Przebieg TA

Ankiety o ciągle aktualnej tematyce. Zbierają dane statystyczne o nas.

Jaki masz przebieg w swoim obecnie posiadanym Transalpie?

do 10 tyś km
15
3%
10 - 20 tyś km
24
5%
20 - 30 tyś km
34
7%
30 - 40 tyś km
72
15%
40 - 50 tyś km
74
16%
50 - 60 tyś km
60
13%
60 - 70 tyś km
71
15%
70 - 80 tyś km
45
9%
80 - 90 tyś km
21
4%
90 - 100 tyś km
20
4%
100 - 120 tyś km
15
3%
120 - 140 tyś km
7
1%
140 - 170 tyś km
9
2%
170 - 200 tyś km
4
1%
ponad 200 tyś km
6
1%
 
Liczba głosów: 477

Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przebieg TA

Post autor: maju »

Jaki masz przebieg w swoim obecnym TA?
Głosujcie w ankiecie.
Możesz zmieniać swój głos.
Awatar użytkownika
jacenty
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 15.06.2008, 11:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kłonna k/Odrzywół

Re: Przebieg TA

Post autor: jacenty »

Widze, że tylko mój ma 182 000km i mam nadzieję, że zrobi drugie tyle bez remontu :smile: Narazie wszystko na to wskazuje :wink:
Mój TRAMPECZEK to cukiereczek :)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Przebieg TA

Post autor: wojtekk »

jacenty pisze:Widze, że tylko mój ma 182 000km i mam nadzieję, że zrobi drugie tyle bez remontu :smile: Narazie wszystko na to wskazuje :wink:

Już się pojawiły następne, więc to nasze modele testowe wytrzymałości sprzęta :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
szparag
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 06.11.2010, 18:34
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebieg TA

Post autor: szparag »

Widzę, że na forum mamy prawie same nówki :), Jak na allegro :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Przebieg TA

Post autor: grad74 »

jacenty pisze:Widze, że tylko mój ma 182 000km i mam nadzieję, że zrobi drugie tyle bez remontu :smile: Narazie wszystko na to wskazuje :wink:
Ale to jest oryginalny przebieg na jednym serduchu? Wprawdzie B3stia (to chyba był On, jak nie to przepraszam) pisał gdzieś że jakiś kogoś tam znajomy na wyspach TA 650 zrobił od nowości w 4 lata 250kkm i TA dalej lata. Ale to był kurier (choć to i tak koszmarnie dużo , bo jak to policzyłe to dzień w dzień 21 dni w miesiącu trzeba było by robić po 277 km - Dziennie!!!) wekendów nie liczyłem bo trzeba mieć czas żeby trochę pojeździć na motocyklu :lol: . Ja bym założył inny temat ile Wy przekręciliście na Waszym motku? I jaki macie faktyczny największy przebieg. Bo jakbym miał motka z takim meeeega przebiegiem to chyba już bym go faktycznie testował ile jeszcze wytrzyma. Gdzieś przeczytałem że jakiś tam francuski motocyklista Jean jakiśtam ( nie pamiętam jak się nazywał) co jeździł w rajdach stwierdził że Ta dociera się dobrze dopiero po 70 kkm a ten TA którego ma teraz jest jego trzecim, bo dwa poprzednie poddały się po około 300 kkm.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Jakie macie przeloty?

Post autor: Bosman78 »

Przed zakupem Trampka wiele się naczytałem o trwałości i niezawodności silnika. Kupiłem moto z przebiegiem 51 tys. km zastanawiam się czy to dużo czy mało? patrząc na przebiegi motocykli oferowanych na rynku wtórnym to taki przebieg jest powyżej średniej, stąd ciekaw jestem jak to wygląda na forum
DL650A
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: Trol »

Nie patrz na rynek zwłaszcza polski nie patrz , że moto ma 51 tys , chyba, że kupiłeś od mamy , która cię napewno nie oszuka tylko patrz na stan twojego motka . Wykonuj prawidłowo o czasie eksploatację i ciesz sie jazdą . Dla porównania motocykl z przebiegiem relnych 66 tys km przebiegu , prawidłowo serwisowany i eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem jest jak nówka . Jeżeli o Trampencjuszka chodzi :smile:
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
muchen
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 01.09.2013, 17:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: muchen »

zeby miał te 50 to było by dobrze bo wiadomo jak to w pl kreca liczniki
mój tez ma 50 z hakiem czy prawdziwy nie wiem 23 lata motor watpliwe lecz stan i praca silnik wskazuje ze moze byc prawdziwy ale pewnosci nie mam :crossy:
Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga , by w nią wyruszyć........

Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. [album]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/k27e.jpg[/album]
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: piotreklodz »

Hehe.... patrzysz na przebiegi w ogłoszeniach.... dobre :lol: :lol: :lol:

Jeśli realnie masz 51tyś i motocykl był odpowiednio traktowany to nie masz się czym przejmować, długa droga przed nim :thumbsup:

Teraz rozglądam się za autem.... wszystkie modele z porównywalnego rocznika mają praktycznie te same przebiegi - coś niesamowitego :grin:
Ostatnie jakie kupiłem miało jeden z największych przebiegów na allegro, a okazało się w najlepszym stanie... sam wyciągaj wnioski.

Moim zdaniem przebiegi najrealniej odzwierciedla zużycie oleju i i spalanie, w przypadku Trampka jeszcze wałek. Przejeździsz 3-4 tyś to sam ocenisz jego zdrowie.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: maju »

Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: Bosman78 »

Mój przebieg 51 raczej pewny. Ściągnięty do kraju w 2011 z dokumentacją serwisową i przelotem 47 tys. Wygląd zewnętrzny, wygląd zurzyci ok. wygląda dużo lepiej niż niektóre z przebiegiem 30 tys.
DL650A
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: jedras »

Bosman78 pisze:Mój przebieg 51 raczej pewny. Ściągnięty do kraju w 2011 z dokumentacją serwisową i przelotem 47 tys. Wygląd zewnętrzny, wygląd zurzyci ok. wygląda dużo lepiej niż niektóre z przebiegiem 30 tys.
Myślę, że spokojnie do 150kkm przejedzie, więc raczej nie masz się czego obawiać. Z moich obserwacji wynika, że najczęstszym powodem zmiany silnik w trampku jest uszkodzenie wałka zębatki zdawczej, a nie zużycie eksploatacyjne pierścieni i gładzi cylindra spowodowane przebiegiem :P
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: zimny »

Ja mam trampka z 99r. z przelotem realnym (jestem tego na 98,56% pewien :smile:) 81 000km. Wałek jak nowy, kompresja książkowa itp. itd. Zmienione przy przebiegu 77 000 tarcze przednie - co się by w pełni zgadzało, bo taki jest mniej więcej ich żywot, szczególnie że moto jeździło głównie po mieście. Teraz profilaktycznie zmieniłem sprzęgło bo mimo że nie puszczało to wolałem być pewny przed dłuższymi wycieczkami. Wszystko inne też wskazuje na zgodność przelotu deklarowanego z faktycznym.

Jest to mój szósty motocykl i kupując go skupiałem się maksymalnie tylko na stanie technicznym - a z uwagi przebiegu który jest niezgodny z trendami na rynku (Trampki 600 - 55tys.km, 650- 40 tys.km, 700- 21 tys. km :grin: ) miałem możliwość kupić maszynę w rozsądnej cenie. I po zimowych rozbiórkach/przeglądach jestem totalnie spokojny że do 150 tys dokręci się bez zająknięcia a i pewnie dużo, dużo dalej.

Silniki Trampków i Afryk są naprawdę trwałe pod warunkiem - prawidłowej eksploatacji, regularnej zmiany płynów i regulacji / kontroli, dbania o wałek i używania zgodnie z przeznaczeniem. Idę o zakład że żaden japoniec nie planował topienia Trampka po regulator w błocie :smile:

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: Bosman78 »

no właśnie a jak dbać o ten słynny już wałek zdawczy?. Przyznam szczerze, ze przed zakupem oglądałem zębatkę i wałek (niestety bez zdejmowania zębatki), ale wyglądał (ta część, która wystaje :grin: ) całkiem nieźle, na pewno nie spawany, poza tym napęd był zmieniany 4 tys. km temu.
DL650A
Awatar użytkownika
Boren
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 16.07.2013, 11:36
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: warszawa

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: Boren »

tak trochę poza tematem...od słowa przebieg - w naszych warunkach - wolę słowo stan licznika. Jest przyjemniej uczciwsze bo o przebiegu stanowi stan techniczny a nie wskazanie drogomierza.
I teraz w temacie. Mój jest z 1991 r i ma obecnie 97 tyś km. Jak kupowałem miał 94 tysie.
Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: zimny »

Bosman78 pisze:no właśnie a jak dbać o ten słynny już wałek zdawczy?.
Nie ma chyba nic lepszego niż - http://www.smary.lu.pl/molykote/14-moly ... te-gn-plus
Testowali to afrykanerzy, sprawdzony. Niestety jest tylko w 1kg puszkach za około 200zł. Myślałem żeby zrobić zbiorczy zakup, podzielić i odsprzedać po 100-200g. 1kg to by na milion kilometrów starczyło :smile: Ale nie wiem czy będą chętni bo ogólnie to starcza smar miedziany.

A drugi element dbania o wałek to zmiana zdawczej co 10 000-12 000km i w miarę możliwości stosowanie oryginalnych zębatek zdarczych choć nie jest to konieczne.. Nawet jak nie wydaje się zjechana to zużywa się nie tylko na styku z łańcuchem ale także z wałkiem.

Ta część odkryta wałka niestety niewiele powie, trzeba zębatke ściągnąć :smile: Jak ma przelot 50 tys to nie ma prawa być na nim śladów zużycia tj. ścięcia wielowypustu.

Boren - w sumie racja, grunt to stan ogólny. W końcu można zajechać każdy motocykl przez 50 tys km i zrobić z niego trupa...

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: Adampio »

Mój Trampi (1989) ma ok. 160kkm i jeździ. To znaczy na liczniku ma ok 60kkm ale badając jego historie dotarlem do wlaściciela, ktory w na tym samym liczniku mial >80kkm a moto od lat na Forum wiec nie ma powodu żeby licznik był kręcony.
Ostatnio zmieniony 23.01.2014, 04:39 przez Adampio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: grad74 »

A ja mojego TA 600 - 99r sprowadziłem z Włoch i przy zakupie miał coś około 47 kkm, ale raczej też jestem pewien jego przebiegu bo do około 40 kkm w 2007 r miał w książce serwisowej najechane właśnie tyle i ciągle od jednego właściiciela co zdają się poświadczać wszystkie dokumenty jakie do niego miałem .Potemchyba długo stał. ale co do jego stanu i stanu bebec hów też raczej nie mam uwag , wałek nówka, kompresji nie mierzyłem ale myślę że nie ma powodu żeby to robić. i tak jak się deklarowałem że moj klamotek ma u mnie dożywocie. Ale czasem mnie korci żeby mieć jako drugi TA taki drugi z samego początku produkcji z 87 roku :).
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
kylo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 31.12.2013, 10:23
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: kylo »

zimny pisze:
Bosman78 pisze:no właśnie a jak dbać o ten słynny już wałek zdawczy?.
Nie ma chyba nic lepszego niż - http://www.smary.lu.pl/molykote/14-moly ... te-gn-plus
Testowali to afrykanerzy, sprawdzony. Niestety jest tylko w 1kg puszkach za około 200zł. Myślałem żeby zrobić zbiorczy zakup, podzielić i odsprzedać po 100-200g. 1kg to by na milion kilometrów starczyło :smile:

Tu kupowałem molykote gn-plus w saszetkach 50g dla siebie i znajomych
http://www.e-lozyska.com/index.php?acti ... j=G-n+plus
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jakie macie przeloty?

Post autor: zimny »

kylo pisze: Tu kupowałem molykote gn-plus w saszetkach 50g dla siebie i znajomych
http://www.e-lozyska.com/index.php?acti ... j=G-n+plus
Dzięki :thumbsup: Nie wiedziałem o tym!
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość