odbiornik a mapy

Rastry? Wektory? Orto? Topo? Skąd brać, jak korzystać?
maciej117
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 275
Rejestracja: 09.01.2011, 11:02
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szamocin

odbiornik a mapy

Post autor: maciej117 »

Witam. Zaczynam się rozglądać za jakąś nawi, bo telefon ma trochę za mały ekran no i w deszczu na moto raczej kiepsko sobie radzi. Mam nokię ze standardowymi mapami. Chcę kupić jakąś tanią nawigację ale zastanawia mnie kwestia map.
Jak kupię np. Larka to czy ma on mapy na których da się komfortowo jeździć? Nie potrzebuję miliona opcji itp.
Czy może lepiej wgrać Automapę albo coś innego? W grę wchodzi tylko oryginał, nie żadne piraty. Jak to jest z licencją, czy jak kupię program (gdzie to się kupuje??) to mogę go używać dożywotnio czy to ma jakiś czas "przydatności"? Mapy mogę aktualizować czy to też jest jakoś płatne?


Czy może warto kupić jakąś droższą nawi z wgranymi mapami?

Jestem w tym kompletnie zielony, w Nokii mam wszystko za free dlatego moje pytania.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: odbiornik a mapy

Post autor: Next22 »

Generalnie to co kto lubi do wyboru do koloru
Na Polskę w wersji asfalt daje rade wszystko co stoi na półkach ludzie piszą że AutoMapa najlepsza
Jeśli oczekujesz zaznaczonych kozich ścieżek w czarnej d..pie na terenie polski to może Mio lub IG8
Europe zachodnią i centralną robię z IG8 kupuje się sam soft+mapy albo na stronie producenta lub na kartach pamięci
Mapy są "na zawsze " za aktualizacje trzeba płacić (są czasem promocje i gratisy )
Oczywiście taniej jest kupić od razu komplet odbiornik+mapy europy niż kupować osobno :smile:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: odbiornik a mapy

Post autor: Thorin »

Next22 pisze:Jeśli oczekujesz zaznaczonych kozich ścieżek w czarnej d..pie na terenie polski to może Mio lub IG8
Wbrew pozorom OviMaps mają zncznie dokladniejsze mapy niż IG8, Automapa czy mapa Topo Garmina (polecam porównanie serwisów OviMaps i np Targeo/AutoMapa). Problem w tym, że funkcjonalność i możliwości softu są bardzo dyskusyjne.

Generalnie zgadzam się z Next'em - 22-im tego imienia :wink: - na asfalt to w sumie cokolwiek (osobiście preferuję Automapę albo Garmina), w teren szczegółowe mapy zwykle trzeba popełnić samemu.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: odbiornik a mapy

Post autor: modern25 »

ja od niedawna jezdze z Tom tom start 20 . I jestem zdziwiony ze naprawde pokazuje mi momentami takie dróżki że rowerem bym nie wiechał a jednak pokazuje i to dobrze. Nie jestem expertem z GPSach ale mam tom toma i jestem bardzo zadowolony . Mapy legalne i darmowe ( ale chyba tylko kilka razy albo nawet tylko raz.) Ale z tego co wiem ( a mylić sie moge ) tom tom nie ma map topograficznych a to w miejscu potocznie zwanym Czarna Dupa może się BARDZO przydać .
No właśnie ...
Moze ktoś wie jak i czy są mapy topo... do tom toma seria " start 20 " i skąd i jak się je wgrywa ?
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości