" jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeństwo

motocyklowo
exuser87

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: exuser87 »

Ja zakładam kominiarkę pod kask z tego samego względu co bieliznę termo pod ubranie. Bieliznę i kominiarkę wrzucam do prania po każdym lataniu a ubranie (kurtka i spodnie) oraz wnętrze kasku piorę raz w roku po po sezonie.
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: Wacek »

Cóż, niektórzy lubią latać bez bielizny... ;-)

W Warszawie ostatnio pełna kulturka, współpraca kwitnie. W tym sezonie nie zdarzyło mi się jeszcze być zablokowanym w korku dłużej niż kilkanaście sekund. Kierowcy sami robią miejsce, mimo że w żaden sposób się o to nie upominam, po prostu czekam cierpliwie. Czasem aż mi głupio, jak się przytulają do barierek, chyba sobie wysmaruję na kufrze "dziękuję" :-)
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
emdi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 04.01.2012, 16:58
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: emdi »

bartekk pisze: Ale z przerażeniem stwierdzam że w mojej wiosce Wrocław wielu kierowców samochodów wręcz zieje nienawiścią do kierowców dwóch kółek. Na zasadzie "ja cię nauczę przepisów" ani na milimetr nie ustąpi drogi, spoglądając w lusterko jedzie przy środkowej linii i z wściekłością rusza spod świateł aby udowodnić że skoro on wcześniej podjechał pod sygnalizator to on ma pierwszeństwo. Tylko szkoda że wielu z tych nauczycieli dając "lekcje" z Kodeksu ruchu drogowego jedzie bez zapiętych pasów i z telefonem przy uchu. Ale oczywiście są też te fajne momenty, że ktoś zjedzie na bok, albo jak npisał gibon wręcz złoży lusterko.
To ciekawe, że ja mam na przykład zupełnie odwrotne odczucie, co do wrocławskich kierowców. Zgadzam się, że większość nie widzi mnie jak jadę miedzy samochodami w korku, ale jak już mnie zobaczą, to bardzo grzecznie się rozjeżdżają i robią mi miejsce. Spokojnie też akceptują mój start z "pole position" :wink: Do tej pory zdarzył mi się tylko jeden opalony burak w wielkim srebrnym mercedesie, który specjalnie zajeżdżał mi drogę, ale wtedy kierowca samochodu na pasie obok zauważył to i zrobił mi miejsce, a ja z pełnią satysfakcji podziękowałem mu i wyminąłem buraka po sąsiednim pasie :grin:
Po lekturze forum spodziewałem się właśnie dowodów niechęci, a do tej pory jestem w pełni pozytywnie zaskoczony. Staram się jechać powoli, uważnie i pokazywać kierowcom samochodów, jak bardzo uważam przy wymijaniu na ich lusterka :lol:
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: Fresh »

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/tr ... omosc.html

Jedziesz a za Tobą lub przed taki jegomość :lol: .
Na motocyklu też tego prosze nie robić :haha:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Awatar użytkownika
szczepan
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 27.03.2012, 09:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Osielec

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: szczepan »

Fresh pisze:http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/tr ... omosc.html

Jedziesz a za Tobą lub przed taki jegomość :lol: .
Na motocyklu też tego prosze nie robić :haha:
Ale musiał mieć odlot jak zobaczył auto z przeciwka :haha: :haha: :haha: :haha:
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: Wacek »

Niby oczywiste, ale może komuś da do myślenia.

Miałem wczoraj taką ciekawą sytuację na Trasie Siekierkowskiej, tym długim odcinku bez świateł. Godziny okołoszczytowe, ruch spory, prędkość typowa 90-100km/h. Nagle widzę nad dachami samochodów, że około 100-150m przede mną coś się dzieje - chyba ktoś komuś zajechał, ten drugi ostro zahamował, za nim następny. W tym momencie delikatnie ściskam hamulec, zaczynam zwalniać. Samochody przede mną po kolei zaczynają hamować, każdy odrobinę później i ostrzej od poprzednika. Samochód, który jechał przede mną, ledwo wyhamował z piskiem opon. Ja do tego czasu spokojnie zwolniłem, "wypracowując" spory odstęp.

Mój apel: jeździmy na wysokich motocyklach, siedzimy wyprostowani. Róbmy z tego użytek. Patrzmy nad samochodami, obserwujmy, co się dzieje daleko przed nami. Jeśli się nie da nad, patrzmy obok sznura samochodów, nikt nam nie każe jechać środkiem pasa. Gdybym wczoraj wpatrywał się w zderzak samochodu, za którym jechałem, mogło być nieciekawie.
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: kret »

eh..nie ma się co oszukiwać..z takimi przypadkami ciężko walczyć o zmianę wizerunku..

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/niebezp ... 160,w.html
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
Awatar użytkownika
szczepan
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 27.03.2012, 09:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Osielec

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: szczepan »

No i przez takich oszołomów cierpią inni bo ludzie wsadzają wszystkich do jednego worka :thumbsdown:
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: bartekk »

kret pisze:eh..nie ma się co oszukiwać..z takimi przypadkami ciężko walczyć o zmianę wizerunku..

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/niebezp ... 160,w.html
....bartekk... to nie o mnie, choć dzisiaj miałem okazje być zatrzymany na moim maxikiblu przez policję. Jechałem między samochodami. Mam nadzieję że tylko to było powodem. Nie ma świętych, są krótko obserwowani. Pozdrawiam policjanta który mnie zatrzymał przy arkadach :thumbsup: . Kilka minut pogadaliśmy, sprawdził moje papiery.
To ciekawe, że ja mam na przykład zupełnie odwrotne odczucie, co do wrocławskich kierowców. Zgadzam się, że większość nie widzi mnie jak jadę miedzy samochodami w korku, ale jak już mnie zobaczą, to bardzo grzecznie się rozjeżdżają i robią mi miejsce. Spokojnie też akceptują mój start z "pole position" :wink: Do tej pory zdarzył mi się tylko jeden opalony burak w wielkim srebrnym mercedesie, który specjalnie zajeżdżał mi drogę, ale wtedy kierowca samochodu na pasie obok zauważył to i zrobił mi miejsce, a ja z pełnią satysfakcji podziękowałem mu i wyminąłem buraka po sąsiednim pasie :grin:
Po lekturze forum spodziewałem się właśnie dowodów niechęci, a do tej pory jestem w pełni pozytywnie zaskoczony. Staram się jechać powoli, uważnie i pokazywać kierowcom samochodów, jak bardzo uważam przy wymijaniu na ich lusterka :lol:
.. niestety są takie przypadki że widzisz że koleś przed tobą Cię widzi i widzi że Ty go widzisz że on Cię widzi :wink: i nawet nie drgnie... Ale oczywiście są też tacy którzy w sposób jasny i czytelny dają znać że Cię widzą i puszczają. Dla nich wielkie dzięki. Jadąc samochodem jedźmy z prawej, lewa wolna!
szczepan pisze:No i przez takich oszołomów cierpią inni bo ludzie wsadzają wszystkich do jednego worka :thumbsdown:
Problem polega tez na tym że kolesie naprawdę nie mają gdzie się wyszaleć. Chcą oddać nerkę to niech to robią na zamkniętym torze.
Wczoraj wieczorem na moście Milenijnym widziałem kolesia z DOA na ścigu w dżinsach i laczkach -strój na motonga przy temperaturze ok 3-4°C pierwsza klasa :resp: .
Ostatnio zmieniony 18.04.2012, 20:42 przez bartekk, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
exuser87

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: exuser87 »

A czy ja wiem, czy do jednego. Na motocykle takie jak nasze, to raczej się nie rzucają, zauważam, że nawet są bardziej życzliwi w stosunku do innych typów. Najgorzej to mają koledzy którzy latają na "szlifierkach". Takie moje osobiste odczucie.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: bartekk »

... a właściwie abyś sam się nie poturbował. Pozdrawiam kierownika srebrej 650 z tablicami KR... , który mało co nie pozrywał kufrów między samochodami na ul. Krakowskiej we Wrocławiu. Mało brakowało. Z tyłu wyglądało to tak, że zaraz zahaczysz o któreś auto bo zdrowo Tobą zabujało. A kolo z czerwonej xsary picasso, który tak na Ciebie "lampił" to ja :smile:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1379
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: colles »

Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: falco »

Siema,
dorzucę swoje 3 grosze z życia wycięte...

Ostatnia Majówka, snujemy się z włodkkiem od strony Tatr Wysokich w stronę Śląska (Chorzowa), nie podam dokładnie gdzie, bo jechaliśmy bardzo krętymi odcinkami... ;)

Jadąc główną, dojeżdżam do skrętu w lewo, zwalniam, by puścić jadących z przeciwka prosto. Oczywiście wcześniej włączam kierunek i widząc, że ostatni jadący z przeciwka wrzucił kierunek sygnalizując, że skręca w swoje prawo (czyli tą samą drogę) powoli zbliżam się do samego skrętu. Mam jednak w zwyczaju odczekać, zwłaszcza, że nie ma 2 pasów gdzie mógłbym spokojnie przejechać. Gdy już niemal skręciłem starsza osoba za kółkiem wrzuciła 2 kierunek i odbiła jadąc prosto tuż przed moim nosem. Nie zdążyłem nawet zatrąbić, ledwo co wyprostowałem tor jazdy, by nie wpakować się pod koła. Wszystko na małej prędkości, ale mogło być nieciekawie, bo dostałbym strzał przodem auta dokładnie w prawy bok... :mouthshut:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
szczepan
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 27.03.2012, 09:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Osielec

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: szczepan »

To opiszę swój przypadek z tegorocznej majówki :mouthshut:
Trasa między Nowym Sączem a Limanową. Jadę za dwoma autami około 60-70 km/h w niezabudowanym no i zaczynam sobie wyprzedzać.... gdy jestem na równi z pierwszym autem widzę, że z przeciwka wyskakuję auto no to kierunek i już mam skręcać a idiota z wyprzedzanego golfa dodaje gazu i zaczyna mi odchodzić :swieczki: normalnie jakbym go dopadł to :lanie: :lanie: :lanie: :lanie: :lanie: :boks: :boks: :boks: :boks:
I jeździj tu spokojnie....
JeZZoo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 06.11.2011, 15:41
Mój motocykl: XL600V

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: JeZZoo »

Powyższe historie kolejny raz dowodzą, ze na moto wyobraźnie trzeba mieć i za siebie i za innych, żeby być przygotowanym na to co wymyśli jakiś kretyn obok.
A learning experience is one of those things that say, "You know that thing you just did? Don't do that." [DA]

JeZZoo
http://rejch.pl

XL600V->F800GS :)
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: bathory »

U mnie dwa ostatnie dni dwa potrącenia motocyklistów. Wczoraj to w zasadzie konkretna kolizja. Facet jechał swoim pasem motorem a z naprzeciwka głąb Fiestą skręcał w lewo na parking. Nie był łaskaw zauważyć motocyklisty a ten najwyraźniej nie miał już czasu na reakcje bo przypierdolił w niego. Moto raczej na części a facet przeleciał nad samochodem i wylądował w szpitalu w stanie ponoć niewesołym. Dzisiaj koleś samochodem wyprzedzał inne samochody a ostatni w tym rządku był motor i tak zakończył manewr wyprzedzania, że zahaczył motocyklistę jakoś swoim tyłem. Na szczęście nic się nie stało a i moto chyba tylko porysowane. A samochód pojechał dalej, ponoć nie zauważył, że coś się stało :ysz: Złapali go kilka godzin później... 500 złotych mandatu eh
exuser87

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: exuser87 »

Mnie wczoraj też spotkała przygoda.
Jadę sobie przez wieś, a tu nagle auto które stało na poboczu włącza się do ruchu. To że burak nie użył kierunku to jeszcze, ale nawet nie włączył świateł więc nie spodziewałem się, że w ogóle ma włączony silnik. I to jeszcze tak wyjeżdża, ze z początku myślałem, że będzie zawracał. Hamulce od razu wciśnięte... słyszę pisk, tył zblokowało, ale poradziłem sobie. Połowa wioski patrzy się na to co się dzieje. Na klakson i za gościem, wymijam go, pukam się w kask, a on patrzy na wprost i udaje, że mnie nie widzi :lol: Szczęście jego, ze obok siedziała kobieta w ciąży i to mnie trochę ostudziło bo byłem gotowy wyciągnąć go z samochodu :mouthshut: .
Wracam wieczorkiem, z podporządkowanej pan stwierdził, że na mnie wymusi pierwszeństwo bo założył (słusznie zresztą), że raczej będę hamował niż walił w niego. Ehh, jego szczęście, że wracałem od dziewczyny, więc miałem pozytywne nastawienie do świata. :roll:
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: Leo »

No to i ja dorzucę swoje :)
Wracam sobie z pracy.... zielone światło na skrzyżowaniu, więc jadę.... a tu Pan Starszy z prawej zajeżdża mi drogę :)
Zapytany na najbliższych światłach czy nie widział, że ma czerwone - zapytał ale gdzie były światła :pob: :pob: :pob:
i nie wygłupiał się - na prawdę nie widział sygnalizacji :niewiem: :niewiem: :niewiem:
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: airwolf »

Wczoraj wracam do domu i przedostatnie skrzyzowanie i bede na miejscu gdy nagle z naprzeciwka facet na srodku skrzyzowania (na ulicy poprzecznej jest torowisko tramwajowe) zjezdza na moj pas na czolowke i wraca po chwili na swoj (dobrze ze wychamowalem) jak sie domyslam chcial soebie dzury ominac na skrzyzowaniu i woalal na czolowke z moto wystartowac niz zwolnic
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: " jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić "-bezpieczeń

Post autor: kret »

no to tak jak z tym gościem co mi drogę zajechał jakoś w połowie kwietnia..deszcz, wieczór, jakoś przed 21..wracam z pracy, dojeżdżam do lewoskrętu z Postępu w Marynarską, pas tylko do skrętu..widzę w lusterku gościa za sobą, zmienia pas, myślę "chce zdążyć przelecieć" (zrobiło się właśnie pomarańczowe)..no..miałem rację, z tym małym szczegółem, że typ chciał zdążyć skręcić a nie jechać prosto..wiec jak mnie minął to dzida na lewy pas i sobie pojechał..a kretu się koncertowo złożył na "strzałce" w tym pieprzonym deszczu..eh..nie chodzi o to, że się wyłożyłem i że to przez niego..ale gość się nawet nie zatrzymał, pojechał i tyle..witki opadają
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości