Najbardziej przereklamowane motocykle

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Dober »

Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
jarson
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 04.07.2009, 10:46
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Poznań

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: jarson »

Dober nie wklejaj tego linka na forum AT :grin:
RD07
SHL M11
Awatar użytkownika
jacekj
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 17.01.2011, 05:21
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: jacekj »

zima w pełni i pojawiają się takie opracowania....czy się z tym zgadzamy czy nie to ciekawe spojrzenie na rynek motocykli. Taki artykuł może pomóc otrzeźwieć ludziom otumanionym przez sztaby marketingowców, którzy robią wszystko by zrobić ludziom wodę z mózgu...
R1200 GS LC ADV [jest]
Honda VFR 1200 X
Honda XL700 V
Yamaha WR 250 R
Honda CBR 1000 RR
Kawasaki KLV1000
Kawasaki KLR 650
Yamaha DT125
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Dober »

Hehe...nie mam zamiaru tam wklejac ;-) Wywolalbym kolejna wojne i znow by mi ktos zarzucil, ze chyba chce stracic kolegow... :tongue:
Prawde mowiac, to czy autor nie ma racji? Dotyczy sie to m.in. Afryki vs XTZ750. NIestety rowniez i Transalpa (vs np XTZ660 lub inne), ktory zdrozal w 2011 roku vs 2010.

Nic juz nie pisze w tym temacie - zostawiam przemysleniom :mouthshut:
Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Next22 »

Wałkowane wiele razy :)

Sory ale z tym że xtz jest 3x tańsza od AT to troszke przesadził :haha:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: pałeł »

akurat honda słabo reklamuje swoje motocykle :) ciekawe co
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: gwardia »

Takie artykuły zawsze mnie śmieszyły...z innej beczki, kiedyś składałem komputery. Swego czasu złożyłem taki jeden pewna płyta główna z pewną karta graficzną, zadziałał klient zadowolony. Parę tygodni później w fachowej prasie komputerowej przeczytałem, że zrobili testy i takie połączenie, akurat jakie złożyłem uznali, za niedziałające. Dobrze, że o tym wcześniej nie wiedziałem bo bym pewnie nie próbował, dla mnie takie informacje nadają sie do :dupa:. Większość tych pismaków nie wie o czym pisze, mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
maciej117
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 275
Rejestracja: 09.01.2011, 11:02
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szamocin

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: maciej117 »

Czytałem, i się nie zgadzam chyba z żadnym zdaniem. Ale to nie sprzedający afryke są chorzy umysłowo, bo trampka też można wystawić za 100tys zł na allegro. Jeżeli są ludzie którzy chcą tyle zapłacić to co mi do tego?? Ja bym tyle nie zapłacił pomimo ogromnej sympatii do AT.
O Ducati też piszą, że drogie i nie używane zgodnie z założeniami. Co im do tego kto i po co kupuje sobie Desmo?? Ja bym kupił i wyjeżdżał tylko w niedzielę żeby za mocno go nie zużyć, a przez resztę tygodnia bym go pielęgnował i podziwiał. Przereklamowany bo mało kogo stać?? Słaby argument.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Wolo »

Zdecydowanie brakuje tam 1200 GS ;)
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Daniel 87 »

dobrze ze mam 1150 :P
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: teo »

Co do Junaka, to autor artykuły nie zupełnie nie czuje klimatu, cóż może właśnie skumał, że współczesne moto mają lepsze osiągi od junkersa, brawo za refleks :tongue:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Baran »

Moim zdaniem całkiem dobrze dobrane zestawienie.
Co do Junaka, to autor artykuły nie zupełnie nie czuje klimatu, cóż może właśnie skumał, że współczesne moto mają lepsze osiągi od junkersa, brawo za refleks

Ja chyba też.
Junkers był paździochem nawet na tle ówczesnych zagranicznych motocykli, porównaj z Triumphem T6 Trophy, BMW R60 lub ówczesnymi Harleyami.
High end'em mógł być chyba jedynie w demoludach, a w PRLu jego urok polegał na tym, że - z dostępnych motocykli - zamiast być jednocylindrowym dwusuwem o małej mocy,
był głośno pracującym jednocylindrowym czterosuwem o nieco większej. Za to o naprawdę wątpliwej jakości wykonania silnika (he he, to pozostało też tym dzisiejszym pseudoJunakom). Myślę, że gdyby choćby ruskie klony BMW były dostępne wówczas w Polsce, były by (przynajmniej silnikowo) znacznie ciekawszą alternatywą.

Wogóle, we wczesnej młodości nadłubałem się przy tych cudach z PRLu (żeby nie było, dwusuwowych) i cieszę się, że ta karta historii jest już zamknięta. Brrr.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: teo »

OK, tylko wtedy żyliśmy w PRL - u i takie były czasy, ludzie zarabiali 15 dolarów, a dzisiejszy mit junaka to wyraz sentymentu do tamtych czasów. Dla wielu to lata młodości, którą wspomina się z łeską w oko i dlatego również junak, kojarzący się ze szczenięcymi latami obrósł legendą. Z autopsji wiem, że do doskonałości techniczej to junakowi było daleko, sprzedałem swojego wiele lat temu, a teraz żałuję.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: zimny »

Bzdury. Afryka nie jest przereklamowana. To że wielu ją uwielbia i płacą za nie chore pieniądze nie wynika z jakiejś super kampanii reklamowej. AT po prostu wyjeździła swoją popularność i ma to coś...

Tak, dla mnie też jest warta tych pieniędzy :-)
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Baran »

zimny pisze:ma to coś...
...czyli co? :)
Za cenę 10 letniej AT, można kupić 5letni _również bazawaryjny_ motocykl z porządnym butem przy jednoczesnym mniejszym spalaniu
(tak tak, sprawdzone m.in. w trasie z Afrykanerem na RD04), wtryskiem paliwa, nowoczesnym zawieszeniem, działającymi hamulcami
i skutecznymi światłami... Za tą kasę można wyrwać też litrowego KTM'a lub R1150GS w wieku równym owej AT,
LUB 3-letniego Transalpa na wtrysku z ABS, LUB działającego niemal tak samo jak AT gaźnikowego Transalpa + dobry wyjazd. Cokolwiek z nich za tą kasę to lepszy deal niż AT.
Ten motocykl (choć skąd inąd bardzo dobry) to taki swoisty Harley w klasie Dual Sport - dużo kosztuje w nim rejli (sztucznie napompowana) legenda -
XRV 750 to nie dakarowa NXR 750, poza tym ta druga też rzadko kiedy wygrywała z Yamahami.
Fakt, że chłopaki z AT daleko tym jeżdżą... innymi sprzętami też ludzie daleko jeżdżą.

Tylko moje 3 grosze. :)
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: zimny »

baransky pisze:
zimny pisze:ma to coś...
...czyli co? :)
Za cenę 10 letniej AT, można kupić 5letni _również bazawaryjny_ motocykl z porządnym butem przy jednoczesnym mniejszym spalaniu
(tak tak, sprawdzone m.in. w trasie z Afrykanerem na RD04), wtryskiem paliwa, nowoczesnym zawieszeniem, działającymi hamulcami
i skutecznymi światłami... Za tą kasę można wyrwać też litrowego KTM'a lub R1150GS w wieku równym owej AT,
LUB 3-letniego Transalpa na wtrysku z ABS, LUB działającego niemal tak samo jak AT gaźnikowego Transalpa + dobry wyjazd. Cokolwiek z nich za tą kasę to lepszy deal niż AT.
Ten motocykl (choć skąd inąd bardzo dobry) to taki swoisty Harley w klasie Dual Sport - dużo kosztuje w nim rejli (sztucznie napompowana) legenda -
XRV 750 to nie dakarowa NXR 750, poza tym ta druga też rzadko kiedy wygrywała z Yamahami.
Fakt, że chłopaki z AT daleko tym jeżdżą... innymi sprzętami też ludzie daleko jeżdżą.

Tylko moje 3 grosze. :)
Czyli co? Pewnie to samo co Harley, Ducati, MV Agusta.... Wsiadłem na kolegi AT, zdrobiłęm parę kilometrów i wiedziałem że to jest TO. Tylko tyle i aż tyle..

Pozwól że zachowam swoje, odrębne zdanie :thumbsup: W kłótnie ideologiczne nie ma co wchodzić, bo się zupełnie niepotrzebnie pokłócimy...

Zmieniając TA na AT robiłem to w pełni świadomie. Gdybym nie jeździł z pasażerką w trasy to pewnie bym nawet do dziś Trampkiem jeździł.

Pozdr
zimny


ps. RD04 to ochlejusy :-) 07A palą mniej :thumbsup:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Jaro-Ino »

Od razu tam ochlejusy. 10/100 to jeszcze nie ochlejus :D
A ja świadomie wybrałem teraz XTZ. I wiem jedno: silnik to bajka i to jest ten element, którego zdecydowanie w Afri brakuje. I po takim przejechaniu się i porównaniu silników wiem, że pod względem prowadzenia Afri bardzo mi pasuje. Ale silnika jej brakuje :) Więc w całokształcie to niestety nie jest TO, choć fanem AT jestem i nadal będę czarnuchem ;)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: zimny »

Jaro-Ino pisze:Od razu tam ochlejusy. 10/100 to jeszcze nie ochlejus :D
A ja świadomie wybrałem teraz XTZ. I wiem jedno: silnik to bajka i to jest ten element, którego zdecydowanie w Afri brakuje. I po takim przejechaniu się i porównaniu silników wiem, że pod względem prowadzenia Afri bardzo mi pasuje. Ale silnika jej brakuje :) Więc w całokształcie to niestety nie jest TO, choć fanem AT jestem i nadal będę czarnuchem ;)

Brutusie...i ty przeciwko mnie :tongue:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: Jaro-Ino »

Nie przeciwko ;) Po prostu najlepszy motocykl na świece to ten, którym aktualnie jeździmy, no chyba, że go nie lubimy :D A w tym Garwolinie to czekaj, nawiedze Cie wiosną ;)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Najbardziej przereklamowane motocykle

Post autor: zimny »

Jaro-Ino pisze: Po prostu najlepszy motocykl na świece to ten, którym aktualnie jeździmy, no chyba, że go nie lubimy :D
To najlepiej podsumowuje temat :thumbsup: A do garwolina serdecznie zapraszam, załatwię szutry,piach... wszystko co potrzeba :grin: No i chętnie się teresą przewiozę, choćby z ciekawości :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości