BAŁAGAN z "Powitalnią".

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: ostry »

Proponuję i wnioskuję o przeniesienie "Powitalni" na stronę główną forum jako oddzielny, samoistny temat, zamiast obecnie zajmowanego miejsca - jako część "innych tematów". Powód prosty i chyba każdy już się z tym spotkał, mianowicie wiele osób rejestrujących się tworzy bez potrzeby nowe tematy, zamiast trafić i napisać w "powitalni". Dla starych forumowiczów, forum jest jasne i czytelne ale dla nowych niekoniecznie. Potem są tylko zbędne posty z mniejszym lub większym opieprzem przekierowującym. :smile6:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: henry »

Dobrze gada, popieram :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: kamikazemario »

Ostrego przez zime wzięło na przemyślenia, ale wymyślił dobrze :ok:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: Wolo »

Z podobnych modyfikacji może warto podzielić dział Ogłoszenia na Kupię Sprzedam Inne, bo teraz jest kilkanaście stron w jednym wątku, trochę nieczytelnie.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: henry »

To nie jest bałagan, to jest BURDEL :ysz:
Cz ktoś to czyta ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: maju »

Wolo pisze:Z podobnych modyfikacji może warto podzielić dział Ogłoszenia na Kupię Sprzedam Inne, bo teraz jest kilkanaście stron w jednym wątku, trochę nieczytelnie.
Na stronie jest 20 tematów z tego na najnowszej tylko 4 "kupię" reszta to "sprzedam".
Naprawdę sądzisz że podział na "sprzedam" i "kupię" rozładuje ruch?

Weź jeszcze pod uwagę, ze tak naprawdę większość wątków jest już nieaktualna więc i tak nikt nie odwiedza starszych stron. Już bardziej to można się zastanowić nad kasowaniem wątków starszych niż np 2 miesiące.
henry pisze:Cz ktoś to czyta ?
Wg danych forum liczba odsłon wynosi już ponad 120
OSTRY pisze: Proponuję i wnioskuję o przeniesienie "Powitalni" na stronę główną forum jako oddzielny, samoistny temat, .... wiele osób rejestrujących się tworzy bez potrzeby nowe tematy, zamiast trafić i napisać w "powitalni". .... Potem są tylko zbędne posty ....
Obecnie powitania jest samodzielnym tematem.
Jeśli masz na myśli utworzenie osobnego forum (jak np "wyprawy") to wyobraź sobie co będzie wewnątrz: dziesiątki tematów o tytule "witam", "witajcie", "witam z Pacanowa" itd a w środku jedna wypowiedź nowego osobnika a pod nią 2-3 wypowiedzi starszych użytkowników "witamy, witamy".
Chcesz mieć całe strony jednakowych postów?
Awatar użytkownika
grzesiek_ts
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 18.12.2008, 00:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: grzesiek_ts »

Prawda jest jedna - nowi osobnicy na forum podchodzą do tematu na wielkim lajcie :banghead:

Tworzą gdzie popadnie nowe tematy, posty...i otwarcie przyznają, że na forum są obecni incognito od kilku tygodniu lub miesięcy chwaląc je za skarbnice wiedzy etc.

Jaką więc sposobnością nie widzieli postów w których karcono za nieład oraz jakim cudem nie trafili do powitalni? :ysz:

Nawet przy zakładaniu konta spotkałem informację o dobrym geście przywitania się z towarzystwem. Wiec w czym problem? :evil:
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
rzeka
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 24.01.2009, 22:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: rzeka »

wygląda na to że grzesiek_ts ma rację, zmiany proponowane chyba nic nie dadzą i myślę że najlepszą formą byłaby instrukcja dla nowych forumowiczów przy rejstracji- chyba admini mogą coś takiego zrobić.
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: kamikazemario »

I tu jest racja! Na wielu forach własnie tak jest, że istnieje osobny dział "powitalnia" a tam setki tematów tytułowanych "witam", "witam wszystkich". To jest dopiero burdel, nie wspominając o tym, że tych temató nikomu sie nie chce czytać.
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: Wolo »

maju pisze:
Wolo pisze:Z podobnych modyfikacji może warto podzielić dział Ogłoszenia na Kupię Sprzedam Inne, bo teraz jest kilkanaście stron w jednym wątku, trochę nieczytelnie.
Na stronie jest 20 tematów z tego na najnowszej tylko 4 "kupię" reszta to "sprzedam".
Naprawdę sądzisz że podział na "sprzedam" i "kupię" rozładuje ruch?

Weź jeszcze pod uwagę, ze tak naprawdę większość wątków jest już nieaktualna więc i tak nikt nie odwiedza starszych stron. Już bardziej to można się zastanowić nad kasowaniem wątków starszych niż np 2 miesiące.
Nigdzie nie napisałem, że rozładuje to ruch, zasugerowałem, że dział stałby się bardziej czytelny. Ruch nie zależy od struktury forum, a ilości zakładanych tematów i dodawanych postów.
Nikt nie odwiedza starszych stron m in dlatego, że jest ich tak wiele. Po podziale zainteresowany kupnem/ sprzedażą zaglądałby na interesujący go dział bez potrzeby przekopywania kilkunastu stron. Co więcej, temat stary nie zawsze oznacza nieaktualny; przykład- tom64, jego ogłoszenie z końca września ubiegłego roku reaktywowało się w ostatnich dniach.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: maju »

Wolo pisze:... zasugerowałem, że dział stałby się bardziej czytelny....
Nikt nie odwiedza starszych stron m in dlatego, że jest ich tak wiele. Po podziale zainteresowany kupnem/ sprzedażą zaglądałby na interesujący go dział ....
No to popatrzmy na fakty:

Analizuje posty z ponad miesiąca w "ogłoszeniach".
3 strony postów, co daje 60 tematów. Z tego "kupię" to 16szt.
czyli wydzielając osobno "sprzedam" mamy do przekopania dalej 3 strony.

Analizuje posty z 2 ostatnich miesięcy w "ogłoszeniach".
4,5 stron postów, co daje ok 90 tematów. Z tego "kupię" to 23szt.
czyli wydzielając osobno "sprzedam" zyskujemy 1 stronę.

Trochę mała różnica, czy naprawdę "dział stałby się bardziej czytelny"?
80% ogłoszeń to "sprzedam".

Rozwiązanie jest dobre ale ...przy większej ilości postów.
Chyba nie aspirujemy do zostania "allegro"?
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: henry »

A może jakaś blokada dla nowych ?
Nie ruszysz dalej, jeżeli pierwszy twój post nie znajdzie się w powitalni ?
Tak se ino myśle
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: Fryzjer »

Po pierwsze primo ultimo to uważam tę dyskusję za zbędną :offtopic: Powstała ona jeszcze gdy sroga, przedłużająca się biała Zima panowała :tongue: a wtedy wiele różnorakich pomysłów do głowy przychodzi każdemu z Nas :hammer:


Jeśli nowy użytkownik stworzy temat "przywitania" gdziekolwiek na forum to i tak zostaje przeniesiony taki temat/post przez Moderatora/Admina do właściwego miejsca tj. "Powitalni".
Pamiętajcie, że każdemu zdarzyć się może pomyłka, szczególnie na początku. Ciekaw jestem ilu z Was w "niewłaściwym" miejscu się przywitało, co? :whip:


Uważam że:
Więcej działów to mniej czytelne forum (przyzwyczajenia :pob: ) :ysz: przykład: "Wspomnienia", faktem jest, że teraz jest podzielone i można łatwiej odnaleźć kwestie, które chcielibyśmy zgłębić ale trzeba poklikać więcej a człek to leniwy jest :haha: .
Ogłoszenia powinny zostać w takiej formie jakiej są obecnie. Jeśli temat jest już nie aktualny, to jego twórca może napisać do moderatora/admina prośbę o jego usunięcie/zamknięcie :smile: .
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: BAŁAGAN z "Powitalnią".

Post autor: jaro5000 »

Fryzjer pisze:Ogłoszenia powinny zostać w takiej formie jakiej są obecnie. Jeśli temat jest już nie aktualny, to jego twórca może napisać do moderatora/admina prośbę o jego usunięcie/zamknięcie :smile: .
i to jest akurat dobry pomysł, największą bolączką różnorakich forów jest nieaktualność wątków, szukasz, kopiesz a potem się okazuje że to dawno i nieprawda. Jak znajdę silnik to wycofuję od razu ogłoszenie :thumbsup:
xl600v
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości