Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Kupić? Nie kupić? Porady odnośnie kupna, opinie o konkretnych egzemplarzach
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: Wolo »

Jaro-Ino pisze:części nie kosztują majątku w Hondzie :grin:
Pacz pan- a mnie zawołali 336zł za jamahową klamkę hamulca...
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5562
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: wojtekk »

przeszczep pisze:o właśnie - ile daliście za swoje sprzęty?
Wolo pisze:Ile trzeba dać za uczciwą, powiedzmy "forową" Tenerkę?
Trudno powiedzieć. Chyba takie samo trudne pytanie jak o każdy inny motocykl. Np. ile kosztuje forumowy trampek? Zależy nie tylko od stanu, ale i przebiegu, serwisu, wyposażenia etc.

Ale by cokolwiek (choćby starać się) pomóc odpowiedzią - ich się sprzedaje bardzo mało. Obecnie na forum XTZ nie sprzedaje się żadna (od dawna już). Więc ciężko mieć ogląd. Ja szukałem kilka miesięcy. To znaczy, że jak znalazłem to ktoś ją kupił przede mną, a na następną czekałem kilka miesięcy (a nie spieszyłem się, bo zdrowie nie pozwalało jeździć).

Moja uczciwa "forowa":
- jestem trzecim właścicielem (dwaj poprzedni mieli ją po 10 lat każdy)
- znany motocykl np. z testów (sporo było o niej w papierowych wydaniach gazet), wiele opisów serwisowych od poprzedniego właściciela, relacje jego wypraw itp (np. tu: http://adam750.w.interia.pl/)
- jestem "walnięty" na punkcie dopieszczonego motocykla. Więc dopieszczam, usprawniam, doposażam ponad standard
- podobnie rzecz się ma z gumowymi elementami. Ta guma ma 20 lat, więc sukcesywnie wymieniam kluczowe elementy (np. słabsze miejsca w układzie paliwowym, uszczelki, oringi, układ hamulcowy etc).
- jeszcze zamierzam nieco włożyć, bo jestem zafascynowany tym motocyklem i warto dojść z nim do perfekcji. Chyba ostatnią rzeczą jest wymiana wszystkich elementów gumowych gaźników, centralną stopkę (mam ale są problemy z założeniem), nieco inne ułożenie bezpieczników, zrobienie wymiany oleju w lagach (nie robiłem więc z chęcią zrobię by się nauczyć) i moto będzie gotowe do jazdy dookoła świata :)

Niestety / stety ceny rosną. Na zachodzie są wyższe lub równe Afryce, więc moim zdaniem ostatnie miesiące / lata na rozsądne ceny. Bo w cenie trampka kupujesz (moim subiektywnym zdaniem) dużo lepszy motocykl a nie ma problemu z częściami, serwisem itp.


****

I nieco z wątków offtopowych.
konra.dzik pisze:Miałem kupić Afri ale los kazał wydać część kasy na co innego. Zostało mi 8500 i jedynym wyjściem była ST. Kupiłem.
A czy to nie ja Ci podesłałem tę ST. Właśnie ostatnio próbowałem sobie przypomnieć komu podsyłałem tę ST z forum XTZ.

Wolo pisze:
Jaro-Ino pisze:części nie kosztują majątku w Hondzie :grin:
Pacz pan- a mnie zawołali 336zł za jamahową klamkę hamulca...
Ja kupiłem zamiennik za 14 PLN :)

P.S. A może te pytania o ceny itp. przerzucić do ogólnego wątku o ST?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
kamilltee
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 184
Rejestracja: 09.03.2012, 11:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: kamilltee »

Gratulacje :)
gajos007 pisze: Kolega się przejechał (a też ma tenerkę) i mówi że moja przymulona jest...nie wiem nie mam jeszcze porównania tak na świeżo,ale przy 100km/h na piątym biegu mam równe 4000obrotów i moto leci ładnie bez wibracji trzęsień itd... dla mnie do szczęścia więcej nie potrzeba... :zabawa:
4000rpm=100kmh oznacza, że masz założone prawdopodobnie przełożenie "drogowe" takie jak w TDM tzn 16/43
To troszeczkę odczuwa się w elastyczności i bardzo przy wolnej jeździe na I biegu
Oryginalne 16/46 (lub moje obecne 15/43) daje jakieś 4200 przy 100kmh lub 95kmh przy 4000, co ciekawe zużycie paliwa jest podobne, a elastyczność lepsza


ceny rynkowe to ok 6000 za średni stan, 7000 za przyzwoity, 8000 za dobry, 8500+ za bardzo dobry (lub dobry z dodatkami)
oczywiście +/- , w zależności od ilości części eksloatacyjnych do wymiany
dobre forumowe maszyny idą za ponad 8000zł, ale ostatnio nikt nie sprzedaje
jest XTZ 750 ST - Desert Rat - dla znajomych Paproch
Super Tenere - legenda Dakaru
http://passion4travel.pl/index.php/cate ... motocykle/
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: gajos007 »

kamilltee wprowadzam poprawkę :) Jest dokładnie tak jak piszesz 4200 przy 100km/h,nie zmienia to faktu że kolega ma coś pokombinowane bo jego faktycznie się bardziej zbiera...
Mi osobiście to nie przeszkadza tym bardziej że :

Spalanie (testowane na 100km)
-jazda spokojna w trasie (nie przekraczając 5000obr) - 5,5l
-jazda typu przyciśnięcie (do 7000 obr) prędkość miejscami do 160km/h - 6,6l
-jazda po szutrach na spokojnie typu turystycznie - 4,8l

Tak więc spalanie niewiele większe od trampka...co bardzo cieszy,bo bałem się że sięgnie 7l i wyżej,,,a tak mogę spokojnie podróżować bez obaw o "kolosalnie" większe koszty.

Inna sprawa że w porównaniu do TA to teresa nie jest tylko ciężkim enduro tylko bardzo ciężkim enduro :) najłatwiej porównać jazdę na niej w terenie do jazdy TA z 50kg workiem położonym między kierownicą a zbiornikiem...


Czy jestem zadowolony ze zmiany to już pisałem i coraz bardziej podtrzymuje :D

edit:
Moja kupiona od forumowicza z xtzclub.pl i jest w stanie bdb (nie połamana,gmole,nowy napęd,nowe opony,2xszyba i inne bajery :) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: kret »

cholerka..prezentuje się pięknie! malowaniem mi przypomina Trampka co był zrobiony na 50lecie Hondy :)
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: Wolo »

gajos007 pisze:edit:
Moja kupiona od forumowicza z xtzclub.pl i jest w stanie bdb (nie połamana,gmole,nowy napęd,nowe opony,2xszyba i inne bajery :) )
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: gajos007 »

Jeszcze trochę ją zmienię wizualnie tj...już pomalowałem kufer na srebrno(bo prześwity na avinie były czarne w kilku miejscach),te wstawki które nie są odblaskowe pomalowałem na czarny mat...i się zastanawiam nad wymianą skarpet bo mają bardzo brudny niebieski kolor...tylko nie wiem czy zmieniać na niebieskie czy walnąć czarne...no zobaczy się,ważne że maszyna pracuje aż miło :wink:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5562
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: wojtekk »

kret pisze: malowaniem mi przypomina Trampka co był zrobiony na 50lecie Hondy :)
O ile mnie pamięć nie myli, to nie jest to oryginalne malowanie ST, ale oryginalne malowanie XTZ'y spod ręki MxWulcana. Forumowego polecanego (z XTZ) sprowadzacza.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: gajos007 »

wojtekk strzał w dziesiątkę :thumbsup:
btw. Darek vel MxWulkan ma teraz viadro na sprzedanie,ciekawe czy też je tak odmaluje...a powiem że rękę do tego ma pewną :wink:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5562
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: wojtekk »

gajos007 pisze:wojtekk strzał w dziesiątkę :thumbsup:
btw. Darek vel MxWulkan ma teraz viadro na sprzedanie,ciekawe czy też je tak odmaluje...a powiem że rękę do tego ma pewną :wink:
W ogóle jest polecany. Nie słyszałem by motocykle które sprzedawał / naprawiał przed sprzedaniem (stąd jego własne malowanie) były jakieś wtopy.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: gajos007 »

no i właśnie dlatego dałem 8400 bo masz tę pewność że 22letnia maszyna będzie zadbana,a w innym przypadku to loteria. Pojedziesz do komisu,trafi się za 5000-6000 a będzie trzeba robić gmole,zmienić napęd,olej,świece,oponki i kilka innych pierdół i się okaże że zaoszczędzisz nie 2000 a 300-400zł nie licząc że jeszcze będziesz siedział i robił wszystko.To wolę z pewnych rąk i wiem że sobie pośmigam
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: mirkoslawski »

Gajos - gratuluję sprzęta - wygląda naprawdę ZACNIE! :thumbsup:
Awatar użytkownika
konra.dzik
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 12.12.2011, 20:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: konra.dzik »

Taa MXwulkan zacna postać:)
NAjbardziej podobała mi się XTZka w malowaniu redbula od niego :thumbsup:
V-strom 650 AK8
Awatar użytkownika
kamilltee
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 184
Rejestracja: 09.03.2012, 11:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Dylemat Gajosa- Tenere czy Trampek?

Post autor: kamilltee »

wojtekk pisze:
gajos007 pisze:wojtekk strzał w dziesiątkę :thumbsup:
btw. Darek vel MxWulkan ma teraz viadro na sprzedanie,ciekawe czy też je tak odmaluje...a powiem że rękę do tego ma pewną :wink:
W ogóle jest polecany. Nie słyszałem by motocykle które sprzedawał / naprawiał przed sprzedaniem (stąd jego własne malowanie) były jakieś wtopy.

znalazlem u niego na picasa
https://picasaweb.google.com/116384326302395326838


Darek jezdzil niá w 2008
https://picasaweb.google.com/1163843263 ... no34052008
jest XTZ 750 ST - Desert Rat - dla znajomych Paproch
Super Tenere - legenda Dakaru
http://passion4travel.pl/index.php/cate ... motocykle/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości