Drukarka DeskJet 400 - sterowniki do W10

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Drukarka DeskJet 400 - sterowniki do W10

Post autor: falco »

Siema,
jak w temacie a dokładniej mówiąc...

Mam ja sobie starą, ulubioną, mini drukarkę a jakże monochromatyczną DJ400 o taką:
Niestety pozbyłem się czytnika dyskietek (tak, tak, były kiedyś takie nośniki...) a w sieci nie mogę wyszukać sterowników do W10/64...?

HP nie pomoże, bo to antyczny sprzęt a po 10 latach firma przestaje wspierać i usuwa wsparcie starych urządzeń.

Drukarka przydaje się sporadycznie w garażu, gdzie nawet jak ją szlag trafi, nie będzie dużej straty, za to prawie nie zajmuje miejsca, tusz uzupełniam strzykawką, papier z odzysku, bo druk, to zwykłe etykiety i mam niemal "zero waste".

Wolałbym nie sprzedawać tylko dalej korzystać, ale sam nie umiem ogarnąć tematu sterowników. Gdy pobrałem z HP sterowniki do zwykłych urządzeń, typu USB - nic, to nie dało.

Coś tam wyszukałem w sieci, ale boję się ściągnąć jakiś syf do kompa, może ktoś pomoże...?

Dzięki!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Drukarka DeskJet 400 - sterowniki do W10

Post autor: makumba »

Cała hipokryzja i paradoks "ochrony środowiska" gdzie z błahego powodu i zarazem celowego działania skazuje się dobry sprzęt na wysypisko śmieci. Zjawisko powszechne na każdym kroku a moja irytacja na tą patologię nie wiele wnosi, chociaż ze wszech miar staram się doprowadzać "zepsute" i stare "graty" do powszechnego użytku. I choć pewnie świata nie zmienię działam wedle zasady:

https://www.youtube.com/watch?v=vgK0wnxrYLo

Nieraz walczyłem ze sterownikami lecz nie do tego modelu więc nie pomogę ale życzę powodzenia :thumbsup:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Drukarka DeskJet 400 - sterowniki do W10

Post autor: tomekpe »

Falco, ogarnij sobie starszy system operacyjny lub Linuxa. Zakładam, że tam może zadziałać. Jeśli masz drukarkę retro to ciut nie pasuje do tego Windows 10 :cool:

Niestety razem z nowszymi systemami operacyjnymi zmieniają sie protokoły, komunikacja, nie można oczekiwać że rzeczy pisane pod DOS będą działać bez zmian. Tak samo nie działają rzeczy ze starej Nokii na Androidzie.

Wartość takiej drukarki można mierzyć w pojedynczych piwkach. W razie czego - ja swoją starą drukarkę sprzedałem ostatnio za chyba 20 zł... Nie warto się doktoryzować jeśli mają z tym być kłopoty.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Drukarka DeskJet 400 - sterowniki do W10

Post autor: Nadol »

Komp z Win7 albo wirtualna maszyna:
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Drukarka DeskJet 400 - sterowniki do W10

Post autor: falco »

Makumba - mam dokładnie tak jak Ty! Nic mnie tak nie wkur...a na świecie jak śmiecie!

Dlatego sam często odnawiam, reanimuje i przywracam do życia "stare" rzeczy, które inni wyrzucają, śmiejąc się ze mnie, że przecież można kupić nowe... Można, ale nie w tym rzecz, skoro rzecz nie jest zepsuta, tylko wiekowa, niech działa dalej... a że lubię śmiech u ludzi, to każdy jest zadowolony... :cool:

Ciekawy temat z wirtualną maszyną, poczytam sobie i może kiedyś skorzystam. Dzięki za wpisy!

Tymczasem staruszek DJ400 już cieszy inną osobę, która potrzebowała akurat do starszej maszyny, a ja uruchomiłem (za całe... 25 zeta...) Photosmarta 3w1, który już był przeznaczony na śmietnik. Po oczyszczeniu, uruchomieniu z pomocą programów od HP i załadowaniu tuszu śmiga na wszystkich opcjach pod W10.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości