Data produkcji, a pierwszej rejestracji.

Kupić? Nie kupić? Porady odnośnie kupna, opinie o konkretnych egzemplarzach
Awatar użytkownika
cb750
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 06.06.2016, 10:04
Mój motocykl: inne endurowate moto

Data produkcji, a pierwszej rejestracji.

Post autor: cb750 »

Witam. Co sądzicie o zakupie nowego motocykla z datą produkcji grudzień 2016. Data pierwszej rejestracji byłaby na wiosnę 2019. Cena powiedzmy, że okazyjna. Motocykl nowy, nie demo, wszystko cacy. W przypadku późniejszej odsprzedaży to 2016 czy 2019? Pzdr.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Data produkcji, a pierwszej rejestracji.

Post autor: tomekpe »

Dziwne pytanie. Masz dwie daty, nie zamienią się w jedną. Na polskim rynku rządzi data produkcji. Jak różni się o rok, to pal sześć, ale w tym wypadku za rok nie będziesz miał rocznego motocykla tylko czteroletni.

Duży rabat uwzględnia dużą utratę wartości, niemniej do jeżdżenia to nie ma żadnego znaczenia, jak pojeździsz kilka lat to się zrobi mniej istotne. Kupca który zrozumie sytuację pewnie w końcu znajdziesz. Ale na handel bym nie brał, kupujący są dziwni :)
Awatar użytkownika
cb750
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 06.06.2016, 10:04
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Data produkcji, a pierwszej rejestracji.

Post autor: cb750 »

Wszystko co napisałeś jest prawdą, stąd dylemat :) Rabat uwzględnia rok produkcji, więc w perespektywie kilku lat spokojnej jazdy, miejmy nadzieję, nie będzie dramatu.
Ad. kupujący... są nawet bardzo dziwni :) Oceniając własnymi kryteriami wydaje się, że aż tak różni (ludzie, kupujący) być nie możemy... a jednak :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Data produkcji, a pierwszej rejestracji.

Post autor: gwardia »

cb750 pisze:Wszystko co napisałeś jest prawdą, stąd dylemat :) Rabat uwzględnia rok produkcji, więc w perespektywie kilku lat spokojnej jazdy, miejmy nadzieję, nie będzie dramatu.
Ad. kupujący... są nawet bardzo dziwni :) Oceniając własnymi kryteriami wydaje się, że aż tak różni (ludzie, kupujący) być nie możemy... a jednak :) Pozdrawiam!
Dziwność kupujących wynika z dziwności sprzedających. Ta "dziwność" zazwyczaj przejawia się przy zakupie pojazdów używanych i nie ma co się dziwić skoro każdy z nas nasłuchał się przerażających historii o handlarzach, a niejeden z nas doświadczył tego na własnej skórze.

Poza tym zużycie niektórych, fakt, że niewielu elementów w motocyklu, ale związane jest z wiekiem, a nie z przebiegiem.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość