Husqvarna TR650 Terra

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: ArturS »

DRZ400S niby słabawa, ale porównując do XT600 różnicy nie widzę, nawet bym powiedział, że DRZ lepiej odchodzi, można wyżej kręcić. Zdaje się po 2003r. zawias już taki jak w "E", wiec bardzo wystarczający. Wrzucić tam tylko zbiornik 17l lub więcej i jest bardzo fajny, mało palący dual, którym można też po krzakach pojeździć. XT600E już zbyt asfaltowy (skastrowany zawias, kilka rzeczy "ulepszonych" przez księgowych), wiec jak już, to trzeba pchać się w zabytki przed '91. Wszystko zależy od funduszy, a skoro temat dotyczy nowej huśki, to chyba niema co rozważać staroci? W tej cenie to można mieć lekko używaną pomarańczową 690-tkę - może warto rozważyć? :grin:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: robii23 »

Doszedłem do wniosku, skoro dobrze Nam się rozwinął wątek maszyn które mogłyby zastąpić trampka. To został otwarty temat gdzie trampek pozostaje jago główna maszyna i dokupujemy coś do wyżycia się w terenie. Wtedy obraz sytuacji będzie jaśniejszy. Powiązanie linków:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=17&t=11585
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: Tomko »

ArturS pisze:DRZ400S niby słabawa, ale porównując do XT600 różnicy nie widzę, nawet bym powiedział, że DRZ lepiej odchodzi, można wyżej kręcić. Zdaje się po 2003r. zawias już taki jak w "E", wiec bardzo wystarczający. Wrzucić tam tylko zbiornik 17l lub więcej i jest bardzo fajny, mało palący dual, którym można też po krzakach pojeździć. XT600E już zbyt asfaltowy (skastrowany zawias, kilka rzeczy "ulepszonych" przez księgowych), wiec jak już, to trzeba pchać się w zabytki przed '91. Wszystko zależy od funduszy, a skoro temat dotyczy nowej huśki, to chyba niema co rozważać staroci? W tej cenie to można mieć lekko używaną pomarańczową 690-tkę - może warto rozważyć? :grin:
Wczoraj w terenie leśnym miałem okazję przejechać się drz w wersji S. Przy XR(ach ten moment od dołu) to trzeba kręcić obrotami, zawieszenie też szału nie robi ale ogólnie fajne moto do kręcenie po ciasnych ścieżkach leśnych, małe, poręczne, miałem wrażenie że mogę wziąć je pod pachę :grin: I chyba o to chodzi w tego typu offie. XT600 to TA bez plastików :grin:

Ale to tylko moje skromne zdanie, bo ja też dopiero zaczynam przygodę z offem :wink:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
jagger
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 02.03.2012, 10:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: jagger »

Po przemyśleniach, rozważaniach w długie wieczory przy szklaneczce czegoś mocniejszego stanęło, że szukam KTM lc4 640 w wersji enduro. Będzie obok trampka albo zamiast trampka - zobaczymy jak finanse pozwolą.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: piotreklodz »

A to jest zasadnicza różnica czy "obok" czy "zamiast". Jeśli obok to nie lepiej coś lżejszego, poręczniejszego?
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
jagger
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 02.03.2012, 10:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: jagger »

Odkopałem bo się dywagacje zakończyły.
Pod domem stoi:
Obrazek
Awatar użytkownika
czupakabra
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 683
Rejestracja: 29.09.2011, 11:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: czupakabra »

jagger pisze: Będzie obok trampka albo zamiast trampka - zobaczymy jak finanse pozwolą.
Na czym stanęło, jest zamiast--> obok ? :cool:
Awatar użytkownika
jagger
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 02.03.2012, 10:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: jagger »

No raczej będzie "zamiast". Trampek póki co zostanie na dłuższe, asfaltowe przeloty a docelowo wymienię go na jakiego Bandita albo co. Ale o tym będę dumał po sezonie pewnie.
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: Tomko »

jagger pisze:Odkopałem bo się dywagacje zakończyły.
Pod domem stoi:
Obrazek
O Ktm 640 ADV jak dobrze moje piękne oczy widzą :wink: Jak wibracje ? :grin: Znajomy ma podobnego do sprzedania :)
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: zaczekaj »

Gratuluję! Jak jazda?
Jak szukałam czegoś obok i zamiast Trampka miałam to moto na uwadze, wybór jednak padł na xt600e. Na razie nie narzekam :smile:
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Husqvarna TR650 Terra

Post autor: wilczek »

BMW Terra jest zajebista. Nowoczesna wersja Dakara, trampek powinien tak ewoluować:) mocy nie brak, heble są, przświt, skok większy,21 z przodu, max 4,5 na sto, przelotowo komfort do 150km/h, a waga 186 kg brutto. Gdzie jest hądzia? :grin:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości