GoPro Hero

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
yarim
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 15.03.2011, 20:26
Mój motocykl: XL600V

GoPro Hero

Post autor: yarim »

Witam,
nie wiem czy ten temat został już poruszony i mam nadzieje, że nie zostanę zrypany za powielanie w razie czego, ale uznałem to za bardzo ciekawą propozycję dla tego też dzielę się z wami :)

Na polskim rynku jest taka sieć komórkowa jak Redbull Mobile, która z racji sponsorowania sportów ekstremalnych ukierunkowana jest właśnie na takich pokręconych ludzi i w swojej ofercie ma przez wszystkich chyba znaną kamerę GoPro w bardzo fajnej i bogatej wersji Helmet, po niżej umieszczam link do tej sieci :

redbullmobile.pl/
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: GoPro Hero

Post autor: Bugi »

i co z tego postu wynika ? ze można wziąć na abo. to chyba większość wie :grin:
a tak w temacie mam ja i fajna zabawka :ok: próbki filmów - link w podpisie :grin:
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
yarim
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 15.03.2011, 20:26
Mój motocykl: XL600V

Re: GoPro Hero

Post autor: yarim »

Jak widać na załączonym obrazku może nie wszyscy o tym wiedzą ponieważ ja dowiedziałem się o tym dzisiaj i postanowiłem się tym podzielić a tu zonk:) typowe Polskie zachowanie ;)
exuser87

Re: GoPro Hero

Post autor: exuser87 »

Ja nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Dziękuje bardzo za informacje :smile:
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: GoPro Hero

Post autor: krzysimirn »

korzystają z sieci PLAY , będzie znajomym drożej dzwonić do was
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1645
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: GoPro Hero

Post autor: luk2asz »

krzysimirn pisze:korzystają z sieci PLAY , będzie znajomym drożej dzwonić do was
Tylko do końca roku, później ma się zmienić (coś chyba jakieś zobowiązania czy coś)
yarim
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 15.03.2011, 20:26
Mój motocykl: XL600V

Re: GoPro Hero

Post autor: yarim »

Też tak słyszałem, a powodem jest umowa sieci play z innymi operatorami, ponieważ play w większości posiada dzierżawione łącza od operatorów co wpływa na tą cenę a ta umowa się kończy niebawem.
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: GoPro Hero

Post autor: Korzen »

o co chodzi?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: GoPro Hero

Post autor: Neno »

Z abonamentem dostaniecie dokładnie takie coś:
http://camonboard.pl/kamery/gopro/gopro ... tdoor.html

Przynajmniej kolega taki zestaw wczoraj dostał.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: GoPro Hero

Post autor: Wolo »

Zgadza się: http://www.redbullmobile.pl/?id=1111
W zestawie OUTDOOR zawarte są najbardziej uniwersalne mocowania przydatne podczas jazdy rowerem, motorem, spinaczki, jazdy na nartach, snowbordzie itp.

W skład zestawu wchodzą:

wodoszczelna obudowa
klapka z otworami
akumulator 1100mAh
kabel USB
Vented Helmet Strap - opaska na kask z otowarami
Head Strap - opaska na głowę
2 mocowania samoprzylepne półokrągłe
2 mocowania samoprzylepne płaskie
element montażowy - obrotowy w 3 płaszczyznach
przedłużka
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Arty1
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 12.05.2011, 09:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Białystok

Re: GoPro Hero

Post autor: Arty1 »

Musiałem edytować wpis bo są jakieś nieścisłości jak na tą chwilę.
będzie coś w PLAY na abonament, ale jeszcze ustalam co i w jakich cenach
jeśli byłby ktoś zainteresowany to zapraszam na priv.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
Awatar użytkownika
konra.dzik
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 12.12.2011, 20:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: GoPro Hero

Post autor: konra.dzik »

Cześć

Przymocowaną Hero2 mam do kaszczycha, filmy bardzo mi się podobają. To ładnie powiedziane :thumbsup:
Kupując kamerę patrzyłem raczej na to jakie rozdzielczości ma dostępne a co ważniejsze- ilość klatek. Ja nagrywam w 720p przy 60 klatkach.
Obraz płynny i gładki, nawet pokuszę się o stwierdzenie że w nocy w mieście też pięknie daje radę pomimo lekkiego "ziarna".
1080p/25fps nie nadaje się do kręcenia dynamicznych ujęć tylko statycznych. Do ujęć podwodnych musi być płaska soczewka bo nie łapie ostrości. Allegro 70zł.

Bateria.
Wystarcza na jakąś godzinę ciągłego nagrywania. Mimo to w Grecji na jednym ładowaniu udawało się skręcić krótkie szoty z całego dnia.
Proponuję dokupić Batery backpack ok 250zł. To druga bateria wpięta równolegle, podwaja czas nagrywania. Na razie baterię mam jedną.

Pamięć.
Mam kartę 32 GB class10 i dodatkowo UTS1, ma ok 40mb/s odczytu i zapisu, więc nawet 3D pięknie zapisuje. przy ustawieniu 720p/60fps możesz nagrać 4h47m materiału. Mi na 10dni w Grecji wystarczyło.

Akcesoria.
Jest ich dużo ale część można spokojnie samemu zrobić.
Dorobiłem szelki tzw chest strap i head strap, zaoszczędziłem ok 220zł na dodatkową obudowę z płaską soczewką 240zł.
Statyw monopod może się przydać tak jak obejmy do mocowań na rurach o różnej średnicy, ale i to idzie zrobić samemu. Dla mnie już wycinają się dodatkowe mocowania i różne bzdety.

Kupując GoPro nie kupuje się samej kamery, już po kilku dniach będzie potrzebne masę akcesoriów :zabawa: no chyba że potraktujecie to jako rejestrator trasy. Ja już zrobiłem do niej oświetlenie, dokupiłem zewnętrzny mikrofon i dostrugałem steadycama (stabilizator).

Nie brałem pod uwagę innych kamer, poszedłem w opinie różnych kamerzystów. Kręcą nimi wszystkie motosportowe historie gdzie nie wciśniesz normalnej kamery. Ponadto warto sprawdzić czego używa Block na swoich Gymkhana'ch :whip:

Cena.
Może i spora. Tak czy siak zamierzam kupić jeszcze dwie :yaho:
V-strom 650 AK8
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: GoPro Hero

Post autor: mishieck »

konra.dzik pisze: Dorobiłem szelki tzw chest strap i head strap, zaoszczędziłem ok 220zł na dodatkową obudowę z płaską soczewką 240zł.
Statyw monopod może się przydać tak jak obejmy do mocowań na rurach o różnej średnicy, ale i to idzie zrobić samemu. Dla mnie już wycinają się dodatkowe mocowania i różne bzdety.

Kupując GoPro nie kupuje się samej kamery, już po kilku dniach będzie potrzebne masę akcesoriów :zabawa: no chyba że potraktujecie to jako rejestrator trasy. Ja już zrobiłem do niej oświetlenie, dokupiłem zewnętrzny mikrofon i dostrugałem steadycama (stabilizator).
:
Możesz się podzielić jak wystrugałeś te dodatki?
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: GoPro Hero

Post autor: robii23 »

mishieck pisze:
konra.dzik pisze: Dorobiłem szelki tzw chest strap i head strap, zaoszczędziłem ok 220zł na dodatkową obudowę z płaską soczewką 240zł.
Statyw monopod może się przydać tak jak obejmy do mocowań na rurach o różnej średnicy, ale i to idzie zrobić samemu. Dla mnie już wycinają się dodatkowe mocowania i różne bzdety.

Kupując GoPro nie kupuje się samej kamery, już po kilku dniach będzie potrzebne masę akcesoriów :zabawa: no chyba że potraktujecie to jako rejestrator trasy. Ja już zrobiłem do niej oświetlenie, dokupiłem zewnętrzny mikrofon i dostrugałem steadycama (stabilizator).
:
Możesz się podzielić jak wystrugałeś te dodatki?
Ja też chcę poznać te tajemnice. Szczególnie interesuje mnie steadycam. Przed sezonem interesowałem się tym tematem, ale odpuściłem jak zobaczyłem pro steadycam na motor. Mniej więcej tak wyglądał tylko był większy, miał własną platformę i kółka i był holowany przez motor. To było zdjęcie z jakiegoś zlotu HD w Usa. Po prostu zamówili sobie cameraman-a :omg:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: GoPro Hero

Post autor: Neno »

konra.dzik pisze: Kupując kamerę patrzyłem raczej na to jakie rozdzielczości ma dostępne a co ważniejsze- ilość klatek. Ja nagrywam w 720p przy 60 klatkach.
Obraz płynny i gładki, nawet pokuszę się o stwierdzenie że w nocy w mieście też pięknie daje radę pomimo lekkiego "ziarna".
1080p/25fps nie nadaje się do kręcenia dynamicznych ujęć tylko statycznych.
Ja tam się nie znam ale dla mnie, tak okiem prostego amatora "sztuki filmowej" :) różnica widoczna jest dopiero na zwolnieniach.
Ale właśnie ze względu na to, że czasem przez przypadek można nakręcić coś co będzie wymagało zwolnienia też kręcę 60fps :)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: GoPro Hero

Post autor: falco »

Wolo pisze:
...spinaczki...
Siema,
hehehe, uwielbiam wynajdować literówki w opisach producentów... :ok:

To specjalna oferta dla spinających się... :haha:
Co do jakości z GP H1, to widziałem i ja i jak dla mnie bomba!! Niestety jakość kosztuje, ale wiadomo coś za coś. Jeśli ktoś chce naprawdę super obraz, to musi rozbić kilka skarbonek.

Co do sieci na P..., to ja sobie bardzo chwalę, bo korzystanie z telefonu obecnie kosztuje mnie... od 50-100zł/rok... ;)
Tyle ot.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
konra.dzik
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 12.12.2011, 20:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: GoPro Hero

Post autor: konra.dzik »

Na moto steadycama nie używam choć mnie to zaciekawiło :)
Na YT jest masę filmów jak zrobić stabilizatory typu DIY. Za grosze rzecz jasna. Przede wszystkim chciałem w ten sposób wyeliminować efekt chodzenia.
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-steadicam-1
V-strom 650 AK8
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: GoPro Hero

Post autor: robii23 »

No tak konra.dzik, ale jest różnica między steadycam-em do chodzenia, a takim na moto.
Po za tym jak dobrze zrozumiałem temat steadycam potrzebuje operatora non stop ponieważ wszystkie 3 osie XYZ są ruchome, a zablokowanie którejkolwiek powoduje że zostaje nam statyw a nie SC.
Do chodzenia to właśnie wygląda świetnie i efekt końcowy i możliwości DIY jest multum od 50zł w górę.

Dlatego odpuściłem temat. Natomiast myślę że dla tych co lubią uwieczniać dobrym rozwiązaniem (już nawet teraz), są Quadrocoptery z camerą na pokładzie, hero 2 też się zmieści. Póki co mają krótkie przeloty do około 30 minut, ale już widziałem wersję automatycznie podążającą za swoją bazą. Czyli bazę mocujemy na kufer, startujemy Q i w drogę, a on Cię goni i nagrywa np. z 50m wysokości. Brzmi prawie jak bajka, ale za kilka lat temat będzie bardziej dopracowany i z pewnością wart zastanowienia.
Awatar użytkownika
konra.dzik
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 12.12.2011, 20:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: GoPro Hero

Post autor: konra.dzik »

Zgadzam się z Tobą, dlatego myślę jak to załatwić, może coś wykombinuję. Jak masz jakieś spostrzeżenia i mógłbyś się nimi podzielić, chętnie przyjmę na PW bądź mail :thanks:
Jeśli chodzi o takie moto czy auto stabilizatory to tam nad prawidłowym i bezdrganiowym utrzymaniem kamery pracuje szereg żyroskopów cyfrowych kontrolowanych przez mega programy po części no i operatora. Dlatego tle to kosztuje...
http://www.youtube.com/watch?v=imq5w5JK ... re=related
Póki co ten stabilizator na przegubie działa nawet dobrze (oczywiście nie na moto), muszę jeszcze douczyć się go wyważać bo to trochę zajmuje.
Koniec końców dziś kupiłem następną Gopro :zabawa:
Same przyklejane mocowania nie są drogie ale jakieś przeguby i mocowania do rur to już parę pln jest więc dorabiam co mogę. Nie śmiejcie się ale dolly traxa już robię a w planach mam przenośny mały kran kamerowy :pob:
V-strom 650 AK8
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: GoPro Hero

Post autor: robii23 »

Po prostu wrzuć tu fotki z własnym sprzętem, wszyscy ciekawi coś wymyślił.
Jak masz jakieś pytania do mnie to oczywiście PW czeka, ale ze mnie żaden spec.
Po prostu myślałem że się da SC na moto wykminić i odpuściłem temat w momencie jak wyszło że się nie da (jedynie taki o jakim rozmawiamy powyżej).

Z drugiej strony uważam że na nasze potrzeby zdecydowanie wystarczy Hero 1 lub 2 z własną stabilizacją, a "skaczący" obraz jedynie dodaje dynamiki naszym filmom. Więc jest dobrze jak jest teraz. Skoro do Gymhany wystarczą H2 to czemu nam miałby nie wystarczyć :thumbsup:
Oczywiście czekam na rozwój Quadrocopterów bo dzięki nim uzyskać można zupełnie inną perspektywę obrazu. Taki przykład z zamieszek w W-wie, takiego sprzętu nie ma nawet tv :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość