przed rozpoczęciem sezonu...

motocyklowo
Awatar użytkownika
BlackGodiva
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 236
Rejestracja: 16.06.2008, 12:04
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: BlackGodiva »

Warto przeanalizować i zastanowić się

http://moto.onet.pl/1544572,2217,artykul.html
Awatar użytkownika
Lungo1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 313
Rejestracja: 15.06.2008, 21:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: Lungo1 »

Godiwa przesadzasz :tongue: jeszcze troszkę i sprzedam moto :grin: bo to niebezpieczne :pob:
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: kamikazemario »

Na ścigaczu to jest. Warto zauważyć, że najniebezpieczniejsza jest niedziela..
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
grzesiek_ts
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 18.12.2008, 00:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: grzesiek_ts »

Szkoda, że nie zrobili jeszcze statystyki wypadków z podziałem na rodzaj motocykla. To wiele by pokazało :dupa:

Bardzo dobre i treściwe zestawienie. Szczególnie te liczby mówiące o ilości nowo przybyłych riderów :omg:
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
mateuszwalcz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 29.01.2009, 23:44
Lokalizacja: Märsta

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: mateuszwalcz »

Zeczywiscie o wypadek nie jest trudno a wszczegolnosci u poczatkujacych riderow ( ja tez do nich naleze) . Moj kuzyn jezdzil na java 350 przez jakies 3 lata ,po tym kupil sobie kawasaki ninja 1000 poj. i w pierwszym dniu po zakupie pojechal sobie na lotnisko przetestowac maszyne , pojechal 280 (tak mowil) a dwa tygodnie pozniej jadac po miscie naszczescie wolno okolo 80km/h uslyszal glosny trzask po czym zachamowalo mu tylne kolo, okazalo sie ze skrzynia biegow mu siadla robiac za...ista dziure w karterze , naszczescie nic mu sie nie stalo. Wspomne ze wczesniejszym wlascicielem tej maszynki do golenia byl ktos co nie oszczedzal maszyny i byla dorzneta. Wiec co do wypadkow mysle tak. Przy zakupie motocykla dowiedz sie jego przeszlosci i jak naprawde byl uzywany, stan techniczny motocykla motocykla jest takze powodem duzej ilosci wypadkow no i plus do tego niedoswiadczony rider jadacy z dna na dzien np. 280 km/h :banghead: . Jedno jest pewne wypadkow na motocyklach jest strasznie duzo , jak dla mnie to przerazajaca liczba :sad: Oby wypadkow bylo mniej :thanks: :crossy: szerokiej drogi :punk:
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: Paczo3 »

Faktycznie liczby są szokujące ale zdecydowana większość to użytkownicy skuterów których z dnia na dzień przybywa na naszych drogach i jeżdżą jak chcą .
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: kamikazemario »

Nieprawda, że wypadków na motocyklach jest ogromna ilośc.. Chodzi tylko o to, że motocyklista zawsze kończy gorzej niż kataramaniarz który ma ochrone w postaci puszki. Zresztą jak wszyscy wiemy, w większkości to samochody powoduja wypadki z udziałem motocykli.
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: Fryzjer »

wyniki mówią co innego kamikadze
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: kamikazemario »

Co wg Ciebie mówią? Nie pokazują przecież ile wypadków było spowodowanych przez innych uczestników, nie rozdzielają tego.. Jakby tak popatrzeć na te tabele to można by wywnioskować, że wszystkie wypadki spowodowali motocykliści. Oczywiście, że winę za zbyt szybka jazdę nie da się zwalić na nikogo oprócz samego motocyklisty, ale wszystkie wymuszenia pierszeństwa, zajechania drogi, niepatrzenie w lusterka to domena samochodziarzy. Chciałem zauważyć, że wypadków niemotocyklowych w 2007 było ok.48 000, motocyklowych 1200. Wiadomo, że motocykli po drogach jeździ znacznie mniej co tłumaczy te liczby, ale nie można stwierdzić że jest ich jakoś szczególnie dużo..
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: przed rozpoczęciem sezonu...

Post autor: dandan »

To jest właśnie cecha statystyk, każdy wyczyta co innego z suchych danych w tabelce.
Transafricalp beta
T7
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości