Technika jazdy

motocyklowo
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Technika jazdy

Post autor: mateuszwalcz »

wlasnie ten poslizg nazwalem skretem. Ale chodzilo mi glownie o sama technike , zeby wejsc w poslizg nie wystarczy cisnac gaz do dechy na takim motocyklu trzeba takrze zrobic ten tak zwany przeciwskret a puzniej cisnac gaz do dechy i sterujac dupa motocykla prawa noga ktora jest na stopce z tylui asekurujac sie lewa noga jedziesz slizgiem. Ale to oczywiscie nie jest to samo :punk: slizg spedwayem jest slizgiem a skret przeciwskret na szosie normalnym motocyklem to co innego i z tym sie zgadzam :smile:
mateuszwalcz pisze:tak z gazem do dechy i z tym skretem przeciw skretem mialem okazje pojezdzic tylko na speedweju
o ten przeciw skret to chodzi mi tylko i wylacznie o te skrecenie kierownicy w inna strone niz sie wydaje ze musi sie skrecic.

i ogolnie to musze potrenowac troche wiecej jazdy na motorku :dupa: :dupa: :dupa:
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Technika jazdy

Post autor: mr bulwa »

mateuszwalcz pisze:slizg spedwayem jest slizgiem a skret przeciwskret na szosie normalnym motocyklem to co innego i z tym sie zgadzam
...kumpel w drifcie potrafi cały Poznań przejechać - wyglada to jak speedway na asfalcie (tylko bez podpierania nogą)... :wink: ale żeby to robić trzeba mieć przynajmniej 100 koni na tylnym kole, wiele lat doświadczeń i niezłą krzepę (supermoto by się też przydało)... :thumbsup:
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Technika jazdy

Post autor: mateuszwalcz »

Wielki SZACUN :resp: :resp: :resp: dla Twojego kolegi :punk:
Awatar użytkownika
rzeka
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 24.01.2009, 22:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Technika jazdy

Post autor: rzeka »

Ludziska, przestańcie pisać takie głupoty bo jeszcze co młodszy forumowicz będzie próbował i może źle się to skończyć.
Technika jazdy jest sprawą indywidualną i wprost proporcjonalną do doświadczenia i ilości przejechanych kilometrów i nikt jeszcze nie nauczył się techniki z gazety czy opisów w internecie, a wy piszecie o driftach czy ślizgach na asfalcie w centrum miasta i między samochodami - zastanówcie się czy to jest ok.
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Technika jazdy

Post autor: kamikazemario »

Wprost przeciwnie! Ja techniki przeciwskrętu nauczyłem się dzięki internetowi :thumbsup: Oczywiście większość z nas używa jej nieświadomie przy każdej nagłej zmianie kierunku :crossy:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Technika jazdy

Post autor: mateuszwalcz »

Dzis mialem okazje sobie troszke pojezdzic moturem :crossy: i prubowalem z tym skretem przeciwskretem i naprawde to sie robi nie swiadomie , a myslac o tym to poprostu idzie to udoskonalic w bardziej sprawne i efektywne skrety , mysle ze tylko i wylacznie TRENING pozwoli dojsc do perfekcji :crossy: :crossy: :crossy:
rzeka pisze:Technika jazdy jest sprawą indywidualną i wprost proporcjonalną do doświadczenia i ilości przejechanych kilometrów i nikt jeszcze nie nauczył się techniki z gazety czy opisów w internecie,

Oczywiscie zgadzam sie z toba , ze Technika jazdy jest sprawa indywidualna i proporcjonalna do doswiadczenia, ale jak widac NIE nikt bo jest juz nas dwje ktorzy cos sie nauczyli z internetu na temat skrecania i nie tylko skrecania. A co do ´´mlodszych forumowiczow´´ to chyba raczej kazdy wie na co mozna sobie pozwolic i jak mysli ze potrafi to moze byc w bledzie i np zaliczyc glebe ( oczywiscie jak bedzie chcial dorzynac swoja maszyne driftem na asfalcie :egh: ) i po takiej glebie bedzie juz widzial ze NIE TO JEDNAK NIE DLAMNIE albo bedzie dalej probowal , az dojdzie do perfekcji ( metoda pr*b i bledow mozna wszystko) to jest tylko moje skromne zdanie :punk: oczywiscie przy wszystkich PR*BACH jezdzijcie ostroznie , a to co wyczytujecie w internecie przemyslcie po swojemu , bezpieczenstwo przedewszystkim :crossy: :crossy: :crossy:

Ja tez jestem mlodym forumowiczem i kierowca i sie ucze :banghead: :banghead: :banghead:
_________________________________________________________________________
*wstawić odpowiednie u/ó
Awatar użytkownika
rzeka
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 24.01.2009, 22:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Technika jazdy

Post autor: rzeka »

uczyć to się będziemy całe życie a co do techniki jazdy to jakby motocykliści trochę więcej mieli przemyśleń do czego może doprowadzić ich jazda to nie byłoby takich statystyk wypadków motocyklowych a zwłaszcza tych śmiertelnych. Taka jest prawda. (Gleba, glebą ale przy 150 km/h to już nieciekawie wygląda - sami przyznacie)
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: Technika jazdy

Post autor: mateuszwalcz »

Przyznaje racje :resp:
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Technika jazdy

Post autor: kamikazemario »

A ja się pochwale, że na jesień udało mi sie ładnego slida na zakręcie Trampkiem zrobić, co prawda był to poślizg niezamierzony, ale wyratowany :tongue: Znaczy się- Trampkiem też się da :grin:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Technika jazdy

Post autor: Piterek »

co do postów kamikazemario, to nie czepiajcie się, chłopak po prostu jest wszechstronny i zna się na wszystkim, to i odpowiada w każdym poście :cool: :resp:
piszecie to wszystko przez zazdrość!!!
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości