Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

UWAGA!!!
Informacja dla twardogłowych - to nie jest wątek polityczny tylko humanitarny!!!


Jeśli masz inne zdanie (zostawiam bez komentarza...) miej sobie ale stanowcza prośba - omijaj ten wątek z daleka! Zachowaj ciszę nad trumnami..


W związku z wojną, którą po raz kolejny wywołali ruskie, wrzucam spis sprawdzonych i legalnych instytucji, które prowadzą zbiórki, bo jak zawsze w sytuacjach kryzysowych pojawiają się hieny, które próbują zarobić na krzywdzie innych.

Chylę też czoła, bo wiem, że co najmniej 1 Osoba z Forum przyjmie pod swój dach Rodzinę z Ukrainy. Mój szacunek nie ma granic!!!

W wielu miejscowościach powstają spontaniczne miejsca zbiórek, potrzebne są przede wszystkim:

- środki ochrony i higieny osobistej,
- opatrunki,
- koce,
- śpiwory,
- ciepłe ubrania, także p. deszczowe,
- jedzenie z długim terminem ważności (ryż, makaron, kasza, konserwy, itp.),
- świece,
- baterie,
- itp.

Wystarczy sprawdzić na stronach lokalnych samorządów lub w sieci, ale uwaga na "dziwne" strony, bo tu właśnie grasują hieny z fałszywymi "zbiórkami".

Można też wspierać finansowo (pamiętaj, że każda złotówka się liczy!), dlatego poniżej wrzucam spis instytucji, które realnie pomagają:

Lista Organizacji oraz Instytucji Humanitarnych.

Moja symboliczna cegiełka (aukcja charytatywna):

"Ogromny zestaw Puzzli".

Każda krwawa dyktatura najbardziej obawia się braku kasy, tutaj też każdy (kto tylko chce...) może pomóc w sposób niezwykle wymierny - wystarczy nie kupować produktów z rosji!
Ja omijam już od wielu lat, licząc się z tym, że za inne zapłacę więcej, ale przynajmniej wiem, że nie finansuję zwyrodnialca i robię coś dobrego dla słabszych...

Lista niektórych artykułów od nieznanego Autora z sieci (nie wszystko zweryfikowałem***), tu już wszystko zależy od dobrej woli każdego.

***Nie byłem w stanie zweryfikować całej listy (której też nie jestem autorem) sytuacja zmienia się na bieżąco (dużo firm niemal z dnia na dzień pozbywa się ruskich udziałów), dlatego najpewniej sprawdzać kod kreskowy lub weryfikować indywidualnie u źródła (np. w danej firmie lub sieci)!

KasperskyLab, Outpost, Dr.Web - programy antywirusowe
Aquaphor - filtry do wody
Aeroflot - linie lotnicze
Rexona i Dove - kosmetyki
Strabag i Hochtief - firmy w których znaczne udziały ma przyjaciel putina (pisownia celowa)
Cenega - wydawca gier

Obrazek


(e:)
Oświadczenie AMIC Energy 28.02.2022
Obowiązuje 24 lut – 31 gru
Zarząd AMIC Polska Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie oświadcza, że należąca do spółki sieć 116 polskich stacji paliw AMIC Energy nie jest powiązana kapitałowo z koncernem Lukoil ani z innymi podmiotami gospodarczymi Federacji Rosyjskiej.
Właścicielem spółki jest austriacki fundusz inwestycyjny AMIC Energy Management GmbH z siedzibą w Wiedniu, który w 2016 roku odkupił sieć stacji paliw na terenie Polski, Ukrainy, Litwy i Łotwy od naftowego koncernu Lukoil.
Firma AMIC Polska sprzedaje paliwa dostarczane wyłącznie z polskiej rafinerii PKN Orlen. Dajemy zatrudnienie ponad tysiącu osobom w Polsce i tutaj płacimy podatki.
Z całą stanowczością potępiamy brutalny atak Rosji na Ukrainę!
Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, jednocześnie poważnie obawiając się o los pracowników stacji AMIC Energy w Ukrainie.
W związku z powyższym, prosimy o niepowielanie i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat naszej firmy.
Prezes Zarządu
Krzysztof Strzelecki
https://amicenergy.pl/

Oświadczenie Maspex 26.2.2022
Grupa Maspex sfinalizowała przejęcie polskich aktywów Roust Corporation i zakupiła spółkę CEDC International oraz jej spółkę zależną B2B Wine & Spirits wraz z prawami do wszystkich marek oferowanych przez CEDC: Żubrówki, Soplicy, Absolwenta oraz marki Bols - poinformowała polska spółka w komunikacie prasowym.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Maspex ... 86597.html
Ostatnio zmieniony 01.03.2022, 15:44 przez falco, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc Ukrainie

Post autor: przemo77390 »



Jeśli można to prośba o udostępnianie - niech dotrze w jak największą ilość miejsc (jakby nie powinno tu być to prośba do admina o unięcię)
Bnn84
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 76
Rejestracja: 06.03.2016, 16:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Bnn84 »

Po stokroć szanuję i popieram inicjatywę, natomiast wydaje mi się, że CEDC został przejęty, bądź jest w trakcie przejmowania przez nasz Maspex.
Pozdrawiam, Karol
DL650K5, XT600E; było LKR, teraz KT
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Dlugi1 »

Grant's też ma kod "nieruski" - przynajmniej u mnie...
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: herni74 »

falco pisze: 26.02.2022, 11:48 UWAGA!!!
Informacja dla twardogłowych - to nie jest wątek polityczny tylko humanitarny!!!


Jeśli masz inne zdanie (zostawiam bez komentarza...) miej sobie ale stanowcza prośba - omijaj ten wątek z daleka! Zachowaj ciszę nad trumnami..


W związku z wojną, którą po raz kolejny wywołali ruskie, wrzucam spis sprawdzonych i legalnych instytucji, które prowadzą zbiórki, bo jak zawsze w sytuacjach kryzysowych pojawiają się hieny, które próbują zarobić na krzywdzie innych.

Chylę też czoła, bo wiem, że co najmniej 1 Osoba z Forum przyjmie pod swój dach Rodzinę z Ukrainy. Mój szacunek nie ma granic!!!

W wielu miejscowościach powstają spontaniczne miejsca zbiórek, potrzebne są przede wszystkim:

- środki ochrony i higieny osobistej,
- opatrunki,
- koce,
- śpiwory,
- ciepłe ubrania, także p. deszczowe,
- jedzenie z długim terminem ważności (ryż, makaron, kasza, konserwy, itp.),
- świece,
- baterie,
- itp.

Wystarczy sprawdzić na stronach lokalnych samorządów lub w sieci, ale uwaga na "dziwne" strony, bo tu właśnie grasują hieny z fałszywymi "zbiórkami".

Można też wspierać finansowo (pamiętaj, że każda złotówka się liczy!), dlatego poniżej wrzucam spis instytucji, które realnie pomagają:

Lista Organizacji oraz Instytucji Humanitarnych.

Moja symboliczna cegiełka (aukcja charytatywna):

"Ogromny zestaw Puzzli".

Każda krwawa dyktatura najbardziej obawia się braku kasy, tutaj też każdy (kto tylko chce...) może pomóc w sposób niezwykle wymierny - wystarczy nie kupować produktów z rosji!
Ja omijam już od wielu lat, licząc się z tym, że za inne zapłacę więcej, ale przynajmniej wiem, że nie finansuję zwyrodnialca i robię coś dobrego dla słabszych...

Lista niektórych artykułów od nieznanego Autora z sieci (nie wszystko zweryfikowałem), tu już wszystko zależy od dobrej woli każdego:

AMIC - stacje benzynowe
KasperskyLab, Outpost, Dr.Web - programy antywirusowe
Aquaphor - filtry do wody
Aeroflot - linie lotnicze
Rexona i Dove - kosmetyki
Strabag i Hochtief - firmy w których znaczne udziały ma przyjaciel putina (pisownia celowa)
Cenega - wydawca gier
CEDC - producent "polskich" alkoholi, a także dystrybutor wielu marek jak:
- wina: Carlo Rossi, Sutter Home, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Zinfandel, Pinot Grigio, Barefoot .
- piwa: Budweiser, Corona.
- whisky: Grant's, The Balvenie, Glenfiddich, Tullamore Dew, Old Smuggler, William's.
- koniaki: Camus, Remy Martin.
- brandy: Torres.
- rum: Senorita.
- tequile: Sierra, Patron.
- giny: Finsbury, Hendrick's.

A także: Cinzano, Grappa Primavera, Metaxa, Old Pascas, Canario, Ouzo, Piper Heidsiec.

Obrazek


jeszcze Soplicy ,żubrówki i Bolsa nie dodałeś ,które tez należą do CEDC
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Dziękuję za podpowiedzi.

Jak wspomniałem lista nie jest mojego autorstwa oraz nie byłem w stanie wszystkiego zweryfikować, sytuacja też zmienia się na naszych oczach.

Wystarczy, tak jak sprawdza się datę ważności czy sklad, rzucić okiem na kod kreskowy - krótka decyzja - na półkę!

W skali makro jesteśmy w stanie w ogromnym stopniu realnie zadziałać!!!

Całe szczęście, w ogromnej tragedii, że choć niemrawo, to świat budzi się i zaczyna reagować przykręcając putlerowcom śrubę.

Oby do ostatniego gwintu, oby na długo, by odstraszyć putlerowców na wieki...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Super incjatywa!
Moi znajomi z Kępy, pojechali autami, ale jest kłopot, bo ponoć pieszo, przez granicę nie puszczają.

Łukasz Kołakowski
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: PawelD »

Lukasz /adhd/ pisze: 27.02.2022, 12:59 Moi znajomi z Kępy, pojechali autami, ale jest kłopot, bo ponoć pieszo, przez granicę nie puszczają.
Niestety sam nie mam czym jechać ale wiem od kumpli, że metoda jest prosta (pogranicznicy po obu stronach pomagają): jedziesz przez granicę (trzeba mieć paszport i dowód rejestracyjny z tego do mi powiedzieli), robisz zawrotkę zaraz za nią, zgarniasz ludzi po stronie ukraińskiej (w osobówce można upchnąć więcej niż te 5 osób, nikt na to nie patrzy) i stajesz w kolejce do odprawy. Podobno są kierowcy specjalizujący się w takim przerzucaniu, kursują jak kiedyś mrówki z alkoholem. A po naszej stronie już kto inny ogarnia pomoc przewiezionym ludziom.
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Sylwek »

Bardzo dobrze, że temat rozwinął się we właściwym kierunku, bo, znając użytkowników forum, mógłby poszusować w kierunku :drinking: :grin: .

Ale na poważnie.
Pomagajmy na różne sposoby, mając w pamięci, że jakkolwiek ta wojna się skończy, później potrzeby będą równie duże. Bardzo nie chciałbym powtórki sytuacji z np. Syrii, o której świat raczej już zapomniał.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Koledzy już w Warszawie.
Przywieźli z przygodami, ale szczęśliwie.

Wkrótce jada znowu.
/Ja wciąż za granicą/

Info od jednego z nich:

Na dworcu w Przemyslu można się zapisać w punkcie recepcyjnym i czeka się na info o potrzebach.

L.K.
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Work
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 11.08.2017, 14:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc Ukrainie

Post autor: Work »

Czołem,

Przyjaciółka organizuje pomoc.

https://pomagam.pl/e6kfgb

Opis. Kto zbiera i dla Kogo:

Jestem Lwowianką. Od ponad 15 lat mieszkam na warszawskim Mokotowie, tu mam swoją Rodzinę i Przyjaciół, dom i pracę, ale tam zostawiłam swoje serce. Dlatego w obliczu dzisiejszych wydarzeń zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby wesprzeć Ukrainę, która walczy teraz o swoją wolność.

Leki, antybiotyki, środki medyczne, które kupuję, trafiają do Centralnych Punktów Zbiórek we Lwowie i Kijowie, stamtąd są rozsyłane do różnych punktów zgodnie z zapotrzebowaniem. Nie działam intuicyjnie, realizuję konkretne zamówienia wedle zapotrzebowania. Kupujemy specjalistyczne opatrunki, środki na oparzenia, płyny infuzyjne, antybiotyki, nosze, siatki maskujące. Chcę, żeby moja pomoc nie była jednorazowa, dlatego zwracam się do Was z prośbą o zasilenie mojej zbiórki. Bardzo zależy mi na czasie, żeby jak najwięcej paczek przekazać teraz, kiedy transport w Ukrainie jest możliwy.

Wszystkim, którzy angażują się w pomoc Ukrainie, jestem dozgonnie wdzięczna!

Liczy się każda złotówka!
Ostatnio zmieniony 28.02.2022, 15:45 przez wilq.bb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Scaliłem tematy
Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać...




...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

A nie mówiłem, że kropla drąży skalę...???

https://businessinsider.com.pl/biznes/k ... ji/gmbx66n

Cholerrrnie mnie cieszy, że bojkot ruszył lawinowo, choć wielce żałuję, że odzewu nie było, gdy ktoś ten temat wymyślił już lata wcześniej, albo po ataku na Gruzję albo kilka lat później Ukrainę... Wtedy propozycje bojkotu były sporadyczne i ogólnie lekceważone, nawet przez moich znajomych z którymi się ostro spierałem.

Serdeczne pozdrowienia dla Mokotowianki, bo ja też Mokotowiak a i Lwów udało się odwiedzić.

Oczywiście, choć symbolicznie pomogę i przekaże znajomym.

Na pohybel zarazie!

(e:)
Dostałem, więc przekazuję i skorygowałem spis na 1 stronie, dlatego też zaznaczyłem, że nie mogłem całej listy z sieci zweryfikować i najpewniej sprawdzać kod kreskowy.

Oświadczenie AMIC Energy 28.02.2022.
Obowiązuje 24 lut – 31 gru
Zarząd AMIC Polska Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie oświadcza, że należąca do spółki sieć 116 polskich stacji paliw AMIC Energy nie jest powiązana kapitałowo z koncernem Lukoil ani z innymi podmiotami gospodarczymi Federacji Rosyjskiej.
Właścicielem spółki jest austriacki fundusz inwestycyjny AMIC Energy Management GmbH z siedzibą w Wiedniu, który w 2016 roku odkupił sieć stacji paliw na terenie Polski, Ukrainy, Litwy i Łotwy od naftowego koncernu Lukoil.
Firma AMIC Polska sprzedaje paliwa dostarczane wyłącznie z polskiej rafinerii PKN Orlen. Dajemy zatrudnienie ponad tysiącu osobom w Polsce i tutaj płacimy podatki.
Z całą stanowczością potępiamy brutalny atak Rosji na Ukrainę!
Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, jednocześnie poważnie obawiając się o los pracowników stacji AMIC Energy w Ukrainie.
W związku z powyższym, prosimy o niepowielanie i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat naszej firmy.
Prezes Zarządu
Krzysztof Strzelecki

https://amicenergy.pl/

Oświadczenie Maspex 26.2.2022.
Grupa Maspex sfinalizowała przejęcie polskich aktywów Roust Corporation i zakupiła spółkę CEDC International oraz jej spółkę zależną B2B Wine & Spirits wraz z prawami do wszystkich marek oferowanych przez CEDC: Żubrówki, Soplicy, Absolwenta oraz marki Bols - poinformowała polska spółka w komunikacie prasowym.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Maspex ... 86597.html
Ostatnio zmieniony 01.03.2022, 15:46 przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Neno »

herni74 pisze: 27.02.2022, 07:13 jeszcze Soplicy ,żubrówki i Bolsa nie dodałeś ,które tez należą do CEDC
Ja wiem, że Ty z branży, ale wg linku który wkleił Falco są w polskich rękach:
cyt: "Popularne wódki jak Żubrówka, Soplica czy Bols już nie należą do Rosjan, ale do polskiej spółki"
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Słuchajcie, wiadomo, że są ogromne emocje, pośpiech, chęć pomocy za wszelką cenę a to też sprzyja pomyłkom, dlatego już w 1 liście podałem, że:

Nie byłem w stanie zweryfikować całej listy (której też nie jestem autorem) oraz, że sytuacja zmienia się na bieżąco (dużo firm niemal z dnia na dzień pozbywa się ruskich udziałów).

Dlatego jeszcze raz proszę, aby listę traktować jako typ działania - omijać ruskie firmy i produkty - ale weryfikować trzeba indywidualnie, choćby przez kody kreskowe, bo rykoszetem mogą dostać inne, przyjazne firmy.

Z mojej strony mogę przeprosić, jeśli kogoś wprowadziłem w błąd, ale to nie było świadome, sam przed chwilą dowiedziałem się, że stacje AMIC już nie należą do lukoil. Mam ją niemal pod domem, więc... ;)

Tak czy siak, siła w nas wszystkich, w każdym z osobna!
Choć zachód (w tym każdy z nas, także Forumowicze...) mogli zacząć działać już lata temu, dobrze, że teraz świat w większości (na wszystkich nigdy nie można liczyć, to zbyt naiwne) w obliczu niewyobrażalnej tragedii zaczął się jednoczyć i walczyć dosłownie na każdym froncie. Militarnie, gospodarczo a co jest znakiem czasu, także w sieci - dobrzy hakerzy, jakby, to nie zabrzmiało robią genialną robotę.

My, to wszystko oglądamy zazwyczaj z pozycji kanapy czy wygodnego fotela ale tym razem, to nie jest film, to się dzieje naprawdę, to się dzieje tuż przy naszej granicy. Raptem 2 pokolenia wstecz w koszmarze żyli i umierali nasi Dziadkowie...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Bartekk - wielkie dzięki za informacje, oto instrukcja.

Każdy kto ma konto na google, może również zacząć "walczyć", tym razem z ruską propaganda, która jak wiadomo zawsze była i jest zakrojona na olbrzymią skalę.

Ja będę wklejał (40 opinii już zrobiłem!) tekst i zdjęcie (przy zdjęciu mam błąd, ale może, to ogarnę) SMS ruskiego żołnierza, który wysłał go do Matki zanim zginął, poniżej treść, która została odczytana na forum ONZ:

"Mamo, jestem na Ukrainie. Tu jest prawdziwa wojna. Boję się, strzelamy do każdego, strzelamy nawet do cywilów. Do każdego. Mówili nam, że będziemy tu witani, ale oni rzucają się pod nasze pojazdy, nie pozwalają przejechać. Nazywają nas faszystami. Mamo, czuję się okropnie” – miał pisać syn, który ostatecznie zginął na ukraińskiej ziemi

Фото від полку Азов з телефона вже вбитого ?? солдата.
Російські батькі, ваші діти - не на яких не "учєніях", вони воюють в Україні. І тут їх вбивають.
Зупиніть війну, виходьте на вулиці. Бо ваші діти помруть - помруть так, як помер власник цього телефону!
— ВОЇНИ УКРАЇНИ?? (@ArmedForcesUkr) February 28, 2022

Obrazek

P.S. Nord Stream 2 ogłosiła... upadłość! :punk: Marzenia się czasem spełniają... :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Qter »

Wrzucam info z Linked-in - może ktoś z Was dołączy:

Mam plan budowy apteczek pierwszej pomocy. Nie chcę pieniędzy, poproszę o wasze zasięgi i wsparcie w dotarciu do odpowiednich ♥️. Resztę zrobię z dobrymi ludźmi z osiedla w mojej hali garażowej. 😁

Zaawansowane opatrunki czy apteczki są bardzo drogie, te samochodowe są niewystarczające. Trzeba stworzyć coś budżetowego ale na maxa użytecznego. 🤔

Czego potrzeba :

👉 500 sztuk toreb, pokrowców, myślę o 20 l torbach na siłownię. Coś co posłuży za opakowanie. Mogą być też torby termiczne w podanym litrażu. Decathlon Polska ?

👉 5000 opasek elastycznych
👉 1000 szt. chust trójkątnych
👉 5000 szt. gazy, najlepiej 1 m2
👉 500 szt. plastra w rolce
👉 500 szt. plastrów z opatrunkiem
👉 500 szt. nożyczek
👉 1000 szt. wody niegazowanej 0,5 l
👉 1000 szt. worków na śmieci 60 l
👉 1000 szt. op. hydrożelowych, min 10 cm x 10 cm
👉 1000 szt. folia termiczna
👉 500 op. rękawiczek roz. M lub L
👉 500 szt. małych op. płynów dezynfekcyjnych do ran max 250 ml
👉 5000 szt. dużych plastrów z opatrunkiem 20 cm x 10 cm
👉 jeśli ktoś ogarnie hemostatyki to po 1 szt byłby ogień, czyli 500 szt.
👉 paracetamol 500 mg 👉 1500 op.
👉 2500 szt. batonów/ czekolad, im więcej cukru tym lepiej
👉 1000 szt. żeli dezynfekcyjnych do rąk
👉 500 op. chusteczek nawilżanych
👉 pomoc w transporcie


Jeśli macie w swojej sieci ludzi z firm, które mogą przekazać taki materiał, jestem gotowy ogarnąć temat.

Wystarczy kilka podmiotów, moja praca i koordynacja. Każdy dołoży cegiełkę i temat do ogarnięcia.

Nożyczki nie muszą być medyczne, byle ostre 🥶. To wojna, nie ma być pięknie, ma być użyteczne.

Grupa NEUCA
Gemini Polska Sp. z o.o.
Polfarmex S.A.
Polska Sieć Handlowa Lewiatan
Lidl Polska
Biedronka
DHL
4F

Wszystko trafi do potrzebujących 🇺🇦.

Działamy ? Wiem, że macie tyle mocy co Prezydent Zełenski.

Paczkomat GDA23A
👉 607 655 474
👉 ratownictwo1985@wp.pl

ul. Potęgowska 8/4,
80 - 174 Gdańsk
Karol Bączkowski

Już mamy 👇👇👇

https://lnkd.in/ec3JkU6n


PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
przemo77390
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 535
Rejestracja: 19.08.2014, 15:40
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: przemo77390 »

Heja,

Mam pytanie moze ktos ma jakies kontakty kto by chcial przekazac kamizelki kuloodporne - moj znajomy z Ukrainy zbiera i bedzie wiozl na granice.
Moze ktos sam chce sie dorzucic.

Czlowiek zaufany - ręczę za niego swoja reputacja.

Pozdr
Przemo
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: falco »

Przypomniałem sobie że mam 5 lub 7 obiadów (liofilizaty), czy też się przydadzą czy uderzać do punktu zbiórki w Wawie...?

W mapach wpisałem ponad 100 opinii, działajcie, to raptem kilka, kilkanaście minut "roboty" a ruska propaganda w ichniejszej szczujni jest przerażająca!

Widziałem skrót - ruski oficer kłamiąc bez zająknięcia opowiada jak, to... są witani kwiatami, że to Ukraińcy wysadzają w powietrze cywilne budynki, mordują, kradną, ogólnie, że to faszyści.

Koszmar, bo ruscy w to wierzą!!!

To wszystko leci w głównej ruskiej telewizji!!!

Trzeba próbować się przeciwstawiać, pokazywać jaka jest prawda. Ja w treści opinii wklejam odnośniki z yt lub twit pokazujące ataki na cywilów, niszczenie miast, tragedię zwykłych ludzi.

Działajcie, my możemy być następni, to nie jest sc-fc, to się dzieje na naszych oczach!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: Qter »

Czołem,

Szukam małego mieszkania do wynajęcia w Warszawie lub okolicach dla uchodźców z Ukrainy: kobieta + córka lat 12 + kot na okres minimum 3 miesięcy. Koszty wynajmu zostaną pokryte. Jak by ktoś coś wiedział to proszę o informację na PRV lub tel 519 17 szesc szesc szesc 7

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc humanitarna i rzeczowa dla Ukrainy

Post autor: mr bulwa »

Może warto spróbować zapytać w instytucjach miejskich.
Poniżej informacja od znajomej na temat Poznania - gdybyście słyszeli że ktoś się tu wybiera:
Polecam kontakt z “Miejski Punkt pomocy Ukranie” - zapewniają rzeczy potrzebne do wyposażenia mieszkań oferowanych uchodźcom, w Poznaniu.
ul. Bukowska 27/29, tel. 885 95 33 67 . Organizuje to Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.
Na tą chwilę jest w Poznaniu udostępnionych prawie 100 mieszkań dla uchodźców i na razie wszystko stoją puste (info z wtoru) - warto więc z nimi się skontaktować.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości