Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: falco »

Siema,
jak w temacie a dokładniej mówiąc...

Aby ulżyć Rodzicielce sprawiłem Jej robota do odkurzania, o ile dłuuugi czas byłem sceptyczny, bo urządzenie w porównaniu do zwykłego odkurzacza jest zwyczajnie ograniczone mocą czy wielkością worka, to... jestem pod wrażeniem skuteczności. Zwłaszcza, że w domu często szaleją 2 psiaki, więc wszędzie są kłaki...

Do rzeczy.

Nie mogę za cholerę połączyć robota z aplikacją, tzn. "prawie" zaliczam wszystkie kroki, ale na ostatnim się wysypuje. Z tego, co szukałem w sieci, to b. częsty problem, ale choć starałem się robić opisywane "obejścia", niestety nadal przegrywam na ostatniej prostej.

Urządzenie XIAOMI Vacuum Mop Essential G1 - kupiony przez polskie alle... od chinola z wysyłką z DE.
Aplikacja XIAOMI HOME z założonym kontem.

Aplikacja podczas skanowania wyszukuje urządzenie.
Łączę się przez tymczasową sieć XIAOMI (po zresetowaniu ROBOTA).
Aplikacja z powodzeniem wysyła wiadomość do ROBOTA.
Łączę z moim serwerem na którym wifi mam też w telefonie (te same ustawienia, hasło, etc).
I... po kolejnym kroku cały czas ten sam komunikat, że nie udało się połączyć.

Robiłem restarty - bez rezultatu.
Zmieniałem ustawienia w aplikacji na inny kraj np. DE - wskazanie jako zalecany, ale już na innym telefonie krajem zalecanym była PL, na CHINY oraz PL - bez rezultatu.
Ustawiałem na włączone wszelkie zgody - bez rezultatu.
Próbowałem z innym telefonem - bez rezultatu.
Próbowałem z inną siecią wifi (ale wciąż tą samą, co w telefonie) - bez rezultatu.
Zbliżałem urządzenia (ROBOT, telefon, serwer) tak blisko siebie, że bliżej już się nie da (kilka cm) - bez rezultatu.

Olałbym aplikację, gdyby nie to, że przez guziki na korpusie można korzystać tylko z podstawowej mocy odkurzania a zależy mi aby w pełni wykorzystać opcje silnika.

Nie chcę wysyłać robota do DE, bo na razie szukam rozwiązania bez kosztów ale powoli zaczynam się poddawać...

Mam ktoś jakiś pomysł...?

Chodzi o "zwis" na 3 kroku, tak jak opisują w sieci (tu akurat wyższy model, ale usterka ta sama):

https://miuipolska.pl/forum/topic/51762 ... fi-3-krok/


Dzięki!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: Qter »

Włącz Gps w telefonie - podobno pomaga.

Pzdr

Qter

Wysłane z mojego MAR-LX1B przy użyciu Tapatalka

Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Bnn84
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 76
Rejestracja: 06.03.2016, 16:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Tarnów

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: Bnn84 »

Nie pamiętam już szczegółów, ale miałem podobną akcję z repeaterami WiFi od Xiaomi. Za skarby nie dawały się obsłużyć aktualną aplikacją ze sklepu Googla, poszły chyba dopiero wersją ściąganą QR-codem z instrukcji. W ogóle, to jeżeli masz czas, zacięcie i odrobinę wiedzy w temacie, to odkurzacze od Xiaomi pracują na Ubuntu i jest masa społecznościowego softu do podmiany oryginalnego firmware - podobno o niebo lepszy, nie korzystałem osobiście.
Pozdrawiam, Karol
DL650K5, XT600E; było LKR, teraz KT
Motorymek
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 12.04.2021, 20:48
Mój motocykl: XL650V

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: Motorymek »

falco pisze: 06.05.2021, 15:03 Siema,
jak w temacie a dokładniej mówiąc...

Aby ulżyć Rodzicielce sprawiłem Jej robota do odkurzania, o ile dłuuugi czas byłem sceptyczny, bo urządzenie w porównaniu do zwykłego odkurzacza jest zwyczajnie ograniczone mocą czy wielkością worka, to... jestem pod wrażeniem skuteczności. Zwłaszcza, że w domu często szaleją 2 psiaki, więc wszędzie są kłaki...

Do rzeczy.

Nie mogę za cholerę połączyć robota z aplikacją, tzn. "prawie" zaliczam wszystkie kroki, ale na ostatnim się wysypuje. Z tego, co szukałem w sieci, to b. częsty problem, ale choć starałem się robić opisywane "obejścia", niestety nadal przegrywam na ostatniej prostej.

Urządzenie XIAOMI Vacuum Mop Essential G1 - kupiony przez polskie alle... od chinola z wysyłką z DE.
Aplikacja XIAOMI HOME z założonym kontem.

Aplikacja podczas skanowania wyszukuje urządzenie.
Łączę się przez tymczasową sieć XIAOMI (po zresetowaniu ROBOTA).
Aplikacja z powodzeniem wysyła wiadomość do ROBOTA.
Łączę z moim serwerem na którym wifi mam też w telefonie (te same ustawienia, hasło, etc).
I... po kolejnym kroku cały czas ten sam komunikat, że nie udało się połączyć.

Robiłem restarty - bez rezultatu.
Zmieniałem ustawienia w aplikacji na inny kraj np. DE - wskazanie jako zalecany, ale już na innym telefonie krajem zalecanym była PL, na CHINY oraz PL - bez rezultatu.
Ustawiałem na włączone wszelkie zgody - bez rezultatu.
Próbowałem z innym telefonem - bez rezultatu.
Próbowałem z inną siecią wifi (ale wciąż tą samą, co w telefonie) - bez rezultatu.
Zbliżałem urządzenia (ROBOT, telefon, serwer) tak blisko siebie, że bliżej już się nie da (kilka cm) - bez rezultatu.

Olałbym aplikację, gdyby nie to, że przez guziki na korpusie można korzystać tylko z podstawowej mocy odkurzania a zależy mi aby w pełni wykorzystać opcje silnika.

Nie chcę wysyłać robota do DE, bo na razie szukam rozwiązania bez kosztów ale powoli zaczynam się poddawać...

Mam ktoś jakiś pomysł...?

Chodzi o "zwis" na 3 kroku, tak jak opisują w sieci (tu akurat wyższy model, ale usterka ta sama):

https://miuipolska.pl/forum/topic/51762 ... fi-3-krok/


Dzięki!
Ja mam Xiaomi Vacum mop pro i miałem raz problem gdzie zgubił sieć i nie mógł się połączyć robot z telefonem przez wspólną sieć WiFi. W cholere prób z niepowodzeniem. Pamiętam że pomógł całkowity restart odkurzacza. W instrukcji pisali ze restart wykonuje się przez kliknięcie dwóch przycisków na określony czas. Mi pomogło.
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: bialy »

spróbuj na próbę zmienic (uproscic i skrocic) hasło do wifi.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: falco »

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie!

Lokalizacja udostępniona i włączona razem z BT i wifi - nic.
Wielokrotne resetowanie ustawień fabrycznych ROBOTA - nic.
Wywalanie i ponowna instalacja aplikacji - nic.
Czytanie kodu QR z instrukcji - nic.
Zmiana sieci wifi - nic.
Zmiana nazwy i hasła wifi na proste bez znaków specjalnych - nic.
Sprawdzenie filtrowania adresów MAC (wyłączone) - nic.

O "wejściu" w oprogramowanie ROBOTA nie mam zielonego pojęcia, więc tego nawet nie spróbuję sam robić.

Nie znam się na komputerach, jestem samoukiem, mimo, to myślę, że naprawdę sporo zrobiłem/przeczytałem - niestety wciąż przegrywam...

P.S. Jeszcze trochę a do użycia srajtaśmy niezbędna będzie pie...a aplikacja...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: bialy »

Na próbę podłączyłem u siebie oczyszczacz powietrza do appki.
Rozwiązanie dosyć upierdliwe, ale nie niemożliwe.
Bluetooth ma być włączony, lokalizacja ma być włączona. I mimo podania prawidłowego hasła do wifi, za pierwszym razem i tak wywalił błąd. Dopiero za drugim razem się udało.
Dla pewności używam 2.4GHz, a nie 5GHz. Oczywiście telefon też do tej samej sieci powinien być podłączony.
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: JANUSZ »

A bo zachciało się ci robota :tongue:
Zamiast kupić piwko , siąść na kanapie i popatrzeć jak rodzicielka odkurza :lol: to się Wielmożnemu Panu robota zachciało :bija:
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: JANUSZ »

A tak poważnie to pytałem znajomego i mówił aby zmienić hasło aby było jak naj krótsze. :smile:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: falco »

Sieć oczywiście 2.4, hasło i login zminimalizowane, telefon nie tylko w tej samej sieci ale nawet z tej samej firmy - nic.

Po raz enty zresetowałem Robota i wywaliłem aplikację oraz zresetowałem router do ustawień fabrycznych.

Obstawiam, że "coś" blokuje w ustawieniach routera (Connect Box) ale choć się logowałem i próbowałem "odczytać" zawarte tam informacje, to nie chciałem nic zmieniać aby nie narozrabiać. Teoretycznie jest tak jak ma być (z tego co piszą w sieci) ale że jestem laikiem, to może "coś" przeoczyłem.

Chciałem z Kumplem, który zazwyczaj mi pomaga sprawdzić ustawienia routera przez Team Viewera ale na razie nie ma czasu.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Robot Xiaomi + aplikacja (brak połączenia)

Post autor: falco »

Nadal przegrywam - ma ktoś jeszcze jakiś pomysł...? :niewiem:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości