11:00 - 12:30 kiedy to wszyscy są w pracy. :grin:
Na poważnie to jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się otrzymać takiego komunikatu. :niewiem:
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Zamulanie i błędy krytyczne...

Post autor: Reindeer »

B3stia pisze:Jest pewna systematyka, największe obciążenie serwera jest między 11:00 - 12:30 kiedy to wszyscy są w pracy. :grin:
Na poważnie to jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się otrzymać takiego komunikatu. :niewiem:
Odpowiedź prawdziwego Admina "u mnie działa" :tongue:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości