Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Awatar użytkownika
Harnaś111
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 19.03.2009, 16:28
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Harnaś111 »

aktywność grupy trójmiejskiej podbijam :)
a tak na poważnie to może powklejamy trochę tras wokoło komina bo mi się pomysły gdzie tu jeździć kończą??
Zauważyliście jadąc autostradą , że wszyscy, którzy jadą wolniej od nas to cioty, a ci co jadą szybciej to skończone debile?


SUZUKI DRZ 400 S
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: modern25 »

heh no to faktycznie podbiłeś ... :) A odpowiedzi żadnych
Na moje to w okolice żarnowieckiego jeziora ... Ciągle chce tam się wybrać zobaczyć tę nie doszłą elektrownie atomową jak to tam wszystko naprawdę wygląda.
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Ziemek
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 85
Rejestracja: 13.01.2012, 16:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jastrzębia Góra/Gdańsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Ziemek »

Trochę odkopię, ale może inni też się skuszą i będzie gdzie pojeździć na wiosnę.

Konkretnie co do Żarnowca to polecam. Byłem tam kilka razy, najlepiej objechać jezioro dookoła.

modern25, z Władka dobrze się jedzie koło radarów -> Łebcz -> Starzyno -> Krokowa i przez Jeldzino prosto na elektrownię (trasa jest przenia).


Oraz obowiązkowo dla wszystkich przemierzających tamte okolice:
Klik
Awatar użytkownika
delfin697
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 180
Rejestracja: 19.09.2011, 18:43
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: delfin697 »

Witam szanowne towarzystwo . My z moją lepszą połową małżonką byliśmy dzisiaj w Chmielnie , czyli w koło komina . Wyjazd z Gdyni Witomina kierunek Kartuzy przez Przodkowo widoczki fajne z Kartuz na Sierakowice po drodze zaraz za lasem przed miejscowością Łapalice odbijamy w lewo i na pierwszym większym wiejskim skrzyżowaniu skręcamy w ul. Zamkową.Jest to uliczka długa i kręta jak na wiejską drogę przystało,miejscami dziurawa. Prowadzi ona do repliki zamku , którą zaczął budować już w czasach komuny właściciel firmy produkującej meble Gdańskie , firma podupadła i budowa stanęła . Po obejrzeniu tego dzieła można powrócić na asfalt , albo jadąc wzdłuż murów " obronnych " posesji wjechać na drogę piaskową która ciągnie się wzdłuż jeziora Białego i Kłodno w słoneczny dzień piękne widoki i piękny krajobraz ziemi Kaszubskiej . Wycieczkę naszą zakończyliśmy u znajomych w Chmielnie na kiełbasce z grilla . Przygotowania do otwarcia sezonu u nich szły pełną parą , nie chcąc przeszkadzać pojechaliśmy dalej . W Kartuzach godny obejrzenia jest zespół klasztorny , jadąc w kierunku Żukowa podjechaliśmy jeszcze na fotkę w pobliże elektrowni Wodnej Rutki na Jeziorze Raduni.Oprócz tego Żukowo posiada również zespół klasztorny pod wezwaniem Św.Norberta,gdzie zamieszkały siostry norbertanki pionierki haftu kaszubskiego.A potem udaliśmy się w drogę powrotną do Gdyni..Zdjęcia zamieszczę później..
WSK 125 kros , WSK 175 kros, M-75, Junak M-10,CB450N klasyk, transalp PD-6 BMW R 1100 GS " MILCZENIE JEST MOWĄ BOGÓW "
Awatar użytkownika
Ziemek
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 85
Rejestracja: 13.01.2012, 16:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jastrzębia Góra/Gdańsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Ziemek »

Świetna :crossy:
Czekamy na foty.
Szczerze to liczę na więcej takich opisów z naszych pięknych okolic żeby mieć cel do pojeżdżenia, bo człowiek nie wie do końca co ma pod nosem!
Awatar użytkownika
Zbysz.
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 03.04.2011, 23:55
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Zbysz. »

Mam pytanie do lokalesów: Słyszałem pogłoski o tym, że wzdłuż drogi z Władysławowa na Hel jest dużo fotoradarów, ale gdy przejeżdżałem tamtędy niedawno, nie widziałem ani jednego. Czy to znaczy że ich nie ma, czy że są sprytnie schowane, a ja niedługo dostanę serię "pocztówek" od policji? :smile:
dawniej Gorzymot
XL600V-K
Awatar użytkownika
Ziemek
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 85
Rejestracja: 13.01.2012, 16:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jastrzębia Góra/Gdańsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Ziemek »

Ja tam po półwyspie pruję ile się da.

A tak na poważnie to może znaczki są, że fotoradar, ale się nie spotkałem.
Ogólnie na Pomorzu mało tego stoi w porównaniu do południowych części Polski.

Więc spokojna głowa :thumbsup:
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: modern25 »

powiem tak . ... Z racji tego ze przez 3 lata mieszkałem w helu ( celowo z małej litery ) ... najgorsze 3 lata. Powiem tak . Nie ma tam radarów .
Czasami w Jastarni łapie kogoś na radar drogówka z Pucka.
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Zbysz.
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 03.04.2011, 23:55
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Zbysz. »

Modern25, co dokładnie Cię zraziło do Helu?

Ja mieszkałem tam 5 lat, ale wyprowadziłem się stamtąd jakieś 27 lat temu - i tydzień temu odkryłem że Hel zmienił się nie do poznania. Teraz już nie wygląda jak Hel, tylko jak dowolne inne miasteczko turystyczne w Polsce. Nawet precle krakowskie można było kupić na plaży :sad:
dawniej Gorzymot
XL600V-K
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: modern25 »

wiesz co .. nawet nie chce mówić bo nie ma słów w słowniku polskim na określenie tego miejsca .i co NIEKTÓRYCH osobników z orzeszkiem zamiast mózgu i miałem okazje też takich oglądać i słuchać .Bez obrazy dla reszty normalnych ludzików tam mieszkających. A poza tym daleko do cywilizacji . Ale to nie temat na to forum.
Ale jeśli wracając do temetu warto moim zdaniem zobaczyć muzeum , punktu kierowania ogniem czy inne stanowiska czy baterie lub zwiedzić bunkry ( najlepsze są te co nie są jeszcze odrestaurowane ) to jedyne watro w helu
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Bercik
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 16.07.2013, 16:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Bercik »

Trzeba trochę z reaktywować ten dział :)

Związku z tym że dopiero jestem początkujący a chciałem trochę pojeździć po nie zawsze utwardzonym wybrałem się w następującą trasę:

MAPA GOOGLE


Może komuś propozycja się spodoba :)
Zielona strzała - XL600 '99

...Życie bez przygód byłoby strasznie głupie...
Awatar użytkownika
Gudziee
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 20.05.2012, 11:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Gudziee »

Bercik, a które odcinki są szutrowe? Planuję szutrową objazdówkę wokół Trójmiasta, ale trudno mi dobrać trasę. Ktoś coś? :grin:
Ile osób jest potrzebnych do udanej wyprawy? - tylko jedna. Ta która poprowadzi Trampka! :)
Awatar użytkownika
Bercik
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 16.07.2013, 16:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Bercik »

W Gdyni Na Wiczlinie - tego tam jest dużo :)

Po za tym na Chwarznie jest tor motokrosowy - co prawda zakaz jazdy na motocyklach i quadach no ale można przymknąć oko - nie wszędzie znak stoi z taką informacją :)
Zielona strzała - XL600 '99

...Życie bez przygód byłoby strasznie głupie...
Awatar użytkownika
thedoctor
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 04.11.2012, 10:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: gdynia

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: thedoctor »

jak dobrze być z powrotem na naszym forum.
a co do wiczlina to masz racje jest tor na którym jeździłem jak się w to bawiłem i był fajny ale przez pewną mieszkankę okolic zamknęli go i nie radze tam się zapuszczać bo straż miejska lubi tam jeździć.
a jak jesteś z trójmiasta i lubisz szuter ki to odwiedź wypady i spotkania na naszym forum :ok:
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: modern25 »

Moim zdaniem najlepsza trasa do latania to po prostu nasz bałtycka plaża . od Karwi aż po łebe można zapierdalać jak na autostradzie, ile tam trampek na tym piachu da rade ( a wiem ze trampki dają rade i nawet przy 80km na godzine upadki się dzieją i dalej uśmiech na fejsie jest ) i w dupie mieć eko- debili i się cieszyć i odkręcać dalej . Jak emocji mało to powrót polecam lasem ( nie nieuczęszczanym lasem , bardzo nieuczęszczanym , bardzo bardzo nie uczaszczanym lasem ale proponuję wziąć ze sobą konserwe, picie i latarkę jak by noc zastała :) )
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
zamysleniem
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 356
Rejestracja: 09.11.2013, 19:15
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: zamysleniem »

Chociaż sezon w zasadzie już się skończył to ciągle jeszcze na drogach można zobaczyć motocykle, czemu wcale się nie dziwię bo i mnie ciągnie na moto :) A kto wie, może zdarzy się jeszcze jakiś ładny słoneczny weekend i będzie można pośmigać gdzieś wokół komina. Jedna z takich fajnych tras, asfaltowo - szutrowa, moja propozycja dla Was, prowadzi w moje ulubione rejony Olpucha, Wdzydz, Wiela, do miejscowości Odry, gdzie w tajemniczej atmosferze kamiennych kręgów można oddać się błogiemu lenistwu.
Jest to kawałek za Kościerzyną, więc niestety z 3city najwygodniej te 60 km pojechać asfaltem. W Kościerzynie na rondzie skręca się w kierunku na Toruń i mało uczęszczaną drogą (kiedyś tam był asfalt, ostatnio jak jechałam zostały już tylko dziury) trzeba dojechać jeszcze kawałek za Stawiska i skręcić w Nowej Kiszewie na Wiele. A potem jak podpowie wyobraźnia i nawigacja. Po drodze koniecznie zahaczcie o Olpuch i przydrożny bar o wdzięcznej nazwie "Drewutnia". Mają tam najlepszą zupę rybną na świecie, paskudna kawę i rewelacyjne wędzone ryby, które właściciel kupuje chyba od miejscowych kłusowników :).
Wiele to miejscowość dobrze znana więc nie będę się rozpisywać i zachwycać ilością grzybów rosnącą w okolicznych lasach. Przy odrobinie zacięcia można sobie zwiedzić Kalwarię Wielewską, której kapliczki rozsiane są po całej okolicy. Fajna zabawa :)
Gdy wyjedzie się z Wiela, w połowie drogi do Czerska, w lesie jest ukryta miejscowość Odry a w Odrach jeden z najstarszych zabytków tamtego terenu - kamienne kręgi. Moto niestety trzeba zostawić na parkingu i na zwiedzanie wybrać się pieszo. Przy odrobinie szczęścia można trafić na kustosza gadułę, który o tym miejscu wie chyba wszystko :)
Z Odr lasami da się dotrzeć do Borska skracając sobie drogę powrotną. Tamtejsze trasy są bardzo malownicze i niezbyt wymagające, ot takie lekkie endurowanie. O ile nie zgubi się drogi (a navi w tym miejscu jakoś nie chce współpracować) to las ten można pokonać szybko i przyjemnie. Jeśli jednak orientację w terenie ma się na poziomie trzyletniego dziecka tudzież autorki tego postu, to błądzenie po lesie może potrwać nieco dłużej.
Jak ktoś chce może pojechać do Wdzydz, niekoniecznie oglądać skansen, ale chociażby po to, żeby rozgrzać się herbatą i genialnymi pierogami z kurkami u "Sołtysa". A potem... Potem powrót i oby po drodze nie padało :)
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: prochu »

Hej :grin: . Traska fajna,można też wystartować od strony Ostrzyc i lecimy pięknymi szuterkami aż do Nowej Kiszewy a potem np .tak jak pisałaś :thumbsup:

Ps.Posmakować tak naprawdę Kaszuby, można tylko motorkiem ala enduro :crossy: .
Nie łam się
- Wajdek
Awatar użytkownika
zamysleniem
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 356
Rejestracja: 09.11.2013, 19:15
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: zamysleniem »

Można :) Kaszuby są tak malownicze, że niezależnie dokąd się pojedzie każda wyprawa będzie super. Jeśli wybierzemy się od strony Ostrzyc, można zajechać do Wieżycy. W najbliższy albo w kolejny weekend w Koszałkowie będzie chyba ostatnie w tym roku zgrupowanie Enduro Expert School. Zawsze można coś podpatrzeć, pośmiać się i samemu zmierzyć się z torem i przeszkodami, tyle, że na naszych ciężkich motocyklach to byłoby dość karkołomne zadanie :)
Ja generalnie jestem jak najbardziej za szutrami i zdecydowanie wolałabym omijać asfalt (I wcale nie dlatego, że moje moto straciło oba kierunki - bo straciło je nie z mojej winy :P)
Generalnie "im gorzej tym lepiej" jestem skłonna nawet przedzierać się przez błoto :) (Panowie Forehend i Pies przeciągnęli mnie kiedyś taką powiatową dróżką - 2 km jechaliśmy grubo ponad 4 godziny. Chociaż "jechaliśmy" to chyba za dużo powiedziane... )
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: KubaMoto »

Polecam przelot przez lasy startujac z Gdyni Chyloni i okolic ...dojazdówki po sam Gdańsk .
Trasę przez Puck lasami ,choć juz troche ludki miejsciowe i straż gminna sie czepia :haha: ..tak mocno,ze pamietam z czasów quadów kolega dostał siekierą w nogę! sprawę umorzono ...nasze realia :sad:
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: modern25 »

:) a ja ostatnio w puszczy darżlubskiej ( czamu to jest taka poważna nazwa ? ) leśnika spotkałem siedząc na trampku robiąc sobie przerwę pijąc kawę z termosa . Facet zatrzymał się nissanem otworzył okno i zapytał czy długo tu jestem ja mu mówie, że tyle co ta kawa w kubku odpita a on na to , że tam mam jechać ( wskazując palcem kierunek ) bo fajna górka jest i mam uważać na konie :). Zrobiłem jak kazał :D górka była fajna a koń tylko jeden .
Stwierdzam że najlepsze miejsca mam pod nosem i nie musze daleko jechać żeby ładne zdjęcie zrobic czy w błocie wytaplać ... :)
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość