Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: Wolo »

Witam,

Chciałem zapytać kogoś pracującego w TU o następującą sytuację:

W firmie mamy samochody w leasingu, poszczególne pojazdy nie są przypisane do użytkownika, czyli każdym jeździ każdy.

Przy zgłaszaniu szkody na aucie trzeba podać dane sprawcy z tym, że właściwie nie wiadomo, kiedy szkoda zaszła i kto był wówczas za kierownicą.

Przy założeniu, że biorę to na siebie i moje dane idą do firmy leasingowej oraz do TU, czy nie jest przypadkiem tak, że zdarzenie nie jest odnotowywane w "moich aktach" i podczas ubezpieczania prywatnego samochodu nie okaże się, że zapłacę większą składkę, bo ubezpieczyciel zajrzy sobie do takiej bazy danych i znajdzie tam np. 3 stłuczki/ uszkodzenia samochodu w czasie ostatniego roku?

Jak to wygląda tak od kuchni w towarzystwach ubezpieczeniowych?


Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
exuser

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: exuser »

Temat Ubezpieczeń jest wałkowany w konkretnym miejscu, tam jest wymiana doświadczeń i pytania do Ubezpieczycieli. Po co kolejny śmietnik , czyżby lenistwo Szanownego Kolegi? A innych gania :tongue: :haha: :haha:
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: luk2asz »

Jak na razie nie ma przepisów co by takie szkody zaliczały do twoich ale każdy ubezpieczyciel zadaje często takie pytania przy wniosku ale nie bierze tego pod uwagę przy zniżkach (np. Alianz.)Podobno maja sie zmienić przepisy co do szkodowości użytkowników, a wtedy mam prze..... w latach 2000 - 2007 to było na mnie pewnie z 40 szkód zgłoszonych. :smile:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: Wolo »

:) otóż to, jeśli ktoś zajmuje się sprawami floty, to w naturalny sposób wszystko idzie na niego.

Dzwoniłem do moich "pań od ubezpieczeń", mówiły podobnie, że się to nie zalicza personalnie na poczet użytkownika, który zgłosił szkodę, a na firmę, która samochód użytkuje.

Przy wypełnianiu prywatnego ubezpieczenia nie zamierzam o tym wspominać, jako, że w czasie dokonania szkody siedziałem w biurze.

Pozdro
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: wojtekk »

Wolo pisze::) nie zalicza personalnie na poczet użytkownika, który zgłosił szkodę, a na firmę, która samochód użytkuje.
Specem nie jestem, ale z tego co wiem z autopsji ubezpieczającym jest firma, a nie ty jako kierowca. Więc to firma ma historię szkodową / bezszkodową a nie Ty. Ty możesz dostać mandat, a nie firma.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: Roland »

Info z pierwszej ręki (dep. szkód w firmie ubezp. gdzie pracuję):

"Pierwsza, naczelna zasada - w Polsce ubezpieczenie/polisa OCK jest wystawiana na konkretny pojazd należący do ubezpieczającego, a nie na kierowcę. Także każda wypłata odszkodowania z tej polisy obciąża historię szkodową ubezpieczającego.

Nie jest to do końca logiczne i są zgłaszane wnioski legislacyjne o zmianę w tym zakresie tak, aby oc dotyczyło kierowcy, a nie pojazdu. Taki model jest np. w Wielkiej Brytanii.

Ale póki co obciążany jest właściciel pojazdu/polisy."

(polisa OCK = OC Komunikacyjne)

Czyli na ten moment nie ma co się przejmować a prawo z zasady nie powinno działać wstecz (przynajmniej w teorii :-) )
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: pat13 »

Informacje są zbierane. Zgłaszający, sprawca - to są "szkodowe" rubryki obowiązkowe i likwidator musi zapewnić ich wypełnienie. IT je gromadzi - przynajmniej w 2 TU (dużych) gdzie mam znajomych w IT. Dziś dane te nie są wykorzystywane przy zawieraniu/przedłużaniu polis (nie ma w ogóle takich zapytań do bazy).
A jutro? Któż to może wiedzieć w naszym radosnym kraiku. :wacko: Może komuś przyjść do głowy sięgnąć do danych archiwalnych ...
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: miroslaw123 »

Wskrzeszając temat...
jak wygląda sprawa NNW? Czy to też jest przypisane do konkretnego pojazdu, czyli na każdy pojazd potrzebne jest osobne ubezpieczenie, czy też jedno NNW działa w przypadku "W" również w innym pojeździe?
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: airwolf »

niewiem jak jest u innych ale w axie z tego co wiem to jest na osobe przynajmniej tak mi powiedzili prze telefon bo wlasnie ubezpieczam samochod
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest tu spec od ubezpieczeń komunikacyjnych?

Post autor: miroslaw123 »

Też tak słyszałem, ja mam NNW z samochodem i przy moto zrezygnowałem z tej opcji ale chciał bym mieć odrobinę więcej pewności :smile: że aby dobrze słyszałem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości