Kilka pytań do doświadczonych.

Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Jaro-Ino »

elaiden pisze:Dobra wezme ta Varte jednak tylko poki co czekam gdzie :P

A tak wyglada u mnie akumulator

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

To co na zielono zaznaczylem to co to ? Przymocowane jest do tego czegos co przykrywa akumulator tzn trzyma.
To "zielone" to przekaźnik rozrusznika :)

http://moto.allegro.pl/yuasa-ytx14-bs-s ... 65053.html

najtaniej na allegro i to jest taki jaki orginalnie wkładali.

http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... nge_view=1
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: elaiden »

Ten co podales ma inne wymiary niz mi trzeba wiec wezme ta Varte.

Aha czyli jego nie ruszac przy odkrecaniu tam ?? Same podlaczenia do biegunów ?
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Jaro-Ino »

elaiden pisze:Ten co podales ma inne wymiary niz mi trzeba wiec wezme ta Varte.

Aha czyli jego nie ruszac przy odkrecaniu tam ?? Same podlaczenia do biegunów ?
Same klemy. Wymiary różnią się znacznie? Bo ja podałem Tobie orginał, więc on musi pasować :thumbsup:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: tomekpe »

Jak kupowałem swój, to było kilka wersji aku do wyboru, dla różnych roczników są różne wymiary. Nie wszystko pasowały do mojego. Może wy nawzajem piszecie o innych rocznikach?
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Jaro-Ino »

Ja podaje wg Hayensa
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: tomekpe »

dla rocznika 2005 ?

EDIT: podajesz aku YTX - on ma 130 mm wysokosci. Z tego co pamiętam( a co też wyswietla sie na stronie larrsona) to niestety zły model.

Powinno być YTZ, 110 mm wysokosci. Do mojego (rocznik 2002) fizycznie nie wejdzie ten wyzszy akumulator (notabene jest tanszy, wiec szkoda).
Ostatnio zmieniony 20.04.2011, 14:09 przez tomekpe, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Jaro-Ino »

Hayens obowiązuje w latach '87-'02
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Yarro »

Jaro-Ino pisze: Sam wyciągałem z samochodu aku po wybuchu. Rozwaliło go na pół, kwas poleciał, a huk jak przy wystrzale z kałacha. Kolejność ma wielkie znaczenie.
Nie, no ma znaczenie, ale to jest pierwsza sytuacja o której słyszę, że rozwaliło akumulator. To ja Ci podam kontrprzykład :tongue: Przez nieuwagę podłączyłem kablami akumulator z dużego diesla na krzyż (czyli + z -). Nawet spróbowałem trampka odpalić. Poszedł dym z kabli rozruchowych. W efekcie żadnych strat poza moralnymi nie odnotowano. Nic się nie spaliło (nawet bezpieczniki) mimo, że prąd był duży. Akumulator (Yuasa) też przeżył, niestety załatwiłem go potem zostawiając na tydzień rozładowany.
Wybuch spowodowany był pewnie długotrwałym zwarciem, nie jestem pewien czy w aku żelowych również wydzielają się gazy.
elaiden pisze:Dobra to odesle im ten najwyzej bo dzwoniłem i jest taka opcja. Tylko teraz zanim zamowie nowy to kiedy on mi przyjdzie ;pp W białym gdzies jest sklep gdzie dostane ta Varte YTZ12S-BS ??
Spróbuj tu popytać:
krzyko pisze:Jeśli chodzi o sklepy w białym to:
http://www.gresmoto.pl/#_kontakt,
a także Intermotors na Nowowarszawskiej 78 i Kawasaki na 27 lipca 67
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Jaro-Ino »

Yarro pisze:
Jaro-Ino pisze: Sam wyciągałem z samochodu aku po wybuchu. Rozwaliło go na pół, kwas poleciał, a huk jak przy wystrzale z kałacha. Kolejność ma wielkie znaczenie.
Nie, no ma znaczenie, ale to jest pierwsza sytuacja o której słyszę, że rozwaliło akumulator. To ja Ci podam kontrprzykład :tongue: Przez nieuwagę podłączyłem kablami akumulator z dużego diesla na krzyż (czyli + z -). Nawet spróbowałem trampka odpalić. Poszedł dym z kabli rozruchowych. W efekcie żadnych strat poza moralnymi nie odnotowano. Nic się nie spaliło (nawet bezpieczniki) mimo, że prąd był duży. Akumulator (Yuasa) też przeżył, niestety załatwiłem go potem zostawiając na tydzień rozładowany.
Wybuch spowodowany był pewnie długotrwałym zwarciem, nie jestem pewien czy w aku żelowych również wydzielają się gazy.
elaiden pisze:Dobra to odesle im ten najwyzej bo dzwoniłem i jest taka opcja. Tylko teraz zanim zamowie nowy to kiedy on mi przyjdzie ;pp W białym gdzies jest sklep gdzie dostane ta Varte YTZ12S-BS ??
Spróbuj tu popytać:
krzyko pisze:Jeśli chodzi o sklepy w białym to:
http://www.gresmoto.pl/#_kontakt,
a także Intermotors na Nowowarszawskiej 78 i Kawasaki na 27 lipca 67
Aku był naładowany, zakręcone korki, a zwarcie trwało bardzo krótko (dotknięcie kluczem do masy).
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Yarro »

Wybuch mógł być spowodowany jedynie wzrostem ciśnienia gazów wewnątrz akumulatora. Rozerwało w tak krótkim czasie? Może był uszkodzony?
Może ktoś chciałby poświęcić dobry akumulator w celu przeprowadzenia eksperymentu zwarcia? :smile:
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: elaiden »

Dobra wykreciłem akumulator, najpierw odlaczylem - (minus), potem odkreciłem + (plus). No i wyjmowalem akumulator, to podczas wyjmowania przeszkadzał mi ten przekaznik i wtedy - (minus) dotykal tej owiewki co jest na niej przekaznik ;p Chyba to nic ;p Jakos wyjełem, jutro rano bede mial nowy aku to go przykrece ;p Najpierw + potem - ;p
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: elaiden »

Aha jeszcze dwa pytania, zanim wyjade motngiem to ten zbiornik na zdjeciu po lewej stronie to jest od plynu hamulcowego tylniego tak ? Jak widac na zdjeciu nie za duzo jego tam jest chyba ;p Moze ktos po kolei napisac co by nalezało z tym zrobic ?

No i druga sprawa to płyn w chłodnicy, mam go calkowicie wymienic przed sezonem, dolac czy jak ? Musze odkrecic owiewki boczne tak ?
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Yarro »

Chłopie, spokojnie :grin:
Weź sobie wieczorkiem poczytaj forum, naprawdę dużo jest napisane na temat wszelkich napraw i wymian. Np.: wymiana płynu w chłodnicy. W prawym górnym rogu jest funkcja szukaj. Ale pamiętam jak sam byłem napalony na jazdę zaraz po zakupie :lol:
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: elaiden »

Wiem wiem czytałem troche i szukałem widac za mało jeszcze ;p Wlasnie kupilem w poniedzialek i jezdzilem moze 2 minuty tylko ;p;p Chce juz to zrobic zeby wszystko bylo lux i tyle ;p Temu na poczatku tematu wolalem zeby ktos mi na gadu tam pisal co jakis czas niz tu na forum tak spamowac jako świeżak ;p
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: AdamG »

Popieram... ja też po zakupie mimo, że paliło do jeżdżenia to najpierw duży przegląd zrobiłem. Jeśli brak CI doświadczenia to proponuję w kolejności - jak najwięcej forum poczytać (bo o wielu rzeczach było), potem Haynesa, a potem pytać co dalej budzi wątpliwości...
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: elaiden »

Hmm juz w sumie zostaly mi tylko trzy rzeczy.

1. Wymiana oleju i filtra to zrobie chyba sam po świetach.
2. Płyn w chłodnicy chyba tam wszystko działa ale wymienie na nowy dla świetego spokoju tylko ze zbiorniczkiem wyrownawczym bd pewnie mial problem, wykrecic go czy co ;p
3. No i płyn do tylnich hamulców, jest nisko poziom to mozna dolać tak ????

Aha no i do ludzi z Białegostoku i okolic. Sa gdzies jakies sklepy z ciuchami na moto ?? Jakieś nie drogie sklepy jeśli można ;pp
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: AdamG »

Zbiorniczek wyrównawczy możesz wykręcić jeśli chcesz go dokładnie umyć, albo wymienić płyn co do joty. Jeśli nie chcesz tego robić to możesz po prostu odessać ile dasz rady za pomocą strzykawki z wężykiem. Płyn hamulcowy możesz dolać (pamiętając o odpowiedniej specyfikacji - niektórych typów płynów hamulcowych lepiej nie mieszać). Jednak jeśli nie jesteś pewien kiedy był wymieniany to od razu wymień zamiast dolewać. Roboty jest na 15min, łącznie z popijaniem browarka jeśli masz niezapowietrzony hamulec :smile:

Sklepy gdzie możesz szukać ciuchów to np.
- gres moto (dealer yamaha) na gen. Andersa chyba największy wybór, ale raczej droższe marki
- auto kras (dealer suzuki) - orzechowa (widać z płn. obwodowej)
- seba białystok (dealer kawasaki) - (teraz chyba na 27 lipca)
- motorzyk (na swobodnej)
- trans bike (na potokowej)
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: Neno »

AdamG pisze:
Sklepy gdzie możesz szukać ciuchów to np.
- gres moto (dealer yamaha) na gen. Andersa chyba największy wybór, ale raczej droższe marki
Mają też i tańsze niestety jakie miasto i klientela - taka podaż ...
Upatrzyłem sobie na necie producenta i model, przyjechałem by przymierzyć - brak, słyszę, że będą za tydzień. Wpadam za tydzień- brak , będą za dwa tyg.
Wpadam za 2 tyg .... ( mam do nich 70km ) .... jest...nowa dostawa - tego co chciałem nie ma bo "to stary model i nikt tego nie kupi" . Zamówić się dało ale po bezzwrotnej zaliczce w razie rezygnacji. Niestety nie byłem pewny , że zamówiony rozmiar będzie na mnie pasował. Pojechałem więc do "najbliższego" sklepu gdzie mieli pełny wybór rozmiarówki uwaga- we wszystkich kolorach;) W sklepie spędziłem 1.5h mierząc, przebierając, mierząc inne modele , innych producentów ot tak dla pewności czy się w czymś innym lepiej nie będę czuł ;) Upociłem się jak świnia :D Ów magiczny sprzedawca zamiast pogonić takiego klienta, który co chwila każe sobie podac inny rozmiar bo nie wiem czy ten jest ok czy jeszcze za luźny ;) zamiast mnie pognać na koniec dał mi przymierzyć mój wymarzony kask wiedząc,że i tak go nie kupie bo nie mam $ i co najfajniejsze dał mi rabat na coś, na co żaden inny sklep nie chciał dać bo "umowa z importerem mu zabrania" ;)
Dlatego nie pisze co to za sklep i co to za marka ciuchów ;) Zainteresowany dostanie PW jak się odezwie bo nie wiem czy ma chęć jednak pojechać do stolicy.
Aha - pewnie tą obsługą sprzedali mi również ten kask "marzenie". Kiedy go kupie - nie wiem ( do tanich nie należy) ale raczej u nich bo cena była taka na poziomie "internetowych" a obsługa jak w salonie Porsche ( przynajmniej tak sobie to wyobrażam ):)
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: AdamG »

osobiście gres moto kiedy mogę to omijam - jak dla mnie szczyt niekompetencji i olewania klienta. Wspominam, dla porządku, że taki sklep istnieje bo może ktoś inny będzie miał więcej szczęścia, a przynajmniej może pooglądać trochę. Próbowałem kilka razy u nich robić zakupy i zawsze kończyło się niedotrzymywaniem terminów, obietnicami że oddzwonią i nigdy nie oddzwaniali oraz co mnie wq...a najbardziej, zamawianiem czegoś, potwierdzaniem przez nich terminu dostawy, a potem oczywiście nie dostarczeniu i co najgorsze - nawet o nieuprzedzeniu mnie, że zamówienie nie zostanie zrealizowane....

zapomniałem też wspomnieć o Intermotors na nowowarszawskiej - też mają sporo ciuchów i jak odpowiednio zagadasz to dostaniesz cenę lepszą niż w necie nawet:)
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Kilka pytań do doświadczonych.

Post autor: elaiden »

Okey dzieki za nazwe sklepow. Dzis zmieniłem olej tzn wraz ze znajomym mechanikiem. Płyn hamulcowy tylni jest troche ponad polowe wiec mowil ze tak ma byc, wczesniej patrzylem na stopce to byl przechylony w druga strone i wydawało mi sie ze za mało ;pp a w chłodnicy wzia zassał płyn z zbiorniczka wyrownawczego i powiedział ze ma cos tam temperature -37 stopni a nawet pod 40 jakims tam przyzadem i mowil ze nie ma co zmieniac bo w polsce mało ktory taki jest. No a co do zmiany oleju to jakby mam wrazenie ze biegi cos głosniej wskakiwały jak wrcałem, moze byc tak na poczatku cos ?? 2,6 litra weszło, nic nie dolewalismy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość