Hyde Park - o wszystkim i niczym

Moderator: haku

Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Fryzjer »

Festung padł czy co? :niewiem:
Tak ostatnio zainspirowany tym slalomem na ostatnim zlocie krążą mi myśli o jakimś treningu na moto.
Czy ktoś jest chętny, ma pomysł odnośnie takiego treningu? Chodzi mi o podniesienie/odbudowanie/wczucie się w moto na nowo.
Nie mam na myśli profesjonalnego treningu jak na Rakietowej lecz coś w stylu luźnego treningu na jakimś parkingu, gmykhana itp.
Termin tylko w weekend.
Fajnie by było gdyby ktoś doświadczony sie zgłosił i wypunktował popełniane błędy :whip:
Czekam na info/pomysły :smile:


PZdr
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Rolo »

Pisze się! Znaczy się nie jako "doswiadczony" tylko jako uczestnik. Gymkhanowcy mówili, że oni trenuja na parkingu pod stadionem. Jak by ktos miał pachołki to super jak nie to mozna puste PETy poustawiać.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: airwolf »

rowniez bylbym chetny tylko musze najpierw sprzeta zrobic
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: haku »

Gdzieś mam jednego pachołka ... ale dużo tego widziałem na ulicach stoi :)
Ja ostatnio winkle na słowackich serpentynkach potrenowałem, tylko strasznie plecy bolą bo moja Agniesia jako plecaczek nie rozumiała tej fascynacji :) A wszystkiemu winna wygrana na zlocie pt. "Przyspieszenie II" :)
Więc generalnie jak by mi się udało wygospodarować czas to też chętnie pokręcę slalomy.
Awatar użytkownika
Zbysz.
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 03.04.2011, 23:55
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Zbysz. »

Jestem za, a nawet za!
Ostatnio jestem cicho, bo mało we Wrocławiu bywam. Ale już niebawem zacznę być z powrotem na stałe :smile:
dawniej Gorzymot
XL600V-K
Awatar użytkownika
jagger
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 02.03.2012, 10:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: jagger »

Ja też się pisze jeśli uda się dogadać termin. Poprzewracam wszystkie pachołki, a co ;)
Awatar użytkownika
hitmebaby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 29.06.2011, 13:29
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: hitmebaby »

Fajny pomysl. Jako kompletny leszcz tez bym posluchal lepszych i bardziej doswiadczonych
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Fryzjer »

Co do treningu umiejętności to na razie myślę gdzie i jak :)
Jeśli ktoś ma propozycje co do miejsca i formy to chętnie wysłucham.
Jeśli chodzi o terminy to dla mnie wchodzi w rachubę tylko któraś sob lub ndz.





Od 1 Sierpnia do wynajęcia 1 miejsce na moto w "garażu motocyklowym" k. wiaduktu na Inżynierskiej.
Garaż ok, solidnie zamki, suchy, prąd, kanał i półki na graty.
Cena ~65zł/mies.
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Herflik
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 407
Rejestracja: 20.06.2008, 19:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Herflik »

Moi drodzy koledzy.

mam gorącą prośbę o ewentualne użyczenie w okresie od 25.07 do 12.08 kilku klamotów, które każdy na dalszą wycieczkę mieć musi ale niekoniecznie będą mu potrzebne.
mam na myśli tych, którzy poniższe cuda posiadają w garażu, a niekoniecznie przewidują dalsze wojaże w ww okresie.
W kręgu moich zainteresowań są części do AT 07a - dętki P/T, pompa, regler, moduły, linka sprzęgła, ew łożyska do kół (chociaż nie wiem po jaką cholerę mi te łożyska, skoro sam ich nie zmienie - no ale w końcu mam oblatanych kumpli to pewnie pomogą)
ze sprzętu campingowego - chętnie pożyczę jakieś menażki czy kocher na dwie osoby.

wszystko oddam w stanie lepszym niż dostanę, a czego nie przywiozę z powrotem oczywiście odkupię.

W razie chęci pomocy polecam się tu lub na priv. Za wszelkie dobre słowo z góry dziękuję.
... na drzewie to każdy bażant potrafi.....
Awatar użytkownika
jagger
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 02.03.2012, 10:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: jagger »

Fryzjer pisze:Co do treningu umiejętności to na razie myślę gdzie i jak :)
Jeśli ktoś ma propozycje co do miejsca i formy to chętnie wysłucham.
Jeśli chodzi o terminy to dla mnie wchodzi w rachubę tylko któraś sob lub ndz.
Jakby ktoś chciał to chyba zawsze można na Rakietową sobie podjechać i po prostu pojeździć. Dostałem takie info od znajomka, który tam regularnie bywa:

Kod: Zaznacz cały

Na TOR RAKIETOWA motocyklami można wjeżdżać do godziny 22 i nie tylko w poniedziałki. 513135094 - przekazuje nr telefonu na portiernie gdzie można dzwonić i pytać czy TOR jest wolny. Można tez wykupić karnet 10 wjazdów za cenę 250zł wtedy wchodzi taniej.
Zawsze można samemu coś poćwiczyć - przynajmniej krawężników i innych przeszkód nie ma.
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: MISIEK »

Mam i pachołki i jakieś tam pojecie o treningach na moto ;) Ale słyszałem też, że spod stadionu goni policja...
Swego czasu na bielanach koło cmentarza na parkingu była miejscówka (przy kwiatowej) i nawet tam jeździłem, ale upierdliwym wsiokom przeszkadzało i nastawiali jakichś barierek.
Mniejsza z tym, jak ktoś wymyśli pewną miejscówkę to możemy coś pokombinować.
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Awatar użytkownika
Zbysz.
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 03.04.2011, 23:55
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Zbysz. »

Wczoraj jadąc DK94 do Środy Śląskiej widziałem kolesia który robił kółka na jednym z przydrożnych parkingów. Tamte parkingi to są spore kawałki ładnie wylanego asfaltu. Ryzyko tylko takie, że ktoś może na taki parking znienacka z drogi zjechać...
dawniej Gorzymot
XL600V-K
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: radzik »

A jak dużego placu szukacie? Większość parkingów pod marketami jest nocą pusta i chętna ;)

Albo parkingi na około Aquaparku.

Ja chętnie się potrenuję jak coś będziecie organizować :)))

Czy to na parkingu, czy gdzieś w lesie też chętnie przyjmę szkołę od bardziej doświadczonych :wink:
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: MISIEK »

Taki placyk 50x100 metrów byłby idealny. Koło aquaparku jaka jest nawierzchnia i o której tam robi się pusto? Po wolałbym ćwiczenia przy świetle dziennym.
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Fryzjer »

MISIEK pisze:Taki placyk 50x100 metrów byłby idealny. Koło aquaparku jaka jest nawierzchnia i o której tam robi się pusto? Po wolałbym ćwiczenia przy świetle dziennym.

K. Aquaparku są brukowane miejsca postojowe a uliczki nawierzchnia bitumiczna.
Parking ciągle jest okupowany tak więc cieżko.

Proponuję Bielany lub Mondżolię jest luźniej, szczególnie pod OBI w porannych godzinach.
Umawiamy się na ten weekend? :smile:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Rolo »

Z jakiegokolwiek parkingu supermarketowego ochroniarze cię przegonią po 5 minutach.
A co z tym parkingiem przy Wzgórzu Andersa (skrz. Ślęznej z Kamienną)??? Tam nawet czasami jakieś "L-ki" parkowanie ćwiczyły, jakbyśmy się ustawili na sobotę np o 19.00 to nie wierzę żeby był problem.
Co wy na to?
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Skippy »

Rolo, o tym parkingu pisał wyżej (to koło Aquaparku). I faktycznie, w weekend może tam być problem z miejscem.

EDIT:
Moje typy: urząd marszałkowski (sobota, powinno być pusto) lub teatr nieopopodal. Hala Stulecia (jeśli jest tma obok parking) - jak się nic nie dzieje, powinno być pusto.

EDIT2:
Może parkingi po zakładami pracy, gdzie w weekend są raczej puste? Tylko nie mam tutaj typów.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: airwolf »

moze zalatwier placyk na terenie zakladu pracy znajomego bomaja ladny duzy plac wylozony puzlami
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: radzik »

MISIEK pisze:Taki placyk 50x100 metrów byłby idealny. Koło aquaparku jaka jest nawierzchnia i o której tam robi się pusto? Po wolałbym ćwiczenia przy świetle dziennym.

Ten przy aqua to rzadko robi się pusty, a ten z boku jednak średnio będzie się nadawał, że względu na trawę w puzzlach.

Obrazek

Ew. ten placyk po drugiej stronie wzgórka Andersa - trochę wąski, ale długi i zwykle pusty, lub prawie pusty.
Tzn. dzisiaj przechodziłem to się tam ITD rozstawiło z wagą, ale pewnie też nie ma ich tam zawsze... Problem w dnie normalne i weekendy jest taki, że jest blisko UE, więc studenty tam stoją, ale teraz wakacje, więc powinien być spokój :smile:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rolo pisze:Z jakiegokolwiek parkingu supermarketowego ochroniarze cię przegonią po 5 minutach.
A co z tym parkingiem przy Wzgórzu Andersa (skrz. Ślęznej z Kamienną)??? Tam nawet czasami jakieś "L-ki" parkowanie ćwiczyły, jakbyśmy się ustawili na sobotę np o 19.00 to nie wierzę żeby był problem.
Co wy na to?

Na jakiej podstawie i w jaki sposób?
Ale pomijając już - parking koło marketu Simply przy Hubskiej jest ładny i pusty późnymi wieczorami i nikt stamtąd nie pogoni.
Awatar użytkownika
Lungo1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 313
Rejestracja: 15.06.2008, 21:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Lungo1 »

Jadąc Osobowicką do Rędzina potem ul Wędkarzy w kierunku odry jest takie miejsce przy parku/lasku/ Rędzińskim warte zobaczenie i przetestowania .... polecam jest spokojne :smile:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość