[Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Moderatorzy: Skorpionka, Baran

Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1166
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Okey - dziekuje, oto mi chodzilo, czy jest juz znany konkretny termin.
Bede sledzil wydarzenia.

Pzdr. L.K.
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Mamy już prawie 2000 PLN !!!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Piotrek#1923
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 04.03.2013, 21:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WARSZAWA WZ

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Piotrek#1923 »

Ja tak samo jak i Qter mogę udostępnić garaż (Stare Babice) i jakby co to wieczorem mogę pomóc w zakupach.

Wojtek jeszcze 3 dni :smile:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Przekroczyliśmy 2000 PLN !!! Zapraszam kolejnych !!! Jutro będziemy wiedzieć , na kogo dokładnie zbieramy.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Opis osoby, której pomagamy:

Pani Kazimiera (93l.) jest opuszczoną przez córkę i wnuka, schorowaną babcią pod opieką pani z OPS-u.
Pani Kazimiera, w dobrej wierze przepisała mieszkanie na wnuczka, ale on z różnych powodów do babci się nie przeprowadził. Wraz z upływającym czasem pani Kazimiera radzi sobie coraz gorzej. Starość i związane z nią choroby (miażdżyca) uniemożliwiają samodzielne dbanie o higienę czy przygotowanie posiłków. Musi liczyć tylko na pomoc pani z opieki, która zobowiązana jest przychodzić 3 razy dziennie, ale czasami przychodzi nawet pięć: z szacunku do starszej pani.
Warto pokazać Pani Kazimierze, że obcy ludzie chcą ofiarować szlachetny dar - dar serca, który na pewno poprawi komfort jej życia. Pani Kazimiera, biegle mówiąca po francusku, która z ogromnym szacunkiem odnosi się do swojej opiekunki, nie ma szczególnych wymagań - chciałaby godnie żyć w jesieni swojego życia. Samotność umila sobie słodyczami, które opiekunka przygotowuje jej nawet na wieczór.

Opis potrzeb
Pani Kazimiera byłaby ogromnie wdzięczna za małą pralkę, ponieważ konieczna jest częsta zmiana bielizny pościelowej, a pani z opieki ze względu na jej brak zmuszona jest prać wszystko ręcznie. Bardzo potrzebny jest również blender (pani Kazimiera ma problemy z gryzieniem - każdy posiłek musi być rozdrabniany ręcznie; czas na jego przygotowanie pani z opieki mogłaby poświęcić na rozmowę czy pielęgnację babci). Pani Kazimiera większość dnia spędza w łóżku. W związku z tym poszewki na kołdrę i poduszkę są często prane, przez co są bardzo zniszczone, a na nowe brakuje pieniędzy po zaspokojeniu podstawowych potrzeb. Starsza Pani ogromnie się ucieszy z każdego odruchu bezinteresownej pomocy.

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Zakupy do zrobienia w dużym markecie:
- Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Dżem
- słodycze, cukierki (miękkie)
- Proszek do prania, Proponuję dużo, bo jeżeli często zmieniana pościel, to dużo potrzebne. Ale czy to zmieści? Zapytam.
- Płyn do mycia naczyń,
- Mydło/żel myjący,
- Płyny czyszczące (nie wiem co to? Chyba taki ogólny do czyszczenia, uniwersalny. Dopytam),
- Szampon

Ubraniowe zakupy:
- koszula nocna S szczupła

Do mieszkania zakupy
- Ręczniki,
- Pościel poszwa na kołdrę (160/220), poszewki na poduszkę (70/80). Z opisu wynika, że potrzebne kilka kompletów. "pani z opieki pierze ręcznie, a w przypadku pani Kazimiery, która używa pampersów zmiana pościeli jest bardzo często konieczna"
- Poduszka

AGD do kupienia:
- Mała pralka - ze względu na bardzo małą łazienkę (pani Kazimiera ma jeszcze pralkę franię i pani z opieki społecznej pierze ręcznie),
- blender (opiekunka musi kroić na małe kawałeczki, ponieważ pani Kazimiera nie może gryźć), "pani Kazimiera nie może gryźć, więc każdy posiłek musi być rozdrabniany (obecnie ręcznie nożem)."
- odkurzacz
- Czajnik (obecny przerdzewiał),
- mała patelnia (pani z opieki oddała swoją wysłużoną),
- mały rondelek i garnek (wszystko jest wytarte i strasznie stare)

To mnie rozwaliło:
"VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
nic"

Kupmy jej coś. Nie wiem. Krem do rąk? Szczotki do włosów? Eh... Nic...

***

k***a. Co za życie, że ludzie tak mają. Idę do pracy odpocząć.

Edyta
Pralkę mogę ogarnąć. Kilka razy zamawiałem już dla nas w firmie , która ma dość.dobre ceny ale.przede wszystkim dobrze doradza. Ważne , aby była dobra trwałość , jakość, niskie zużycie prądu i wody (bo jak zapłacić rachunki ) tania w naprawie (na zaś ).

Co do blendera. Jeżeli ma służyć do rozdrabniania to blender w zestawie z pojemnikiem i ostrzami. A nie sam blender. Może z mocniejszym silnikiem ? Po prostu będzie trwalszy.

Nie wiem na ile nam pozwoli budżet ale możemy się zmieścić. Jeżeli będzie ciasno to część mozemy kupić taniej (a nowe ) na olx.

Wybrałem w mojej dzielnicy ale nie dlatego że w mojej. Szukałem dzielnicy w której będzie wiele rodzin do wybrania. Aby po prostu był wybór. Tu było najwięcej (30). Co dziwne , na Pradze północ było np 13.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: poss'ter »

1. wojtekk
2. JL79
3. tomekpe
4. kewis
5. ostry
6. twe
7. Qter
8.gracek
9. Lukasz /adhd/
10. magneto
11. Leopold
12.Work
13. Nadol
14. Krzysztof164
15. Yska
16. Pilot
17. Poss'ter
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
Damiano
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 15.08.2016, 13:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Damiano »

1. wojtekk
2. JL79
3. tomekpe
4. kewis
5. ostry
6. twe
7. Qter
8.gracek
9. Lukasz /adhd/
10. magneto
11. Leopold
12.Work
13. Nadol
14. Krzysztof164
15. Yska
16. Pilot
17. Poss'ter
18. Damiano



Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Qter »

Brawo!

Wojtekk dopytaj jeszcze o leki. Wiem że starsze osoby używają dużo różnych leków które tanie nie są. ..

Co do pralki - trzeba będzie ja od razu podłączyć - wezmę ze sobą narzędzia a samo podłączenie ogarniemy przy dostawie - skoczy się do sklepu i kupi co potrzeba (ja mam jakieś elementy hydrauliczne @home ale mogą nie pasować )

Kiedy robimy finał?

Pzdr

Qter

piję bro i palę sziszę
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Przepraszam - dopiero mam czas przeczytać szczegóły od szlachetnej.

Termin doręczenia: 9.12-10.12. Zapytam, czy możemy przywieźć bezpośrednio do Pani Kazimiery, czy mamy do magazynu.

Czy ktoś nie dostał numeru konta? Starałem się wszystkim wysłać PW.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
romario
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 142
Rejestracja: 20.07.2014, 02:36
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: romario »

1. wojtekk
2. JL79
3. tomekpe
4. kewis
5. ostry
6. twe
7. Qter
8.gracek
9. Lukasz /adhd/
10. magneto
11. Leopold
12.Work
13. Nadol
14. Krzysztof164
15. Yska
16. Pilot
17. Poss'ter
18. Damiano
19. Romario
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Qter »

Czołem,

Znajomi obiecali dostarczyć pościel i ręczniki - tak więc działamy z resztą.

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 833
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: magneto »

Ja mam taką małą uwagę co do art. spożywczych. Dla samotnej osoby należałoby kupować artykuły w małych opakowaniach. Wiem, że w dużym jest taniej, ale po otwarciu np. konserwy - ma ona krótki termin przydatności do spożycia. Skutek - albo monotonna, niezróżnicowana dieta, albo większość się zmarnuje, albo jeszcze gorzej :sad: . To taka mała uwaga od samotnika. Może jeszcze warto by było przedyskutować z Opiekunką, jakie produkty są dla Pani zalecane, a jakie wykluczone ze względu na stan zdrowia (trochę opiekowałem się Ojcem, zmarło Mu się w wieku 87 lat).
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Rozmawiałem z opiekunką Pani Kazimiery. Za dużo nie chcę pisać, ale... Pani Kazimiera nie ma łatwego życia. Dostaje w kość. Nie tylko od życia, ale i ludzi.

***

Dopytałem nieco o potrzeby.

Listę poszerzamy o:
- telewizor. Od dawna zepsuty. bardzo stary, jeszcze kineskopowy i Bóg raczy wiedzieć, kiedy ostatni raz działał. Dla osoby, która lezy 24h myślę, że to byłaby wielka sprawa aby mogła oglądać. Nie znam się, ale potrzebujemy telewizor obsłudujący telewizję cyfrową + antenę. Może używka OLX? Może komuś zalega? Ktoś ogarnie?
- chemia. potrzeba wszystkiego. Ta Pani ma na życie jakieś grosze. Serio grosze. Nie chcę pisać - kiedyś opowiem. Czyli poszerzamy chemię gospodarczą. Proszki do prania, płyny do mycia ogólne, płyny do zmywania, ściereczki, mopy etc. Nie ma niczego. Tajemniczy Forumowicz ogarnia (ja wiem, kto; forumowicz prosi o anonimowość)


Poza tym do kupienia:
I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: Ktoś ogarnie?
Zakupy do zrobienia w dużym markecie:
- Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Dżem
- słodycze, cukierki (miękkie)
- Mydło/żel myjący,
- Szampon

Ubraniowe zakupy: - może to kupić razem z powyższymi w markecie? Ktoś ogarnie?
- koszula nocna S szczupła

Do mieszkania zakupy - Qter
- Ręczniki,
- Pościel poszwa na kołdrę (160/220), poszewki na poduszkę (70/80). Z opisu wynika, że potrzebne kilka kompletów. "pani z opieki pierze ręcznie, a w przypadku pani Kazimiery, która używa pampersów zmiana pościeli jest bardzo często konieczna"
- Poduszka

AGD do kupienia:
- Mała pralka - ze względu na bardzo małą łazienkę (pani Kazimiera ma jeszcze pralkę franię i pani z opieki społecznej pierze ręcznie), Wojtekk
- blender (opiekunka musi kroić na małe kawałeczki, ponieważ pani Kazimiera nie może gryźć), "pani Kazimiera nie może gryźć, więc każdy posiłek musi być rozdrabniany (obecnie ręcznie nożem). Ktoś ogarnie?
- odkurzacz Ktoś ogarnie?
- Czajnik (obecny przerdzewiał), - kupmy elektryczny. Nie musi być na gaz. A jak się woda zagotuje, a Pani nie da rady wstać to nie ma zagrożenia, że coś się spali. Może używka OLX? Ktoś ogarnie?
- mała patelnia (pani z opieki oddała swoją wysłużoną), - może to kupić razem ze spożywczymi w markecie? Ktoś ogarnie?
- mały rondelek i garnek (wszystko jest wytarte i strasznie stare) - może to kupić razem ze spożywczymi w markecie? Ktoś ogarnie?

To mnie rozwaliło:
"VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
nic"

Kupmy jej coś. Nie wiem. Krem do rąk? Szczotki do włosów? Eh... Nic... Ktoś ogarnie?

To co się dowiedziałem woła o pomstę do nieba.


***

Przypominam się w sprawie wpłat. Ważne i pilne - musimy policzyć, ile nam zostaje do wydania.


***

AKTUALNA LISTA:

1. wojtekk
2. JL79
3. tomekpe
4. kewis
5. ostry
6. twe
7. Qter
8.gracek
9. Lukasz /adhd/
10. magneto
11. Leopold
12.Work
13. Nadol
14. Krzysztof164
15. Yska
16. Pilot
17. Poss'ter
18. Damiano
19. Romario
20. Ewelina

***

SKład aktywny:

Zakupy - Qter, Leo, Work, Krzysztof164, gracek
Dostawa - Qter, Kewis, Leo, JL75, Piotrek#1923, Work, Krzysztof164, gracek
Pakowanie - Jl75
Montaż pralki - Qter, gracek, kewis


***

Pytałem, czy możemy przywieźć bezpośrednio do Pani Eweliny. W papierach jest zaznaczone, że Pani Ewelina wyraża zgodę na kontakt z nami. Ale zostanie to jeszcze doprecyzowane.
Ostatnio zmieniony 19.11.2017, 21:31 przez wojtekk, łącznie zmieniany 3 razy.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
gracek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 24.06.2013, 10:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Tarczyn

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: gracek »

Mogę pomóc w zakupach, transporcie , montażu pralki - z telewizorem szkoda że wcześniej nie wyszło wystawiłem całkiem sprawny miesiąc temu .
TT 900 RP.
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: kewis »

Qter pisze:
Co do pralki - trzeba będzie ja od razu podłączyć - wezmę ze sobą narzędzia a samo podłączenie ogarniemy przy dostawie - skoczy się do sklepu i kupi co potrzeba (ja mam jakieś elementy hydrauliczne @home ale mogą nie pasować )
Mam rzeczy do montażu pralki (zawór itd). Nie kupujcie. Chętnie też się podejmę.
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
Krzysztof164
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 174
Rejestracja: 02.10.2016, 16:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Krzysztof164 »

Wojtek,
jeżeli pasuje to ja mogę się zająć poniżej zaznaczonymi, tj. kupię:
blender, czajnik, patelnię, rondel i garnek

Poza tym do kupienia:
I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: Ktoś ogarnie?
Zakupy do zrobienia w dużym markecie:
- Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Dżem
- słodycze, cukierki (miękkie)
- Mydło/żel myjący,
- Szampon

Ubraniowe zakupy: - może to kupić razem z powyższymi w markecie? Ktoś ogarnie?
- koszula nocna S szczupła

Do mieszkania zakupy - Qter
- Ręczniki,
- Pościel poszwa na kołdrę (160/220), poszewki na poduszkę (70/80). Z opisu wynika, że potrzebne kilka kompletów. "pani z opieki pierze ręcznie, a w przypadku pani Kazimiery, która używa pampersów zmiana pościeli jest bardzo często konieczna"
- Poduszka

AGD do kupienia:
- Mała pralka - ze względu na bardzo małą łazienkę (pani Kazimiera ma jeszcze pralkę franię i pani z opieki społecznej pierze ręcznie), Wojtekk
- blender (opiekunka musi kroić na małe kawałeczki, ponieważ pani Kazimiera nie może gryźć), "pani Kazimiera nie może gryźć, więc każdy posiłek musi być rozdrabniany (obecnie ręcznie nożem). Krzysztof164
- odkurzacz Ktoś ogarnie?
- Czajnik (obecny przerdzewiał), - kupmy elektryczny. Nie musi być na gaz. A jak się woda zagotuje, a Pani nie da rady wstać to nie ma zagrożenia, że coś się spali. Może używka OLX? Krzysztof164
- mała patelnia (pani z opieki oddała swoją wysłużoną), - może to kupić razem ze spożywczymi w markecie? Krzysztof164
- mały rondelek i garnek (wszystko jest wytarte i strasznie stare) - może to kupić razem ze spożywczymi w markecie? Krzysztof164

pozdrawiam,
Krzysztof
Madziarolka
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 31.08.2017, 09:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Madziarolka »

Krzysztof164 pisze:Wojtek,
jeżeli pasuje to ja mogę się zająć poniżej zaznaczonymi, tj. kupię:
blender, czajnik, patelnię, rondel i garnek

Poza tym do kupienia:
I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: Ktoś ogarnie? - Madziarolka
Zakupy do zrobienia w dużym markecie:
- Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Dżem
- słodycze, cukierki (miękkie)
- Mydło/żel myjący,
- Szampon

Ubraniowe zakupy: - może to kupić razem z powyższymi w markecie? Ktoś ogarnie? - Madziarolka
- koszula nocna S szczupła

Do mieszkania zakupy - Qter
- Ręczniki,
- Pościel poszwa na kołdrę (160/220), poszewki na poduszkę (70/80). Z opisu wynika, że potrzebne kilka kompletów. "pani z opieki pierze ręcznie, a w przypadku pani Kazimiery, która używa pampersów zmiana pościeli jest bardzo często konieczna"
- Poduszka

AGD do kupienia:
- Mała pralka - ze względu na bardzo małą łazienkę (pani Kazimiera ma jeszcze pralkę franię i pani z opieki społecznej pierze ręcznie), Wojtekk
- blender (opiekunka musi kroić na małe kawałeczki, ponieważ pani Kazimiera nie może gryźć), "pani Kazimiera nie może gryźć, więc każdy posiłek musi być rozdrabniany (obecnie ręcznie nożem). Krzysztof164
- odkurzacz Ktoś ogarnie?
- Czajnik (obecny przerdzewiał), - kupmy elektryczny. Nie musi być na gaz. A jak się woda zagotuje, a Pani nie da rady wstać to nie ma zagrożenia, że coś się spali. Może używka OLX? Krzysztof164
- mała patelnia (pani z opieki oddała swoją wysłużoną), - może to kupić razem ze spożywczymi w markecie? Krzysztof164
- mały rondelek i garnek (wszystko jest wytarte i strasznie stare) - może to kupić razem ze spożywczymi w markecie? Krzysztof164

pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Znów poszerzenie listy potrzeb (lista była tworzona bardzo oszczędnie. To co jest potrzebne do życia Pani Kazimierze, ale dopytawszy (za radą forumowiczów) uprzejmie proszą o dodatkowe rzeczy, gdyby starczyło pieniędzy)

Ogarnięte tematy:
- chemia. potrzeba wszystkiego. Ta Pani ma na życie jakieś grosze. Serio grosze. Nie chcę pisać - kiedyś opowiem. Czyli poszerzamy chemię gospodarczą. Proszki do prania, płyny do mycia ogólne, płyny do zmywania, ściereczki, mopy etc. Nie ma niczego. Tajemniczy Forumowicz ogarnia (ja wiem, kto; forumowicz prosi o anonimowość)

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: Madziarolka
Zakupy do zrobienia w dużym markecie:
- Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Dżem
- słodycze, cukierki (miękkie)
- Mydło/żel myjący,
- Szampon

Ubraniowe zakupy: Madziarolka
- koszula nocna S szczupła

Qter
- Ręczniki,
- Pościel poszwa na kołdrę (160/220), poszewki na poduszkę (70/80). Z opisu wynika, że potrzebne kilka kompletów. "pani z opieki pierze ręcznie, a w przypadku pani Kazimiery, która używa pampersów zmiana pościeli jest bardzo często konieczna"
- Poduszka

- Mała pralka - ze względu na bardzo małą łazienkę (pani Kazimiera ma jeszcze pralkę franię i pani z opieki społecznej pierze ręcznie), Wojtekk. Pralkę już namierzyłem. Beko. 3 x A (oszczędna). 40 cm (mała). Duży wsad (6 kg - ma znaczenie przy praniu pościeli). Szybkie wirowanie (1200 obrotów - znaczenie przy częstym suszeniu, a tam jest non-stop). Cena do 900 pln max (a na razie jest szansa, że lekko poniżej).
- blender (opiekunka musi kroić na małe kawałeczki, ponieważ pani Kazimiera nie może gryźć), "pani Kazimiera nie może gryźć, więc każdy posiłek musi być rozdrabniany (obecnie ręcznie nożem). Krzysztof164
- Czajnik (obecny przerdzewiał), - kupmy elektryczny. Nie musi być na gaz. A jak się woda zagotuje, a Pani nie da rady wstać to nie ma zagrożenia, że coś się spali. Może używka OLX? [b Krzysztof164
- mała patelnia (pani z opieki oddała swoją wysłużoną), Krzysztof164
- mały rondelek i garnek (wszystko jest wytarte i strasznie stare) Krzysztof164


Nieogarnięte tematy:

- telewizor. Od dawna zepsuty. bardzo stary, jeszcze kineskopowy i Bóg raczy wiedzieć, kiedy ostatni raz działał. Dla osoby, która lezy 24h myślę, że to byłaby wielka sprawa aby mogła oglądać. Nie znam się, ale potrzebujemy telewizor obsłudujący telewizję cyfrową + antenę. Może używka OLX? Może komuś zalega? Ktoś ogarnie?

- odkurzacz Ktoś ogarnie?


"VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
nic"
Kupmy jej coś. Nie wiem. Krem do rąk? Szczotki do włosów? Eh... Nic... Plus papier do pakowania i ogarnięcie pudełek do zapakowania Ktoś ogarnie?

Apteczne: Ktoś ogarnie?
- kremy do pupy (na odparzenia). Krem z vitaminą A lub sudokrem.
- leki przeciwbólowe (napisano mi APAP, ale kupiłbym zwykły paracetamol)
- na przeziębienie najlepiej w tabletkach a nie w syropie (Pani się czasem wywróci i leży długo na ziemi aż przyjdzie opiekunka i pomoże się podnieść; wtedy się przeziebia...)
- podklady/pampersy. Ma zapewnione dwa a potrzebuje czterech (jak rozumiem dziennie) i dokupuje z naprawdę skromnych kwot.

***

Ogłoszenia parafialne. Mamy 2323,11 PLN. Brawo!!! Proszę o więcej :)

Od Pani Alicji (opiekunka z ramienia Szlachetnej) wiem, że mieszkanie jest duże. Zmieścimy zakupy (bałem się, że mikro mieszkanko jeżeli mała łazienka).

***
Proponuję taki plan gry, aby (dobrze) wydać wszystkie pieniądze/nie kupić za mało i zostać z gotówką.
1. Kupujemy z listy podstawowej a potem ekstrasy. W razie za małego budżetu na pewno nie będzie ryzyka, że kupimy coś z ekstrasów a zabraknie z tego, co potrzebne do życia
2. Kolejność zakupów.
- potrzebuję dwa dni aby dopiąć kwestię pralki. Do tego czasu liczę, że spłynie kasa. Kupuję i wiemy, ile nam zostaje
- potem: Madziarolka, Krzysztof kupują z listy podstawowej.
- potem: patrzymy ile nam zostaje i dokupujemy ekstrasy
- potem: znów patrzymy czy coś zostało. Jeżeli zostało wydajemy do cna z obu list (podstawowej i ekstrasów).

Może tak być?

Do osób robiących zakupy. Czy przelać Wam wcześniej, czy zapłacicie, a ja Wam zwrócę? Prośba o paragony abyśmy mieli wszystko transparentnie.

Prośba: zgłaszajcie się proszę kto, co ogarnia. Jest kilka tematów do ogarnięcia jeszcze.

***

Aktualna lista:

AKTUALNA LISTA:

1. wojtekk
2. JL79
3. tomekpe
4. kewis
5. ostry
6. twe
7. Qter
8.gracek
9. Lukasz /adhd/
10. magneto
11. Leopold
12.Work
13. Nadol
14. Krzysztof164
15. Yska
16. Pilot
17. Poss'ter
18. Damiano
19. Romario
20. Ewelina
21. colles

Bardzo zapraszamy kolejnych chętnych! Gotówki nigdy za wiele, a widać, że potrzeby wielkie.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1166
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Apteczne: Ktoś ogarnie?

- kremy do pupy (na odparzenia). Krem z vitaminą A lub sudokrem.
- leki przeciwbólowe (napisano mi APAP, ale kupiłbym zwykły paracetamol)
- na przeziębienie najlepiej w tabletkach a nie w syropie (Pani się czasem wywróci i leży długo na ziemi aż przyjdzie opiekunka i pomoże się podnieść; wtedy się przeziebia...)
- podklady/pampersy. Ma zapewnione dwa a potrzebuje czterech (jak rozumiem dziennie) i dokupuje z naprawdę skromnych kwot.

***

Lukasz /adhd/ - ogarnie.

Tylko prosil bym o blizsze wytyczne: np. budzet i moze dokladniejsza lista.
Np. pieluchomajtki, to circa 50-70 pln za 30 szt. /Apteki/
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Madziarolka
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 31.08.2017, 09:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Madziarolka »

Wojtekk
zakupy spożywcze oraz koszule kupię poza wspólnym budżetem (nie będziemy się rozliczać). Potraktujmy to jako mój wkład finansowy w akcję. Także spokojnie możecie poszaleć z zakupami :)
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość