Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Awatar użytkownika
davcio2
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 18.03.2013, 12:04
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: davcio2 »

Paweł Król- Bielsko Biała. Z wodzisławia to nie tak daleko a zadowolenie 100%. Tylko przywieź koło bez opony i tarcz bo nie przyjmie.
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Pawel »

Polecam gościa z Wisły Małej (k. Pszczyny, Strumienia) zajmującego się wszelkiego typu akcesoriami marek Givi/Kappa (kufry, płyty, stelaże, gmole,torby, tankbagi itp. itd.). Sprzedaje to wszystko m.in. na OLX: https://kotona.olx.pl . Jest możliwość wysyłki lub odbioru osobistego, zobaczenia, przymierzenia, wymiany opinii. Ceny ma bardzo dobre i zna się na rzeczy.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Pawel »

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM, WRĘCZ ODRADZAM!

Pseudo serwis/warsztat "Motoatom" przy sklepie "Lantis motocykle", Mikołów-Mokre.

W duuużym skrócie, wygląda to tak, że miejsce to czerpie ogromne zyski korzystając z niewiedzy technicznej swoich klientów. Personel gdy wyczuje, że dany klient „nie jest w temacie”, potrafi na podstawie wizualnego obejrzenia motocykla stwierdzić szereg nieprawidłowości. Bez odpalania silnika i bez przejechania choćby jednego metra są w stanie stwierdzić, że zawory są do regulacji a łożyska główki ramy są do wymiany. Jakby tego było mało, podczas rzekomych wymian i regulacji szykują moto pod kątem kolejnej wizyty, celem usunięcia nowej „usterki”, którą sami zrobili. Rzekoma usterka ujawnia się po powrocie do domu, po odbiorze od nich motocykla, a oni twierdzą stanowczo, że nic tam nie robili.

Są tak perfidni w swoich działaniach, że znajomy, który oddał tam motocykl odebrał go ze stacyjką, która nie zamykała blokady kierownicy (wcześniej wszystko było OK). Po telefonicznym zgłoszeniu problemu, ponownym przyjeździe i oględzinach na miejscu (stracony czas, pieniądze i nerwy klienta) stwierdzono od razu i jednoznacznie, że stacyjka jest uszkodzona, kwalifikuje się do wymiany, z zaznaczeniem że „Pan wie że to jest dużo roboty i duże koszta”. Znajomy nie zdecydował się na "naprawę". W trochę późniejszym czasie, po moich oględzinach w domu okazało się, że ktoś przykleił metalowy odważnik służący do wyważania kół w miejscu, gdzie opiera się ogranicznik skrętu kierownicy. Dzięki temu zabiegowi kierownica nie miała pełnego skrętu w lewo i nie dało się zamknąć blokady kierownicy, ponieważ bolec nie wchodził w otwór. Odważnik był nowy, dobrze przyklejony, trzeba było oderwać go śrubokrętem. Taka sobie filozofia uszkodzonej stacyjki.

W/w próba wyłudzenia pieniędzy od klienta na fałszywą usterkę miała miejsce naprawdę i wydarzyła się w w/w "warsztacie".
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: kapsun »

Ale jazda, takiej perfidy ze stacyjką jeszcze nie słyszałem, fama pewno w ich mieście pójdzie w eter
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: ArturS »

Sklep RiderParts.pl przeniesiony
Od poniedziałku nie działamy już w Zabrzu, a kilkanaście km na południe, w znanej z dużej hałdy, miejscowości Łaziska Górne :cool: Instalujemy się właśnie pod hurtownią alkoholi Gagalon :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: na ulicy Orzeskiej.
Przenieśliśmy się, bo do punktu w Zabrzu mieliśmy 26km w jedną stronę, co przy mało ekonomicznych środkach lokomocji, jakimi się poruszamy, oznaczało wydatki na paliwo większe niż wynajem czegoś na miejscu, o godzinach spędzonych w korkach nie wspomnę. Teraz mamy z domu prawie że w papciach :grin:
Na co dzień w sklepie pracuje Kasia, świeżo upieczona motocyklistka (na razie Yamaha XT125), ja w końcu też będę się częściej pokazywał, bo ostatnio bywałem tam 1-2 razy na tydzień.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Pawel »

Taka informacja bardzo mi się podoba :ok: . Teraz będę miał blisko bez zawracania D... :dupa: przez telefon :wink: .
Awatar użytkownika
gracek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 24.06.2013, 10:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: gracek »

ArturS pisze:Sklep RiderParts.pl przeniesiony
Od poniedziałku nie działamy już w Zabrzu, a kilkanaście km na południe, w znanej z dużej hałdy, miejscowości Łaziska Górne :cool: Instalujemy się właśnie pod hurtownią alkoholi Gagalon :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: na ulicy Orzeskiej.
Przenieśliśmy się, bo do punktu w Zabrzu mieliśmy 26km w jedną stronę, co przy mało ekonomicznych środkach lokomocji, jakimi się poruszamy, oznaczało wydatki na paliwo większe niż wynajem czegoś na miejscu, o godzinach spędzonych w korkach nie wspomnę. Teraz mamy z domu prawie że w papciach :grin:
Na co dzień w sklepie pracuje Kasia, świeżo upieczona motocyklistka (na razie Yamaha XT125), ja w końcu też będę się częściej pokazywał, bo ostatnio bywałem tam 1-2 razy na tydzień.
A ile teraz czeka się standardowo na zamówienie ? Na bieżąco czy są jakieś opóźnienia ?
TT 900 RP.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: ArturS »

Niestety dość niestandardowo :egh: Jedną z większych hurtowni zamknęli tydzień temu (Hart). Drugi zmienił regulamin i jak do tej pory mówił, że zamawiając u niego do godz. 12:00 mam towar na drugi dzień u siebie, tak teraz ma na to czas 4 dni robocze - nie raz Honda i Yamaha szybciej się uwijają. Spowolnione są też dostawy zza granicy, np. Nissin u głównego dystrybutora na PL w ogóle nie zmienia stanu, jak się skończyły trampkowe klocki, tak nie wiadomo kiedy będą. Drugi nieoficjalny dystrybutor miał ostry zastój na granicy, dotarło tylko część dostawy. Rozmawiałem z opiekunami handlowymi na temat części z Azji i Włoch, póki co wszystko do nich wjeżdża, ale to było zakontraktowane pół roku temu, nie wiadomo co będzie z kolejnymi dostawami. Może być tak, że akurat w szczycie sezonu na rynku będzie wielkie NIC :niewiem:
No i jakby nie było, wygląda wszystko tak, że jednego dnia niby wszystko ok, a na drugi dzień może się okazać, że ktoś z hurtowni złapał koronawira, podał listę miejsc/osób gdzie przebywał i zamykają takie miejsca. Niektóre hurtownie wprowadziły system zmian oddzielony przerwą godzinną, tak żeby ludzie się ze sobą nie widzieli i był czas na dezynfekcję. Ci najwięksi, jak np. InterCars ma o tyle łatwiej, że w większych punktach dystrybucji człowiek jest ogniwem, które może pracować w odosobnieniu, po magazynie latają roboty. Generalnie z dnia na dzień jest coraz gorzej :niewiem:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
gladki80
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 26.12.2013, 20:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Rybnik

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: gladki80 »

Motoadventure w Rybniku. Forumowicz Gumiś.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Oczko2000
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 02.09.2019, 19:49
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Oczko2000 »

witam
warsztat jaki mogę polecić to moto ATN Gliwice - warsztat ten polecił mi dobry kolega , oddałem tam na serwis moją shadow 125, ostatnio był trampek po zakupie - bez zastrzeżeń.
Nie znam innych na Śląsku , ale na tym się nie zawiodłem , a to chyba podstawa .
Pozdrawiam i LWG
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Sal »

Polecam ten warsztat motocyklowy: https://r-motors-servis-motocykle.business.site/
R-MOTORS SERVIS, Kończyce Małe, Zagrodowa 59
Padły mi łożyska. Akurat miałem ten warsztat na trasie mojej podróży. Podjechałem, szybka wymiana i mogłem kontynuować wakacje na trampku.
Profesjonalnie wyposażony warsztat, różne ściągacze, porządne narzędzia i wiedza Radka gwarantują dobrą robotę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość