szukam projektanta do rozbudowy domu

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Qter »

Czołem,

Na forum różni dobrzy ludzie więc zapytam czy...

Szukam projektanta do wykonania projektu przebudowy/rozbudowy domu (obecnie letniskowego) na działce moich rodziców - może znacie kogoś kto nie skasuje jak za zboże a ma dobre pomysły ?
Domek koło Sochaczewa stoi.

PZDR

Qter
519 17 sześć sześć sześć 7
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Krzych BBI »

Qter pisze:Czołem,

Na forum różni dobrzy ludzie więc zapytam czy...

Szukam projektanta do wykonania projektu przebudowy/rozbudowy domu (obecnie letniskowego) na działce moich rodziców - może znacie kogoś kto nie skasuje jak za zboże a ma dobre pomysły ?
Domek koło Sochaczewa stoi.

PZDR

Qter
519 17 sześć sześć sześć 7
Musisz trochę "przyśpieszyć" jak nic jeszcze nie robiłeś w tym kierunku... Od 18 września b.r. wchodzi w życie nowa ustawa Prawo budowlane, a w związku z tym dodatkowy projekt - zwany projektem technicznym, czyli oprócz wymaganego projektu budowlanego będzie jeszcze projekt techniczny, a co za tym idzie dodatkowy koszt. Zapytam tak z czystej ciekawości - teren, na którym znajduje się ten domek letniskowy, jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, czy trzeba wystąpić z wnioskiem o decyzję o warunkach zabudowy ? Jakbyś miał jakieś pytania, mogę coś podpowiedzieć, wykonania projektu nie podejmuję się.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Qter »

Warunki zabudowy są. Czekam na mapę do celów projektowych od geodety.

Domek wygląda obecnie jak na zdjęciu. Rodzice chcą zburzyć widoczne komórki i dobudować duży garaż, 2 sypialnie i łazienkę.



Pzdr

QterObrazek
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Sylwek »

Podepnę się pod temat.
Modyfikacja budynku gospodarczego, z wydzieloną częścią quasi kuchenną. Rozbudowa " do góry" i trochę w bok.

Podpowiedzi?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Solidworks »

Sylwek pisze:Podepnę się pod temat.
Modyfikacja budynku gospodarczego, z wydzieloną częścią quasi kuchenną. Rozbudowa " do góry" i trochę w bok.

Podpowiedzi?
Rozbudowa budynku jest budową i wymaga zgłoszenia, ale mogą narzucić pozwolenie na budowę.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Krzych BBI »

Solidworks pisze:
Sylwek pisze:Podepnę się pod temat.
Modyfikacja budynku gospodarczego, z wydzieloną częścią quasi kuchenną. Rozbudowa " do góry" i trochę w bok.

Podpowiedzi?
Rozbudowa budynku jest budową i wymaga zgłoszenia, ale mogą narzucić pozwolenie na budowę.
Solidworks nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Projekt budowlany rozbudowy zawsze był i jest zatwierdzany decyzją udzielającą pozwolenia na budowę. Ponadto projekt budowlany powinien zawierać inwentaryzację budowlaną (rysunki stanu istniejącego) oraz ekspertyzę techniczną sporządzoną przez osobę posiadającą stosowne odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Solidworks »

Krzych BBI pisze:
Solidworks pisze:
Sylwek pisze:Podepnę się pod temat.
Modyfikacja budynku gospodarczego, z wydzieloną częścią quasi kuchenną. Rozbudowa " do góry" i trochę w bok.

Podpowiedzi?
Rozbudowa budynku jest budową i wymaga zgłoszenia, ale mogą narzucić pozwolenie na budowę.

Solidworks nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Projekt budowlany rozbudowy zawsze był i jest zatwierdzany decyzją udzielającą pozwolenia na budowę. Ponadto projekt budowlany powinien zawierać inwentaryzację budowlaną (rysunki stanu istniejącego) oraz ekspertyzę techniczną sporządzoną przez osobę posiadającą stosowne odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń.
Fakt. Pomyliłem z przebudową. Przepraszam.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Sylwek »

Krzych BBI pisze:Projekt budowlany rozbudowy zawsze był i jest zatwierdzany decyzją udzielającą pozwolenia na budowę. Ponadto projekt budowlany powinien zawierać inwentaryzację budowlaną (rysunki stanu istniejącego) oraz ekspertyzę techniczną sporządzoną przez osobę posiadającą stosowne odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń.
Krzychu, czy dużym nietaktem będzie kilka konkretnych pytań na pw, w razie rozwoju tematu u mnie?
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: szukam projektanta do rozbudowy domu

Post autor: Krzych BBI »

Sylwek pisze:
Krzych BBI pisze:Projekt budowlany rozbudowy zawsze był i jest zatwierdzany decyzją udzielającą pozwolenia na budowę. Ponadto projekt budowlany powinien zawierać inwentaryzację budowlaną (rysunki stanu istniejącego) oraz ekspertyzę techniczną sporządzoną przez osobę posiadającą stosowne odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń.
Krzychu, czy dużym nietaktem będzie kilka konkretnych pytań na pw, w razie rozwoju tematu u mnie?
Już tam zaraz nietaktem :smile: Pytaj, kolegom czy to z FAT, czy TCP zawsze coś tam podpowiem. W sprawie skarg i wszelkiego rodzaju "wniosków" (czytaj: donosów) do organów nadzoru budowlanego - nie pomagam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość