Trasy OFF w świętokrzyskim

Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: Wolo »

Witajcie, będę miał okazję pośmigać za tydzień po świętokrzyskim i chciałbym prosić o porady, gdzie warto się skierować.
Ostatnio pokręciłem się niedaleko Kielc, zaliczyłem Miedzianą Górę i inne okoliczne wzniesienia- niektóre trasy jak, nie przymierzając, w Bieszczadach:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=phigosrbahwiopjg

Obrazek


Gdzie jeszcze mogę znaleźć ciekawe, techniczne, pofałdowane trasy w tamtych rejonach?


Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Madman
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 540
Rejestracja: 10.06.2011, 20:33
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: Madman »

Jest pare fajnych miejsc na off chociażby Świnia Góra albo okolice Świętej Katarzyny. Postaram sie wyznaczyć podobnie jak ty jakąś fajną drogę.
"What’s being said, What’s in your head, What’s in the words that we believe,
Bop to the sound, Drop what you got, Cause it’s a song inside of me,
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: mirkoslawski »

Wolo - to zależy co Cię interesuje :grin: Zwiedzanie czy latanie - a jak latanie to dzikie tereny czy "ucywilizowane" bo miejsc i pomysłów jest naprawdę sporo a jeśli mówimy o offiku to ciężko na mapie zaznaczyć traskę chociaż na upartego.... :ok: ostatnio jechałem wzdłuż Nidy (tak dosłownie) od miejscowości Sobowice (jakieś 40 km od Kielc w stronę miejscowości Pińczów) do miejscowości Sobków (jakieś 15 km od Kielc) i polecam bo przepiękne, urozmaicone tereny z piachem, szutrem, trawą, błotkiem, dziurawym asfaltem...ale przede wszystkim wspaniałe tereny wzdłuż rzeki, przyroda i zero (praktycznie) ludzi :ok: Niedaleko Sobkowa jest wspaniałe miejsce na namiot przy samej Nidzie a w Sobkowie zamek rycerski.
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: Dober »

Znajac Wola i wiedzac jaka ma maszyne - wierzcie - nie asfalty mu w glowie ani inne "ucywilizowane" miejsca.
Musi byc bloto, duzo blota, a najlepiej bardzo duzo blota :grin:
Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: mirkoslawski »

hehe - domyślałem się ale lepiej się upewnić :smile: co do dużej ilości błota - okolice Miedzianej Góry ale też okolice Pińczowa (Kamieniołom w Gackach no i dróżki wzdłuż Nidy). Nie wiem jak to naniść i na jaką mapkę więc trudno mi napisać - laik w kartografii jestem a sam nie mam chyba zbyt dużych umiejętności w porównaniu do Wola, żeby Go pilotować :swieczki:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: Wolo »

Dzięki za odzew chłopaki.

Zamysł jest następujący- polatać w klimacie bieszczadzkim bez jechania kilku setek w Bieszczady ;)
Czyli na lekko, spanie w lesie, do cywilizacji jedynie na tankowanie/ zakupy spożywcze.
Zwiedzanie mnie praktycznie nie interesuje, fajnie jakby były łąki, górki, lasy, trochę błota, piachy- generalnie natura.
Mirko, nie oczekuję konkretnych tras, wystarczą mi rejony/ ciekawe miejsca, wsie itp, ja i tak jeżdżę albo na azymut albo gdzie oczy poniosą.
Ograniczeniem tego wyjazdu jest kumpel, który co prawda na ostrych kostkach, ale jednak będzie jechał na Afrze (04).
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: mirkoslawski »

Wolo - to śmiało mogę Wam polecić traskę poczynając od Pińczowa do Sobkowa wzdłuż Nidy - po drodze z Pińczowa będziecie mieli trochę "górek" do polatania po polnych drogach (cały Pińczów jest otoczony górkami typu "Miedziana Góra" tyle, że bez miedzi :tongue: ). Jak będziecie trzymać się Nidy - po drodze będziecie mieli parę ciekawych odcinków (skalne progi na rzece, błotko, łąki a jakieś 10 km brzegiem od Pińczowa będziecie mogli odbić od rzeki w prawo i polatać wkoło rozlewisk i bagien) - gdybyście lecieli od Pińczowa trzymajcie się prawego brzegu Nidy. Później traska jest urozmaicona - czasem leci się po ścieżce na wale a czasem po podmokłych łąkach wzdłuż rzeki ale bez ścieżki:) Im bliżej Sobkowa, tym więcej urozmaiceń - las wzdłuż rzeki i fajne, szutrowe ścieżki do polatania. Przed samych Sobkowem jest (cały czas na prawym brzegu) las który stromym klifem wchodzi do Nidy ale taki las, gdzie spokojnie namiot nad samą Nidą można rozbić bo jest sosnowy z twardą ściółką i bez podszycia. Z Sobkowa do Kielc macie 7-mką jakieś 17 km ale można śmiało jechać bokiem, kierując się z Sobkowa na Morawicę (tam za Morawicą w stronę Kielc macie drogowskaz na Bieleckie Młyny - FANTASTYCZNE tereny do polatania - rzeka (Biała Nida, polne drogi, lasy i szutry). To oczywiście tylko jedna z opcji którą ostatnio testowałem więc polecam ale oczywiście bezdroży w okolicy jest bezliku:)
Tyle, że Wy na kostkach a tu trzeba z Kielc do Pińczowa przelecieć po asfalcie - chyba że w jedną lewym brzegiem polecicie a w drugą prawym :witch:
Awatar użytkownika
Madman
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 540
Rejestracja: 10.06.2011, 20:33
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: Madman »

Ja polecam w miejscowości Suchedniów jechać ulicą świerkową do samego końca na mapie jest on widoczny w rzeczywistośći droga prowadzi dalej w las. Jadąc nią prosto dojedziecie (łatwo napisać) do drogi pożarowej a potem dowolność, każda opcja skrętu coś przynosi nowego. Bardzo dużo "dróg" po zrywce drewna i co za tym idzie błota. Mnie powstrzymała juz 1 kałuża na końcu wspomnianej ulicy ale wy na kostkach dacie radę. Można dojechać również od strony Kielc w miejscowości Zagnańsk są drogi w ten las. Ogólnie to jeden wielki rezerwat krajoobrazowy. Jest tam wszystko a jadąc na Świnią Górę spotkacie nawet asfalt. W tym rejonie były organizowane ofy grupy terenowej "Łoś". Nie jest to duży teren (ale nie ma co lekceważyć bo bawiąc sie drogami po zrywce zgubiłem sie na pare godzin) jak by połączyć to z np. wdrapywaniem sie na "kamień michniowski" niebieskim szlakiem w miejscowości Michniów nieopodal Suchedniowa to mogła by wyjść z tego fajna trasa. To propozycja pozdro.
"What’s being said, What’s in your head, What’s in the words that we believe,
Bop to the sound, Drop what you got, Cause it’s a song inside of me,
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: mirkoslawski »

Madman pisze:Ja polecam w miejscowości Suchedniów jechać ulicą świerkową do samego końca na mapie jest on widoczny w rzeczywistośći droga prowadzi dalej w las. Jadąc nią prosto dojedziecie (łatwo napisać) do drogi pożarowej a potem dowolność, każda opcja skrętu coś przynosi nowego. Bardzo dużo "dróg" po zrywce drewna i co za tym idzie błota. Mnie powstrzymała juz 1 kałuża na końcu wspomnianej ulicy ale wy na kostkach dacie radę. Można dojechać również od strony Kielc w miejscowości Zagnańsk są drogi w ten las. Ogólnie to jeden wielki rezerwat krajoobrazowy. Jest tam wszystko a jadąc na Świnią Górę spotkacie nawet asfalt. W tym rejonie były organizowane ofy grupy terenowej "Łoś". Nie jest to duży teren (ale nie ma co lekceważyć bo bawiąc sie drogami po zrywce zgubiłem sie na pare godzin) jak by połączyć to z np. wdrapywaniem sie na "kamień michniowski" niebieskim szlakiem w miejscowości Michniów nieopodal Suchedniowa to mogła by wyjść z tego fajna trasa. To propozycja pozdro.
hehe - a może jak mi się uda wyrwać, to my tą traską polecimy? :pob: ja też na "kostkach" latam więc lubię tego typu traski :ok:
Awatar użytkownika
Madman
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 540
Rejestracja: 10.06.2011, 20:33
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: Madman »

mirkoslawski pisze: hehe - a może jak mi się uda wyrwać, to my tą traską polecimy? :pob: ja też na "kostkach" latam więc lubię tego typu traski :ok:
Tyle że właśnie ja nie mam kostek i jadąc tą trasą od strony ul. Świerkowej po prostu ugrzązłem w kałuży wielkości 10 na 10m :smile: . Spoko można lecieć ale wjazd proponował bym inną drogą. Różnorodność nawierzchni jest naprawde duża. Jedźmy :thumbsup:
"What’s being said, What’s in your head, What’s in the words that we believe,
Bop to the sound, Drop what you got, Cause it’s a song inside of me,
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1166
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trasy OFF w świętokrzyskim

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Madman pisze:Jest pare fajnych miejsc na off chociażby Świnia Góra ...
Witam

Świnia Góra chyba przestała być "legalna"...
Wjazd od Janaszowa, po circa 2,5 km zasypany gruzem...
Wjazd koło Odrowążka (Droga Pożarowa nr 3) - Zakaz!

Od Kopci ani Szałasu nie próbowałem..
Ale z Kopcicami, to chyba błąd zrobiłem :-(

Pzdr L.K.
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość