POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Temat dla nowych użytkowników forum
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: prochu »

Bartek jak przysłowie stare głosi, Trampek najlepszym przyjacielem człowieka :lol: , będzie Tobie wiernie służył i to na pewno znacznie dłużej niż 2 dni :grin: .
Olga kolejna Pyrlandka, uszczęśliwiona przez Trampka :grin: , dbaj o tego wszędobylskiego osiołka, a on będzie uparcie podążał tam gdzie zechcesz :thumbsup:

Witajcie :dupa: :dupa: :dupa:
Nie łam się
- Wajdek
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Sal »

Cześć
W piątek wziąłem dzień wolnego w pracy i pojechałem do Łowicza po Transalpa 650. Ładnie wyglądał, odpalił. Gotówka na stół, podpisy i odjechałem.
Prawko na motocykl robiłem 13 lat temu z zamiarem kupna czegoś dwukołowego. Zawsze miało to być coś w stylu AfricaTwin. Niestety, nóżki za krótkie, masa za mała. Dojrzałem i nabyłem XL650V z 2000 roku. Całkiem fajny sprzęt. Teraz muszę nauczyć się jeździć, bo póki co na polu mną zamiata, a na asfalcie powyżej 90 moje myśli nie nadążają za bodźcami.
Trampka garażuję u kolegi pod Pabianicami. Muszę komuś dać do przejechania się i posłuchania, czy on tak pracuje czy może nadziałem się na minę.
Jak nabędę ubranko i kask będę mógł zacząć myśleć o jeżdżeniu i zlotach.
Pozdrawiam klubowiczów
Robert
Adrian Adi
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 27.10.2016, 23:06
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Adrian Adi »

Witam wszystkich Klubowiczów , mam na imię Adrian od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem długo wyszukiwanego trampka. Pozdrawiam , a i przepraszam że się nie przywitałem po rejestracji :(
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: pete17 »

Sal pisze:Cześć
W piątek wziąłem dzień wolnego w pracy i pojechałem do Łowicza po Transalpa 650. Ładnie wyglądał, odpalił. Gotówka na stół, podpisy i odjechałem.
Prawko na motocykl robiłem 13 lat temu z zamiarem kupna czegoś dwukołowego. Zawsze miało to być coś w stylu AfricaTwin. Niestety, nóżki za krótkie, masa za mała. Dojrzałem i nabyłem XL650V z 2000 roku. Całkiem fajny sprzęt. Teraz muszę nauczyć się jeździć, bo póki co na polu mną zamiata, a na asfalcie powyżej 90 moje myśli nie nadążają za bodźcami.
Trampka garażuję u kolegi pod Pabianicami. Muszę komuś dać do przejechania się i posłuchania, czy on tak pracuje czy może nadziałem się na minę.
Jak nabędę ubranko i kask będę mógł zacząć myśleć o jeżdżeniu i zlotach.
Pozdrawiam klubowiczów
Robert
A no witaj. Ja jestem też od niedawna na forum a trampka mam od kwietnia. Mieszkam w Pabianicach to jak by co możem się spiknąć.. :ok:
Lubię motory...wszystkie.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: pete17 »

pete17 pisze:
Sal pisze:Cześć
W piątek wziąłem dzień wolnego w pracy i pojechałem do Łowicza po Transalpa 650. Ładnie wyglądał, odpalił. Gotówka na stół, podpisy i odjechałem.
Prawko na motocykl robiłem 13 lat temu z zamiarem kupna czegoś dwukołowego. Zawsze miało to być coś w stylu AfricaTwin. Niestety, nóżki za krótkie, masa za mała. Dojrzałem i nabyłem XL650V z 2000 roku. Całkiem fajny sprzęt. Teraz muszę nauczyć się jeździć, bo póki co na polu mną zamiata, a na asfalcie powyżej 90 moje myśli nie nadążają za bodźcami.
Trampka garażuję u kolegi pod Pabianicami. Muszę komuś dać do przejechania się i posłuchania, czy on tak pracuje czy może nadziałem się na minę.
Jak nabędę ubranko i kask będę mógł zacząć myśleć o jeżdżeniu i zlotach.
Pozdrawiam klubowiczów
Robert
A no witaj. Ja jestem też od niedawna na forum a trampka mam od kwietnia. Mieszkam w Pabianicach to jak by co możem się spiknąć.. :ok:
Ps .Jestem pete17.
Lubię motory...wszystkie.
martinoo
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 13.11.2016, 14:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: martinoo »

Witam brać motocyklową.
Chce spróbować czegoś co zwią "trampkiem" :)
Czyli zaczynam od zakupu :)
makitheman
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 11.11.2016, 21:26
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: makitheman »

Cześć, chciałem się przywitać i na wstępie zapytać jakich używacie odświeżaczy powietrza w swoim maszynach, nie mogę znaleźć ani jednego wątku na ten temat. Szukałem też w moim trampku wywietrzników, żebym mógł przełożyć z samochodu odświeżacze, i nie znalazłem, proszę pomóżcie ;)
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Adam_M »

Spróbuj gumy do żucia :D witamy! :grin:

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Dalti
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 512
Rejestracja: 12.05.2013, 18:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Dalti »

makitheman pisze:Cześć, chciałem się przywitać i na wstępie zapytać jakich używacie odświeżaczy powietrza w swoim maszynach, nie mogę znaleźć ani jednego wątku na ten temat. Szukałem też w moim trampku wywietrzników, żebym mógł przełożyć z samochodu odświeżacze, i nie znalazłem, proszę pomóżcie ;)
:dupa: :dupa: :dupa: a takie , witamy
Jak trzeba to oddam 0RhD+
50,rs125,dt,cbf600,XL600V,TT600R,530EXC,EXC250 2T...
Awatar użytkownika
platon90
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 01.05.2015, 12:20
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bytom

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: platon90 »

Witam serdecznie wszystkich Trampkowiczów. Sam nim zostałem w kwietniu 2013 roku, potem trochę czasu minęło zanim prawko się zrobiło, potem troszkę się polatało zwłaszcza po polskich górach, a że do wszystkiego powoli dojrzewam, to przyszła i pora ładnie się z Państwem przywitać i się przedstawić.
Tak więc,
Nazywam się Damian, z Bytomia. Jestem szczęśliwym posiadaczem PD06 z 1992.
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Cambriel »

Witamy platon90, posiadacza PD06 z 1992 :dupa: :dupa: :dupa:

To byłem ja, posiadacz PD06 z 1992. :grin: :lol:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: zaczekaj »

Witamy Cambriel :-)

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Cambriel »

Ja Ciebie też pozdrawiam Obrazek
Obrazek Destruktor
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Lancha
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 20.11.2016, 21:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Lancha »

Dobry, mam na imię Michał, mieszkam w Poznaniu i właśnie kupiłem Trampka na pierwsze, długo wyczekiwane moto. Trochę jeszcze pojeżdżę, ale zaraz - wiadomo, konserwacja i garaż. Od samego początku celowałem w Hondę XLV, więc szukając informacji zostałem anonimowym czytelnikiem tego forum, i nie wątpię, że będziecie mi w stanie sporo pomóc w rozpoczęciu tej nowej przygody. Pozdrawiam i szerokości!
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: krzysimirn »

makitheman pisze:Cześć, chciałem się przywitać i na wstępie zapytać jakich używacie odświeżaczy powietrza w swoim maszynach, nie mogę znaleźć ani jednego wątku na ten temat. Szukałem też w moim trampku wywietrzników, żebym mógł przełożyć z samochodu odświeżacze, i nie znalazłem, proszę pomóżcie ;)
Pasują wszystkie, nawet choinki zapachowe ale trzeba od czasu do czasu zdjąć plastiki żeby założyć bliżej wentylatora na chodnicy :-)
camis
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 22.11.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: camis »

Witam wszystkich, jestem Kamil i niedawno nabyłem Transalpa, pozdrawiam :)
PiotraS
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 273
Rejestracja: 28.11.2015, 17:59
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: PiotraS »

Siema , witam wszystkich nowo przybyłych użytkowników :wink:
i o takie o ... :dupa:
kufry aluminiowe, akcesoria - zapraszam na priv - PiotraS
Piotr_K
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 24.11.2016, 01:13
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Piotr_K »

Witajcie :)
Kolejny nowy ale jeszcze bez trampka.

PJ na motór mam od 28 lat. Kiedyś, w końcówce komuny i poczatku lat 90-tych jeździłem WSK'ą, następnie miałem dwie Jawy 350 typu 353 (1958, 1959), była również SHL Gazela z roku 1969. Wczesniej, przed motorami (i PJ) były komarki, ogarki, simsonek, jawka sportowa i pancerniak.
Jeździłem motocyklami cały rok, w zasadzie w kazdych warunkach. W upale, w deszczu, w mrozie, we mgle, w błocie po łydki i śniegu po jaja.
Nie wiem ile kilometrów wtedy motorami nakreciłem - ale raczej sporo - bo jeździłem dzień w dzień i absolutnie wszędzie.
Tak się wtedy jeździło - bo motocykl był jedynym dostępnym że tak powiem "powazniejszym" (od komarka) spalinowym pojazdem dla przeciętnego czyli niezamożnego obywatela.
Potem czas motocykli się skończył - bo staniały samochody.

Teraz zamierzam powrócić do starych dobrych czasów, mimo, ze za dobre uzywane moto trzeba połozyć bez mała dwa razy tyle ile za całkiem z sensem jeżdzacy samochód. Kilka razy, po bez mała ćwierćwieczu dostałem pojeździć róznymi współczesnymi wynalazkami i stwierdzam, że to jedzie samo. Wyjątkowa prostota obsługi, super wygoda, jakież wspaniałe hamulce, a co najważniejsze - moto jedzie tam gdzie ja chcę - a nie tam gdzie moto uważa (jak wueska z luzem w przednim kole na trzy centymetry przy niemożliwych wtedy do zdobycia łożyskach) :)

Założenie moje jest takie - moto ma być możliwie trwałe, wygodne, dostępne graty i miło byłoby gdyby tym dało się zjechać z czarnego na polna drogę.

Przy moich gabarytach (191 cm wzrostu, okolo 120 kg wagi) zalecono mi bym zainteresował się Trampkiem albo Afryką. Trampków wydaje się być wiecej w ogłoszeniach, jak również są to motocykle wyraźnie od Afryk tańsze.

Stąd też tu jestem :)

Moto szybkie dla mnie być nie musi. Jeśli wystartuje spod świateł trochę szybciej niz przeciętny dzisiejszy samochód, jesli pojedzie stabilnie stowke w trasie - to będzie aż nadto. A jesli mi kiedyś zbraknie - to kupię coś mocniejszego - choć watpię.
To ma być wynalazek do jeżdzenia na niezbyt długie dystanse, ot do miasta podskoczyć z wioski, może w weekend się gdzieś przejechac po okolicy itp.

Zastanawiałem się także nad skuterem typu maxi (ale wówczas z automatu wykluczone jest zjeżdzanie z czarnego, a co najmniej mocno ograniczone). Skuter ma plus w postaci sporego zazwyczaj bagażnika i dośc dobrej ochrony przed błotem czy wiatrem, ale z drugiej strony (co dla mnie jakby dziwne) - nie spotkałem ani jednego skutera z normalną, manualną skrzynią biegów (jak to było choćby w naszej polskiej Osie, gdzie jedynkę włączałeś piętą, zaś pozostałe biegi normalnie w dół drugą częścią dźwigni). Automat w samochodzie to piękna rzecz, ale w motocyklu - jakoś mi nie podchodzi. I tak nie zwalnia żadnej z rąk.

Ciekawi mnie jak to z Trampkiem jest w kwestii obciążalności. Podobno ma on coś około 200 kg obciążenia dopuszczalnego. Zatem jesli usiądę ja, dojdzie jakies ubranie, paliwo, następnie za mną usiądzie pasująca do mnie dama kształtna i wysoka czyli 80 kg będzie, plus jej ciuchy, do tego jakiś nawet nieduzy bagaż - i mamy tym samym pod 250 kg. Z drugiej jednak strony - widuje się na YT i innych miejscach netu - Trampki z wypraw obładowane przeróżnymi skrzynkami, kuferkami niczym muły pakistańskie, dosiada motocykla dwóch ludków, bynajmniej nie supermałych, jedzie toto po drodze dalekiej od asfaltu i to nie jakoś specjalnie powoli, zawieszenie na pewno ma co robić - a motocykl sie nie rozpada i nierzadko dociera do całkiem dalekiego celu.
Jak to jest ?
strus84
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 26.11.2016, 13:11
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: strus84 »

Część wszystkim
Robert Linde
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 27.11.2016, 17:07
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Zgierz

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Robert Linde »

Witam wszystkich. Po wielu latach przerwy nadszedł czas powrotu do pasji. Wybór nieprzypadkowy Honda Transalp ,dlaczego? Myślę że
wszyscy na tym forum wiedzą dlaczego się zdecydowali na ten model, i ja mam tak samo.Podrawiam z Zgierza
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości