Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Qter »

Kolejne info od Dasia

Siema, jesli ktoś chcialby pomóc to robimy akcje dla naszego ziomala z UA. Zwròcil się do nas że ma 6000pln i żebysmy mu jakieś auto 4x4 kupili w miarę sprawne auto do przewożenia rannych do szpitala. Wydębilismy disco 2 za 10k, kumpel zakupił do niego nowe opony, drugi ledy, kolejny robi przegląd i naprawy. My zbieramy na zaplate za auto mamy juz 3k i jakby ktoś chciał cos dorzucic to było by nam lżej bo to co zostanie dorzucamy z Ernestem. Oczywiscie temat jest na już w weekend jsk dię uda chcemy go zawieźć ma granicę, tam mamy też jakieś kobiety odebrać. Gdyby ktoś byl chętny to będziemy wdzięczni :-)

Jak ktoś chce się dorzucić to proszę o prv wyślę namiar na konto.

Info jest tez tu



Sory za dość chaotyczne info ale pisze z komórki kopiując z innych miejsc.

Pzdr

Qter

Światu pokój - ludziom motocykle

Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: magneto »

Mam takie pytanie, sugestię raczej... Czy w ramach leków / opatrunków nie warto byłoby uwzględnić opasek uciskowych / staz taktycznych / krępulców - różne nazwy czegoś, co może uratować życie ciężko rannemu (w przypadku silnego krwawienia z kończyny, bo na szyję to raczej się nie nada...). Taka gotowa opaska jest prosta do założenia, nawet jedną ręką da się to zrobić. Fakt - tanie to nie jest (najprostsze widziałem za ok 40 zł, te profesjonalne... 200+... Tam jest wojna i bardzo ciężkie obrażenia (niestety) będą się trafiały. Fakt - bez szpitala ręka / noga ma max 2 godz. na przeżycie. Bez zatamowania - "reszta" ma parę minut. Może warto się zastanowić, komuś to może życie uratować.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Bojkot kolejnych firm hien (auchan, leroy merlin, decathlon - jako globalny koncern), które nie tylko nie chcą się wycofać od ruskich ale jeszcze korzystając z obrzydliwej "okazji" oficjalnie poinformowały, że pragną "wypełnić lukę" i sprowadzać więcej towarów a ewentualne sankcje "obejść" zastępując dostawcami od ruskich...

Jedna francuska grupa (nie biorę pod uwagę lokalnych oddziałów, tylko jako całość polityki zarządzanej "od góry"):
auchan, leroy merlin, decathlon.

Szczegóły.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ja swoje konta już usunąłem wysyłając odpowiednie "pozdrowienia" do każdej z 3 firm!

Nie bądź obojętny, dołącz, ignoruj, przekaż dalej!

P.S. W sąsiednim bloku dzięki pomysłowi anonimowego Sąsiada zostało przygotowane specjalne miejsce w piwnicznym schronie, gdzie kilka Pań z Ukrainy wraz z dzieckiem ma choć namiastkę dachu nad głową. Każdy kto chce pomaga jak może.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Piszę na prośbę Ostprojsa, który kilka lat temu pojechał w sile kilku chłopa z ekipą Wa-Ma-Gda na UA gdzie podczas zwiedzania Kijowa poznali niezwykle radosną i życzliwą Przewodniczkę, Panią Natalię (utrzymują cały czas kontakt!).

Pani Natalia po dwóch dniach wojny przyjechała z Mężem oraz Wnuczkami na granicę polską, przekazali Dzieciom Dzieci i... wrócili pomagać innym, bardziej potrzebującym, których m.in. mają teraz w domu.... obok dzielnicy rządowej.

Do meritum:
Na razie (do 31.3) wszyscy (3 Panie i 4 Dzieci) mieszkają w Bydgoszczy, ale że 1 Pani ma pracę w Gdańsku, to szukają mieszkania/małego domku (zależy od finansów, etc.) do wynajęcie bliżej 3Miasta.

Jeśli ktokolwiek może pomóc, bardzo proszę o kontakt bezpośredni 6zero6osiem9sześć8dziewięć0 Adam vel Ostprojs.

Baaardzo dziękuję!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: herni74 »

Neno pisze: 01.03.2022, 14:55
herni74 pisze: 27.02.2022, 07:13 jeszcze Soplicy ,żubrówki i Bolsa nie dodałeś ,które tez należą do CEDC
Ja wiem, że Ty z branży, ale wg linku który wkleił Falco są w polskich rękach:
cyt: "Popularne wódki jak Żubrówka, Soplica czy Bols już nie należą do Rosjan, ale do polskiej spółki"
Udało im się . Sprzedali się na koniec lutego do Maspexu
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Przesyłam informacje o zbiórce Saszy, Ukraińca, który z Rodziną znalazł schronienie w domu Kewisa.

Poniżej szczegóły od Kewisa, fajnie będzie popatrzeć na rosnące w oczach rzędy cyfr... :resp:

"Dla naszego Saszy założyliśmy zrzutkę. Każdy grosz się liczy. Każde przekazanie znajomym to szansa na wpłatę. Dzięki tej zrzutce nie tylko pomagamy ukraińskim żołnierzom ale przede wszystkim z naszego punktu widzenia ratujemy tą rodzinę. Oni faktycznie chcą wracać bo uwazaja że tylko tak będą mogli pomóc. Tą zrzutką pokazujemy im że tutaj też mogą pomóc. Nawet bardziej niż tam. I niekoniecznie dac się zabić..."

Zrzutka dla obrony UA!

Dziękuje(my)! :punk:
Ostatnio zmieniony 07.04.2022, 10:49 przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: magneto »

Poszło.... 'symbolicznie' :cool:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Gdyby co 2 osoba pomagała tak "symbolicznie" jak Ty, to ruskie kur...wy już dawno poszły by w pis...ru! :thanks:

Dziękując za czujność, śpieszę z odpowiedzią, że zbiórka jest jak najbardziej pewna!

Jak wspomniałem informację dostałem od Kewisa, czyli naszego Trampkowicza, który już w pierwszych dniach wojny przyjął pod swój dach Rodzinę z UA i to właśnie zbiórka organizowana przez Nich.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
andriu23
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 197
Rejestracja: 17.05.2012, 14:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: andriu23 »

Poszło i ode mnie :thumbsup:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Super, bo widzę, że kwota rośnie i rośnie!

Pamiętajcie proszę, że dla nas, to odstawienie kilku, kilkunastu browców a dla Ukraińców, to prawdziwe piekło, bo walczą na śmierć i życie...

Dlatego naprawdę każda kwota ma znaczenie, 10zł także!

Oczywiście mnóstwo ludzi pomaga w/g własnych możliwości, wiadomo, że nie każdy może przyjąć do domu, nie każdy pojechać na granicę, nie każdy może dać więcej.

Ważne, że dodając nawet najmniejszą cegiełkę rośnie mur. Mur za którym (mam nadzieję) ruskie kur...wy zostaną na wiele lat a Ukraina krok po kroku zostanie odbudowana, choć życia Niesamowitym Obrońcom nic nie zwróci...

Gdyby zachód działał na 100% a nie pół gwizdka, mnóstwo ludzi byłoby uratowanych, dlatego nie można się oglądać na innych tylko działać tu i teraz na tyle, na ile tylko można.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: kewis »

Panie i Panowie,
Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego wsparcia.
Przede wszystkim bardzo dziękuję Falco za umieszczenie informacji na forum i odpowiednie „zareklamowanie” tematu oraz firmowanie swoją osobą.
Magneto, Andriu23, Falco, Koledzy z grupy warszawskiej i wszyscy anonimowi darczyńcy – bardzo dziękuję za wpłaty
To jest bardzo znaczący wkład w całą sprawę a Wasze ‘symboliczne’ wpłaty nie są małe. Dzisiaj, w tych trudnych czasach każdą złotówkę obracamy dziesięć razy zanim wydamy. A Wy wpłaciliście naprawdę duże kwoty.
Zrzutka nadal trwa. Osiągnęliśmy zakładaną kwotę ale zbieramy dalej. Chcieliśmy zrealizować jakąś drobną część ale dzięki Waszemu wsparciu już dzisiaj wiem, że będziemy w stanie zrobić dużo, dużo więcej. Dziękujemy
Aktualnie ze środków Szaszy przy wielkiej pomocy Kolegi z forum zakupiliśmy rękawice taktyczne. Dzisiaj paczka ruszyła w trasę. Jak tylko dotrze na miejsce będę Was informował.
Ten w żółtym to Sasza, obok jego teść Mikołaj i syn Władek
Obrazek z Dysku Google

Wiem, że możecie mieć obawy i wątpliwości komu pomagamy.
Sasza przeze dwa tygodnie ze swoją rodziną mieszkał w moim domu. Przyjęliśmy ich nie znając ich wcześniej. W tej chwili Sasza dzięki życzliwości moich znajomych mieszka w Warszawie, dzieci chodzą do szkoły a on bardzo często bywa na Dworcu Centralnym pomagając swoim rodakom. Bardzo chciałby wrócić do swojej wolnej ojczyzny…

Poniżej jeszcze oryginalne pismo jakie Sasza dostał z Ukrainy
Obrazek z Dysku Google
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: magneto »

Nie, żebym się czepiał, ale foty nie banglają (chyba coś nie tak z udostępnieniem....) :sad:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: kewis »

Bardzo dobrze, że się czepiasz bo to moje dziewicze foty :)
Pewnie jest tak jak piszesz bo ja foty widzę. Niby coś tam udostępniłem. Czy teraz widzicie foty?
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
wervolf
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 39
Rejestracja: 15.08.2020, 08:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrząsowice

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: wervolf »

Teraz widać :thumbsup:
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: kewis »

Rękawice są już w Ukrainie (były już tam w niedzielę). Teraz powinny docierać już do chłopaków na froncie. Transport na terenach wojennych jest trochę bardziej skomplikowany.
Obrazek z Dysku Google
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: magneto »

@ Kewis: Czy dałoby się wstawić tłumaczenie potrzebnych rzeczy z tego oficjalnego pisma ? Ja zrozumiałem poniżej połowy...
Może ktoś dorzuciłby jeszcze coś w naturze...
P.S. Na PW za czas jakiś odpiszę...
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: kewis »

magneto pisze: 14.04.2022, 17:44 @ Kewis: Czy dałoby się wstawić tłumaczenie potrzebnych rzeczy z tego oficjalnego pisma ? Ja zrozumiałem poniżej połowy...
Może ktoś dorzuciłby jeszcze coś w naturze...
Magneto, bardzo dobry pomysł. Dziękuję.
Poniżej lista w języku polskim. To co na czerwono to otrzymują od rządu Ukrainy.
Reszta to wolontariusze. Lista jest dynamiczna bo cały czas ktoś coś im dostarcza. A to dostarczanie i przepływ informacji w warunkach bojowych są utrudnione.
Obrazek z Dysku Google
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: magneto »

Tłumaczenie z ukr via googlish na pol...
pkt 14. " sneakersy taktyczne" - *ebłem.... :lol:
Podpis: "Szef KPZR" - nosz.... ..wa ..ć - nigdy nie popierałem, ani nie zamierzam popierać KPZR, jeśli to ch..stwo jeszcze gdzieś istnieje...
(dla młodszych - Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego, polska nazwa)

Koniec żartów. Myślę, że im bardziej pomożemy TAM, to tym większa szansa, że TO nie przyjdzie do nas i mniej ludzi będzie uciekało i potrzebowało pomocy. Oczywiście, potem (po zwycięstwie i wygonieniu "orków" - za Kamczatkę* najlepiej) trzeba będzie TAM wszystko odbudować, naprawić itd, itp. - też pomoc będzie potrzebna.

(*) - że za Kamczatką już nic nie ma ? - To już "orków" problem...
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Nie znam się na jednostkach partyjnych Ukrainy, ale Twoje rozwinięcie Magneto, to chyba bardziej dotyczy:

WKP(b) 😉

Łukasz

Młodszym polecam Google 🤣
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: kewis »

Już karimatę poprawiłem bo było karemat. I też na początku nie wiedziałem o co chodzi.
Sneakersy zostawiłem jako taki folklor googlowy :wink:
KPZR nie wiem. Też na to zwróciłem uwagę ale póki co nie znalazłem rozwiązania.
Myślę, że i tak mamy lepiej niż młodzi, którzy nawet cyrylicy nie znają i ni hu hu nie wiedzą o co chodzi. Zostaje tylko google i takie kwiatki wychodzą.
Mam informację od Saszy, że rękawice dotarły do Kramatorska ale jeszcze nie do chłopaków.
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości