Wypady, spotkania

Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Yarro »

No to super :thumbsup: Swoją drogą na ostatniej wyprawie rozmawialiśmy o Twoich okolicach, może pokazałbyś nam jakieś fajne traski :smile: ?
Hard off to nie, ale szuterki jak najbardziej. Jakieś fajne drogi poza rezerwatem chyba powinny być?
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: elaiden »

Tak i dla mnie będzie bliżej i lepiej ;d
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Wypady, spotkania

Post autor: AdamG »

Też jeżdżę na Tourancach i jakoś się z Yarro dogadujemy :smile:
Następnym razem możemy dolecieć gdzieś bliżej pod Hajnówkę i polatać po okolicach Białowieży bo ostatnio dotarliśmy na wysokość Siemianówki i nawróciliśmy na azymut Whitestocku :smile:
Może coś na szybko by się udało dogadać np. na niedzielę. Miałem pracować 7-8, ale może się skończy że tylko 7-go będę musiał. Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: elaiden »

Az poszedłem zobaczyć jakie u mnie ;p tył Tourance Metzeler przód Tourance front :P to chyba jakies standardowe oponki co :P?
Awatar użytkownika
eneron
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 11.05.2010, 20:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wypady, spotkania

Post autor: eneron »

Znam kilka fajnych szutrowo-asfaltowych trasek w okolicach Hajnówki czy to np Hajnówka-Białowieża-Narewka (szutrem przez Puszczę) lub Hajnówka - Rybaki koło Narwi (z Rybak do Bondar lasem i oczywiście szutrem) i z bondar eskapada dookoła zalewu Siemianówka. Ewentualnie można wyskoczyć wzdłuż białoruskiej granicy szutrami z Hajnówki do Czeremchy, jadąc 3 metry od pasa granicznego i dalej można polecieć do Mielnika, też raczej szutrami :)

Dla odważnych mam traskę trochę nielegalną, wjazd w Puszczę Białowieską w Hajnówce, wyjazd z Puszczy w Masiewie I, cały czas lasem bagna, torfowiska, wąskie ścieżki i ani żywej duszy, miejsca zajebiste i robiące wrażenie... chyba, że Straż Leśna przeszkodzi to wtedy dzida :mouthshut: Jest ryzyko i jest fun no ale to tylko jako ciekawostka, nie to żebym namawiał i zachęcał :) Dodam, że jeździłem tą trasą "jak jeszcze było można..." :cool: (chyba zaraz wykasuję tą wzmiankę bo bo napewno między nami są zwolennicy ochrony puszczy jak i przeciwnicy... żeby nie zaognić sytuacji...)

Także pomysły by jakieś sie znalazło na latanie, aby tylko pogoda dopisała.....

Wrzucam tu kilka fotek z ostatniego latanka Hajnówka-Rybaki-Bondary i od zapory w Bondarach po białoruską granicę wzdłuż linii brzegowej https://picasaweb.google.com/1023457333 ... st_KsYnhdQ#
Fotki robione chaotycznie ale trochę ich jest :)

A tu wrzucam samotny, krótki wypad Hajnówka-Ploski i przy okazji zapoznacie się z moim Transalpem :tongue: https://picasaweb.google.com/1023457333 ... Nj9oobwhwE#

Więc jak c to piszcie tu, moze uda się coś nam wykombinować na niedzielę :ok:

pozdr.
był: XL 600V '97 ---> XL 650V '06 ---> XL 1000VA TRAVEL '06 --> zdrada z Suzuki :)
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Wypady, spotkania

Post autor: AdamG »

Znam trochę tereny o których piszesz i bardzo chętnie sobie po nich pojeżdżę. Rozumiem, że jak wszystko wypali to możemy się ustawiać na niedzielę w okolicach Hajnówki?
Mogę pojechać przez Bielsk (Yarro pewnie też jak będzie mógł), dołączyć do elaidena i przez Zbucz np. dojechać gdzie się dogadamy. Jak zawsze jestem otwarty na propozycje co do dokładnego miejsca i czasu pod warunkiem, że będę mógł pospać :grin:
Awatar użytkownika
eneron
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 11.05.2010, 20:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wypady, spotkania

Post autor: eneron »

Niedziela mi pasuje pod warunkiem że będzie sucho :) No ja też jako priorytet mam zakodowane, że należy się najpierw wyspać, później działać :grin: Warto by było dogadać się wstępnie odnośnie trasy czy ma to być wypad np Mielnik czy okolice Hajnówki czy może Siemianówka i okolice... Dobrze by było aby reszta chętnych dorzuciło swoje 5 groszy gdzie by chcieli latać :crossy:
był: XL 600V '97 ---> XL 650V '06 ---> XL 1000VA TRAVEL '06 --> zdrada z Suzuki :)
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Wypady, spotkania

Post autor: AdamG »

Prognozy pogody wskazują, że powinno być OK. Pospać chcę bo codziennie muszę wstawać po 5-tej i zap... na dwóch etatach ostatnio i to jedyny dzień kiedy mogę pokimać do 7mej powiedzmy :smile: i tylko jeśli nie muszę harować.
Co do wstępnej trasy to ja chętnie objechałbym Siemianówkę. Nigdy nie objechałem jej ze od strony granicy Białoruskiej, a także w pozostałej części inaczej niż asfaltem. Chętnie obleciałbym ją wokół szutrami jeśli jest taka opcja. Ostatnio jak lecieliśmy z Yarro to mieliśmy za mało czasu na eksperymenty, a zjazdy z asfaltu wyglądały zachęcająco :smile: To taka moja mała propozycja, jednak generalnie to i tak zazwyczaj latam dla samego latania, a więc jeśli są inne zapotrzebowania to ja nie widzę problemu :smile:
A jak Yarro, elaiden i ew. inni na niedzielę się zapatrują?
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: elaiden »

To ja powiem tyle, i podobnie jak wy, pośpimy będzie w miare pogoda i lecimy :):):)

Zapowiada sie bardzo ciekawa wycieczka :)
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Yarro »

Jak przeżyję dzisiejszy dzień to się piszę. Odezwę się wieczorem, jak będę wiedział czy żyję...
Awatar użytkownika
eneron
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 11.05.2010, 20:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wypady, spotkania

Post autor: eneron »

Jutro w miarę możliwości napiszcie tu o pogodzie i temp u siebie :)

Może zróbmy tu poranną zbiórkę np o godzinie 9 i dogadamy się co i jak o ile pogoda pozwoli....

Dziś u mnie od rana praktycznie cały czas pada i jest zimno, około 7,5st C :egh: :sad:
był: XL 600V '97 ---> XL 650V '06 ---> XL 1000VA TRAVEL '06 --> zdrada z Suzuki :)
Awatar użytkownika
elaiden
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 05.04.2011, 00:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: elaiden »

No ja własnie wróciłem z rozpoczecia sezonu u mnie w miescie. I jezeli jutro ma byc taka pogoda to ja dziekuje, zero przyjemności jak dla mnie a przejechałem raptem 40 czy 50 km ....
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Yarro »

Dobra, chyba będę żył. W Białym też niestety leje, ale wg pogodynki jutro ma być ciepło i pogodnie.

Ostateczną decyzję możemy ustalić jutro, ale proponuję dziś ustalić szczegóły typu: skąd startujemy, gdzie przechwytujemy elaidena itp. tak, żeby nie tracić jutro czasu.
Awatar użytkownika
eneron
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 11.05.2010, 20:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wypady, spotkania

Post autor: eneron »

Może styknąć się ewentualnie w Narwi ? Dalej może Rybaki, Bondary, zwiedzić całą stronę północną, o ile będą chęci i siły można będzie przebić się przez wał kolejowy (jazda po tych skośnych betonach, później przeprawa przez torowisko - w zeszłym roku tak przejeżdżałem od Cisówki do Siemianówki no i można się namęczyć z przeskoczeniem torów Trampkiem) ew. wrócić i zaatakowac stronę południową :D

Ale wszystko zależy od POGODY, jeśli będzie tak jak dziś mokro i chłodno to może warto przełożyć latanie ?

Tak czy siak, jutro w okolicach 9 godz zbiórka tu na forum :grin: :crossy:
był: XL 600V '97 ---> XL 650V '06 ---> XL 1000VA TRAVEL '06 --> zdrada z Suzuki :)
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Wypady, spotkania

Post autor: AdamG »

Dobra... ostatecznie wiem, ze jutro mam wolne :smile: Yarro - cieszę się, że powróciłeś do żywych :smile:
Trzeba szybo się dogadywać, a jak będzie jutro z pogodą to zobaczymy jutro. Jak dopiero jutro zaczniemy ustalać szczegóły o 9-tej na forum to będzie nici z latania. O 9-tej może tylko każdy się zalogować i potwierdzić że będzie :smile: Jak napisał Yarro dziś trzeba ustalić szczegóły co do godziny i miejsca spotu. Narew - jest OK dobre miejsce do wypadu w kolejne rejony, może stacja PRONARU będzie odpowiednia, łatwo znaleźć i ew. zatankować przed lataniem. Godzina: proponuje powiedzmy 12-tą tak aby każdy bez napinki doleciał. Na miejscu dogramy co i jak z traską.
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Yarro »

Mi tam wszystko pasuje. A pogoda wg. wszystkich dostępnych prognoz ma być bardzo dobra.

Proponuję tylko wziąć pod uwagę, że dziś praktycznie przez cały dzień lało i do jutra na pewno wszystko nie wyschnie. Ja na TKC powinienem dać sobie radę, ale wy przy planowaniu trasy zwróćcie uwagę na potencjalny rozmokły teren.

I druga sprawa, od ogłoszenia hasła START na dotarcie do Narwii będę potrzebował ok 2 godzin (po Trampka muszę niestety jechać 20km). Adam, a my może spotkamy się na parkingu w Zabłudowie? Byłoby dla mnie i krócej i zdrowiej dla opon.
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Wypady, spotkania

Post autor: AdamG »

Spokojnie o te deszcze... pogoda będzie super, jak coś nie tak będzie z traskami to skorygujemy założenia i tyle :smile: Niech tylko każdy potwierdzi, że na 12-tą będzie w Narwi, a potem się dogadamy :smile: Yarro możemy się spotkać w Zabłudowie i dalej lecieć razem - do Narwi nie jest za daleko, a więc spotkajmy się o godzinie.... którą proponujesz? :smile:
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Yarro »

To jeżeli wszystko dziś dogadamy to proponuję wcześniej się spotkać, lepiej sobie gdzieś nad wodą potem posiedzieć. O 11-tej w Narwii?
Jeśli jutro o 9-tej tylko potwierdzamy, to powiedzmy 10.30 w Zabłudowie.
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Wypady, spotkania

Post autor: AdamG »

OK. Mi pasuje 10.30 w Zabłudowie o 11tej w Narwi.
Awatar użytkownika
eneron
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 11.05.2010, 20:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Wypady, spotkania

Post autor: eneron »

Mi też pasuje o 11 na stacji benzynowej jeśli pogoda będzie ok. Czy ktoś weźmie aparat? :grin: warto by było pstryknąć foto dla "stada" Trampków :)

Co do błota... hmmm.... nie mam jeszcze gmoli a nie chce wyglebić i połamać plastiki :/ Już w garażu szkód narobiłem z lewym boczkiem, nie chcę go doprawić :( Grunt aby lasem, po błocie jechać powoli :)
Ostatnio zmieniony 07.05.2011, 19:39 przez eneron, łącznie zmieniany 2 razy.
był: XL 600V '97 ---> XL 650V '06 ---> XL 1000VA TRAVEL '06 --> zdrada z Suzuki :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości