Back up danych w przypadku awarii

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Back up danych w przypadku awarii

Post autor: wojtekk »

Tak z ciekawości zapytuję (na bazie awarii na XTZ) czy nasze forum ma robione kopie bezpieczeństwa?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Back up danych w przypadku awarii

Post autor: Da_ »

Właściwym pytaniem jest raczej czy robimy kopie kopii bezpieczeństwa, a to już wyższy stopień paranoi administracyjnej ;) Tam chłopaki mieli kopię, ale się najwyraźniej spsuła.
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Back up danych w przypadku awarii

Post autor: maju »

wojtekk pisze: czy nasze forum ma robione kopie bezpieczeństwa?
czasami...

Na serwerze nadal stoi "środkowa" wersja forum, wystarczy tylko zmienić wskazanie subdomeny i od ręki się odpali.
Dodatkowo korzystamy z usług dobrego hostingu i sam dostawca ma kopie na wszelki wypadek.
Usterka serwera jest mało prawdopodobna a nawet gdyby to oni maja wszystko naprawić.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Back up danych w przypadku awarii

Post autor: wojtekk »

Fajnie, dziękuję. Tak sobie myślałem, że tu jest sporo wymiernej wiedzy i szkoda byłoby by poszła gdzieś w chaos cyberprzestrzeni :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Back up danych w przypadku awarii

Post autor: MADRAFi »

z kopmiami bezpieczenstwa jest tak ze przewaznie wszyscy robia, tylko jak przychodzi do realnej sytuacji w ktorej trzeba z niej skorzystac to okazuje sie ze nie dziala, nie ma. dlatego warto sprawdzac czy rzeczywiscie sie robi, jest kompletna i potestowac czy da sie z nich odzyskac dane i w jakim stopniu.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Back up danych w przypadku awarii

Post autor: maju »

MADRAFi pisze: przewaznie wszyscy robia, tylko jak .... trzeba z niej skorzystac to okazuje sie ze nie dziala
Nie jest tajemnicą, że to co oferuje forum w standardzie nie działa poprawnie, już to przerabiałem.
Dlatego najczęściej robię kopię bazy SQL bezpośrednio z poziomu serwera.
Może to trochę bardziej skomplikowane ale już raz wprowadziłem w życie taką kopię (przy okazji wprowadzania nowszej wersji forum) i działa.
Taka operacja miała nie tylko potwierdzić przydatność/poprawność kopii ale również zapewnić ciągłość działania forum.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość