Wypady, spotkania

bialyrybnik
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 19.07.2015, 11:27
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialyrybnik »

Może jakaś knajpa w Rybniku lub okolicach ?
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Pawel »

Jest jakiś odzew, więc już jest mały sukces :thumbsup: , dzięki chłopaki za zainteresowanie tematem :smile: .

Ja preferuję spotkania "na świeżym powietrzu". Może być jakiś lokal, oczywiście, fajnie by było, gdyby jednak była możliwość posiedzenia na zewnątrz, a nie tylko w murach. Można też umówić się w jakimś fajnym miejscu typowo biwakowym, np. typu jeziorko/stawek, stół, ławka, nie za dużo obcych ludzi. Wystarczą namiary GPS i myślę, że każdy jakoś trafi... :wink: , wtedy turystyczny grill z Biedrony za 5,50zł + jakaś kiełbaska i mamy niezły meeting, event czy jak to się teraz mówi na normalne spotkanie ludzi.
Jeśli po pierwszym, drugim spotkaniu zawiąże się jakaś wieź, chęć czy nawet potrzeba kontynuacji tego typu spotkań (miejmy taką nadzieję), to wtedy już miejsce nie będzie miało tak dużego znaczenia. Z pewnością wybierzemy sobie gdzieś jakąś stałą miejscówkę, bardziej znaną (typu dobry, fajny czy ciekawy bar) czy choćby plenerową na jakimś uboczu (kolega szprota podał jakąś ciekawą plenerową miejscówkę). Wszystko będzie uzależnione od pory roku, i rodzaju transportu... :drinking: .
Na pierwszy raz niech będzie gdziekolwiek, ważne, żeby się ktoś pojawił (im więcej tym lepiej). Kolejnym razem możemy zmienić na inną propozycję, i na kolejną, a później wybierać która była najlepsza i tą wybrać na stałą miejscówkę lub jedną z ulubionych.

Nie da się za pierwszym razem, z nieznanymi ludźmi zrobić wszystko super, więc najpierw musimy się zebrać "do kupy", następnie spotkać, poznać, a później możemy wybierać, zmieniać miejsca spotkania i kombinować.

Wszystko na luzie :smoke: . Na razie najważniejsze są "zasoby ludzkie" :lol: , tzn. ludzie chętni na spotkania :smile: .
Awatar użytkownika
Vanish
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 149
Rejestracja: 09.03.2018, 07:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Vanish »

Jest dobrze coś się dzieje :ok: Skoro najwięcej mamy ekipy z okolic Rybnika proponuję, żeby ktoś z Was podrzucił miejscówkę na spotkanie premierowe. Od siebie proponuję iść za ciosem i zgadać się jeszcze w tym tygodniu, nawet jutro-pojutrze, jest szansa że dam radę ;)
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Trampi 600 ;) -> Speed Triple 1050
https://www.bikepics.com/members/rr666
bialyrybnik
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 19.07.2015, 11:27
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialyrybnik »

Panowie chętnie, tylko mam drugą zmianę w tym tygodniu więc tylko z rana pasuje ;) A może jakieś małe jeżdżenie połączone z obczajaniem miejscówki ? ;)
Kristof_if
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 13.06.2018, 06:08
Mój motocykl: BMW GS

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Kristof_if »

Więc gdzie i kiedy?
bialyrybnik
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 19.07.2015, 11:27
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialyrybnik »

Panowie co powiecie na wtorek po 15? Pogoda ma być, można by się umówić na lekki off a potem gdzieś przysiąść? :)
Awatar użytkownika
Vanish
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 149
Rejestracja: 09.03.2018, 07:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Vanish »

Od siebie powiem tak - mam dziecko "na wyjściu na świat" więc ciężko mi się określić na tyle do przodu - jeśli będę w mógł to wpadnę chociaż na chwilę pionę przybić. Więc zgadajcie się jak Wam pasuje a ja zdziałam ile się uda :pob:
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Trampi 600 ;) -> Speed Triple 1050
https://www.bikepics.com/members/rr666
Awatar użytkownika
marti008
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 12.01.2016, 11:17
Mój motocykl: XL600V

Re: Wypady, spotkania

Post autor: marti008 »

Łoo Pany - człowieka przez parę dni nie ma, a tu ruch się zrobił... Wpisów chyba wiecej niż przez ostatni rok. A tak na poważnie, to popieram inicjatywę w pełnej rozciągłości. Postaram się być we wtorek. Proponuję, dla tych, co nie mogą tak wcześnie, zakończenie wycieczki wspólnym spotkaniem około 17 (może później część 2? - do ustalenia). Miejscowka w Chudowie lub Rudach.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
"Jeśli zaczynasz rozumieć pojęcie starych dobrych czasów... to znak, że minęły"
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Pawel »

Vanish pisze:mam dziecko "na wyjściu na świat" więc ciężko mi się określić na tyle do przodu
Gratuluję :smile: . Aktualnie mam to samo, czekamy na "ten moment", ale póki co nic się nie dzieje.

Po cichu liczyłem na większy odzew, ale zobaczymy jak temat dalej się rozwinie.

Przejadę się dzisiaj do Chudowa, tak na 17:00, więc jak ktoś byłby chętny, to będzie możliwość się poznać i trochę pogadać.
bialyrybnik
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 19.07.2015, 11:27
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialyrybnik »

Mogę zaproponować ze swojej strony moje miejscówki Rybnik - Chwałowice :) pośmigamy a później znajdziemy jakieś miejsce na pogawędkę ;)
Awatar użytkownika
Vanish
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 149
Rejestracja: 09.03.2018, 07:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Vanish »

Gratuluję :smile: . Aktualnie mam to samo, czekamy na "ten moment", ale póki co nic się nie dzieje.
Dzięki i wzajemnie :smile: u mnie w zasadzie każdego dnia może nadejść "ten moment", dlatego tak niekonkretnie piszę ;)
Jeśli akcja się nie zacznie to wtorek 17 powinno być ok, okolice Rybnika też są ok - na wszelki wypadek muszę być w miarę blisko domu i tyle. Skoro wreszcie coś się ruszyło to trzeba wspierać inicjatywę :ok:
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Trampi 600 ;) -> Speed Triple 1050
https://www.bikepics.com/members/rr666
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Pawel »

Vanish, widzę, że jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji "narodzeniowej", wręcz identycznej :wink: .

Byłem w tym Chudowie. W prawdzie były dwa Trampki (zielony TA600 chyba SK i biało-czarny TA700 SPS), ale przez 1,5h nie udało mi się namierzyć ich właścicieli. Nie były oznakowane klubowymi naklejkami, więc nie wiem czy to ktoś od nas czy nie :wink: .

Było pogotowie na motorze i policjanci na motorach z Katowic. Informowali, douczali i rozdawali gadżety motocyklowe. Fajna akcja.

Jeśli we wtorek czas i pogoda dopisze, to chętnie wpadnę na godzinkę może dwie do Rybnika, ale na samo spotkanie bez jeżdżenia, bo z czasem krucho.
Ustalcie więc razem jakieś fajne miejsce i godzinę.
bialyrybnik
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 19.07.2015, 11:27
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialyrybnik »

To jak tak Panowie powiem, jestem bardziej zwolennikiem jazdy :grin: godzina 16:00 wstępnie w tym miejscu: https://goo.gl/maps/f4bW4gC3n7G2 :smile:
Ruszam na hałdy i okoliczne miejscówki, kto chętny zapraszam. Za długo na spóźnialskich nie czekam, no chyba, że wolicie ciut później?

Za pogaduszkami bardziej jest kolega Pawel więc ze swojej strony mogę zaproponować miejscówkę tutaj: https://goo.gl/maps/zQbctZsDWW42 :smile: ładne zalesione miejsce, są ławeczki i kościółek :grin: Godzina? Hmm po naszych jazdach? Zostawiam to tym, którzy chcą spotkać się aby pogadać :smile: chętnie później dołączę :smile:
Awatar użytkownika
Vanish
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 149
Rejestracja: 09.03.2018, 07:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Vanish »

Pojeździłbym ale póki co czas ogranicza, więc pewnie stanie na pogaduchach. Miejscówka spoko, jak reszcie pasuje to i mi pasuje, w okolicach 17 dałbym radę się pojawić jeśli młoda nie będzie się zbyt mocno pchała na świat :wink:
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Trampi 600 ;) -> Speed Triple 1050
https://www.bikepics.com/members/rr666
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Pawel »

bialyrybnik pisze:Za pogaduszkami bardziej jest kolega Pawel
Moja propozycja ma na celu zrzeszenie lokalnych Trampkarzy, aby się poznali, zawiązali nowe znajomości. To trochę coś innego niż umówienie się na wspólne pojeżdżenie w terenie, gdzie oprócz „słów na Ha, Ka i ale zajeb*ście” mało co się gada :wink: .

Oczywiście rozumiem, że nie wszystkim spotkania „pogaduchowe” muszą odpowiadać, ale jak napisałem na samym początku nikt nikogo nie zmusza, to jest inicjatywa dla chętnych na takie właśnie spotkania. Gdyby było ustalone jakieś regularne miejsce i godzina, wtedy każdy zainteresowany mógłby się pojawić, bez specjalnego wcześniejszego ugadywania się. Miałem na myśli coś takiego jak mają chłopaki z Wa-wy, czyli „Cykliczne czwartkowe spotkania WAW” (nie muszą być czwartkowe). Jest jedno hasło i wszyscy wszystko wiedzą, kto chce to się pojawia, a na większe spotkania każdy coś przynosi i jest full wypas.

Jak już pisałem, liczyłem na większy odzew, ale niestety jest nas wszystkich w sumie aż 6 osób (razem ze mną), zdecydowana większość jest z okolic Rybnika. Załóżmy, że średnio połowa zainteresowanych nie będzie mogła zawsze być na takich spotkaniach, to mamy spotkania bardzo kameralne w gronie aż 3 osób, bardzo słabo.

Nie każdy ma czas kilka godzin na pojeżdżenie i/lub pogadanie (np. ja, czy też aktualnie Vanish), dlatego kwestię wspólnego jeżdżenia uważam za odrębny temat.
Gdyby było jedno konkretne miejsce, data i godzina to wtedy każdy mógłby się jakoś ustawić, wiedziałby z wyprzedzeniem czy da radę się pojawić czy też nie.

Jak ktoś często jeździ po danej okolicy, to przecież może śmiało pisać kiedy i gdzie jedzie i może znajdzie się chętny na konkrety wypad (offowy czy asfaltowy), a w ramach wypadu, na koniec dojechanie w konkretne miejsce na „pogaduchy” z resztą.

Ja to tak widzę, nie każdemu musi to pasować. Jeśli część z tych 6 osób woli pojeździć po okolicy zamiast od czasu do czasu pogadać we wspólnym gronie, to nie ma problemu, przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza i zabieranie głosu w tej sprawienie do niczego nie zobowiązuje :stop: .
Awatar użytkownika
szprota
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 27.09.2017, 17:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: szprota »

Ja mam trampka rozkręconego aktualnie więc yno pogaducha wchodzi w rachubę, bo iksjotka ciorania nie lubi :dupa:

Z chęcią się pojawię we wtorek o 17 w Studzience Jankowickiej (drugi link od @bialyrybnik)- mega klimatyczne miejsce :thumbsup:
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Pawel »

Jak nic się nie zmieni, to będę we wtorek o 17:00 w miejscu zaproponowanym przez bialyrybnik (drugi link).
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Draco Fisher »

Pomysł z cotygodniowymi spotkaniami na pogaduchy jest super. Ja w to wchodzę!

Jednak wg mnie miejscówka na takie spotkania powinna spełniać kilka kryteriów. Miejsce powinno mieć swój klimat (zaproponowane przez Białego spełnia), powinna być możliwość zakupu chmielowego napitku dla orzeźwienia (oczywiście bez alk.), oraz możliwość zanabycia czegoś "na ząb". W Jankowicach jest fajnie, ale co? Trzeba przywieźć swoje jadło i napitki.

Proponuję więc fajną miejscówkę w Rybniku, nad samym zalewem, nazywa się Przynęta
Dokładna lokalizacja TUTAJ

Jest mini bar, są stoliki, ławeczki, leżaczki. Z piwkiem w dłoni można się walnąć nad samym brzegiem zalewu. Jest możliwość wynajęcia grila, itp, itd..
Wadą jest to, że bar umiejscowiony jest w pobliżu ścieżki rowerowej i czasem (weekendy) jest dosyć tłoczno. Ale miejsce dla kilku Trampkowiczów powinno zawsze się znaleźć.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Pawel »

W pełni zgadzam się z Draco Fisher`em :thumbsup: . Miejscówka nad zalewem wydaje się być bardzo trafiona. Przejeżdżałem obok setki razy, ale nigdy nie byłem w tym lokalu. Być może z czasem i odbytymi spotkaniami wynegocjujemy jakiś własny stolik i rabat na hasło "Transalp" hehe :wink: .

Myślę, że miejsce spotkań powinno być jedno, tak jak dzień i godzina. Na hasło "spotkanie" każdy zainteresowany wszystko będzie wiedział bez zbędnego ugadywania i dopytywania.

Jeśli będą jacyś chętni, to w dniu konkretnego spotkania można dodatkowo umawiać się na jakieś polatanie po okolicy, odwiedzenie fajnych miejsc, jazdy offowe itp. (przed lub po spotkaniu, w zależności kto i jak będzie chciał). Z pewnością na spotkaniach padnie wiele haseł "tam jest fajnie", wtedy co jakiś czas możemy wszyscy razem gdzieś po blisku się karnąć.
Awatar użytkownika
tomek12
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 107
Rejestracja: 02.07.2017, 21:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Szczejkowice / SRB

Re: Wypady, spotkania

Post autor: tomek12 »

28 pasuje pogoda nie gra roli,godz 17 też może być,
Tylko widzę dwa miejsca spotkania.
Paweł jako inicjator spotkania do wtorku południa wskaże miejscówkę.
W garażu dodatkowo shadow 750 2004 r. i MZ ES 250 1966 r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość