Majówka 2018

Awatar użytkownika
Padre
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 460
Rejestracja: 23.06.2008, 00:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lublin

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Padre »

To ja może zacznę odnośnie granicy. Mój człowiek od przejść granicznych z UA proponuje, żeby w sobotę zameldować się w Hrebennem na godzinę 8.00 rano. Tzn przed lub trochę po, bo o 8.00 jest zmiana warty. Za Hrebennem przemawia ilość celników obsługujących kolejkę i ilość pasów. Podobno w sobotę o tej porze jest jeszcze pusto i jedzie się pod sam szlaban. Od 10.00 robi się tłok. Z powrotem jest ta sama historia. Po majówce będzie w niedzielę tłok jak cholera bo Ukraińcy wracają do pracy, więc rozsądnie będzie nocować we Lwowie i wjechać na granicę z rana. Mnie osobiście zastanawia malutkie przejście w Budomierzu z racji ciekawszej trasy do i z przejścia. W temacie trasy w tamtą stronę, to proponuję bez wielkich udziwnień, żeby dojechać w max 3 dni, najlepiej przez samą Ukrainę. Powrót będzie można wydłużyć i spokojnie bujać się po krzakach. To oczywiście luźne propozycje. Jak się rozpisałem nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie w odpowiednie ;)

Znalazłem fajną (w miarę dokładną) mapę Ukrainy.
https://mapsdev.visicom.ua/c/29.729,49.52877,7?lang=en

(jak zamieniemy w adresie "en" na "ru" to mamy nazwy w oryginale, czyli bukwy)
Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Majówka 2018

Post autor: ostry »

Na jutro ustawiłem się z kumplem z Mołdawii :impreza: . Może coś istotnego podpowie.
Zostało 2 -ce, trzeba by powoli motocykle skręcać, bo jak na razie to chyba większość z nas ma je w mniejszym lub większym stopniu zdekompletowane :lol: . Pewnie jak zwykle w nocy przed wyjazdem będę rozbił serwis i pakowanie :pob: .

Zbieramy info:

http://www.rosjapl.info/forum/viewforum ... be4af6fa01

Naviki:

https://www.naviki.org/pl/naviki/zaplanuj-trase/
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Przejście Dołhobyczów tez nie jest za wielkie, al do tej pory nie słyszałem o kolejkach. co do trasy chciałbym unikać jak ognia asfaltów, szybkich przelotówek i takich tam nawet kosztem skrócenia trasy :grin:
EDYTA:
Trasa po najmniejszej linii oporu, bez większych przelotówek w zarysie mogłaby wyglądać tak:
Obrazek

Oczywiście jak coś fajnego po drodze znajdziemy to można będzie modyfikować.

Edyta2:
A może takie coś, pewnie dłużej ale przez ciekawe tereny, na pewno nie będzie się nudziło :grin:
Obrazek
Awatar użytkownika
kubx
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 02.07.2013, 10:02
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Świdnik

Re: Majówka 2018

Post autor: kubx »

Wygląda na to, że Mołdawia stoi otworem :witch:
http://podroze.onet.pl/abc/do-ktorych-k ... izy/w4lq9t
Na Ukrainę niezbędny jest paszport i zielona karta. Jeśli moto nie jest zarejestrowne na kierownika - notarialne użyczenie pojazdu.
Tymczasowy dowód rejestracyjny implikował w przeszłości "dodatkowe opłaty" na ukraińsckiej granicy.
W życiu piękne są tylko chwile
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Mołdawia jest jakaś mega tajemnicza. Informacji w necie jak na lekarstwo (że tak zażartuje). Konieczne trzeba zobaczyć rumuńskie połoniny.
Szpicerlok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 20.01.2018, 13:11
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Majówka 2018

Post autor: Szpicerlok »

W Mołdawii drogi od fatalnych po idealne(więcej tych fatalnych) dużo stacji benzynowych, dobre i tanie jedzenie ale knajp jak na lekarstwo. Ludzie bardzo sympatyczni, ceny niskie.
Omijać republikę nadniestrzańską bo to tak naprawdę Rosija

Wysłane z mojego P01M przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Dzięki za info. Raczej główne szlaki będziemy omijać i wybierać szutry i lekki off :lol: masz może jakieś tracki? Albo info o ciekawych miejcowkach?
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Majówka 2018

Post autor: ostry »

Jeśli chodzi o Naddniestrze, czyli Transnistria jak to kumpel z Mołdawii nazywa to jak najbardziej poleca i nie ma się czego obawiać. Ogólnie wszędzie normalni i przyjaźni ludzie, tanio i wszystko wolno. A jak zaczniemy przeginać w sensie wyrzucać butelki po piwie wypitym w miejscu publicznym na trawnik, to pan policjant się może przyczepić. Wtedy należy dać mu parę lei i da nam spokój. Takie mam zalecenia :lol: . Ale że my tak nie robimy, to nie mamy się czego obawiać :lol: . Tak w ogóle to jakoś mało czasu zostało, nie wiem jak Wy ale ja mam grafik zawalony na full. Obym miał kiedy moto objeździć przed wyjazdem :help: .
W Mołdawii dogadamy się po rusku i po rumuńsku. Ruski ruskim, a rumuński Łaciną stoi więc też nie będzie problemu, wszak co niektórzy tu po italijsku parlają :grin: . W Odessie, jeśli jakimś cudem wątroby pozwolą nam dojechać w planowanym czasie, dogadamy się w każdym języku.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Niektórzy w ogóle nie będą pili to dojadą :mouthshut:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Majówka 2018

Post autor: ostry »

No jest to jakieś rozwiązanie :lol: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Padre
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 460
Rejestracja: 23.06.2008, 00:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lublin

Re: Majówka 2018

Post autor: Padre »

"OSTRZEŻENIE MSZ dla UKRAINA z dnia 28 marca 2018r.

Status ostrzeżenia: OSTRZEGAMY PRZED PODRÓŻĄ (status 2/4, gdzie 4 osnacza OPUŚĆ NATYCHMIAST)

Ukraina - aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących.



Z uwagi na niesłabnące napięcie w obwodach donieckim i ługańskim, utrzymujące się poważne zagrożenie dla ludności cywilnej i prowadzoną na tych terenach operację antyterrorystyczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wzywa obywateli RP do natychmiastowego opuszczenia pozostających poza kontrolą władz ukraińskich części obwodów donieckiego i ługańskiego oraz terenów przyległych do linii rozgraniczenia, a także niepodejmowania pod żadnym pozorem podróży na ich teren. Na tym obszarze nie ma obecnie możliwości zapewnienia obywatelom polskim pomocy konsularnej.

Ze względu na aneksję Półwyspu Krymskiego (Autonomiczna Republika Krymu i Sewastopol) oraz wynikający z tego faktu brak możliwości zapewnienia obywatelom polskim przebywającym na Krymie pomocy konsularnej, w mocy pozostają zalecenia jego opuszczenia oraz powstrzymania się od podróżowania na te tereny.



Osoby decydujące się na odbycie podróży wbrew zaleceniom MSZ (na przykład z powodów służbowych, losowych itp.), powinny bezwzględnie stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych (np. poddawanie się kontroli osobistej na posterunkach wojskowych lub policyjnych, zakaz przejazdu określoną drogą etc.) oraz śledzić bieżące komunikaty o stanie bezpieczeństwa publikowane przez miejscowe władze.



Na pozostałym obszarze Ukrainy zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności w związku z powtarzającymi się w ostatnim okresie incydentami - atakami na miejsca odwiedzane przez polskich turystów, placówki, zabytki i miejsca pamięci związane z Polską, a także w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej antypolskimi hasłami, symbolami oraz demonstracjami o antypolskim wydźwięku. W trakcie podróży mogą pojawiać się sytuacje o charakterze prowokacji, w szczególności w trakcie zgromadzeń publicznych. Zaleca się ich unikanie oraz podchodzenie z odpowiednim poszanowaniem do lokalnych symboli (flag, godła itp.)."
Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Majówka 2018

Post autor: ostry »

Czyli że Donieck i Ługańsk odpuszczamy, a na Krym popatrzymy se przez lunetki z Odessy? :grin: Czyli bez zmian.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Jacek650
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 29.08.2017, 08:08
Mój motocykl: BMW GS

Re: Majówka 2018

Post autor: Jacek650 »

Ja się wybieram na dłuższą majówkę w tamte okolice, ale z Żoną. W planach przelot przez Kijów, wzdłuż Dniepru, Zaporoże,Cherson, Odessa, Akerman, Mołdawia. Może gdzieś się będziemy mijać. Obserwuję temat, fajnie byłoby się spotkać.
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Panowie zostało 18 dni do wyjazdu. Jak sytuacja techniczno-osobowa?
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Majówka 2018

Post autor: ostry »

Weź, nawet nie wq... :dupa: .
Mam OC, kartę i paszport. Poskręcam motocykl i resztę ogarnę w nocy przed wyjazdem... standard :banghead:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

To u mnie gorzej. Moto prawie poskrecane z czego prawie jest już od dwóch tygodni, jeszcze tylko przegląd. Czekam jeszcze na zgodę konowała i mogę ruszać. Chyba że coś się zesra w tak zwanym między czasie.
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Raport sytuacyjny: moto poskręcane, sprzęt biwakowy prawie skompletowany, ciuchy się piorą :grin:
Naklejki zamówione, kierunek mniej więcej znany. Reszta zostaje wielką niewiadomą :lol:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3969
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Majówka 2018

Post autor: ostry »

sq8crx pisze: Reszta zostaje wielką niewiadomą
Czyż nie o to właśnie chodzi w takich wyjazdach? :grin:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Majówka 2018

Post autor: sq8crx »

Do wyjazdu 5 dni. Wszyscy gotowi? Wszystko przygotowane? Wszystkie śruby dokręcone :lol: ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości